Upė

Liepos 28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 09:43 2020.07.28)
Liepos 28 dienos horoskopas pataria Avinams nusistatyti sudėtingas užduotis, Dvyniams — būti atsargesniems su pinigais, Vėžiams — imtis ryžtingų veiksmų ir klausyti savo intuicijos, o Vandenims geriau svarbius klausimus spręsti pirmąją dienos pusę

Rytoj prognozuojama įtempta diena. Ji sukels daug stiprių emocijų, ir ne visi sugebės su jomis susidoroti. Kai kurie gali priimti skubotus sprendimus, darys tai, dėl ko greitai apgailestaus.

Galimi svarbūs pokyčiai santykiuose su artimaisiais. Bus galimybė daug sužinoti, naujai pažvelgti į įprastus dalykus. Daug kliūčių pavyks įveikti tiems, kas atsikratys stereotipų ir išankstinių nusistatymų.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj neverta praleisti šią dieną tuščiai. Labai naudinga nusistatyti sudėtingas užduotis, pabandyti išmokti ko nors naujo. Didelė dalis to, ką darysite šią dieną vien iš susidomėjimo ir smalsumo, vėliau pasirodys labai naudinga.

Stenkitės daugiau bendrauti su žmonėmis, kurie noriai dalinasi savo patirtimi, pasakoja apie dalykus, apie kuriuos jūs anksčiau net neįsivaizdavote.

Kai kurie Avinai atras naujų pomėgių, o kartu su tuo pastebimai išsiplės ir jų bendravimo ratas. Pažintys gali įgauti romantišką tęsinį, jei jūs to panorėsite.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj jūs busite įsitikinę savo jėgomis ir ryžtingai eisite savo tikslo link, net jei jį pasiekti sunku. Aplinkiniai žmonės neliks abejingi jūsų entuziazmui. Daugelis supras, kad yra pasirengę palaikyti jūsų idėjas, ir padės jas įgyvendinti.

Bus galimybė susipažinti su įdomiais žmonėmis ir susirasti naujų draugų. Diena labai palanki kelionėms, aplinkos pakeitimas jus įkvėps.

Vakare bus galimybė ramiai apgalvoti neseniai įvykusius įvykius, padaryti išvadas ir apsispręsti dėl ateities planų. Jūs sugebėsite teisingai įvertinti savo jėgas, nekursite iliuzijų.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj nepamirškite, kad norai ne visada išsipildo iškart. Jei turėsite kantrybės, iššūkius įveikti bus daug lengviau. Daugelis Dvynių neturės pakankamai darbštumo ir atkaklumo, kad užbaigtų tai, ką pradėjo. Tai ne bėda, prie tokių reikalų bus galima grįžti vėliau. Tačiau labai svarbu laikytis pažadų, kuriuos kažkam davėte anksčiau. Jei tai nebus padaryta, konfliktai ir ginčai neišvengiami.

Turite būti atsargesni su pinigais. Nenumatyti pirkimai greičiausiai nebus sėkmingi, kaip ir skubant sudaromi sandoriai.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj žadama palanki diena, kuri suteiks jums galimybę susidoroti su senomis problemomis ir pasiekti nors ir nedidelius, bet labai malonius gyvenimo pokyčius. Tačiau nereikia laukti, kol aplinkybės susiklostys taip, kaip jums reikia.

Situacija reikalaus skubių ir ryžtingų veiksmų, kartais — rizikingų. Klausykite savo intuicijos. Jos patarimai šią dieną labai pravers. Dėl to jūs anksčiau nei kiti suprasite, kas vyksta, apsispręsite dėl veiksmų plano ir priimsite teisingus sprendimus.

Vakaras yra tinkamas laikas nuoširdiems pokalbiams su artimaisiais.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj jums bus sunku išlikti ramiems. Aplink jus esantys žmonės dažniau nei įprastai kišis į jūsų reikalus, ir tai visada atsitiks netinkamiausiu momentu. Dėl to jūs turėsite pakeisti planus, atidėti ilgai lauktus susitikimus ir pramogas. Jei prarasite savitvardą, kivirčai bus beveik neišvengiami.

