COVID-19

NVSC apie naujus COVID-19 atvejus: 2 įvežtiniai, 4 susiję su ankstesniais protrūkiais

(atnaujinta 15:09 2020.07.26)
Sekmadienio duomenimis, bendras koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje siekia 2008, tebeserga 299 asmenys

VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Lietuvoje per vakar dieną buvo nustatyti septyni koronavirusinės infekcijos atvejai. Du iš jų yra įvežtiniai iš Jungtinės Karalystės ir Omano Sultonato, keturi yra susiję su anksčiau patvirtintais protrūkiais, praneša Nacionalinis visuomenes sveikatos centras. 

Vienas atvejis nustatytas Šiauliuose. Asmuo niekur išvykęs nebuvo, dirba vienoje parduotuvėje. Susirgo liepos 22 dieną, grįžus iš darbo, vakare, pasireiškė klinikiniai simptomai — karščiavimas. Iki susirgimo, liepos 21 dieną nedirbo, nes turėjo laisvą dieną. Nustatyti du artimą sąlytį turėję asmenys. Šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas.

Dar vienas atvejis nustatytas asmeniui Molėtų rajone. Nuo liepos 18 dienos buvo izoliacijoje, nes kontaktavo su asmenimis, kuriems koranavirusinė infekcija patvirtinta anksčiau. Jaučia ligos simptomus: slogą, raumenų skausmą, nejaučia kvapų. Asmuo kontaktavo su dviem šeimos nariais.

Vilniaus apskrityje, Šalčininkų rajone, susirgo šventės Šalčininkuose dalyvis. Simptomus pajuto liepos 16 dieną. Po šventės niekur nesilankė, nes teko izoliuotis dėl pirmųjų patvirtintų atvejų, susijusių su šia švente.

Šalčininkų rajone nustatytas dar vienas atvejis, šįkart įvežtinis atvejis iš Didžiosios Britanijos. Asmuo atskrido iš Londono į Vilnių liepos 23 naktį, apie 1 val. 30 min. Dėvėjo apsauginę kaukę. Darbe Didžiojoje Britanijoje paskutinį kartą buvo liepos 10 dieną, nes turėjo nedarbingumą dėl rankos skausmų.

Atvejis Vilniaus mieste yra susijęs su protrūkiu Kėdainių rajone. Asmuo prižiūri užsikrėtusį vaikaitį sodyboje, Tauragės rajone. Tyrėsi dėl susirgimų šeimoje. Atvykęs į sodybą liepos 15 dieną, niekur nesilankė, nes buvo įsigijęs pakankamai maisto.

Vilniaus mieste atvejis patvirtintas liepos 12 dieną iš Omano Sultonato į Lietuvą atvykusiam asmeniui, kuris iškart izoliavosi. Asmuo simptomų nejaučia. Nustatyti du kontaktavę asmenys, kurie atvyko kartu.

Patvirtintas atvejis Vilniaus apskrityje UAB "TOKS" įmonės darbuotojui, kuris jau buvo izoliacijoje, kontaktavo su sergančiu kolega darbe. Protrūkis šioje įmonėje yra susijęs su šeimos švente Salininkuose. Šiuo metu įmonėje jau registruoti keturi susirgimai. Ir tai jau penktas antrinis atvejis dėl protrūkio Salininkuose.

Sekmadienio duomenimis, bendras koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje siekia 2008. 1616 žmonių pasveiko, tebeserga 299 asmenys, nuo infekcijos mirė 80 žmonių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 78 įvežtiniai atvejai. 

Penktadienį, paaiškėjus, kad fiksuojama vis daugiau atvejų, Sveikatos apsaugos ministerija prakalbo apie kaukių dėvėjimą. Kol kas ministerijos atstovai primygtinai rekomenduoja dėvėti kaukes, ypač masinio susibūrimo vietose. Tačiau kitą savaitę Vyriausybė spręs, ar reikia grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą.

Tegai:
COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo, kaip COVID-19 paveikė mirtingumą ES
Iš Kauno ligoninės pabėgo COVID-19 sergantis vyras
NVSC: daugumos naujų COVID-19 užsikrėtimo atvejų aplinkybės yra aiškios
Ruduo

Atmosferos frontas į Lietuvą atneš labiau rudeniui būdingą šilumą

(atnaujinta 10:36 2020.09.28)
Pranešama, kad šią savaitę temperatūra pakils iki 20 laipsnių šilumos, numatomas trumpas lietus

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Per Lietuvą praslinks šaltasis atmosferos frontas, kuris į šalį atneš labiau rudeniui būdingą šilumą, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Pirmadienį šiauriniuose rajonuose kai kur trumpai palis. Vėjas pietinių krypčių, 4–9 metrų per sekundę. Oro temperatūra sieks 13–18 laipsnių šilumos.

