Eurai

Nelegalias paskolas teikęs asmuo bus teisiamas

(atnaujinta 12:07 2020.08.05)
Kaip teigiama pranešime, asmuo užsiimantis nelegalia veikla per septynis metus galimai išdalijo paskolų už beveik milijoną eurų

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame asmuo kaltinamas nelegaliai teikęs paskolas ir nesumokėjęs mokesčių valstybei, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Pranešama, kad per septynis metus asmuo galimai išdalijo paskolų už beveik milijoną eurų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Klaipėdoje ir Klaipėdos apskrityje nelegalias paslaugas teikęs paskolų teikėjas dirbo išvien su nekilnojamojo turto agentūromis, kurios ir parūpindavo jam klientų.

Pažymima, kad skolintojas su savo klientais sudarydavo rašytines bei notariškai patvirtintas paskolos sutartis, įkeičiant nekilnojamąjį turtą, tačiau klientai būdavo įspėjami, kad sutartyje bus įrašyta didesnė suma, nei jie ketina skolintis, perviršis esą bus skolintojo atlygis už paslaugą.

Tuo pačiu išsiaiškinta, kad skolintojas tardavosi su pinigų gavėju dėl mėnesinių palūkanų mokėjimo, kurių dydis svyravo nuo 1 iki 4 procentų bei priklausė nuo įkeičiamo turto vertės: kuo mažesnė turto vertė — tuo didesnis palūkanų procento dydis.

"Palūkanos būdavo iškart paskaičiuojamos už kelis mėnesius į priekį. Siekdamas neįkliūti teisėsaugai, paskolas teikęs asmuo reikalavo visus mokėjimus vykdyti tik grynaisiais pinigais, perduodant juos tiesiogiai ar naudojantis autobusų siuntomis", — teigiama pranešime.

Pranešime teigiama, kad skolinimo sutartys būdavo sudaromos kelių mėnesių laikotarpiui, o šiam pasibaigus, jei visa sutartyje nurodyta pinigų suma dar būdavo neatiduota, klientai ir toliau turėdavo mokėti palūkanas iki tol, kol ras pinigų grąžinti paskolą, kitaip būdavo grasinama kreiptis į antstolius bei areštuoti įkeistą nekilnojamąjį turtą.

Taip pat buvo atvejų, kai paskolos atidavimas užsitęsdavo iki kelerių metų, o mokamų palūkanų suma viršydavo net gautos paskolos sumą.

"Įtariama, kad šitaip veikdamas nelegalus paskolų teikėjas sudarė ne mažiau 60 rašytinių ir notariškai patvirtintų paskolų sutarčių su nekilnojamojo turto įkeitimu. Skaičiuojama, kad fiziniams ir juridiniams asmenims galėjo būti paskolinta per 934 tūkst. eurų. Tyrėjai įtaria, kad paskolas teikusio asmens gauto atlygio ir jam sumokėtų palūkanų suma, kuri nebuvo deklaruota, siekia beveik 105 tūkst. eurų. Taigi į valstybės biudžetą galimai nesumokėta apie 15 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio", — rašoma pranešime.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Prokurorė, surašiusi kaltinamąjį aktą, bylą perdavė nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Pažymima, kad už ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos vykdymą neturint tam licencijos (leidimo) griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Tegai:
Lietuva, nelegalus darbas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Vilniuje vyks mėsainių festivalis "Burger Fest"
Rusijos premjeras atšaukė susisiekimo geležinkeliais apribojimus Kaliningrade
Darbas iš namų

NVSC specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu

(atnaujinta 19:52 2020.09.22)
Lietuvoje iš viso patvirtinti 3859 koronaviruso ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvoje per savaitgalį užfiksavus 249 koronaviruso (COVID-19) atvejus, plečiantis židiniams įmonėse, organizacijose, darbdaviams rekomenduojama darbą organizuoti nuotolinius būdu, kur tai įmanoma, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, nors situacija kontroliuojama, tačiau atvejų, nustatomų per dieną, skaičius auga, fiksuojami šeimų šventėse, susibūrimuose, laisvalaikio metu "suliepsnojantys" židiniai, kurie persikelia ir į darbo vietas.

