Gamta

Liepos 30 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:50 2020.07.29)
Liepos 30 dienos horoskopas pataria Liūtams būti atsargiems su pinigais, Vandeniams — vengti didelio fizinio krūvio, Žuvys šią dieną turės galimybę gerai išlaikyti egzaminus, o Dvyniams diena bus palanki spręsti šeimos problemas

Rytoj patariama apsišarvuoti kantrybe. Šią dieną ypač svarbu neskubinti įvykių, viską padaryti laiku. Prieš pradedant bet kokį sudėtingą ir atsakingą darbą, verta įsitikinti, kad atėjo tinkamas metas ir kad niekas neatitrauks jūsų dėmesio.

Bus galimybė sėkmingai apsipirkti ar investuoti pinigus į projektą, kuris netrukus duos pelno. Bet ir čia svarbu ne elgtis apimtam emocijų, o priimti gerai apgalvotą sprendimą.

Gali kilti problemų santykiuose su kitais. Nesutarimai su artimaisiais atrodys rimti, tačiau netrukus jie liks praeityje ir bus visiškai pamiršti.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj planuokite reikalus pirmajai dienos pusei: tai bus palankus laikas. Jis tiks tiek savarankiškam, tiek kolektyviniam darbui.

Bus galimybė įgyti naudingų įgūdžių, gauti informacijos, kuri greitai pravers.

Šią dieną jūs būsite linkę pavargti greičiau nei įprastai, ir antrąją dienos pusę jums reikės pertraukos jėgoms atgauti. Labai naudingos bus kelionės su gera kompanija. Kai pavyks pakeisti aplinką, jūsų nuotaika pastebimai pagerės. Galimos malonios pažintys.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj jūsų lauks daug svarbių reikalų. Bus šansas pasiekti sėkmę ten, kur kiti patyrė nesėkmę. Po to jumis susidomės aplinkiniai, o tie, kas anksčiau jus nuvertino, pakeis savo nuomonę.

Tai bus tinkamas momentas pasitelkti įtakingų žmonių palaikymą, susitarti su jais dėl bendrų veiksmų. Galite sudaryti stambius sandorius, jie bus pelningi. Su pinigais susijusiuose reikaluose nuojauta jūsų nenuvils, jūs sugebėsite priimti teisingus sprendimus, net jei turėsite labai mažai informacijos. Deja, to negalima pasakyti apie romantiškus santykius.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytojaus rytas tinkamas įgyvendinti kai kuriuos senus planus, rasti atsakymus į klausimus, kurie yra svarbūs jums ir jūsų artimiesiems. Daugelis Dvynių spręs šeimos problemas, dėl kurių buvo sunku sutelkti dėmesį į darbą.

Vėliau atsiras įdomių idėjų, tačiau norint jas įgyvendinti teks pakeisti planus. Jūs panorėsite kuo greičiau pasiekti savo tikslus, tačiau tai ne visada įmanoma. Per didelis skubėjimas veda prie klaidų, neleidžia pastebėti to, kas gali būti svarbu. Jei būsite kantrūs, pasieksite geresnių rezultatų.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj diena bus sudėtinga. Dažnai problemos kils dėl jūsų kaltės: jūs kursite planus, neatsižvelgdami į tikrąją reikalų būklę. Kartais jūs taip sieksite tikslo, kuris kol kas yra nepasiekiamas, kad nepastebėsite esamų galimybių pasiekti kažką kita, ne mažiau svarbaus.

Kartais bus sunku susitarti su aplinkiniais vien dėl to, kad neklausysite jų nuomonės, bandysite primesti savo požiūrį. Pabandykite pažvelgti į situaciją kitaip, ir jūs suprasite, kaip ją pakeisti į gerąją pusę.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj būkite atsargūs su pinigais. Jei lengvabūdiškai spręsite finansinius klausimus, nepavyks išvengti problemų. Geriau atsisakyti nesuplanuotų pirkinių. Neverta sudaryti sandorių, jei kyla bent menkiausių abejonių dėl partnerių sąžiningumo.

