Gydytoja, archyvinė nuotrauka

"Daktariukai atsiima viską": Kasiulevičius kritikuoja valdžios požiūrį į medikus

(atnaujinta 10:05 2020.07.23)
Profesorius mano, kad priešrinkiminiu metu Lietuvoje ypač narsiai kovojama su korupcija ir vagimis

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Vilniaus universiteto profesorius ir Santaros klinikų gydytojas Vytautas Kasiulevičius mano, kad pastaruoju metu priimami sprendimai sveikatos apsaugos srityje tik dar labiau "biurokratizavo gyvenimą".

Savo įžvalgomis profesorius pasidalino asmeninėje Facebook paskyroje.

Visų pirma medikui pasipiktinimą sukėlė neveikianti e-sveikatos sistema, dėl ko tautos pyktis kliūva "baltachalačiams tinginiams".

"Šiuo metu E-sveikata dar neveikia. Ir aš spėju, kad Lietuvoje lietus dar lis. Juk ir mūsų šalies pavadinimas panašus į lietų. Gaila, kad to nesuprato ir vis nesupranta sprendimus priimantys.

Nors pacientai pikti, bet gerai, kad nors besikeičiančių operacijos vadų populiarumas auga su kiekviena kovidinio eterio minute. O tautos pyktis turi kliūti baltachalačiams tinginiams. Daktariukai atsiima už viską", — rašo profesorius.

Nepasitenkinimą Kasiulevičiui kelia "krūva kvailysčių", taip profesorius vadina pastaruoju metu valdžios priimtus sprendimus sveikatos apsaugos srityje.

"O mes ką? Išrašinėjame popierinius receptus, siuntimus ir tt. Esame kalti, kad pacientai nepatenka pas gydytojus, nes šeimos gydytojai (patys !!!) nusprendė izoliuotis ir kalbėtis telefonu su pacientu, paskui su specialistais, tuomet registruoti pacientus į eiles tyrimams, konsultacijoms ir dar krūva kvailysčių, kurios 1000 procentų dar labiau biurokratizavo gyvenimą", — piktinasi profesorius.

Anot jo, "pravesti" pacientą pro sargybos užkardas jam primena "Didįjį pasivaikščiojimą", kai jis pats jaučiasi ne Louis de Funès, bet Bourvil vaidmenyje.

Tačiau, pasak mediko, gydytojai ir patys to nusipelnė, nes tyli, nesiskundžia ir priima tokią situaciją. O juk, Kasiulevičiaus nuomone, galima nors savo socialiniuose tinkluose išlieti pyktį: "Juk valdžia leidžia fb viską pasakyti, nuo ko pykina. Gal ir užsirašo, kas ten labai neramus, bet dar vis leidžia. Ir gerai".

Profesorius primena, kaip dažnai pasitaiko medikų bylų, kai juos nuteisia "be problemų", nes "nėra kam triukšmauti".

"Visą laiką mūsų valstybės galia nukreipta ne kokiam tai realių problemų sprendimui, bet nuolatinei "kovai" su korupcija ir vagimis. Ypač narsiai kovojama rinkimų metais. Vagys ir korupcionieriai ir net "kovotojai" su korupcija pagaunami specialiųjų tarnybų ir galop nuteisiami visuomenės, kol paaiškėja, kad nuteisė "ne tuos". Tik medikus nuteisia be problemų, be didelio triukšmo, nes visi "jie tie" ir nėra kam triukšmauti. Kiekvienas už save, visi prieš vieną", — apibendrina savo nuogąstavimus Kasiulevičius.

Pirmadienio vakarą po smarkaus lietaus Vilniuje sutriko Registrų centro veikla, labiausiai nukentėjo e-sveikatos sistema, kurios darbo iki šiol nepavyko atstatyti. Neveikiant e-sveikatai, gydymo įstaigos negali įkelti e-dokumentų, išrašyti e-receptų, atlikti kitų e-sveikatos paslaugų funkcijų, pacientai su e-parašais vaistinėse negali įsigyti jiems paskirtų vaistų, vaistinės negali išduoti pacientams vaistų.

Sveikatos apsaugos ministerija ragina medikus laikinai išrašyti popierinius receptus.

Tegai:
Sveikatos apsauga, Lietuva
Motociklas

Rokiškio rajone eismo įvykio metu žuvo motociklo vairuotojas

(atnaujinta 12:35 2020.09.21)
Pirminiais duomenimis, avarijos priežastis ta, kad motociklininkas pasirinko nesaugų greitį

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Sekmadienį per avariją Rokiškio rajone žuvo motociklininkas, praneša Lietuvos policija.

Lietuvos policija
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Incidentas įvyko sekmadienį, rugsėjo 20 dieną, apie 16:50, kelio Kurkliečiai–Bagdoniškis–Buniuškiai 3-ame kilometre.

Policijos duomenimis, 1972 metais gimęs vyras, kuris vairavo motociklą "Honda CRF 450R", važiavo nesaugiu greičiu, nesuvaldė motociklo ir apvirto.

Dėl patirtų sužalojimų motociklo vairuotojas žuvo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė apie avariją Vilniuje, kurios metu Grigiškėse susidūrė automobilis BMW ir motociklas "Yamaha". Policijos duomenimis, "BMW 730", kurį vairavo jauna moteris, išvažiavo iš namo kiemo į pagrindinę gatvę ir partrenkė pagrindiniu keliu važiavusį motociklininką. Sužalotas motociklo vairuotojas vežamas į ligoninę mirė. 

Tegai:
motociklo vairuotojas, Rokiškis, Lietuva, avarija
Dar šia tema
Biržų rajone per avariją žuvo traktoriaus vairuotojas
Kėdainių rajone į avariją pateko du sunkvežimiai ir lengvasis automobilis
Klaipėdoje į avariją pateko policininkas
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Nauji COVID-19 atvejai: auga židiniai Radviliškyje, sporto klube ir šokių studijoje

(atnaujinta 12:34 2020.09.21)
Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 3814 COVID-19 ligos atvejai, sostinėje vakar nustatyta daugiau nei 30 naujų koronaviruso atvejų

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 70 koronavirusinės infekcijos atvejų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3814 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1511 asmenys, 2199 pasveiko.

31 iš jų registruotas Vilniaus, 18 Šiaulių, 7 Kauno, 7 Telšių, 5 Panevėžio apskrityse. Dar po 1 atvejį vakarykštę parą patvirtinta Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.

Be to, per praėjusią Šiaulių apskrityje registruoti 5 įvežtiniai atvejai: 2 iš Šveicarijos, 1 iš Airijos, po 1 iš Ispanijos ir Baltarusijos. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 56 asmenys. 9 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. 

35 atvejai siejami su židiniais

Su židiniu Radviliškio ligoninėje siejami 6 atvejai, patvirtinti vakarykštę parą. Visi šie asmenys yra pacientai. Iš viso, šio ryto duomenimis, su židiniu siejami 63 koronaviruso atvejai, iš kurių 35 pacientai, 26 darbuotojai ir 2 antriniai.

8 vakarykštę parą Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija "City dance" Vilniuje. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 10 koronaviruso atvejų. NVSC aktyviai dirba su šokių studijos administracija, aptariamos įvairios prevencinės priemonės ir kita.

Vilniuje vakar registruoti 6 atvejai, siejami su židiniu sporto klube "Gym Plius". Su šiuo protrūkiu dabar siejama 12 infekcijos atvejų. NVSC penktadienį organizavo nuotolinį susitikimą su sporto klubo atstovais, kurio metu aptarti tolimesni veiksmai, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui. Su klubo administracija ir toliau aktyviai bendraujama, aptariamos įvairios prevencinės priemonės.

3 atvejai Telšių apskrityje yra siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruoti 9 su židiniu susiję atvejai. 

Vilniaus apskrityje registruotas 1 su Gabijos progimnazija susijęs su atvejis. Ten COVID-19 patvirtinta mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso iki šiol registruoti 22 susiję atvejai.

Taip pat Panevėžio apskrityje vakar registruotas 1 atvejis, susijęs su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Vertinama, kad su židiniu yra susiję 3 atvejai.

Vilniuje 1 koronavirusinės infekcijos atvejis registruotas SPA centre (Gedimino per. 49A). Asmuo dirba su klientais. NVSC specialistai bendradarbiauja su įmonės administracija, sąlytį turėję asmenys nustatinėjami.  

Taip pat vakarykštę parą fiksuoti atvejai židiniuose Šiauliuose, susiję su asmeninėmis šventėmis, teisėsaugos institucijomis, prekybos centru, siuvimo įmone, Kaune — su medicinos įstaiga prekiaujančia įmone, Vilniuje – su  mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone.

Be to, dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 9 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO paragino atsižvelgti į tai, kad COVID-19 nepriklauso nuo sezono
Skvernelis pažadėjo priimti naujus taktinius sprendimus dėl COVID-19 plitimo