Pasak Lingienės, infekcija plinta, kai žmonės po darbo užsiima įvairiomis veiklomis, kaip šokiai, dainavimas ir kitomis, kur susirenka daugybė žmonių, su kuriais įprastai, kiekvieną dieną nebendraujama.

"Na, ir viskas baigiasi jau dešimtimis skaičiuojamais infekcijos atvejais, jos išplitimu į darbovietes. Dėl to darbdaviams tikrai rekomenduojame, jei yra galimybė, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Tokio susitelkimo ir visų mūsų pastangų reikia, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas. Visuomenės sveikatos specialistų, medikų pastangų tikrai nepakaks pandemijai įveikti", — sakė NVSC atstovė.

Taip pat ji pabrėžė, kad darbuotojai, kurie jaučia bent menkiausius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, turėtų galimybę neatvykti į darbą, likti namuose.  

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 3859 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
darbas, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Grinda" tęsia darbuotojų koronaviruso imuniteto tyrimus
PSO pranešė, kad per savaitę pasaulyje užfiksuotas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius
Dėl COVID-19 praplėstos asmens apsaugos priemonių sertifikavimo Lietuvoje galimybės
Saulėta rudens diena

Rugsėjo 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:37 2020.09.22)
Rytoj, rugsėjo 23-iąją, Skorpionui išauš diena, kai žodis turi ypatingą reikšmę, todėl reikia būti kuo atsargesniam dėl bet kokių teiginių, Liūtui nereikėtų nieko įžeidinėti ir peikti

Avinas (21.03-20.04)
Sėkmė lydės tuos, kurie negaili laiko ir pastangų padėti kitiems — tokiu atveju jų pačių problemos bus sprendžiamos lengvai ir greitai, tarsi mostelėjus burtų lazdele.

Jautis (21.04-21.05)
Nesigėdykite savo talentų ir sugebėjimų, jei įmanoma, turite juos parodyti iki galo — tai gali pritraukti geras profesines perspektyvas.

Dvyniai (22.05-21.06)


Šią dieną naudodamiesi gamtos ir žvaigždžių jums suteikta iškalba galite įtikinti visus, kad esate teisūs — turėtumėte pasinaudoti šia proga išspręsti svarbų klausimą.

Vėžys (22.06-22.07)
Diena palanki bendravimui visais lygmenimis — net jei neturite galimybės susitikti su draugais ar pažįstamais, pasikalbėkite telefonu ar internetu.

Liūtas (23.07-21.08)
Tiems, kurie ilgą laiką galvojo apie darbo keitimą, patariama pradėti ieškoti laisvų vakansijų — galite siųsti gyvenimo aprašymus, užsiregistruoti pokalbiams ir paprašyti draugų pasitelkti jų ryšius.

Mergelė (08.22-09.23)
Nepageidautina žadėti, net jei esate priversti tai padaryti — negalėsite ištesėti duoto žodžio ir užsitarnausite neatsakingo žmogaus reputaciją.

Svarstyklės (24.09-23.10)
Šiandien galite pradėti įgyvendinti bet kokį, net labai sudėtingą ir daug laiko reikalaujantį projektą. Svarbiausia spręsti tik jį, o ne švaistyti jėgas keliems dalykams vienu metu.

Skorpionas (24.10-22.11)
Reto ir išskirtinio darbingumo diena, per kurią bus galima padaryti darbus, kuriems užbaigti anksčiau būtų prireikę bent savaitės.

Šaulys (23.11-21.12)
Diena palanki visų rūšių deryboms — tiek dalykinėms, tiek asmeninėms: pašnekovai noriai sutiks su jumis ir padarys viską, ko tik paprašysite.

Ožiaragis (12.22-01.20)
Tinkamas laikas kalbėtis su viršininkais — šią dieną jie bus pasirengę jus išgirsti ir patenkinti visus prašymus, su kuriais kreipsitės.

Vandenis (21.01-18.02)
Nepaisant pomėgio bendrauti, geriau apriboti pokalbius šiandien — jie nesuteiks jums reikalingos informacijos ir atims daug energijos.

Žuvys (19.02-20.03)
Būtina kruopščiai nuvyti bet kokį neigiamą poveikį nuo savęs, kad ir iš kur jis kiltų. Gera nuotaika padės susidoroti su bet kokia užduotimi, kurią sau iškėlėte. 

Tegai:
horoskopas