XXII olimpinių žaidynių rekordininkas — Lietuvos bėgikas Remigijus Valiulis

Veržlus Valiulis: kaip lietuvis padėjo rinktinei laimėti estafetę olimpinėse žaidynėse-80

(atnaujinta 20:43 2020.08.01)
Paskutinis auksinis Lietuvos sportininko indėlis į olimpinių žaidynių-80 sovietinės komandos taupyklę įvyko rugpjūčio 1 dieną

Tai buvo priešpaskutinė olimpinės programos varžybų diena. Dieną anksčiau, liepos 31 dieną, Remigijus Valiulis, būdamas keturių sovietinės komandos bėgikų dalimi, sėkmingai įveikė savo 4x400 metrų estafetės etapą, o TSRS rinktinė užtikrintai pasiekė finalą geriausiu laiku (3.01,8). Neatvykus sportininkams iš JAV, Kanados ir Vokietijos Federacinės Respublikos, sovietų bėgikams šioje disciplinoje teko bijoti tik rytų vokiečių. Su jais ir prasidėjo pagrindinė kova lemiamose varžybose. TSRS rinktinėje estafetėje pirmas bėgo Nikolajus Černeckis, perduodamas estafetę Michailui Lingei. Priešakyje buvo Trinidado ir Tobago bei Didžiosios Britanijos komandos. Lingė atliko puikų darbą ir beveik tapo pirmuoju, tačiau paskutinę akimirką vokietis Andreasas Knebelis pasirodė dar geriau.

Легкоатлет Ремигиюс Валюлис
© Sputnik / Максимов
Lengvosios atletikos sportininkas Remigijus Valiulis

Trečiajame etape TSRS komandoje bėgo Remigijus Valiulis, už VDR komandą — Frankas Schafferis, kuris Maskvoje jau spėjo iškovoti bronzą 400 metrų distancijoje. Jie vienu metu baigė savo ruožą, o tada prasidėjo kova tarp naujos sovietinės komandos žvaigždės Viktoro Markino ir Volkerio Beko. Abu sugebėjo tapti olimpiniais čempionais, tik sovietinis bėgikas — ant lygaus apskritimo, o vokietis — 400 metrų su kliūtimis distancijoje. Kad ir kaip Bekas bandė aplenkti Markiną, Viktoras pasipriešino ir atnešė TSRS rinktinei pergalę, o sau — antrą auksą! VDR komanda prarado 18 šimtųjų.

Verta paminėti, kad rezultatas, su kuriuo sovietų sportininkai laimėjo estafetę (3.01.08), tuo metu buvo žymiai prastesnis nei amerikiečių pasaulio rekordas (2.56.10). Laimėjimo laikas buvo lėčiausias nuo žaidynių-60. Vis dėlto, per pirmąją Pasaulio taurę istorijoje 1983 metais, sovietų komanda vis tiek iškovojo auksą šioje disciplinoje, tačiau amerikiečiai buvo diskvalifikuoti už netinkamą estafetės perdavimą. Tuo metu Valiulis jau nebebuvo nacionalinėje komandoje ir baigė karjerą, tačiau jam vis dar priklauso Lietuvos 400 metrų rekordas (45,73), nustatytas 1979 metais!

Рекордсмен XXII Олимпийских Игр литовский бегун Ремигиюс Валюлис
XXII olimpinių žaidynių rekordininkas — Lietuvos bėgikas Remigijus Valiulis

Tais pačiais 1983 metais Remigijus baigė Vilniaus pedagoginį institutą ir pradėjo dirbti mokytoju sporto mokykloje. Tuomet jis užsiėmė automobilių verslu, tačiau dabar grįžo prie trenerio amato. Labiausiai stebina tai, kad tai visai ne atletika, o Vilniaus krepšinio mokykla, kurioje jis užsiima bendru vaikų fiziniu parengimu.

Рекордсмен XXII Олимпийских Игр литовский бегун Ремигиюс Валюлис
Remigijus Valiulis

Jo sūnus Vytautas Valiulis, beje, taip pat sportininkas, atsidavęs krepšiniui ir jau daugelį metų yra labai paklausus individualios parengties treneris Rusijos klubuose (dabar jis dirba Sankt Peterburgo "Zenit"). Dukra Rūta neatsiliko nuo antrosios lietuvių religijos — ji žaidžia mėgėjų lygoje Australijoje, kur dabar gyvena, ten ji ištekėjo. Prieš kurį laiką YouTube ji rado auksinį Maskvos olimpinių žaidynių finalą, kuriame dalyvavo jos tėvas, ir nusiuntė įrašą jam. Pasižiūrėkime ir mes.

