Povandeninio laivo Kursk įgula Severomorske, archyvinė nuotrauka

Negrįžę gelmių. Kodėl nepavyko išgelbėti "Kursko" ekipažo

(atnaujinta 10:23 2020.08.12)
2000 metų rugpjūčio 12 dieną per pratybas Barenco jūroje nuskendo branduolinis povandeninis laivas "Kursk". Nė vienas iš 118 laive buvusių žmonių neišgyveno. Dėl daugelio priežasčių "Kursko" nuskendimas tapo vienu iš posūkių šiuolaikinės Rusijos istorijoje

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Didelio masto Šiaurės laivyno pajėgų manevrai, avarinis nardymas, sąlyginis smūgis prieš "priešą", staigus torpedos sprogimas ir 118 jūreivių žūtis — lygiai prieš 20 metų įvyko didžiausia katastrofa Rusijos povandeninių laivų istorijoje. Projekto 949A "Antej" branduolinis laivas "Kursk" kartu su įgula nuskendo Barenco jūroje 108 metrų gylyje. Ir nors narai kelis kartus bandė patekti į vidų ir išgelbėti išgyvenusius žmones, jiems nepavyko išgelbėti nė vieno. Tragedijos akimirkas prisimena RIA Novosti autorius Nikolajus Protopopovas.

Paskutinis išplaukimas

"Kurskas" išvyko į suplanuotas pratybas Barenco jūroje rugpjūčio 10 dieną. Treniruočių manevrai truko dvi dienas, o rugpjūčio 12 dienos rytą jūreiviai ruošėsi vykdyti sąlyginį priešo lėktuvnešių grupės puolimą. Staiga nutrūko ryšys su laivu. 11:30 Norvegijos seismologinė stotys užfiksavo smūgį, kurio stiprumas buvo 1,5, o po kelių minučių galingesnis — 3,5.

Šiaurės laivyno laivų būrys išvyko ieškoti povandeninio laivo. "Kurskas" buvo aptiktas kitą dieną 108 metrų gylyje. Apžiūrėjus valtį povandeniniais aparatais paaiškėjo, kad laivas tiesiogine prasme įstrigo į dugną maždaug keturiasdešimties laipsnių kampu, priekinė dalis buvo išvartyta, laivapriekio skyriai buvo visiškai užtvindyti. Rusijos karinio jūrų pajėgų vadas admirolas Vladimiras Kurojedovas jau tada sakė, kad buvo mažai vilties išgelbėti žmones.

АПЛ Курск
© AFP 2020 / ITAR-TASS
Atominis povandeninis laivas "Kursk"

Nepaisant to, jie pradėjo gelbėjimo operaciją: į katastrofos vietą atvyko branduolinis kreiseris "Petras Didysis", povandeninis laivas ir dar dvidešimt kitų laivų bei gelbėjimo transporto priemonių. Rusijos gynybos ministerija pradėjo derybas su NATO atstovais, prašydama techninės pagalbos išgelbėti "Kursko" įgulą.

Buvo planuota, kad išgyvenę jūreiviai iš valties paliks gelbėjimo sviedinių pagalba. Tačiau audra sutrukdė — jūros bangavimas nelaimės vietoje siekė penkis taškus. Anot šio tipo povandeninių laivų kūrėjo centrinio projektavimo biuro "Rubin" specialistų, įgula turėjo oro atsargų penkioms – šešioms dienoms.

Laivas, žmonės ir likimai

"Kurske" buvo 118 žmonių — karininkai, mičmanai, sutartininkai ir šauktiniai jūreiviai. Daugelis kelintos kartos jūreiviai. Pavyzdžiui, bendra vyresniojo karinių jūrų pajėgų mičmano Sergejaus Černyševo šeimos tarnybos trukmė viršija 150 metų.

