Prancūzija, archyvinė nuotrauka

Ant viruso bangų. Šalys ruošiasi naujiems protrūkiams

(atnaujinta 20:21 2020.08.15)
Šiuo metu užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje viršija 20 milijonų, mirčių fiksuojama 750 tūkstančių. Ir nors Rusija jau užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną, PSO ekspertai įsitikinę, kad pandemija greitai nesibaigs

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Koronavirusinė infekcija neatsinaujina: kai kuriuose regionuose sergamumas mažėja, kituose — fiksuojami pakartotiniai protrūkiai. Užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 20 milijonų, mirčių — 750 tūkstančių. Ir nors Rusija jau užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną, PSO ekspertai įsitikinę, kad pandemija greitai nesibaigs. RIA Novosti išsiaiškino, kuriose šalyse pavyko suvaldyti epidemiją, o kuriose virusas dar nekontroliuojamas.

Į mokyklą — taip, į darbą — ne

Penki milijonai — maždaug tiek pat gyventojų Naujojoje Zelandijoje, Kongo Respublikoje ar Slovakijoje. Tiek pat pacientų, sergančių COVID-19, per šešis mėnesius buvo nustatyta JAV. Kiekvieną dieną fiksuojama apie 50 tūkstančių naujų atvejų ir tūkstantis mirčių. Ekspertai atkreipia dėmesį į testavimo mastą, tačiau tikroji statistika tikriausiai yra dar blogesnė.

Vakcinos nuo COVID-19 gamyba gamykloje Binnopharm, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Dinamika slegia. Per pirmąsias 99 epidemijos dienas susirgo milijonas žmonių. Antrasis milijonas — per 43 dienas, trečiasis — 28, ketvirtasis — 15 (iki liepos 23 dienos). Kritiškiausios valstijos —  Kalifornija, Florida, Teksasas, Niujorkas ir Džordžija — sudaro 40 procentų užsikrėtusiųjų.

Nedarbas didžiulis. Netrukus prasidės mokslo metai. Tyrėjai mano, kad vidurinių mokyklų moksleiviai yra tokie pat viruso nešiotojai kaip ir suaugusieji. Su jaunesniais neaišku. Amerikos pediatrų akademijos ir vaikų ligoninių asociacijos duomenimis, per mėnesį atvejų skaičius padidėjo 90 procentų.

Nuo liepos 9 iki rugpjūčio 6 dienos buvo užsikrėtę beveik 180 tūkst., iš viso per epidemiją — daugiau nei 380 tūkst. Tuo tarpu Donaldas Trampas sako, kad nėra jokios rizikos ir mokyklas galima saugiai atidaryti.

Мобильный пункт приема крови на антитела в Челси, США
© REUTERS / BRIAN SNYDER
Mobilus antikūnų kraujo turimų centras Čelsyje, JAV

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas sutinka su Trampu. Jis mano, kad tęsti studijas yra šalies moralinė pareiga. Škotijoje vaikai atsisėdo į mokyklų suolus rugpjūčio 11 dieną, antradienį. Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje neskuba, kalbama apie rudenį. Žinoma, jie imsis visų būtinų sanitarinių priemonių. Bet lankyti užsiėmimus būtina.

Didžiojoje Britanijoje savaitgalį buvo užfiksuota 1 062 naujų atvejų —  didžiausias rodiklis nuo birželio mėnesio. Neatmetama galimybė, kad bus vėl uždaryti barai ir pabai.

Nedarbas pasiekė dešimties metų aukščiausią lygį. Vasarą net didžiausios įmonės — "HSBC", "Airbus", "Dyson" ir kitos — paskelbė apie atleidimus.

Europa auga

Kelios apribojimų sušvelninimo savaitės Europai kainavo naują protrūkį. Danijoje sergamumas didėja 67 iš 98 savivaldybių.

Vokietija ruošiasi antrajai bangai: praėjusią savaitę statistika pablogėjo pirmą kartą nuo liepos vidurio. Visi atvykstantys į šalį privalės atlikti testus.

Prancūzijoje vaizdas toks pats. Kaukės viešose vietose būtinos visiems vyresniems nei 11 metų amžiaus asmenims. Pažeidėjams skiriama 135 eurų bauda, ​​o jei bus pagauti tris kartus — šeši mėnesiai kalėjimo. Turistinėse vietose režimas yra švelnesnis.

Ispanijoje, Nyderlanduose, Belgijoje — tas pats. Tačiau Italijoje, ypač nukentėjusioje nuo pandemijos, viskas yra daug geriau. Naktiniai klubai ir mokyklos ten vis dar uždaryti, būtinos kaukės ir saugus atstumas, tačiau žmonės mėgaujasi vasara: jie sėdi restoranų verandose, vaikšto gatvėmis ir geria vyną iš "buchette del vino". Dar Renesanso laikais pasirodė maži langeliai, iš kurių pardavinėjo alkoholį, o epidemijų metu vadinamieji maro langai leido nusipirkti maisto ir gėrimų nerizikuojant užsikrėsti.

Туристы в Ницце
© REUTERS / ERIC GAILLARD
Turistai Nicoje

Kol Europa pamažu išeina iš krizės, virusas siautėja Brazilijoje ir Indijoje. Didžiausioje Pietų Amerikos šalyje užsikrėtusiųjų skaičius viršijo tris milijonus, per dieną ten užfiksuojami 23 tūkstančiai naujų atvejų. Neseniai po ligos pasveikęs šalies prezidentas Jairas Bolsonaru "optimistiškai" teigė, kad nereikia bijoti viruso, nes anksčiau ar vėliau užkrės visi.

Indijoje — apie 2,2 milijono užkrėstų, per dieną užregistruota 62 tūkst. atvejų.

Nuolatinis nestabilumas

Japonijoje per savaitę pagausėjo dešimt tūkstančių, iš viso 50 tūkst. Valdžia išlieka rami, nors infekcija plinta greitai: gegužę nepaprastoji padėtis šalyje buvo panaikinta, liepos pradžioje užsikrėtė 20 tūkst., mėnesio pabaigoje — 30 tūkst., rugpjūčio 3 dieną — 40 tūkst. Aičio prefektūros gubernatorius paskelbė vietinę ekstremalią situaciją, ragindamas žmones likti namuose ir įmonėms dirbti nuotoliniu būdu.

Kinijoje, Pietų Korėjoje ir Vietname yra daug ramiau, per dieną nustatoma dešimtys naujų atvejų. Pasaulio sveikatos organizacija giria šias šalis už sėkmingą viruso užkrėtimą. Viskas dėka griežtos disciplinos.

PSO pagyrė Naująją Zelandiją. Ir iškart — pirmą kartą per 102 dienas — buvo nustatyta naujų atvejų. Visi keturi atvejai yra tos pačios šeimos nariai iš Oklando. Trečiadienį mieste buvo įvestas trečias apribojimų lygis: barai, restoranai, parduotuvės uždaryti, o į lauką galima išeiti tik skubiais reikalais. Tai patvirtina dar vieną PSO įspėjimą: virusas niekur nedingo ir niekas neturėtų atsipalaiduoti.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Kaukės, archyvinė nuotrauka

Šiauliuose bus įvesti griežtesni apribojimai dėl koronaviruso

(atnaujinta 20:09 2020.09.23)
NVSC duomenimis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje iš viso buvo patvirtinta 14 koronaviruso atvejų

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Šiaulių Ekstremaliųjų situacijų komisiją raginama imtis priemonių, galinčių prisidėti prie infekcijos plitimo ribojimo mieste, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

NVSC siūlo operatyviai uždrausti renginius uždarose ir atvirose teritorijose, riboti asmenų susibūrimus Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje esančiose įmonėse, įstaigose, organizacijose, viešose vietose. Taip pat – valdyti lankytojų, lankančių šeimos narius, globotinius socialinėse globos įstaigose srautus.

