XXII olimpinių žaidynių rekordininkas — Lietuvos bėgikas Remigijus Valiulis

Veržlus Valiulis: kaip lietuvis padėjo rinktinei laimėti estafetę olimpinėse žaidynėse-80

(atnaujinta 20:43 2020.08.01)
Paskutinis auksinis Lietuvos sportininko indėlis į olimpinių žaidynių-80 sovietinės komandos taupyklę įvyko rugpjūčio 1 dieną

Tai buvo priešpaskutinė olimpinės programos varžybų diena. Dieną anksčiau, liepos 31 dieną, Remigijus Valiulis, būdamas keturių sovietinės komandos bėgikų dalimi, sėkmingai įveikė savo 4x400 metrų estafetės etapą, o TSRS rinktinė užtikrintai pasiekė finalą geriausiu laiku (3.01,8). Neatvykus sportininkams iš JAV, Kanados ir Vokietijos Federacinės Respublikos, sovietų bėgikams šioje disciplinoje teko bijoti tik rytų vokiečių. Su jais ir prasidėjo pagrindinė kova lemiamose varžybose. TSRS rinktinėje estafetėje pirmas bėgo Nikolajus Černeckis, perduodamas estafetę Michailui Lingei. Priešakyje buvo Trinidado ir Tobago bei Didžiosios Britanijos komandos. Lingė atliko puikų darbą ir beveik tapo pirmuoju, tačiau paskutinę akimirką vokietis Andreasas Knebelis pasirodė dar geriau.

Легкоатлет Ремигиюс Валюлис
© Sputnik / Максимов
Lengvosios atletikos sportininkas Remigijus Valiulis

Trečiajame etape TSRS komandoje bėgo Remigijus Valiulis, už VDR komandą — Frankas Schafferis, kuris Maskvoje jau spėjo iškovoti bronzą 400 metrų distancijoje. Jie vienu metu baigė savo ruožą, o tada prasidėjo kova tarp naujos sovietinės komandos žvaigždės Viktoro Markino ir Volkerio Beko. Abu sugebėjo tapti olimpiniais čempionais, tik sovietinis bėgikas — ant lygaus apskritimo, o vokietis — 400 metrų su kliūtimis distancijoje. Kad ir kaip Bekas bandė aplenkti Markiną, Viktoras pasipriešino ir atnešė TSRS rinktinei pergalę, o sau — antrą auksą! VDR komanda prarado 18 šimtųjų.

Verta paminėti, kad rezultatas, su kuriuo sovietų sportininkai laimėjo estafetę (3.01.08), tuo metu buvo žymiai prastesnis nei amerikiečių pasaulio rekordas (2.56.10). Laimėjimo laikas buvo lėčiausias nuo žaidynių-60. Vis dėlto, per pirmąją Pasaulio taurę istorijoje 1983 metais, sovietų komanda vis tiek iškovojo auksą šioje disciplinoje, tačiau amerikiečiai buvo diskvalifikuoti už netinkamą estafetės perdavimą. Tuo metu Valiulis jau nebebuvo nacionalinėje komandoje ir baigė karjerą, tačiau jam vis dar priklauso Lietuvos 400 metrų rekordas (45,73), nustatytas 1979 metais!

Рекордсмен XXII Олимпийских Игр литовский бегун Ремигиюс Валюлис
XXII olimpinių žaidynių rekordininkas — Lietuvos bėgikas Remigijus Valiulis

Tais pačiais 1983 metais Remigijus baigė Vilniaus pedagoginį institutą ir pradėjo dirbti mokytoju sporto mokykloje. Tuomet jis užsiėmė automobilių verslu, tačiau dabar grįžo prie trenerio amato. Labiausiai stebina tai, kad tai visai ne atletika, o Vilniaus krepšinio mokykla, kurioje jis užsiima bendru vaikų fiziniu parengimu.

Рекордсмен XXII Олимпийских Игр литовский бегун Ремигиюс Валюлис
Remigijus Valiulis

Jo sūnus Vytautas Valiulis, beje, taip pat sportininkas, atsidavęs krepšiniui ir jau daugelį metų yra labai paklausus individualios parengties treneris Rusijos klubuose (dabar jis dirba Sankt Peterburgo "Zenit"). Dukra Rūta neatsiliko nuo antrosios lietuvių religijos — ji žaidžia mėgėjų lygoje Australijoje, kur dabar gyvena, ten ji ištekėjo. Prieš kurį laiką YouTube ji rado auksinį Maskvos olimpinių žaidynių finalą, kuriame dalyvavo jos tėvas, ir nusiuntė įrašą jam. Pasižiūrėkime ir mes.