Tegai:
TSRS, Maskva, Olimpinės žaidynės, sportas
Temos:
Sporto naujienos (97)
Papludimys su ola

Rugpjūčio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:21 2020.08.05)
Avinams šiandien patariama būti atidesniems, nes yra tikimybė susižeisti, Mergelės turėtų nevaržyti savęs ir pasilepinti naujais pirkiniais, o Žuvys turėtų vengti konfliktų, nes yra didelė tikimybė, kad liks nesuprastos

Rytoj būsite linkę į spontaniškumą ir nenuspėjamumą. Jei rytoj turite planų, pasiruoškite ir tam, kad viskas gali klostytis ir ne į itin gerą pusę. Padėtis gali pakartotinai pasikeisti pačiu drastiškiausiu būdu. Šios dienos planavimas yra tarsi kortų žaidimas: negalite iš anksto numatyti, kuri korta jums iškris kitą minutę. Bendraujant su kitais reikia būti ypač atsargiems: rytoj, kaip niekad anksčiau, rizika yra didelė, kaip sakoma, iš akių, netyčia išprovokuojanti emocinį protrūkį. Geriausias sprendimas būtų šią emocinę dieną skirti kūrybai.

Avinas ( 03.21-04.20) Būkite atsargus su viskuo. Dabar galite susižeisti namuose ar darbe. Meilės reikaluose būkite atsargesni ir nebus jokių pokyčių į blogą pusę! Dabar jūs negalėsite objektyviai įvertinti situacijos, kuri neišvengiamai sukels konfliktus.

Jautis (04.21-05.21) Šiuo metu jums patartina siekti svajonių. Vidinis balsas nuves jus teisingu keliu, ir jei jaučiate, kad nenorite susitikti su kuo nors ar atlikti kokių nors pareigų, neverskite savęs. Šią dieną artimi žmonės gali jus palaikyti.

Dvyniai (05.22-06.21) Dabar nerekomenduojama pradėti naujo verslo ar pasirašyti dokumentų. Tačiau diena palanki viskam, kas susiję su meile. Vienišiems ženklo atstovams likimas gali suteikti naują galimybę susipažinti su patraukliu žmogumi ar rimtesnius jausmus. Tinka šį laiką panaudoti norint pradėti sveikatinimo užsiėmimų kompleksą. Aplinkos pakeitimas būtų naudingas.

Vėžys (06.22-07.22) Nepasidalinkite savo nuoširdžiausiomis mintimis net su artimaisiais: yra pavojus, kad ši informacija nutekės ir, galbūt, bus panaudota prieš jus. Nepasitikėkite tais, kurie žada per daug. Galimi kivirčai su mylimuoju. Maksimaliai atkreipkite dėmesį į finansinius dalykus.

Liūtas (07.23-08.23) Jei norite pradėti naują verslą, nepraleiskite progos! Ši diena yra labai gera jūsų kūrybai atlaisvinti. Stenkitės daugiau laiko skirti tam, kas jums patinka ar ką reikia padaryti. Neatsisakykite padėti žmonėms, bet ir nemanipuliuokite.

Mergelė (08.24-09.22) Jūs negalite atsipalaiduoti ir eiti pasroviui. Kurkite planus, bet neprisitaikykite prie tam tikro rezultato, leiskite pasireikšti likimui. Mylimas žmogus yra pasirengęs jus palaikyti. Dabar tinkamas laikas apsipirkti — galėsite tuo mėgautis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Ši diena suteiks daug galimybių, todėl ramiai suplanuokite jai sunkias užduotis ir svarbius susitikimus. Kažkas laukia lemtingos pažinties, kuri gali išsivystyti į didelę meilę. Vienintelis įspėjimas: nepamirškite darbo saugos taisyklių.

Skorpionas (10.23-11.21) Ignoruokite mažus nesusipratimus, kurie gali kilti, ir ne dėl savo kaltės. Kai kurie planai gali žlugti, nes neturite pakankamai laiko jiems įgyvendinti. Stenkitės sukelti kuo daugiau teigiamų emocijų ir bendraukite tik su maloniais žmonėmis.

Šaulys (11.22-12.21) Pasitikėkite savo vidiniais jausmais, kad darytumėte taip, kaip jums atrodo tinkama. Tada jums gali pasisekti visose jūsų reikaluose. Stenkitės nepraleisti atsirandančių galimybių — kas žino, kada jos vėl pasitaikys.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Galite jaustis priblokšti ir neturėsite daug noro dirbti. Nesijuokite iš savęs, geriau atsipūskite. Po kurio laiko lengvai susigaudysite. Daugelis susitikimų, kurių laukiate, gali nusivilti dėl nuo jūsų nepriklausančių priežasčių.

Vandenis (01.21-02.19) Sunki diena. Idealiu atveju likite namuose ir nelankykite perpildytų vietų. Geriausia ramiai sėdėti namuose, pabendrauti su knyga. Blogiausia diena vedyboms ar kitoms partnerystėms.

Žuvys (02.20-03.20) Stenkitės vengti konfliktinių situacijų, nes jums nesiseka ginčuose. Šiuo metu jums geriau apeiti konfliktus. Jei bandysite ko nors reikalauti iš šeimos ir draugų, sulauksite tik dirglumo ir nesusipratimo bangos.

Tegai:
horoskopas
Lenktyninis automobilis, archyvinė nuotrauka

Šį savaitgalį Šiauliuose vyks "Legalus Dragas"

(atnaujinta 18:21 2020.08.05)
Vairuotojai, kurie buvo bausti už greičio viršijimą, chuliganišką vairavimą ar dalyvavimą nelegaliose "Drago" lenktynėse staigmeną gaus kuponus ir jau Šiauliuose vykstančiose lenktynėse dalyvaus nemokamai

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Rugpjūčio 8 ir 9 dienomis Šiauliuose vyks traukos (drag) lenktynės — "Legalus Dragas", pranešė Lietuvos policijos departamentas.

"Kažkada buvusi nelegalaus "Drago" trasa — Zokniuose esantis apleistas oro uostas, šiam savaitgaliui adrenalino mėgėjams taps legalia trasa, kurioje vyks legalios automobilių ir motociklų lenktynės "Legalus Dragas: Šiauliai 2020", — rašoma pranešime.

Projektą organizuojanti Lietuvos kelių policijos tarnyba, bendradarbiaudama su ilgamečiais traukos lenktynių organizatoriais "DragFest.LT" ir Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) parengė vairuotojams, kurie buvo bausti už greičio viršijimą, chuliganišką vairavimą ar dalyvavimą nelegaliose "Drago" lenktynėse staigmeną — jie gaus kuponus ir jau Šiauliuose vykstančiose lenktynėse dalyvaus nemokamai.

Kuponus gaus automobilių ir motociklų vairuotojai, kurie už minėtus pažeidimus teisę vairuoti susigrąžino nuo 2020 metų nuo birželio 1 dienos iki 2020 metų rugpjūčio 7 dienos.

Norintys gauti kuponus turi kreiptis į Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos tarnybą ketvirtadienį ir penktadienį. Tokie kuponai bus dalijami ir ateityje kituose šalies miestuose vyksiančiuose "Legaliuose Draguose".

Tegai:
lenktynės, policija, Šiauliai
Dar šia tema
Lietuvos policija aptarė situaciją dėl žydų istorinių paminklų išniekinimo
Pagėgiuose sulaikomas neblaivus vyras sudavė pareigūnei
Lietuviams priminė, kad viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes privaloma
Šilkaverpiai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai sukūrė vakciną nuo koronaviruso, naudodami šilkaverpius

(atnaujinta 13:52 2020.08.05)
Mokslininkas mano, kad šiuo metodu bus pagaminta "labai efektyvi vakcina didesniais kiekiais nei įprastos vakcinos"

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Vakcina nuo COVID-19, kurios pagrindą sudaro šilkaverpių lervose esantys baltymai, turėtų tapti labai efektyvi ir nebrangi, RIA Novosti pasakojo projekto vadovas, Japonijos Kiusiu universiteto profesorius Takahiro Kusakabe.

Koronaviruso paviršiuje yra vadinamasis smaigalys baltymas S, jis yra sugrupuotas po tris ir būtent jis suformuoja pačius "smaigalius" viruso paviršiuje, su kurio pagalba ir plinta infekcija.

"Padedant šilkaverpiui, mes sukuriame dirbtinį smaigalio baltymą, kuris yra nepaprastai panašus į naujo tipo koronaviruso baltymą, tačiau jo viduje nėra viruso, todėl jis yra nekenksmingas", — teigė profesorius.

Į šilkaverpio kūną įnešamas bakulovirusas, kuris užkrečia tik vabzdžius, bet yra nekenksmingas žmonėms, turėdamas jame įterptą genetinę koronaviruso informaciją. Po kelių dienų šilkaverpių kūne "užauga" baltymas, labai panašus į koronaviruso S-baltymą.

"Šiuo metu mes kuriame dvi vakcinų rūšis — injekcines ir geriamąsias. Injekcinei vakcinai reikia išvalymo ir saugos tyrimų. Bet kokiu atveju manau, kad ji bus tokia pat saugi kaip šiuo metu naudojama vakcina. Kalbant apie geriamąjį vartojimą, Azijos šalyse istoriškai šilkaverpių lervas jie vartoja maistui, todėl problemų neturėtų kilti", — pabrėžė profesorius.

Mokslininkas mano, kad šiuo metodu bus pagaminta "labai efektyvi vakcina didesniais kiekiais nei įprastos vakcinos". Be to, jo kaina neviršys vakcinos nuo gripo ribų — keli tūkstančiai jenų (kelios dešimtys dolerių). Šiais mokestiniais metais, tai yra iki 2021 metų kovo 31 dieną, bus atliekami vakcinos bandymai su gyvūnais.

Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
© Sputnik /
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
Tegai:
mokslininkai, vakcina, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje papasakojo apie skiepų nuo COVID-19 vaikams bandymus
Lietuviams priminė, kad viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes privaloma
Mokslininkai neatmetė galingesnės antros COVID-19 bangos JK