Darbą, esant galimybėms, viešose ir kitose įstaigose siūloma organizuoti nuotoliniu būdu. Taip pat siūloma nutraukti neformalų ugdymą, kur vyksta srautų kirtimasis, ir apskritai riboti socialinius kontaktus, susilaikyti nuo asmeninių švenčių organizavimo.

Be to, NVSC specialistai siūlo stiprinti infekcijų kontrolę gydymo įstaigose bei stiprinti higienos laikymąsi  prekybos centruose.

Trečiadienio duomenemis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatyta dar 12 koronaviruso atvejų. Taigi, pirminiais duomenimis, šioje įstaigoje jau patvirtinta14 infekcijos atvejų.

Iš viso šalyje patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, 89 žmonės mirė.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugėja naujų COVID-19 atvejų. Praėjusį šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių — 99, tuo tarpu daugiausia naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota balandį – 90.

Anksčiau stabdyti COVID-19 plitimą buvo pavesta Radviliškio rajono savivaldybei: rajonui nurodyta skubiai organizuoti suaugusių rajono gyventojų ištyrimą dėl COVID-19 įsteigiant 1 mobilų punktą, užtikrinti gyventojams galimybes atlikti PGR molekulinį tyrimą, bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybės administracija dėl ėminių.

Tuo pačiu Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui pavesta užtikrinti maksimalius žmogiškuosius išteklius, reikalingus mobilių punktų Radviliškyje veiklai, o prireikus pagalbos kreiptis į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Šiauliai
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Katė

Rugsėjo 24 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:02 2020.09.23)
Šiandien gali paaštrėti visi ankstesni prieštaravimai. Žmonės, kurie anksčiau, nors ir sunkiai, bet rado bendrą kalbą, dabar pradės kovoti tarpusavyje

Avinas (21.03-20.04)

Ši diena yra gera bendravimui. Jūs sakysite tai, ką galvojate, bet darysite tai pakankamai taktiškai. Bus naudinga bendrauti su senais pažįstamais: jie duos gerų patarimų, pasiūlys realią pagalbą.

Kai kurie Avinai turės galimybę dalyvauti kuriant perspektyvų ir svarbų projektą ir kartu pažinti žmones, kurie netrukus taps jų sąjungininkais ir partneriais.

Jautis (21.04-21.05)

Diena bus vaisinga, bet labai varginanti. Turėsite ilgai ir sunkiai dirbti, o žmonės, kurie anksčiau žadėjo pagalbą, pažado neištesės.

Tikėtina, kad pavyks išspręsti sudėtingus finansinius klausimus, atsiras galimybė gerokai padidinti pajamas.

Dvyniai (22.05-21.06)

Bus labai sunku išlikti ramiam. Jūs jaudinsitės dėl smulkmenų, imsite nervintis, jei jums nesiseks. Gali kilti nesutarimų su žmonėmis, kuriuos anksčiau puikiai supratote. Tiek verslo, tiek asmeniniai santykiai gali tapti labiau įtempti.

Galimi nedideli finansiniai nuostoliai, nesėkmingi pirkimai. Nepageidautina susieti įsipareigojimus, imti paskolas.

Vėžys (22.06-22.07)

Įsiklausykite į intuicijos patarimus, šiandien jie jums bus labai naudingi. Drąsūs, originalūs sprendimai dažnai bus sėkmingiausi. Gali būti, kad kiti kritikuos jūsų idėjas, tačiau jūs neatsisakysite savo planų.

Galimos naudingos pažintys, susitikimai su žmonėmis, kurie ilgainiui taps jūsų patikimais sąjungininkais.