Reikia atsargumo finansiniuose reikaluose. Nereikėtų išleisti didelių sumų trumpalaikių norų įgyvendinimui.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj jūs stengsitės į dalykus žiūrėti pozityviai, net jei absoliučiai viskas vyks ne taip, kaip tikėjotės. Bus galimybė pakeisti situaciją į gerąją pusę, tačiau vien ryžto tam nepakanka, reikės išradingumo ir gudrumo. Dažnai reikės rizikuoti, eksperimentuoti, ieškoti visiškai naujų kelių prie tikslo. Jums dažnai padės atsitiktiniai pažįstami ar žmonės, iš kurių nesitikėjote palaikymo. Tačiau draugai gali atsisakyti padėti. Tai neturėtų tapti ginčo priežastimi, nes esmė čia susijusi ne su jumis, o su sunkia situacija.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj jūs labai rimtai žiūrėsite į bet kokį reikalą, kurio imsitės. Būtent tai padės gerai susitvarkyti su jais ir išvengti klaidų. Jūs keliate sau aukščiausius reikalavimus, tačiau supratingai žiūrėsite į kitų žmonių silpnybes. Daugeliui bus malonu su jumis dirbti kartu, tikrai atsiras tų, kas panorės geriau su jumis susipažinti.

Neatmetama draugiškų ar romantiškų santykių pradžios galimybė. Jie greitai vystysis ir greitai taps rimti. Intuicija nurodys geriausią elgesio būdą.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj daug kas seksis sunkiau nei įprastai. Bet jūs busite tokie ryžtingi, energingi ir atkaklūs, kad vis tiek pasieksite savo tikslą, lengvai įveiksite vienas kliūtis ir tiesiog nepastebėsite kitų kliūčių. Pagalbos greičiausiai neprireiks: jums patiks veikti savarankiškai, pasikliauti tik savimi.

Seni pažįstami gali apie save priminti. Tai bus tinkama diena atkurti draugiškus ar romantiškus santykius.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj jūsų lauks nuostabi vaisinga diena. Jums pavyks greitai susidoroti su bet kokiais darbais ir greičiausiai jūs spėsite padaryti net daugiau, nei tikėjotės.

Galimos įdomios pažintys. Žmonės greitai pajus jums simpatiją, daugelis panorės palaikyti jūsų pomėgius. Šią dieną aiškiai pasireikš jūsų lyderystės savybės, jūs sugebėsite įkvėpti aplinkinius ir vadovauti.

Bus galimybė vykti į įdomias keliones. Galite gauti kvietimą paskutinę akimirką ir ilgai negalvodami pradėsite ruoštis kelionei. Tokios kelionės bus pačios sėkmingiausios.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj žadama vaisinga diena. Didžioji jos dalis bus skirta rūpinimuisi kitais, tačiau nereikia pamiršti ir savo interesų. Galimi sėkmingi sutapimai. Jų dėka greitai išspręsite klausimus, kurie pastaruoju metu persekiojo.

Gali kilti įdomių verslo idėjų. Kai kurie Ožiaragiai ras būdą, kaip savo pomėgį paversti pajamų šaltiniu, arba susipažins su žmonėmis, kurie netrukus pateiks įdomių verslo pasiūlymų. Įdomu tai, kad kuo mažiau nerimausite dėl pinigų šią dieną, tuo didesnė tikimybė pokyčiams į gerą pusę finansų srityje.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj sėkmingai susiklostys dienos pradžia. Būtent šiuo metu verta aptarti svarbius klausimus: bus galimybė rasti sprendimą, kuris tiktų visiems. Kuo toliau, tuo daugiau atsiras priežasčių nesutarimams.