Diena labiau tiks poilsiui nei darbui. Jei bus galimybė atidėti kai kuriuos reikalus, būtent taip ir padarykite. Naudinga prisiminti savo senus pomėgius ir interesus, grįžti prie kūrybinės veiklos, kuri anksčiau teikė jums malonumo.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj reikalų atsiras daugiau, nei tikėjotės, bus nelengva nuspręsti, kurių imtis pirmiausia. Atsiras daug naujų užduočių, kurioms reikalingas kūrybingas požiūris; jums prireiks daug laiko, kad tinkamai nusiteiktumėte. Dėl šeimos reikalų bus sunku sutelkti dėmesį į darbą, todėl klaidų darysite daugiau nei įprastai.

Bus nelengva rasti bendrą kalbą su aplinkiniais, net artimieji kartais negalės jūsų suprasti, įsižeis dėl nekaltų pastabų. Turite būti budrūs su naujais pažįstamais: yra pavojus, kad jie bandys jumis pasinaudoti.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj prognozuojama nelengva, bet vaisinga diena. Kelyje gali atsirasti kliūčių, tačiau jos neprivers jūsų atsisakyti sumanymų.

Kai kuriems šio ženklo atstovams netgi patiks spręsti sudėtingus uždavinius. Bus galimybė parodyti kitiems, kad esate daug kam gabūs. Jūsų talentai ir įgūdžiai neliks nepastebėti, netrukus gausite įdomių pasiūlymų.

Bus galimybė grįžti prie senų idėjų ir projektų, juos įgyvendinti. Sėkmingai vyks vieši pasirodymai, jūs daugeliui sugebėsite padaryti gerą įspūdį.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj ne viskas seksis lengvai. Pirmąją dienos pusę jums greičiausiai prireiks palaikymo. Laimei, surasti pagalbininkų ir sąjungininkų nebus sunku. Net tie, kas anksčiau nemėgo bendrauti su jumis, neatmes jūsų prašymo.

Antrąją dienos pusę ypatingo dėmesio pareikalaus finansiniai reikalai. Nereikia skubėti su pinigais susijusiuose reikaluose. Visus sprendimus apgalvokite patys: yra pavojus, kad pateksite į kažkieno įtaką, tapsite marionete patyrusio intriganto rankose. Būkite atsargūs su mažai pažįstamais žmonėmis, kurie dėl nežinomų priežasčių staiga pareikš simpatiją jums.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj diena bus rami, be jokių rimtų problemų ar sunkių užduočių. Galite sutelkti dėmesį į kasdieninius darbus arba pabaigti tai, ką anksčiau pradėjote.

Bus galimybė išmokti ko nors naujo, tačiau mažai tikėtina, kad artimiausiu metu naujos žinios jums bus naudingos.

Galimos nedidelės pinigų įplaukos. Neskubėkite išleisti gautą sumą: netrukus pamatysite, kaip juos tinkamai panaudoti.

Artimiesiems gali prireikti jūsų pagalbos, ir tada teks pakeisti planus, kad suteiktumėte ją. Verta suvienyti jėgas siekiant bendrų tikslų, išspręsti problemas, kurios vargina visus.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj ne viskas susiklostys gerai, tačiau jūs neprarasite optimizmo. Būtent jis padės tikėti sėkme, kai kelyje atsiras kliūčių, ir pritraukti į savo pusę įvairius žmones.

Gerai susiklostys kelionės, net jei jos nebuvo iš anksto suplanuotos ir jūs turite pasiruošti kelionei skubomis.

Antroji dienos pusė žada įdomių pažinčių, neatmetama romantiškų santykių pradžia. Čia galite visiškai pasikliauti savo intuicija: ji padės suprasti, ką reikia pasakyti ir padaryti.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj prognozuojama sudėtinga diena. Neskubėkite. Prireiks daugiau laiko, nei tikėjotės, kad užbaigtumėte tai, ką pradėjote.

Gebėjimas ramiai laukti bus labai naudingas tiek profesinėje srityje, tiek asmeniniuose reikaluose. Stenkitės atidžiai stebėti, kas vyksta aplink jus: yra galimybė pastebėti kažką svarbaus.

Geriau vengti didelio fizinio krūvio, nes šią dieną nuovargis gali neigiamai paveikti jūsų savijautą, išprovokuoti lėtinių ligų paūmėjimą.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj bus galimybė pasiekti sėkmę rimtame darbe, priartėti prie svarbaus tikslo pasiekimo. Neatmetami susitikimai su žmonėmis, kurių gyvenimo patirtis jums bus labai naudinga.  