"Serioža gimė Sevastopolyje ir, kaip ir daugelis vietinių berniukų, nuo vaikystės buvo pamišęs dėl jūros, — RIA Novosti pasakoja Sergejaus brolis Evgenijus, taip pat karo jūreivis. — Mūsų šeima persikėlė į Severomorską 1973 metais, kai mano tėvas buvo paskirtas jūrų ryšių pulko vadu. Serioža buvo labai padorus ir visais atžvilgiais pozityvus žmogus. Ir aktyvus — mokyklos komjaunimo organizatorius, šachmatų komandos kapitonas. Jo vardas buvo suteiktas mokyklai Severomorske, kur jis mokėsi".

АПЛ Курск в Баренцевом море
© AP Photo / STR
"Kurskas" Barenco jūroje

Į "Kurską" — naujausią tuo metu atominė laivą —  Sergejus Černyšiovas atėjo 1993 metais. Jis tarnavo atsargos įguloje, vėliau buvo perkeltas į pagrindinę. Laive jis dirbo kosminių ryšių techniku.

"Kai prasidėjo perestroika, nedarbas, aš padėjau jam įsidarbinti branduoliniame povandeniniame laive, — prisimena velionio brolis. — Tai buvo prestižinė vieta: naujausias branduolinis povandeninis laivas, modernūs ginklai. Atranka buvo pati griežčiausia: išsilavinimo, sveikatos, mokymo lygio. Mano brolis išlaikė dvi autonomines sistemas, leidosi į ilgus žygius, buvo labai patyręs povandeninio laivo įgulos narys. Reikia pasakyti, kad devyniasdešimt procentų "Kursko" įgulos sudarė karininkai ir mičmanai, atsitiktinių ten nebuvo".

"Kurske" žuvęs kapitonas-leitenantas Maksimas Safonovas turi panašią biografiją. Anot jo tėvo, karinio jūrų laivyno karininko Anatolijaus Safonovo, nuo ankstyvo amžiaus Maksimas keliaudavo su juo į karinio jūrų laivyno garnizonus.

Командир БЧ-1 АПЛ Курск Максим Сафонов
© Фото : предоставлено родителями Максима Сафонова
Branduolinio povandeninio laivo "Kursk" kovos dalinio vadas Maksimas Safonovas

"Penktoje klasėje jis įstojo į jaunųjų jureivių klubą ir labai susidomėjo, — sako Anatolijus. — Vaikinus vežiojo į ekskursijas į Juodosios jūros ir Šiaurės laivynus. Jiems tai labai patiko. Sūnus ir jo draugai norėjo mokytis tik Nakhimovskio mokykloje. Vėliau jis nusprendė tapti povandenininku. Tarnavau paviršiniuose laivuose, tačiau pradėjau nuo povandeninių laivų. Iš asmeninės patirties žinau, kokia sunki ir atsakinga ši profesija".

Maksimas pasirinko šturmano specialybę, o 1996 metais jis buvo įtrauktas į "Kursko" įgulą. Tai buvo jo pirmoji tarnybos vieta.

"Valtys tada retai išplaukdavo į jūrą, "Kurskas" buvo geriausias Šiaurės laivyno laivas, dirbo už visus, — pažymi Safonovas-vyresnysis. — Visa komanda yra entuziastingi žmonės, turintys didžiulį norą tarnauti, kurie mylėjo savo darbą. Maksimas labai jaudinosi, kad dėl susiklosčiusios situacijos šalyje karininkai paliko laivą, buvo susirūpinęs dėl laivo likimo. Vos per mėnesį jis išlaikė visus laivo konstrukcijos, pažeidimų kontrolės priemonių bandymus ir tapo visateisiu įgulos nariu".

БЧ-1 АПЛ Курск
© Фото : предоставлено родителями Максима Сафонова
"Kursk" kovos dalinio nariai

1999 metų rudenį "Kurskas" išplaukė į Viduržemio jūrą. Kreiseris sėkmingai įveikė visas NATO povandeninių laivų linijas, slaptai sekė JAV 6-ojo laivyno laivus ir netgi atliko keletą imituotų raketų paleidimų. Tada vadas Genadijus Liačinas gavo Rusijos didvyrio vardą, daugumai įgulos narių buvo įteikti ordinai ir medaliai. Maksimui Safonovui turėjo būti įteiktas II laipsnio ordiną "Už nuopelnus Tėvynei". Bet nespėjo.

