VSAT pareigūnai

Lietuvos pasieniečiai sugavo savo kolegą su cigarečių kontrabanda

(atnaujinta 18:18 2020.07.23)
Pareigūnas buvo sučiuptas ne tarnybos metu, kartu su juo automobilyje važiavo dar trys žmonės, iš kurių vienam buvo tik 16 metų

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Lietuvos pasieniečiai sugavo keturis cigarečių kontrabandą gabenančius asmenis, tarp kurių buvo jų kolega ir nepilnametis, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vilniaus policijos komisariatas
© Sputnik / Александр Липовец

Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai Varėnos rajono Drucminų kaimo prieigose patikrinti sustabdė automobilį "Audi A6". Ši vieta yra pasienio su Baltarusija ruože.

Automobiliu važiavo keturi vyrai. Jį vairavo 31-erių ne tarnyboje buvęs Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardos vyresnysis pasienietis. Kartu vyko 16-metis, 19-metis ir 20-metis Šalčininkų rajono gyventojai.

Bagažinėje buvo rasta 3000 pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais.

Visi keturi žmonės buvo sulaikyti. Vėliau jie buvo paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti. Cigaretės ir automobilis saugomi pasienio užkardoje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį pažeidimą gali grėsti bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Dėl sulaikyto pareigūno VSAT taip pat pradėtas tarnybinis patikrinimas. VSAT jis tarnauja 10 metų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, pasieniečiai
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (345)
Dar šia tema
Lietuvos muitininkai per pusmetį sulaikė rekordišką cigarečių kontrabandos kiekį
Kaunietis kontrabandą gabeno įmonės mikroautobusu
Pasieniečiai aptiko specialų įrenginį kontrabandai per sieną perkelti
Mergina kavinėje, archyvinė nuotrauka

Veryga atšaukė reikalavimą laukti maisto restoranuose su kauke

(atnaujinta 11:18 2020.09.18)
Sveikatos apsaugos ministras tvirtina, kad pakeitimas inicijuotas įsiklausius į SAM pateiktus žmonių siūlymus ir įvertinus jų patiriamus nepatogumus

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį paskelbė, kad keičiasi reikalavimai dėl kaukių ir kitų veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose. Ir nuo šiol sėdint prie stalo ar baro lankytojams nebeprivaloma dėvėti kaukių ar kitų veido apsaugos priemonių.

Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

"Na, o į kavines, restoranus ir kitas viešojo maitinimo įstaigas ir toliau turi būti įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai. Tai galioja einant tiek į vidaus erdves, tiek į lauko kavines. Kitaip tariant įeiti ir išeiti reikia su kauke ar kita veido apsaugos priemone, o sėdint prie stalo ar baro nebūtina jos dėvėti." — rašo ministras.

Veryga pabrėžia, kad šis pakeitimas inicijuotas įsiklausius į SAM pateiktus žmonių siūlymus ir įvertinus jų patiriamus nepatogumus, kai prie stalo reikėdavo būti su kauke, kol nevalgai ar ko nors negeri.

Ministras primenė, kad išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios tiesiog negali nešioti burną ir nosį dengiančių veido apsaugos priemonių. Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų ir kt. gali būti ir be kaukių, jei dėl savo sveikatos būklės jų negali dėvėti. Bet, jei žmogaus negalia (tarkim, judėjimo) leidžia naudoti kaukę, tai tą ir reikėtų daryti, tvirtina ministras.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laiką užregistruotų atvejų skaičius pasiekė 3565. Per pastarąją parą užfiksuotas 61 naujas atvejis. Šiuo metu serga 1283 žmonės, pasveiko 2181 žmogus. Nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 pacientai, sirgę COVID-19.

Nuo birželio 1 dienos nustatyti 238 įvežtiniai koronaviruso infekcijos atvejai.

Nuo rugpjūčio 21 dienos valstybėje sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
© Sputnik /
Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
Tegai:
kaukės, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO praneša, kad Europoje pablogėjo koronaviruso padėtis
Marijampolėje koronavirusu susirgo mokytojas, dirbantis dviejose mokyklose
Dėl socialinio atstumo laikymosi Vokietijoje futbolo mačas baigėsi rezultatu 37:0
Pušis

Klaipėdos rajono miške nuvirtęs medis mirtinai prispaudė žmogų

(atnaujinta 10:39 2020.09.18)
Incidentas įvyko ketvirtadienio popietę. Teisėsaugos pareigūnai atlieka tyrimą dėl sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Klaipėdos rajone miškų kirtimo metu žuvo vyras, praneša Policijos departamentas.

Darbai buvo atliekami Brožių kaimo miške. Ketvirtadienio dieną buvo gautas pranešimas, kad miške, pjaunant medžius, virsdamas medis prispaudė ir mirtinai sužalojo 1965 metais gimusį vyrą.

Pradėtas tyrimas dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Vilniaus rajono miškuose vyks karinės pratybos
Klaipėdos savivaldybė: Girulių miškas — ne vieta geležinkelio mazgo plėtrai
Pasieniečių šuo naktį miške surado pasiklydusį 76-erių grybautoją