Galite sudaryti sandorius. Intuicija padės suprasti, kaip geriausiai valdyti pinigus, į ką verta investuoti.

Diena palanki studijoms. Yra galimybė gerai išlaikyti egzaminus, parodyti aukštus rezultatus. Jūs sugebėsite padaryti teigiamą įspūdį naujiems pažįstamiems, tai padės versle.

Tegai:
horoskopas
Autobusas Vilniuje

"Kultūros naktis" Vilniuje: viešasis transportas veš keleivius į festivalį ir namo

(atnaujinta 18:37 2020.09.22)
Kultūros ir meno festivalio metu sostinėje naktį kursuos autobusai, kuriuose galios įprastiniai bilietai

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Festivalio "Kultūros naktis" metu Vilniuje bus organizuotos patogios kelionės viešuoju transportu ir naktį kursuojantys autobusai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Kultūros ir meno festivalis "Kultūros naktis" Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą naktinėti kvies rugsėjo 25–26 dienomis. Festivalio programoje numatyta per 90 kultūros renginių — pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius.

Į festivalį ir iš jo savivaldybė ragina vykti miesto autobusais ir troleibusais, pažymi, jog renginio proga naktį kursuos ir specialūs maršrutai 181R, 182R, 183R, 184R ir 185R. Visame viešajame transporte, taip pat ir naktį kursuojančiuose autobusuose galios įprastiniai bilietai.

Vilnius primena renginių metu rūpintis savimi ir aplinkiniais — dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, o jei jaučiami peršalimo simptomai — likti namuose. Taip pat kaukes primenama dėvėti ir viešajame transporte.

Kaip viešuoju transportu nuvykti į miesto centrą

 • Iki stotelės Arkikatedra keleiviai gali atvykti 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais.
 • Iki stotelės Karaliaus Mindaugo tiltas — 6G maršruto autobusais bei 2, 3, 4, 17 ir 20 maršrutų troleibusais.
 • Iki stotelės Vinco Kudirkos aikštė — 1G, 11, 53 ir 88 maršrutų autobusais bei 2, 3, 6, 12 ir 20 maršrutų troleibusais.

Kaip kursuos autobusai naktį iš rugsėjo 25 į 26 d.

Keleiviai po festivalio "Kultūros naktis" turės galimybę namo grįžti šių maršrutų autobusais:

 • 181R Saulėtekis–Žygimantų g.–Savanorių–Laisvės pr.–Fabijoniškės;
 • 182R Pilaitė–Žvėrynas–Žygimantų–Maironio g.–Stotis;
 • 183R Santariškės–Didlaukio–Kalvarijų–Pylimo g.–Stotis–Gerosios Vilties st.;
 • 184R Ateities–Žirmūnų–Pylimo g.–Naujininkai;
 • 185R Pašilaičiai–Šeškinė–Konstitucijos pr.–Žygimantų–Olandų g.–Pavilnys–Parko g.
Схема движения автобусов в Вильнюсе в Ночь культуры
© Photo : Vilnius
Kaip kursuos autobusai naktį iš rugsėjo 25 į 26 d. Vilniuje

181R, 182R, 183R, 184R IR 185R maršrutų autobusai šiose viešojo transporto stotelėse keleivių patogumui ir saugumui, jog žmonės nesibūriuotų vienu metu ir laikytųsi atstumo, stovės ilgiau:

 • Karaliaus Mindaugo tiltas: 181R, 185R.
 • Vinco Kudirkos aikštė: 181R, 183R, 184R.
 • Centro poliklinika: 181R, 183R, 184R.
 • Žaliasis tiltas: 183R, 184R.
 • Europos aikštė: 185R.
 • Trakų (J. Basanavičiaus g.): 181R, 184R.
 • MO muziejus:
 • Operos ir baleto teatras: 182R.
 • Arkikatedra: 182R.
 • Bernardinų sodas: 182R.
 • Juozo Tumo–Vaižganto: 182R.

Su šių maršrutų trasomis bei tvarkaraščiais keleiviai gali susipažinti interneto tinklalapyje www.stops.lt.

Tegai:
viešasis transportas, festivalis, Kultūros naktis, Vilnius, Lietuva
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje
Panerių memorialas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 23-iosios šventės

(atnaujinta 18:36 2020.09.22)
Nuo rugsėjo 23-iosios iki metų galo lieka 99 dienos, dienos ilgis — 12 val. 11 min.

