Egzaminai, archyvinė nuotrauka

Brandos egzaminų rezultatai: matematiką išlaikė vos 67,61 proc. abiturientų

(atnaujinta 09:37 2020.08.05)
Šiais metais matematikos egzaminą laikė 15241 abiturientas, šimto balų įvertinimą gavo 0,96 proc. kandidatų

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Trečiadienį Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) paskelbė valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Rugpjūčio 5 dieną pradėti skelbti chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų rusų ir anglų, matematikos, istorijos, geografijos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai.

Geografijos valstybinį brandos egzaminą laikė 2727 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,97 proc. kandidatų, šimto balų įvertinimą gavo 1,03 proc. kandidatų.

Istorijos egzaminą laikė 7780 kandidatų. Egzaminą išlaikė 99,78 proc. kandidatų , o šimto balų įvertinimą gavo 0,14 proc. kandidatų.

Tuo tarpu matematikos egzaminą laikė 15241 kandidatas. Egzaminą išlaikė 67,61 proc. kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 0,96 proc. kandidatų.

Palyginimui, pernai matematikos egzaminą išlaikė 82,09 proc. kandidatų, o šimto balų gavo 1,46 proc. kandidatų.

Tokį rezultatą pakomentavo "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis savo paskyroje Facebook.

"Pasitraukite į šoną teršiamos marios, siautėjantys virusai, skęstantys valstybės duomenų centrai. Matematikos valstybinio egzamino neišlaikė kas trečias moksleivis. Čia yra didžiausia 2020-ųjų tragedija, kurią dar jausime, kai jau būsime užmiršę visas kitas", — rašo jis.

Fizikos egzaminą laikė 2050 kandidatai. Egzaminą išlaikė 94,73 proc. kandidatų,  šimtą balų gavo 1,61 proc. kandidatų.

Biologijos egzaminą laikė 5404 kandidatai. Egzaminą išlaikė 97,74 proc. abiturientų. Šimto balų įvertinimą gavo 1,54 proc. kandidatų.

Chemijos egzaminą laikė 1069 kandidatai. Egzaminą išlaikė 97,38 proc. kandidatų ir šimto balų įvertinimą gavo 0,47 proc. kandidatų.

Informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą laikė 2269 kandidatai. Egzaminą išlaikė 92,02 proc. kandidatų ir šimto balų įvertinimą gavo 6,35 proc. kandidatų.

Anglų kalbos egzaminą laikė 18022 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,95 proc. visų laikiusiųjų. Šimto balų įvertinimą gavo 9,11 proc. kandidatų .

Rusų kalbos egzaminą laikė 1607 kandidatai. Egzaminą išlaikė 99,94 proc. visų laikiusiųjų, o šimto balų įvertinimą gavo 15,99 proc. kandidatų.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminų rezultatus NŠA paskelbė liepos 30-ąją.  Eegzaminą laikė 16970 kandidatų. Egzaminą išlaikė 89,2 proc. visų kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo beveik 1,3 proc. kandidatų. 

Tegai:
matematika
Temos:
Švietimas Lietuvoje (164)
Motociklas

Rokiškio rajone eismo įvykio metu žuvo motociklo vairuotojas

(atnaujinta 12:35 2020.09.21)
Pirminiais duomenimis, avarijos priežastis ta, kad motociklininkas pasirinko nesaugų greitį

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Sekmadienį per avariją Rokiškio rajone žuvo motociklininkas, praneša Lietuvos policija.

Lietuvos policija
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Incidentas įvyko sekmadienį, rugsėjo 20 dieną, apie 16:50, kelio Kurkliečiai–Bagdoniškis–Buniuškiai 3-ame kilometre.

Policijos duomenimis, 1972 metais gimęs vyras, kuris vairavo motociklą "Honda CRF 450R", važiavo nesaugiu greičiu, nesuvaldė motociklo ir apvirto.

Dėl patirtų sužalojimų motociklo vairuotojas žuvo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė apie avariją Vilniuje, kurios metu Grigiškėse susidūrė automobilis BMW ir motociklas "Yamaha". Policijos duomenimis, "BMW 730", kurį vairavo jauna moteris, išvažiavo iš namo kiemo į pagrindinę gatvę ir partrenkė pagrindiniu keliu važiavusį motociklininką. Sužalotas motociklo vairuotojas vežamas į ligoninę mirė. 

Tegai:
motociklo vairuotojas, Rokiškis, Lietuva, avarija
Dar šia tema
Biržų rajone per avariją žuvo traktoriaus vairuotojas
Kėdainių rajone į avariją pateko du sunkvežimiai ir lengvasis automobilis
Klaipėdoje į avariją pateko policininkas
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Nauji COVID-19 atvejai: auga židiniai Radviliškyje, sporto klube ir šokių studijoje

(atnaujinta 12:34 2020.09.21)
Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 3814 COVID-19 ligos atvejai, sostinėje vakar nustatyta daugiau nei 30 naujų koronaviruso atvejų

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 70 koronavirusinės infekcijos atvejų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3814 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1511 asmenys, 2199 pasveiko.

31 iš jų registruotas Vilniaus, 18 Šiaulių, 7 Kauno, 7 Telšių, 5 Panevėžio apskrityse. Dar po 1 atvejį vakarykštę parą patvirtinta Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.

Be to, per praėjusią Šiaulių apskrityje registruoti 5 įvežtiniai atvejai: 2 iš Šveicarijos, 1 iš Airijos, po 1 iš Ispanijos ir Baltarusijos. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 56 asmenys. 9 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. 

35 atvejai siejami su židiniais

Su židiniu Radviliškio ligoninėje siejami 6 atvejai, patvirtinti vakarykštę parą. Visi šie asmenys yra pacientai. Iš viso, šio ryto duomenimis, su židiniu siejami 63 koronaviruso atvejai, iš kurių 35 pacientai, 26 darbuotojai ir 2 antriniai.

8 vakarykštę parą Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija "City dance" Vilniuje. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 10 koronaviruso atvejų. NVSC aktyviai dirba su šokių studijos administracija, aptariamos įvairios prevencinės priemonės ir kita.

Vilniuje vakar registruoti 6 atvejai, siejami su židiniu sporto klube "Gym Plius". Su šiuo protrūkiu dabar siejama 12 infekcijos atvejų. NVSC penktadienį organizavo nuotolinį susitikimą su sporto klubo atstovais, kurio metu aptarti tolimesni veiksmai, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui. Su klubo administracija ir toliau aktyviai bendraujama, aptariamos įvairios prevencinės priemonės.

3 atvejai Telšių apskrityje yra siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruoti 9 su židiniu susiję atvejai. 

Vilniaus apskrityje registruotas 1 su Gabijos progimnazija susijęs su atvejis. Ten COVID-19 patvirtinta mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso iki šiol registruoti 22 susiję atvejai.

Taip pat Panevėžio apskrityje vakar registruotas 1 atvejis, susijęs su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Vertinama, kad su židiniu yra susiję 3 atvejai.

Vilniuje 1 koronavirusinės infekcijos atvejis registruotas SPA centre (Gedimino per. 49A). Asmuo dirba su klientais. NVSC specialistai bendradarbiauja su įmonės administracija, sąlytį turėję asmenys nustatinėjami.  

Taip pat vakarykštę parą fiksuoti atvejai židiniuose Šiauliuose, susiję su asmeninėmis šventėmis, teisėsaugos institucijomis, prekybos centru, siuvimo įmone, Kaune — su medicinos įstaiga prekiaujančia įmone, Vilniuje – su  mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone.

Be to, dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 9 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO paragino atsižvelgti į tai, kad COVID-19 nepriklauso nuo sezono
Skvernelis pažadėjo priimti naujus taktinius sprendimus dėl COVID-19 plitimo