Antrąją dienos pusę galimi ginčai ir konfliktai su artimiausiais žmonėmis. Daugeliui šio ženklo atstovų bus sunku susitvarkyti su savo emocijomis, susilaikyti nuo griežtų ir kandžių pastabų bei nepasiduoti provokacijoms. Stenkitės nepervargti. Pavargę tapsite dirglesni ir ūmesni, galite pasakyti ar padaryti ką nors, dėl ko vėliau gailėsitės.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj bus nelengva rasti bendrą kalbą su aplinkiniais ir ne visada tai bus jų kaltė. Šią dieną jūs nebūsite linkę klausytis kitų nuomonės, domėtis kitų požiūriu. Akivaizdu, kad tai nėra geriausia situacija konstruktyviam dialogui. Todėl geriau atidėti svarbių klausimų aptarimą.

Gerai susiklostys kelionės. Jos padės nusiteikti pozityviai, kitaip pažvelgti į daugelį dalykų, išmokti kažko naujo, kas netrukus pravers. Galimos netikėtos pažintys, kurios iš pradžių atrodys keistos, tačiau atneš daug malonių staigmenų.

Tegai:
horoskopas
Pliušinis meškiukas, archyvinė nuotrauka

Vieną namuose mažametį vaiką palikusi kupiškėnė sulaukė teismo nuosprendžio

(atnaujinta 15:30 2020.09.25)
Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Jauna kupiškėnė, kuri beveik dvi paras vieną namuose paliko mažametį vaiką, teismo nutarimu gavo 1 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per tą laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti psichotropinių medžiagų ir naktimis neišeiti iš namų, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

"Šių metų gegužės mėnesį plačiai nuskambėjo įvykis, kai socialinė darbuotoja Kupiškio mieste, bute rado vieną užrakintą 2 metų berniuką. Mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras.

Teigiama, kad teisiamoji savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Pasak jos, vaiką paliko vieną namuose, nes norėjo praleisti laiką su draugais. 

Teismas mažamečio motiną pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo motinos teisėmis ir pareigomis.

Tegai:
motinystė, vaikas
Dar šia tema
Klaipėdoje sulaikyti iš senjoro 13 tūkst eurų išvilioję asmenys — video
Rusijos Valstybės Dūma įvardijo padėtį Baltarusijoje destabilizuojančias šalis
JAV pasiūlė įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis

Nausėda ir Skvernelis atliks COVID-19 tyrimą

(atnaujinta 14:39 2020.09.25)
Politikai kartu dalyvavo paminklo atidarymo ceremonijoje Kryžkalnyje, kuri vyko šios savaitės pradžioje

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerui Sauliui Skverneliui bus atliktas koronaviruso tyrimas dėl kontakto su Raseinių rajono meru Andriumi Bautroniu, kuriam diagnozuotas COVID-19, praneša TASS, remdamasi Prezidentūros ir vyriausybės spaudos tarnyba.

Penktadienio rytą meras paskelbė, kad jo testas teigiamas. Rugsėjo 20 dieną politikai dalyvavo Raseinių krašto Kryžkalnyje esančio paminklo ceremonijoje.

Nausėda, jo žmona ir keletas Prezidentūros darbuotojų penktadienį atliks koronaviruso tyrimą. Tikimasi, kad rezultatai bus gauti tą pačią dieną.

Kalbant apie Skvernelį, premjeras atidėjo penktadienį numatytus susitikimus ir ketina susilaikyti nuo viešų kontaktų iki savaitės pradžios.

"Pirmadienį ministras pirmininkas ir keli jo komandos nariai atliks koronaviruso tyrimą", — pranešė spaudos tarnyba.

Lietuvoje bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms nuo pandemijos pradžios siekia 4184. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius yra 1778. Mirusių nuo koronaviruso skaičius liko nepakitęs — 89 žmonės. Pasveikusiais laikomi 2298 žmonės.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius siekia 18599.

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl koronaviruso: 6028, viso ištirta 50202.

Ketvirtadienį buvo paskelbtas absoliutus nustatytų atvejų per parą rekordas — 138.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje priimtas sprendimas dėl vakcinų įsigijimo
Skvernelis atskleidė, kaip toliau klostysis santykiai su Baltarusija
Nord Stream-2 statybos

Ekspertas: "Nord Stream-2" klausimą gali išspręsti Vokietija, bet ne Lietuva

(atnaujinta 15:37 2020.09.25)
Vokietijoje diskutuojama apie projektą, tačiau ne Vilnius turi patarti Vokietijos vadovybei, kaip elgtis šiuo klausimu, mano ekspertas Stanislavas Mitrachovičius

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. ES gali nepalaikyti Lietuvos deputatų siūlymo įvesti sankcijas Rusijai, nes Europos Sąjunga yra suinteresuota prekyba su RF, interviu Sputnik Lietuva pasakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ir Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius.

Lietuvos Seimas užregistravo rezoliucijos projektą, raginantį Europos Sąjungą įvesti sankcijas Rusijai, atsižvelgiant į situaciją su tinklaraštininku Aleksejumi Navalnu.

Deputatai siūlo įvesti vadinamojo Magnickio tipo sankcijų mechanizmą žmogaus teisių srityje, įtraukti į jį asmenų sąrašą ir sankcijas, skirtas konkretiems sektoriams, taip pat raginimą Vokietijai atsisakyti dujotiekio projekto "Nord Stream-2".

Ekspertas Stanislavas Mitrachovičius pareiškė, kad Vokietija gali atsisakyti projekto, bet tai šiuo atveju bus jos sprendimas, o ne pritarimas Lietuvos siūlymams.

"Kalbant apie Vokietiją ir "Nord Stream-2", Vokietija, žinoma, yra pagrindinė šalis šiuo klausimu. Jei ji panorės atsisakyti projekto, ji gali tai padaryti, ji gali pasakyti, kad, pavyzdžiui, negaus dujų, bet tai bus jos sprendimas šiuo atveju, tikrai ne Lietuva jai patars ar duos vertingų nurodymų Vokietijai, kaip elgtis", — pasakė jis.

Mitrachovičius pažymėjo, kad Vokietijoje vyksta diskusijos dėl "Nord Stream-2". Pasak jo, projektas turi ir šalininkų, ir priešininkų.

"Kova tęsiasi Vokietijoje, ir tikrai ne Lietuva turi įsitraukti į šią kovą ir nurodyti Vokietijai, kaip elgtis teisingai. <...> Ne Lietuva spręs, tai ["Nord Stream-2" klausimą] spręs Vokietija", — pasakė jis.

Kita vertus, ekspertas mano, kad projektas greičiausiai bus įgyvendintas, nors galimas ir uždelsimas.

Dujotiekiui daromas spaudimas

"Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą.

Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra statomas energetinio saugumo visoje Europoje sumetimais. Projektą taip pat remia Vokietija.

Šiuo metu ginčai dėl projekto paaštrėjo, atsižvelgiant į situacijos su Aleksejumi Navalnu raidą. Keletas Vakarų politikų, tarp jų ir Vokietijoje, ragina blokuoti dujotiekio įgyvendinimą.

Tačiau kanclerė Angela Merkel teigė, kad "Nord Stream-2" ir Navalno incidento klausimai neturėtų būti svarstomi kartu.

Kremlius paragino nebepolitizuoti dujotiekio, kuris yra komercinis projektas, naudingas tiek Rusijai, tiek ES, įskaitant Vokietiją.

Aleksejaus Navalno hospitalizacija

Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę. Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Lietuva, Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius
Ukraina įvardijo riziką Kijevui dėl "Nord Stream-2" blokavimo
Vokietijoje teigiama, kad nutiesta 97 % "Nord Stream-2"
Ekspertas: JAV gali įtraukti Baltijos šalis į koaliciją prieš "Nord Stream-2"
"Nord Stream-2" tiesiantiems laivams atsisakyta suteikti draudimą