Liūtas (23.07-21.08)

Diena bus įtempta. Jei turite svarbių tikslų, susitelkite į juos, likusius atidėkite į šalį. Venkite tuščių kalbų bei ilgų beprasmių ginčų.

Nepageidautina priimti svarbius sprendimus, ypač susijusius su darbu. Prieš žengdami rimtą žingsnį, viską gerai apgalvokite ir sudarykite veiksmų planą.

Mergelė (08.22-09.23)

Šiandien jūsų nuotaika gali greitai pasikeisti. Be to, nutiks daug netikėtų įvykių, dėl kurių turėsite pakoreguoti planus, atidėti kai kuriuos dalykus vėlesniam laikui. Nors kartais turėsite mažai laiko pagalvoti, nedarysite klaidų.

Puikus laikas pamiršti visas nuoskaudas ir atkurti prarastus ryšius.

Svarstyklės (24.09-23.10)

Šiandien ne viskas bus taip lengva, kaip norėtumėte. Problemos kartais kils ten, kur jų mažiausiai tikėjotės. Be to, galimi keli nenumatyti įvykiai. Reikės šiek tiek laiko išsiaiškinti, kaip į juos reaguoti. Neskubėkite: kiekvienas jūsų žingsnis turėtų būti gerai apgalvotas.

Geriau atidėti bet kokių finansinių klausimų sprendimą.

Skorpionas (24.10-22.11)

Nepageidautina imtis svarbių reikalų. Viską, kas jums atrodo pernelyg painu ir sudėtinga, reikia atidėti vėlesniam laikui. Jei tai neįmanoma, apsvarstykite, ar galite kreiptis į ką nors pagalbos.

Pirmoje dienos pusėje atsiras galimybė atkurti kai kuriuos senus verslo ryšius, antroje — ištaisyti klaidas, kurias padarėte asmeniniuose santykiuose.

Šaulys (23.11-21.12)

Ši diena gali būti įtempta. Jums bus sunku išlikti ramiam, bet kokia smulkmena gali išmušti iš pusiausvyros. Stenkitės nepasiduoti trumpalaikiams impulsams. Neskubėkite priimdami sprendimus: turite ištirti situaciją ir ją gerai apgalvoti.

Asmeniniuose santykiuose susidarys sunki padėtis. Norint viską išsiaiškinti, reikia ramybės ir kantrybės. Nedarykite skubotų išvadų.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Palanki diena, puikiai tinkanti darbui. Bus galimybė greitai išspręsti daugelį problemų. Neatmetami sėkmingi sutapimai. Jie leis jums pasiekti savo tikslus, gauti tai, apie ką seniai svajojote. Be to, laiku imsitės iniciatyvos, nesupainiosite, jei atsiras galimybė įgyvendinti kokį nors drąsų planą.

Tikėtini malonūs įvykiai šeimoje. Kai kurie Ožiaragiai sulauks gerų žinių apie artimą žmogų. Surasti bendrą kalbą su artimaisiais bus lengviau nei įprasta.

Vandenis (21.01-18.02)

Palanki diena bendravimui. Ir anksčiau suplanuoti, ir visiškai netikėti susitikimai klostosi gerai. Jums pavyksta rasti bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis. Galimi pasiūlymai dėl bendradarbiavimo ar darbo pakeitimo.

Būkite atsargūs finansiniais klausimais, neskubėkite žengti atsakingų žingsnių

Žuvys (19.02-20.03)

Šiandien bus daug malonių staigmenų ir gerų sutapimų. Beveik be jūsų pastangų bus išspręstos ilgą laiką jus persekiojusios problemos. Neatmetami netikėti ir labai viliojantys bendradarbiavimo pasiūlymai. Daugelis Žuvų ras vertą savo talentų ir gebėjimų panaudojimą. Neatmetama keletas malonių įvykių namuose, staigmenų iš artimųjų, taip pat gerų žinių apie jums brangiausius žmones.

Tegai:
horoskopas