Командир подводной лодки Курск Геннадий Лячин после возвращения из похода в Средиземном море
© AFP 2020 / STRINGER
"Kursko" vadas Genadijus Liačinas

"Kurske" tarnavo ne tik kelintos kartos kariškiai. Taigi vyriausiasis atsargos karininkas Aleksandras Neustrojevas gimė mažame Tomsko srities Loskutovo kaime ir buvo pašauktas į branduolinį povandeninį laivą.

"Mes visi vaikystėje gyvenome tame pačiame name, mokėmės toje pačioje mokykloje, kartu žaidėme ledo ritulį, netgi teises vairuoti mašiną ir traktorių gavome vienu metu, — prisimena jo draugas ir bendravardis Aleksandras. — 1997 metais Sania buvo pašaukta į armiją. Po mokymų Severodvinskas — Šiaurės laivynas. Išsiųstas į "Kurską". Tada nusprendė likti pagal sutartį — žinojo, kad kaime nėra darbo. O jūreiviams buvo suteiktas būstas, mokamas pastovus atlyginimai. Jis mums parašė, kad didžiuojasi tarnyba, vadino savo valtį nepaskandinama. Jis labai teigiamai kalbėjo apie įgula — gerai sugyveno su kitais povandenininkais".

Изображение процесса поднятия АПЛ Курск с использованием стальных тросов
© AP Photo / MIKHAIL METZEL
Branduolinio povandeninio laivo "Kursk" kėlimo naudojant plieninius laidus vaizdas

Apie avariją povandeniniame laive meistro draugai ir artimieji sužinojo iš radijo žinių. Visas kaimas per televiziją stebėjo gelbėjimo operacijos eigą. Pirmosiomis dienomis po tragedijos buvo gauta prieštaringos informacijos — beveik savaitę Loskutovo gyventojai tikėjosi, kad Saša bus išgelbėtas.

"Jį atvežė uždarytame "cinke", — sako draugas. — Jis buvo palaidotas čia, kaime. Vėliau mes padarėme pjedestalą, ant kapo pastatėme inkarą. Liko sesuo ir jaunesnysis brolis. Tėvas mirė, kai Saša dar tarnavo. O motina mirė 2005 metais. Ji negalėjo to pakęsti — prarado vyrą, tada beveik iškart — sūnų".

Paskutinis prieglobstis

Daugiau nei savaitę buvo bandoma išgelbėti "Kursko" jūreivius. Giliavandenė transporto priemonė "Priz" kelis kartus nusileido iki povandeninio laivo, tačiau patekti į vidų nepavyko.

Pirmieji į kreiserį įlipo norvegų narai, kurie priartėjo prie katastrofos vietos "Seaway Eagle" laivu. Rugpjūčio 20 dieną jie apžiūrėjo branduolinį povandeninį laivą. Norvegai sugebėjo patekti į gelbėjimo liuką ir atidarė jį specialiai pagamintu įrankiu.

Vaizdo kameros parodė, kad visi skyriai buvo užtvindyti — jokių oro kišenių. O rugpjūčio 21 dieną Šiaurės laivyno štabo viršininkas viceadmirolas Michailas Mocakas patvirtino, kad visa K-141 "Kursko" branduolinio povandeninio laivo įgula žuvo.

Спуск венков в Баренцевом море в память о погибших членах экипажа АПЛ Курск
© AP Photo / MAXIM MARMUR
Vainikų nusileidimas Barenco jūroje žuvusiems branduolinio povandeninio laivo "Kursk" įgulos nariams atminti

Mirusiųjų kūnai buvo pradėti kelti spalį. Tyrimo metu paaiškėjo, kad po sprogimo žmonės išgyveno šeštame, septintame, aštuntame ir devintame skyriuose. Visi nuėjo į devintąjį skyrių ir laukė pagalbos. Rastame priešmirtiniame kapitono-leitenanto Dmitrijus Kolesnikovo raštelyje parašyta, kad skyriuje gelbėjosi dvidešimt trys žmonės.