Antradienį kai kur truputį palis. Vėjas pietryčių, rytų, 5–10 metrų per sekundę. Temperatūra naktį 5–10, Kuršių nerijoje apie 12, dieną 17–21 laipsnis šilumos.

Trečiadienį žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 6–11 metrų per sekundę. Temperatūra naktį 7–12, Kuršių nerijoje iki 14, dieną 17–21 laipsnis šilumos.

Ketvirtadienį numatomas rytų, šiaurės rytų vėjas nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį sieks nuo 8 iki 13, dieną 16–20 laipsnių.

Penktadienį vietomis numatomas trumpas lietus. Rytų vėjas nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo aštuonių iki 13 laipsnių, dieną 15–19 laipsnių.

Tegai:
orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Lietuvoje viršytas 1964 metų šilumos rekordas
Nepaisant rudeniškai šiltų orų, Lietuvoje pasirodė pirmosios šalnos
Lietuvoje vis dar tęsiasi hidrologinė sausra
Girtavimas už vairo, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikytas neblaivus automobilį vairavęs karys

(atnaujinta 11:08 2020.09.28)
Lietuvos kariuomenės kariškio kraujyje buvo 2,54 promilės alkoholio. Vyras uždarytas į areštinę, pradėtas tyrimas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. 

Varėnos krašte sustabdytas girtas Lietuvos karys, vairavęs automobilį, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 17 val., Šarkiškių kaime. Policija sustabdė automobilį "Chrysler Voyager", kurį vairavo Lietuvos karys, gimęs 1970 metais.

Vyras buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jo kraujyje — 2,54 promilės alkoholio.

Lietuvos karys buvo uždarytas į areštinę. Vyksta tyrimas.

Tegai:
karys, vairavimas išgėrus
Ust Lugos uostas, archyvinė nuotrauka

Pranešama, kiek tonų naftos produktų Baltarusija galės tiekti per Rusijos uostus

(atnaujinta 10:54 2020.09.28)
Anksčiau pranešta, kad Rusija ir Baltarusija pradėjo nagrinėti naftos produktų tiekimo iš Lietuvos uostų į Rusijos Federaciją nukreipimo klausimą

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas padidino Baltarusijos naftos produktų tiekimo iš Lietuvos uostų į Rusijos Federaciją apimties prognozę iki 4–6 milijonų tonų, tikimasi, kad artimiausioje ateityje bus pasiekti atitinkami susitarimai. Apie tai pranešė RF Energetikos ministerijos vadovas interviu televizijai "Rossija 24".

"Kaip žinote, mūsų šiaurės vakarų klasteryje yra laisvi Primorsko, Sankt Peterburgo, Ust Lugos uostų pajėgumai... Šiuo metu sąlygos yra parengtos. Kiekiai gali svyruoti nuo 4 iki 6 milijonų tonų naftos produktų", — sakė jis.

Rugsėjo pradžioje ministras pareiškė, kad Baltarusija per Rusijos uostus galės tiekti apie 3–4 milijonus tonų.

"Tikimės, kad artimiausiu metu tokie susitarimai bus pasiekti", — pridūrė Novakas.

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusija ir Baltarusija pradėjo nagrinėti naftos produktų tiekimo iš Lietuvos uostų į Rusijos Federaciją nukreipimo klausimą. Po griežtų Lietuvos pareiškimų, susijusių su politine situacija Baltarusijoje, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka grasino atimti iš šalies Baltarusijos tranzitą.

Novakas anksčiau sakė, kad Rusija rugsėjo mėnesį parengs Baltarusijos naftos produktų tiekimo per Rusijos uostus pasiūlymus.

Tegai:
tranzitas, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Latvija negalės perimti Baltarusijos tranzito iš Lietuvos, rašo žiniasklaida
Ekspertas: Baltarusijos tranzito gavimas Rusijai bus sėkmė
Ekspertas: Rusija Baltarusijai gali suteikti palankias tranzito sąlygas
Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju