Šikotano sala, archyvinė nuotrauka

Rugpjūčio 5 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:34 2020.08.04)
Šią dieną Ožiaragiai turės daug rūpesčių, susijusių su artimaisiais, Žuvys gali patirti nemalonumų darbe, o Svarstyklėms geriau atidėti finansinių klausimų sprendimą

Avinas (03.21-04.20)

Dienos pradžia bus gera, todėl visus svarbius reikalus geriau atlikti ryte. Tinkamas laikas veikti, pabaigti anksčiau pradėtus darbus ir atiduoti skolas.

Popietyje galimi ginčai darbe ir namuose. Kartais net su artimaisiais bus sunku susitarti.

Jautis (04.21-05.21)

Diena bus neįprastai intensyvi, nes turėsite atlikti daugybę reikalų, ištaisyti kitų padarytas klaidas ir išmokti naujų įgūdžių. Kartais bus sunku, tačiau sulauksite pakankamai teigiamų emocijų. 

Vėliau reikės susitelkti į asmeninius santykius. Jūsų dėmesys ir rūpestis bus ypač svarbus mylimam žmogui.

Dvyniai (05.22-06.21)

Jūsų laukia puiki diena. Galite padaryti daug naudingų dalykų sau ir aplinkiniams. Santykiai su kolegomis ir vadovybe vystosi harmoningai. 

Antroji dienos pusė tiks rinkti informaciją, dirbti su dokumentais, lankytis vyriausybinėse organizacijose. Su dokumentais problemų nebus. Gali būti, kad teks atidėti kai kuriuos asmeninius susitikimus ar suplanuotas pramogas, tačiau tai jūsų per daug nenuliūdins. 

Vėžys (06.22-07.22)

Rytas puikus priimti svarbius sprendimus. Galite sudaryti ilgalaikius planus: teisingai įvertinate situaciją, sugebate numatyti, kaip vystysis įvykiai. Tuo pačiu tampa aišku, kuo galima pasitikėti, o nuo ko geriau atsiriboti. 

Neatmetama naujų pažinčių galimybė. Jūs galite sutikti labai neįprastų žmonių, kurie jus daug ko išmokys. 

Liūtas(07.23-08.23)

Neskubėkite. Dienos pradžioje nereikėtų imtis sudėtingų ir svarbių užduočių. Geriau panaudoti šį laiką anksčiau pradėtus darbus užbaigti. Vėliau atsiras galimybė parodyti iniciatyvą darbe, pasiūlyti ką nors įdomaus. 

Galimi sėkmingi sandoriai, pinigų įplaukos. 

Mergelė (08.24-09.22)

Dienos pradžioje galimi ginčai. Pabandykite reaguoti ramiai: jums dabar nereikia konfliktų. Dažnai humoro jausmas gali padėti baigti ginčus. 

Vėliau turėsite sutelkti dėmesį į darbo problemų sprendimą. Profesinėje srityje gali atsirasti įdomių perspektyvų.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Jūsų laukia labai palanki diena. Bus galimybė išspręsti svarbias problemas, padaryti didelę pažangą versle. Vakare kils idėjų, kurios patiks visiems. 

Šiandien geriau atidėti finansinių klausimų sprendimą, nes čia lengva suklysti, be to, esate linkęs į tam tikrą neapdairumą.

Skorpionas (10.23-11.21)

Jūsų laukia sunki diena, tačiau jau pirmoje jos pusėje pavyks pasiekti puikų rezultatą. Nereikėtų atidėti sunkių užduočių ir susitikimų. 

Popietę dėl staiga atsiradusių reikalų teks atidėti savo planus vėlesniam laikui. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Atsiranda daug gerų idėjų, tačiau įgyvendinti visus iškart nepavyks. Kol kas geriau bus palaukti tinkamo momento. Intuicija pasakys, kada pradėti veikti. 

Su asmeniniais santykiais bus sunkiau. Atviras pokalbis su mylimuoju daug ką paaiškins.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) 

Šiandien Ožiaragiai turės daug rūpesčių, susijusių su artimaisiais ir giminėmis. Dauguma šio ženklo atstovų sumanys užsiimti remontu ar interjero keitimu. 

Dėl to gali pašlyti santykiai su antrąja puse. Kad būtų išsaugota santarvė ir taika namuose, geriau nereaguoti į partnerio bambėjimus, sutikti su viskuo, ką jis sakys, tačiau pasielgti savaip.

Vandenis (01.21-02.19) 

Tinkamas laikas skirti laiko sau ir savo šeimai. Ženklo atstovų laukia daug naujų įspūdžių, įdomių pažinčių, susitikimų su senais draugais ir giminaičiais. 

Darbe gali kilti tam tikrų nesutarimų su kolegomis. Vandeniui patartina stengtis susilaikyti ir nesivelti į konfliktus.

Žuvys (02.20-03.20)

Žuvys gali patirti nemalonumų darbe ir sėkmę meilės reikaluose. Teks ieškoti papildomų pajamų šaltinių arba kreiptis pagalbos į artimuosius ir draugus.

Užtat asmeniniame gyvenime nebus problemų. Vyraus santarvė šeimoje, santykiai su antrąja puse bus geri.

Tegai:
horoskopas
Pliušinis meškiukas, archyvinė nuotrauka

Vieną namuose mažametį vaiką palikusi kupiškėnė sulaukė teismo nuosprendžio

(atnaujinta 15:30 2020.09.25)
Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Jauna kupiškėnė, kuri beveik dvi paras vieną namuose paliko mažametį vaiką, teismo nutarimu gavo 1 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per tą laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti psichotropinių medžiagų ir naktimis neišeiti iš namų, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

"Šių metų gegužės mėnesį plačiai nuskambėjo įvykis, kai socialinė darbuotoja Kupiškio mieste, bute rado vieną užrakintą 2 metų berniuką. Mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras.

Teigiama, kad teisiamoji savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Pasak jos, vaiką paliko vieną namuose, nes norėjo praleisti laiką su draugais. 

Teismas mažamečio motiną pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo motinos teisėmis ir pareigomis.

Tegai:
motinystė, vaikas
Dar šia tema
Klaipėdoje sulaikyti iš senjoro 13 tūkst eurų išvilioję asmenys — video
Rusijos Valstybės Dūma įvardijo padėtį Baltarusijoje destabilizuojančias šalis
JAV pasiūlė įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis

Nausėda ir Skvernelis atliks COVID-19 tyrimą

(atnaujinta 14:39 2020.09.25)
Politikai kartu dalyvavo paminklo atidarymo ceremonijoje Kryžkalnyje, kuri vyko šios savaitės pradžioje

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerui Sauliui Skverneliui bus atliktas koronaviruso tyrimas dėl kontakto su Raseinių rajono meru Andriumi Bautroniu, kuriam diagnozuotas COVID-19, praneša TASS, remdamasi Prezidentūros ir vyriausybės spaudos tarnyba.

Penktadienio rytą meras paskelbė, kad jo testas teigiamas. Rugsėjo 20 dieną politikai dalyvavo Raseinių krašto Kryžkalnyje esančio paminklo ceremonijoje.

Nausėda, jo žmona ir keletas Prezidentūros darbuotojų penktadienį atliks koronaviruso tyrimą. Tikimasi, kad rezultatai bus gauti tą pačią dieną.

Kalbant apie Skvernelį, premjeras atidėjo penktadienį numatytus susitikimus ir ketina susilaikyti nuo viešų kontaktų iki savaitės pradžios.

"Pirmadienį ministras pirmininkas ir keli jo komandos nariai atliks koronaviruso tyrimą", — pranešė spaudos tarnyba.

Lietuvoje bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms nuo pandemijos pradžios siekia 4184. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius yra 1778. Mirusių nuo koronaviruso skaičius liko nepakitęs — 89 žmonės. Pasveikusiais laikomi 2298 žmonės.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius siekia 18599.

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl koronaviruso: 6028, viso ištirta 50202.

Ketvirtadienį buvo paskelbtas absoliutus nustatytų atvejų per parą rekordas — 138.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje priimtas sprendimas dėl vakcinų įsigijimo
Skvernelis atskleidė, kaip toliau klostysis santykiai su Baltarusija
Nord Stream-2 statybos

Ekspertas: "Nord Stream-2" klausimą gali išspręsti Vokietija, bet ne Lietuva

(atnaujinta 15:37 2020.09.25)
Vokietijoje diskutuojama apie projektą, tačiau ne Vilnius turi patarti Vokietijos vadovybei, kaip elgtis šiuo klausimu, mano ekspertas Stanislavas Mitrachovičius

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. ES gali nepalaikyti Lietuvos deputatų siūlymo įvesti sankcijas Rusijai, nes Europos Sąjunga yra suinteresuota prekyba su RF, interviu Sputnik Lietuva pasakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ir Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius.

Lietuvos Seimas užregistravo rezoliucijos projektą, raginantį Europos Sąjungą įvesti sankcijas Rusijai, atsižvelgiant į situaciją su tinklaraštininku Aleksejumi Navalnu.

Deputatai siūlo įvesti vadinamojo Magnickio tipo sankcijų mechanizmą žmogaus teisių srityje, įtraukti į jį asmenų sąrašą ir sankcijas, skirtas konkretiems sektoriams, taip pat raginimą Vokietijai atsisakyti dujotiekio projekto "Nord Stream-2".

Ekspertas Stanislavas Mitrachovičius pareiškė, kad Vokietija gali atsisakyti projekto, bet tai šiuo atveju bus jos sprendimas, o ne pritarimas Lietuvos siūlymams.

"Kalbant apie Vokietiją ir "Nord Stream-2", Vokietija, žinoma, yra pagrindinė šalis šiuo klausimu. Jei ji panorės atsisakyti projekto, ji gali tai padaryti, ji gali pasakyti, kad, pavyzdžiui, negaus dujų, bet tai bus jos sprendimas šiuo atveju, tikrai ne Lietuva jai patars ar duos vertingų nurodymų Vokietijai, kaip elgtis", — pasakė jis.

Mitrachovičius pažymėjo, kad Vokietijoje vyksta diskusijos dėl "Nord Stream-2". Pasak jo, projektas turi ir šalininkų, ir priešininkų.

"Kova tęsiasi Vokietijoje, ir tikrai ne Lietuva turi įsitraukti į šią kovą ir nurodyti Vokietijai, kaip elgtis teisingai. <...> Ne Lietuva spręs, tai ["Nord Stream-2" klausimą] spręs Vokietija", — pasakė jis.

Kita vertus, ekspertas mano, kad projektas greičiausiai bus įgyvendintas, nors galimas ir uždelsimas.

Dujotiekiui daromas spaudimas

"Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą.

Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra statomas energetinio saugumo visoje Europoje sumetimais. Projektą taip pat remia Vokietija.

Šiuo metu ginčai dėl projekto paaštrėjo, atsižvelgiant į situacijos su Aleksejumi Navalnu raidą. Keletas Vakarų politikų, tarp jų ir Vokietijoje, ragina blokuoti dujotiekio įgyvendinimą.

Tačiau kanclerė Angela Merkel teigė, kad "Nord Stream-2" ir Navalno incidento klausimai neturėtų būti svarstomi kartu.

Kremlius paragino nebepolitizuoti dujotiekio, kuris yra komercinis projektas, naudingas tiek Rusijai, tiek ES, įskaitant Vokietiją.

Aleksejaus Navalno hospitalizacija

Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę. Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Lietuva, Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius
Ukraina įvardijo riziką Kijevui dėl "Nord Stream-2" blokavimo
Vokietijoje teigiama, kad nutiesta 97 % "Nord Stream-2"
Ekspertas: JAV gali įtraukti Baltijos šalis į koaliciją prieš "Nord Stream-2"
"Nord Stream-2" tiesiantiems laivams atsisakyta suteikti draudimą