2001 metų spalio mėnesį "Kurskas" buvo pakeltas iš dugno ir nuvežtas į 50-ą laivų statyklą Rosliakove. Tyrimais nustatyta, kad beveik visas laivas buvo apdegęs iš vidaus. Temperatūra gaisro epicentre siekė aštuonis tūkstančius laipsnių šilumos. Pertvaros buvo supjaustytos smūgio banga. Stebuklingai išliko reaktoriaus skyrius ir dvidešimt dvi sparnuotosios raketos šachtose išilgai šonų.

Oficiali įvykio versija buvo paskelbta 2002 metų liepą. Katastrofa įvyko "įvykus sprogimui, kurio centras yra mokomosios torpedos vietoje, ketvirtojo torpedos aparato viduje, ir dėl toliau išsiplėtojusio sprogstamojo proceso torpedų kovos įkrovimo skyriuose, esančiuose pirmajame branduolinio povandeninio laivo skyriuje".

Anot tuometinio generalinio prokuroro Vladimiro Ustinovo, per šešias – septynias valandas po avarijos "Kurskas" buvo beveik visiškai užtvindytas vandeniu.

Vilnius

Lietuvoje 40 COVID-19 atvejų siejami su židiniais

(atnaujinta 12:47 2020.09.18)
Iš viso Lietuvoje patvirtinti 3565 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1283 asmenys, 2181 — pasveiko

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronaviruso (COVID-19) atvejis, apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Iš viso šalyje patvirtinti 3565 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1283 asmenys, 2181 — pasveiko.

Naujausiais duomenimis, 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Panevėžio apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Didžiosios Britanijos. 

40 atvejų siejama su židiniais

5 koronaviruso atvejai patvirtinti Radviliškio ligoninėje. Visi asmenys yra darbuotojai. Vakar NVSC gavo informaciją apie dar 23 teigiamus testų COVID-19 nustatyti rezultatus. Asmenys informuoti, tačiau epidemiologinė diagnostika vis dar vykdoma, šie atvejai į statistiką bus įtraukti rytoj. Savo ruožtu, NVSC nurodė ligoninei į įstaigą nepriimti naujų pacientų, NVSC specialistai tęsia darbą šioje įstaigoje. 

Kauno apskrityje registruoti 5 atvejai, siejami su židiniu Raseinių ligoninėje. Iš šių asmenų 3 yra darbuotojai, 2 — antriniai kontaktai. Vertinama, kad iš viso su protrūkiu siejami 7 COVID-19 atvejai.

4 vakarykštę parą Vilniaus apskrityje registruoti atvejai siejami su Vilniaus Gabijos progimnazija. Vienas iš šių asmenų yra Gabijos progimnazijos, kitas — Vilniaus "Vyturio" pradinės mokyklos mokinys ir 2 šeimų nariai. Gabijos progimnazijoje besimokantis vaikas buvo izoliuotas, todėl naujų kontaktų nenustatyta, o "Vyturio" pradinėje mokykloje vaikas užkrečiamuoju periodu nebuvo, tad darbas šioje ugdymo įstaigoje vyksta įprastai. Iš viso šiuo metu nustatyta 19 susijusių atvejų.

2 atvejai Panevėžio apskrityje yra siejami su šeimos švente. Iš viso, vertinama, kad susiję yra 11 atvejų.

1 vakar registruotas koronaviruso atvejis Kauno apskrityje siejamas su židiniu Raseinių policijoje. Asmuo nėra įstaigos darbuotojas. Šiuo metu turimais duomenimis, iš viso su protrūkiu siejami 27 koronaviruso atvejai.

Dar 1 atvejis Kaune yra siejamas su transporto įmone. Tai jau 34-asis susijęs susirgimas.