Rugsėjo 23-ioji yra 265-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 267-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 99 dienos.

2020 metų rugsėjo 23 dieną saulė teka 07:05, leidžiasi 19:16, dienos ilgis — 12 val. 11 min.

Šiandien minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena.

Didžiausias ir šiurpiausias hitlerininkų nusikaltimas Lietuvoje — masinės žydų žudynės. Antisemitizmas — sudedamoji nacių ideologijos dalis. Žydai buvo naikinami visuose regionuose. Taip pat neginčijamas faktas, jog Lietuvoje žydų žudynės prasidėjo tik tada, kai atėjo vokiečiai, kurie iškart paėmė į savo rankas policiją, karinius lietuvių dalinius, visą valdžią ir todėl buvo atsakingi už tvarkos palaikymą krašte.

Jau nuo 1941 metų pradžios Vokietijoje iš gestapo, SD ir SS pareigūnų pradėta formuoti specialiosios paskirties grupes (Einsatzgruppe), kurių uždavinys, kilus karui, buvo tvarkos palaikymo užfrontėje pretekstu žudyti SSRS teritorijoje komunistus, partizanus, žydus, čigonus, psichinius ligonius. Baltijos kraštą kontroliavo "A" grupės būriai, kuriems vadovavo brigadenfiureris Valteris Štalekeris (Stahlecker). Birželio 18 dieną, t. y. dar karo išvakarėse, ypatingosios paskirties dalinių vadai gavo žodinį Henricho Himlerio nurodymą naikinti užimtoje TSRS teritorijoje minėtų kategorijų asmenis.

Vos prasidėjus karui, birželio 24 dieną Saugumo policijos ir SD operatyvinės "A" grupės vadas Štalekeris įsakė Karaliaučiaus ir Tilžės gestapininkams žudyti žydus bei komunistus užimtoje Lietuvos teritorijoje. Birželio 25 dieną su pirmuoju "A" grupės būriu atvykęs į Kauną ir užmezgęs ryšį su Klimaičio partizanų būriu, Štalekeris surengė pirmąjį žydų pogromą. Naktį Senamiestyje ir Vilijampolėje buvo nužudyti šimtai žmonių, sudeginta keliasdešimt namų.

Ši diena Lietuvoje paskelbta Žydų genocido diena 1992 metais. Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudyti 96 proc. visų šalyje gyvenusių žydų — 196 tūkst. iš 210 tūkst. Visiškai sunaikinta savita kultūra.

Kiti su šia diena susiję įvykiai

1907 metais Kaune prasidėjo Lietuvos moterų suvažiavimas (rugsėjo 23–24 dienomis).

1926 metais Kaune veiklą pradėjo Žemės ūkio rūmai. Šalyje, kur didžioji gyventojų dalis užsiėmė žemdirbyste, o pagrindinės valstybės pajamos plaukė iš žemės ūkio, tokios organizacijos įkūrimas buvo itin svarbus žingsnis. 1942 metais panaikinti rūmai nuo 1991 metų sėkmingai atgimė ir gyvuoja iki šiandien.

1931 metais Šiaulių dramos teatras parodė savo pirmąjį spektaklį — Karlo Gocio "Princesę Turandot".

1943 metais vokiečių okupacinė valdžia likvidavo Vilniaus getą. Žydų tautybės žmonės masiškai išžudyti Paneriuose. Po šios tragiškos dienos Vilnius, visame pasaulyje garsėjęs savo žydais ir jų pasiekimais bei kultūra (gavęs net Šiaurės Jeruzalės vardą), neteko daugelio šios tautos atstovų. 1941–1943 metais veikęs getas pražudė virš 50 tūkst. Vilniaus žydų. Tik porai tūkstančių jų buvo lemtą išgyventi karo baisenybes. Po šių žudynių Vilnius neteko didžiausios gyventojų dalies per visą savo istoriją.

2003 metais sveikatos apsaugos ministras Juozas Olekas Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke pasirašė Tabako kontrolės konvenciją, kuri įpareigoja per penkerius metus šalyje uždrausti tabako reklamą. Lietuva yra 57-oji šį dokumentą pasirašiusi valstybė.

Savo vardadienius šiandien švenčia Linas, Teklė, Galintas, Galintė, Lina, Linė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai