Ketvirtukas be vairininko: Genadijus Kriučkinas, Viktoras Pereverzevas, Sergejus Smirnovas, Jonas Narmontas

Du bronziniai Jonai 1980 metų Olimpinėse žaidynėse: Narmontas ir Pinskus TSRS rinktinėje

(atnaujinta 17:58 2020.07.27)
Be Sergejaus Jovaišos (krepšinis), Lietuvos sportininkai olimpiadoje sugebėjo iškovoti dar vieną bronzos medalį

Tai padarė du Jonai — Narmontas ir Pinskus. Abu prisijungė prie TSRS nacionalinės komandos vienoje įspūdingiausių irklavimo disciplinų — aštuonvietėje valtyje.

19-metis Narmontas buvo jauniausias toje komandoje, Pinskui buvo šiek tiek daugiau — 20. Sovietų aštuonetas sėkmingai išlaikė pirmąjį egzaminą (preliminarias lenktynes), užtikrintai laimėdamas lenktynes ​​ir tiesiogiai pasiekęs finalą, kuris įvyko liepos 27 dieną.

Deja, sovietų komandai nepavyko parodyti tokio pat ištvermingo ir sklandaus irklavimo kaip prieš savaitę, kai pateko į kvalifikacines varžybas. Su laiku 5.52.66 TSRS nacionalinė komanda finišavo tik trečia ir leidosi aplenkiama VDR (5.49.05) ir Didžiosios Britanijos (5.51.92) komandų.

Йонас Нармонтас
© Photo : LTOK, LTeam
Jonas Narmontas

Po olimpinių žaidynių Pinskus toliau sėkmingai atstovavo TSRS nacionalinei komandai. 1981 ir 1985 metais jis tapo pasaulio čempionu kartu su tuo pačiu aštuonetu. Aktyvią karjerą jis baigė 1987 metais, šiek tiek anksčiau baigęs Vilniaus universitetą (Ekonomikos ir finansų fakultetą). Dešimtajame dešimtmetyje jis užsiėmė verslu, 2000-aisiais žengė į politiką ("Darbo partija"), buvo Vilniaus vicemeru, 2016-ųjų Seimo rinkimuose "išsiskyrė" pažadėdamas aprūpinti savo rinkėjus naujais butais.

Narmontas šiek tiek ilgiau užsibuvo didžiajame sporte. Jis dalyvavo aukšto lygio varžybose (Pasaulio taurė) iki pat TSRS žlugimo ir pateko net į savo antrąsias olimpines žaidynes (Seulas-88), tačiau ten jau pasirodė keturvietėje valtyje su vairininku, o sovietų komanda nepateko į finalą.

Йонас Пинскус — советский гребец, бронзовый призёр Олимпийских игр, заслуженный мастер спорта СССР
Jonas Pinskus

Tuo pat metu Narmontas dirbo instruktoriumi Lietuvos TSR Sporto komitete, o nuo 1995 iki 2009 metų dirbo Vadovybės apsaugos departamente prie Lietuvos vidaus reikalų ministerijos.

Be dviejų Jonų, Maskvos olimpinėse žaidynėse dalyvavo ir dar vienas irkluotojas iš Lietuvos, baidarių sportu užsiimantis Ramutis Višinskis. Vienviečių varžybose 1000 metrų atstumu jis pasiekė pusfinalį, o paskutinę olimpinių žaidynių dieną jam pritrūko pusės sekundės, kad įsiveržtų į lemiamą plaukimą, kurį laimėjo Rytų Vokietijos sportininkas Riudigeris Helmas.

Ramutis greitai baigė sportinę karjerą, baigė Kūno kultūros institutą, bandė užsiimti verslu, tačiau galiausiai tapo ūkininku.