Taip pat 1 atvejis, praėjusią parą registruotas Šiauliuose, siejamas su Šiauliuose veikiančia siuvimo įmone. Šiuo metu registruoti 45 su šiuo židiniu susiję atvejai.

Vilniuje vakarykštę parą patvirtintas 1 atvejis, siejamas su šeimos švente. Iš viso su židiniu yra susijęs 9 atvejai.

Dar 1 atvejis Vilniuje registruotas susirgimas, siejamas su Vilniaus senamiestyje įsikūrusiu baru. Asmuo, vertinama, užsikrėtė namų aplinkoje nuo bare dirbančio asmens. Tai 3-asis susijęs susirgimas.

Taip pat vakar registruoti 7 nauji židiniai: 3 Vilniaus apskrityje, 2 Telšių, po 1 — Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.

4 atvejai, Vilniaus apskrityje nustatyti vakarykštę parą, yra siejami su mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone. Iš viso registruoti 5 COVID-19 atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Dar 4 nauji COVID-19 atvejai Vilniuje, vertinama, yra susiję su ledo ritulio treniruote ir varžybomis. Iš viso registruoti 5 su židiniu susiję atvejai.

5 atvejai Telšių apskrityje yra siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. 2 iš šių asmenų yra darbuotojai, kiti — susiję asmenys. Vienas iš šių asmenų yra Mažeikių "Ventos" progimnazijos mokinys, kuris mokykloje užkrečiamuoju periodu nebuvo, tad kontaktų nenustatyta, darbas ugdymo įstaigoje vyksta įprastu režimu. Iš viso registruoti 6 su židiniu susiję atvejai.

Dar 3 nauji koronaviruso atvejai siejami su asmenine švente Plungės rajone. Iš viso su židiniu siejami 5 atvejai.

Taip pat naujas židinys registruotas Švenčionių rajone. Čia COVID-19 patvirtinta Švenčionių profesinio rengimo centro darbuotojui, kuris kontakto su mokiniai neturi. Iš viso iki šiol registruoti 2 susiję atvejai. Abu asmenys yra darbuotojai, neturintys tiesioginio kontakto su mokiniais.

Tuo tarpu, Šiaulių apskrityje židinys registruotas Kelmės ligoninėje. Praėjusią parą COVID-19 patvirtintas šios įstaigos darbuotojui. Izoliuoti 4 medikai.

1 naujas atvejis siejamas su židiniu Biržuose veikiančioje draudimo kompanijoje. Iš viso registruoti  2 susiję atvejai.

Be to, dar 5 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

15 asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 15 asmenų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Atkreiptas dėmesys, kad vienas iš šių asmenų yra mokytojas, dirbantis dvejose mokyklose — Marijampolės Petro Armino progimnazijoje ir Marijampolės Marijonų gimnazijoje. Šiose ugdymo įstaigose izoliuoti 276 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. Izoliuoti mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu.

Taip pat vienas asmuo, kurio užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Klaipėdos licėjaus mokinys. Nustatyta, jog didelės rizikos sąlytį turėjo 15 bendraklasių. Izoliuoti mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu.

Be to, 2 asmenys, kurių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Kauno lopšelio-darželio "Spindulėlis" ir Kauno "Aleksoto" darželio-lopšelio darbuotojai. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, nustatinėjami kontaktai.

Taip pat vienas asmuo, kuriam COVID-19 patvirtinta vakar, yra Kauno Vytauto Didžiojo (VDU) studentas. Nustatyti 2 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. 

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Brangioji kaukė: nauji ir seni COVID-19 apribojimai skirtingose šalyse
Lietuvos ir Lenkijos SAM vadovai įsipareigojo kartu toliau kovoti su COVID-19 plitimu
Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 COVID-19 atvejai
Šunys narve

Dėl galimos korupcijos VMVT, Žemės ūkio ministerija kreipėsi į STT

(atnaujinta 11:55 2020.09.18)
Pabrėžiama, kad atlikti tyrimą prašoma dėl šios tarnybos veiksmų, siekiant išsiaiškinti galimas nusikalstamas veikas

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) su prašymu įvertinti situaciją, susijusią su galima korupcija Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), teigiama ministerijos pranešime.