Tegai:
TSRS, Maskva, Olimpinės žaidynės, sportas
Temos:
Sporto naujienos (99)
Žiema

Sausio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 13:31 2021.01.21)
Avinams rytojaus diena tinkama tvarkyti finansinius reikalus, susirasti papildomą darbą, Šauliams tinkama diena susirasti naujų draugų arba atgaivinti bendravimą su senais pažįstamais, Žuvys turėtų susirūpinti sveikata ir nepiktnaudžiaut alkoholiu

Rytoj horoskopo žvaigždės žada sėkmę, aktyvumą, minties aiškumą. Tačiau įsitikinkite, kad jūsų pasitikėjimas savimi neišaugs per daug Apskritai rytojaus diena yra palanki bet kokiems užsiėmimams, todėl drąsiai imkitės to, ko nežinojote. Gerovės požiūriu diena taip pat nėra bloga: imunitetas yra geriausias, o valios jėga padės susidoroti su bet kokia liga. Tačiau būkite atsargūs: pasitikėjimas savimi gali būti toks didelis, kad privers apsirengti ne oru ar nepaisyti eismo taisyklių.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną patariama pradėti gerinti savo finansinę padėtį. Be pagrindinio pajamų šaltinio, jūs galite turėti gerų galimybių susirasti papildomą darbą ne visą darbo dieną. Galbūt grynųjų pinigų kvitas, kurio nesitikėjote.

Jautis (04.21-05.21) Darbe neskubėkite būti aktyvūs — šią dieną geriau praleisti, jei įmanoma, kažkieno sparnu. Pabandykite pritarti bendraminčių ir draugų palaikymui. Tik suvieniję jėgas, galite maksimaliai išnaudoti savo planus.

Dvyniai (05.22-06.21) Galite pradėti dirbti kartu su nauju projektu, atkurti pažeistus santykius. Jei šiuo metu pateikiami įdomūs pasiūlymai, tada nedvejokite ilgai. Popietė tinkama medicininei apžiūrai.

Vėžys (06.22-07.22) Norint pasiekti gerų rezultatų bet kuriame versle, reikia elgtis savarankiškai, tai sutaupys jus nuo nusivylimo. Išstudijuokite situaciją ir užmegzkite santykius su žmonėmis, kurių pagalbos jums gali prireikti ateityje. Žvaigždės pataria ryžtingai atsikratyti visko, kas pasenusi ir nereikalinga.

Liūtas (07.23-08.23) Šią dieną pajusite tam tikrus apribojimus bandydami įgyvendinti savo ketinimus. Yra galimybė neapskaičiuoti savo jėgų ir pasirinkti netinkamą elgesio būdą su kolegomis ir viršininkais. Stenkitės neprarasti ramybės.

Mergelė (08.24-09.22) Jei planuojate įgyvendinti savo planus, pabandykite apsieiti be pašalinės pagalbos. Labiau pasitikėk savo intuicija. Šiuo laikotarpiu patariama būti itin dėmesingiems savo sveikatai, vengti kontakto su sergančiais žmonėmis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tai tinkamas laikas keliauti, mokytis ir spręsti teisinius ginčus. Nepažįstamoje srityje galite padaryti klaidų. Ir jei pradėsite patys imtis iniciatyvos, jūsų pastangos gali žūti užuomazgoje.

Skorpionas (10.23-11.21) Šiandien yra daugybė reikalų. Tačiau kitos problemos sprendimo imkitės tik baigę ankstesnę. Geriausias laikas atskleisti savo sugebėjimus yra popietė. Pirmoji pusė — puikus laikas romantiškiems pasimatymams. Tačiau vis tiek geriau akcentuoti rimtus santykius.

Šaulys (11.22-12.21) Patariama daug laiko praleisti bendraujant. Seni pažįstami primins apie save, atsiras naujų. Gali būti, kad aplinkybės pareikalaus gudrumo. Jums gali tekti palaikyti santykius su tais, kurie jums nepatinka. Tai nepalankus metas rizikingoms finansinėms operacijoms, perkant kreditais.

Ožiaragis (12.22-01.20) Artimiausia ateitis palankesnė skubotam reikalų vykdymui. Teks susidoroti ne tik su savo krūviu, bet ir apsupti jus šeimos priežiūra. Venkite bendrauti su žmonėmis, kurių manieros jus erzina. Geriau stebėkite ir analizuokite, kas vyksta.

Vandenis (01.21-02.19) Šiandien rizika ką nors įžeisti yra ypač didelė. Jei jums reikia pagalbos, tinkamas laikas jos paprašyti. Nepraleiskite progos išplėsti savo verslo, užmegzti naudingų kontaktų, aptarti perspektyvų su partneriais ar viršininkais. Diena bus harmoninga viskam, kas susiję su asmeniniais santykiais.

Žuvys (02.20-03.20) Problemų gali kilti dėl skubėjimo, veiksmų nenuoseklumo komandoje, savo pernelyg didelių ambicijų. Prioritetus nustatykite ir darykite tvarką. Galimas apsinuodijimas alkoholiu.

Tegai:
horoskopas
Kelias, archyvinė nuotrauka

Vairuotojai įspėjami: keliuose yra slidžių ruožų, naktį formuosis plikledis

(atnaujinta 20:36 2021.01.21)
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuvoje pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis yra šlapio sniego provėžų, praneša Automobilių kelių direkcija.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.

Vairuotojai raginami rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį ir atkreipti dėmesį į pavojingus kelių ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, tai yra, sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidūs važiuodami per tiltus ir viadukus.

Taip pat vairuotojai įspėjami, jog naktį eismo sąlygas sunkins plikledis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis. Vėjas pietų, pietryčių, 6–11 m/s. Žemiausia oro temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Tegai:
plikledis, orai, Automobilių kelių direkcija
Dar šia tema
Visoje Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas
Lietuvoje valandinis elektros suvartojimas buvo didžiausias per 29 metus
Šalčiausiomis dienomis šalies vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau gamtinių dujų