Tegai:
TSRS, Maskva, Olimpinės žaidynės
Temos:
Sporto naujienos (98)
Gydytojas

SAM pateikė rekomendacijas gydymo įstaigoms dėl apsaugos priemonių rezervo kaupimo

(atnaujinta 14:50 2020.10.01)
Ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius siekia 4784, 92 žmonės mirė

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje ir padidėjusią riziką medicinos darbuotojams užsikrėsti COVID-19 infekcija, paskelbtos rekomendacijas gydymo įstaigoms dėl apsaugos priemonių rezervo kaupimo, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tam, kad gydymo įstaigos dirbtų nepertraukiamai, rekomenduojama sukaupti ir laikyti apsaugos priemonių atsargas ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui. Ne mažiau kaip 20 proc. mėnesinio apsaugos priemonių poreikio savo pavaldumo gydymo įstaigoms rekomenduojama kaupti ir savivaldybėms.

Taip pat rekomendacijose pateikti per mėnesį sunaudojamų apsaugos priemonių vidurkiai vienai stacionaro lovai ir vienam ambulatorines paslaugas teikiančios gydymo įstaigos darbuotojui.

Ministerijoje priminta, kad įstatymai įpareigoja darbdavį užtikrinti darbuotojų aprūpinimą apsaugos priemonėmis ir nustatyti jų naudojimo tvarką.

Iš viso Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius siekia 4784, 92 žmonės mirė. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 91 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuviai išgelbėjo turizmo sezoną Latvijoje
Estijos URM vadovas paragino atkurti "Baltijos burbulą"
Vienam iš "Lietuvos geležinkelių" konduktorių nustatytas koronavirusas
Rinkimai Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

VRK: rinkėjo korteles keičia nevardiniai pranešimai apie rinkimus

(atnaujinta 14:48 2020.10.01)
Šiais metais rinkėjai vietoj įprastų vardinių rinkėjo kortelių, gaunamų prieš rinkimus, sulauks pranešimų apie rinkimus 

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Prieš artėjančius Seimo rinkimus rinkėjai sulauks nevardinių pranešimų apie rinkimus, praneša Vyriausioji rinkimų komisija.

Pagal naują pranešimo apie rinkimus įteikimo rinkėjams tvarką, nuo šiol pranešimai apie rinkimus nebus įteikiami asmeniškai, o bus metami į rinkėjų pašto dėžutes. Taip pat juose nebeliks rinkėjų asmens duomenų. 

"Šiemet rinkėjai, užuot gavę įprastas vardines rinkėjo korteles, sulauks pranešimų apie rinkimus. Šie pranešimai nebus vardiniai, juose nebus jokių rinkėjų asmens duomenų. Kaip ir anksčiau, ateinant balsuoti nebus būtinybės jų atsinešti į rinkimų apylinkes — užteks turėti tik asmens dokumentą", — teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pranešime apie rinkimus rinkėjai ras rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas rinkėjas, pavadinimą, numerį ir balsavimo patalpos adresą, apygardos, kurios teritorijai priskirta rinkimų apylinkė, pavadinimą ir numerį, rinkimų datą, laiką ir kitą informaciją, susijusią su artėjančiais rinkimais. 

Kaip anksčiau, taip ir šiemet pranešimus rinkėjams pristatys ir kitą su rinkimais susijusią informaciją perduos apylinkių rinkimų komisijų nariai. 

Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose, pranešimai, kaip ir anksčiau, bus įteikiami asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos narys, įteikdamas tokiam rinkėjui pranešimą, pasidomės, ar rinkėjas pasinaudos balsavimo namuose teise, bei suteiks informaciją, kaip jis tai galės įgyvendinti. 

Rinkimų dienomis balsuoti į apylinkes įprastiniu būdu atvykusiems rinkėjams reikės atsinešti tik asmens dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas — pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar pensininko pažymėjimą.

Eilinių Lietuvos Seimo rinkimų pirmasis turas vyks spalio 11 dieną, antrasis — spalio 25 dieną.

Tegai:
Lietuva, rinkimai, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Va dabar tai rinkimai — Karbauskis smogė "neliečiamiesiems"
Rinkimų agitacijos subtilybės
Trakų rajone apšaudyti rinkiminiai plakatai