Šunys gyvūnų prieglaudos aptvare, archyvinė nuotrauka
 
© Sputnik / Евгений Биятов

Atlikti šį tyrimą prašoma dėl šios tarnybos veiksmų, siekiant išsiaiškinti galimas nusikalstamas veikas.

Pranešime teigiama, kad ŽŪM į STT kreipėsi atsižvelgdama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, jog VMVT vadovybė ir darbuotojai, susidūrę su žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo veisyklose faktais, privačių asmenų bei nevyriausybinių organizacijų apie tokius faktus pranešimais, nereaguodavo ir neinicijuodavo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme numatytos gyvūnų perdavimo globėjui ir konfiskacijos procedūros.

"Anot pranešimų, VMVT taip pat galimai neužtikrino nelegalaus gyvūnų augintinių veisimo ir prekybos kontrolės bei nekontroliavo nelegalaus gyvūnų augintinių įvežimo į Lietuvą", — rašoma pranešime.

2020 metų rugsėjo 11 dieną Žemės ūkio ministerija jau yra sudariusi komisiją, skirtą įvertinti VMVT veiklą, procedūras ir procesus tiriant pranešimus, skundus, vykdant patikrinimus gyvūnų gerovės klausimais.

Tegai:
Žemės ūkio ministerija (ŽUM), Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), gyvūnai
Dar šia tema
"Gelbėkime gyvūnus iš pragaro": Vilniuje surengtas gyvūnų teisių apsaugos mitingas
Pranešta, kad šalyje tiriant gyvūnų gerovės pažeidimus pasitvirtino iki 50 proc. pranešimų
Knygos Forestas Gampas autorius Winstonas Groomas

JAV mirė knygos "Forestas Gampas" autorius Winstonas Groomas

(atnaujinta 12:54 2020.09.18)
Rašytojo garsiausio kūrinio pagrindu buvo nufilmuotas kultinis to paties pavadinimo filmas su pagrindinį vaidmenį atlikusiu Holivudo aktoriumi Tomu Hanksu

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Eidamas 78-uosius metus mirė knygos "Forestas Gampas" ("Forrest Gump") autorius Winstonas Groomas, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Amerikos Ferhopo miesto, kuriame gyveno Groomas, merė Karin Wilson.

"Su dideliu liūdesiu pranešu apie mūsų brangaus draugo Winstono Groomo mirtį. Ferhopo miestas šiandien prarado savo legendinį autorių", — parašė ji.

Kas tapo rašytojo mirties priežastimi, nepranešama. Žmonės iš viso pasaulio po Karin Wilson pranešimu komentaruose reiškia užuojautą.

Populiariausia Winstono Groomo knyga tapo romanas "Forestas Gampas", parašytas 1986 metais ir ekranizuotas 1994 metais. To paties pavadinimo filmas pelnė šešis Oskaro apdovanojimus, tris "Auksinio gaublio" apdovanojimus ir daugybę kitų apdovanojimų.

Knygoje pasakojama apie psichikos sutrikimų turintį jaunuolį, kuris pats perteikia savo gyvenimo istoriją. 1995 metais Groomas parašė knygos "Forestas Gampas" tęsinį — knygą "Gampas ir ko." (angl. "Gump and Co."), kurią taip pat buvo planuota ekranizuoti, tačiau bandymai tai padaryti buvo nesėkmingi. Be šios serijos, Groomas taip pat yra parašęs keletą negrožinių knygų.

Temos:
Metų netektys — 2020
Dar šia tema
Mirė kompozitorius Ennio Morricone
Mirė žymi kino ir teatro aktorė Gražina Balandytė
Mirė poetas Aleksas Dabulskis 
Eidamas 50 metus mirė hito "I Like to Move It" autorius