Kaunas

Kaune siūloma įvesti papildomas kovos su COVID-19 priemones

(atnaujinta 11:45 2020.08.20)
Savivaldybėje užfiksuoti didžiausi sergamumo židiniai. Vietos valdžia pasiūlė aktyviau stebėti saugumą viešuose renginiuose ir viešose vietose

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Kauno savivaldybė pasiūlė įvesti papildomus apribojimus dėl epidemiologinės situacijos, kuri negerėja jau penktą savaitę, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Kauno valdininkai pasiūlė artimiausiame Vyriausybės posėdyje apsvarstyti papildomus ribojimus savivaldybės teritorijoje, kol ši pasieks mažos rizikos savivaldybėms taikomus rodiklius. 

Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai adresuotame pasiūlymų sąraše didžiausias dėmesys skirtas mieste veikiančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kurių veikla susijusi su viešuoju maitinimu, laisvalaikiu ir pramogomis.

Tarp šių juridinių asmenų — restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo vietos, taip pat kazino bei lošimo automatų salonai.

Saugūs atstumai arba pertvaros

Pasak Kauno miesto savivaldybės atstovų, vienas pagrindinių veiksnių siekiant stabdyti ligos proveržį — papildomas lankytojų srautų valdymas.

Siūloma riboti stovimų vietų skaičių prie baro, išlaikant saugius 1 metro atstumus tarp žmonių, o tarp sėdimų vietų užtikrinant 2 metrus arba įrengiant pertvaras. Pastarąsias siūloma įrengti ir prie baro, kad atskirtų darbuotojus ir lankytojus, jeigu neįmanoma svečių aptarnauti tik prie staliukų.

Taip pat siūloma riboti darbo laiką iki 22:00, tačiau tai negaliotų lankytojus aptarnaujant lauke.

Lygiai taip pat svarbu pasirūpinti žmonių saugumu renginiuose, reguliuojant jų skaičių pagal erdvės plotą. Čia siūloma tarp stovinčių dalyvių nustatyti minimalų bent 1 metro atstumą, o tarp sėdimų vietų išlaikyti ne mažesnę nei 2 metrų distanciją. Savo ruožtu savivaldybės atstovai įsipareigoja vykdyti nuolatinę kontrolę didesnių susibūrimų vietose.

Vengia kraštutinių priemonių

Kauno miesto inicijuoti papildomi reikalavimai parengti atsižvelgus į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų rekomendacijas, taip pat atlikus epidemiologinės situacijos analizę. Juolab, kad naujausi koronaviruso židiniai Kaune užfiksuoti būtent dideliuose renginiuose ir susiję su ten dirbusiu personalu bei lankytojais.

Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis teigė, kad savivaldybė nėra pasirengusi ramiai stebėti, kaip didėjantys žmonių sergamumo rodikliai laviruoja ties pavojinga riba.

"Juo labiau negalime leisti, kad būtų prieita prie kraštutinumų, uždarant maitinimo ar kitas viešųjų paslaugų įstaigas. Siekiame kompromiso, kad užtikrintume maksimalų gyventojų saugumą ir tuo pačiu miestas išliktų gyvas, objektyviai atsižvelgiant į šiandienines sąlygas", — sakė meras.

Skatina profilaktinius tyrimus

Matijošaitis įsitikinęs, kad situacijos dramatizavimas ir gyventojų bauginimas augančiais statistiniais skaičiais problemos išspręsti nepadės.

Anot jo, geranoriškas abipusis dialogas tarp savivaldos ir verslo atstovų jau dabar duoda teigiamų rezultatų.

Praėjusią savaitę Kauno miesto savivaldybė tiesiogiai kreipėsi į įmonių vadovus, ragindama viešojo maitinimo įstaigų, barų ir restoranų, naktinių klubų ir kitus šio sektoriaus darbuotojus aktyviau dalyvauti profilaktiniuose tyrimuose Kauno mobiliajame patikrų punkte. Būtent tai prisidėjo pastaruoju metu nustatant daugiau naujų COVID-19 ligos atvejų.

Taip pat miesto savivaldos atstovai nuolat palaiko dialogą su transporto kompanija, kuri tapo pirmuoju ir didžiausiu infekcijos proveržio šaltiniu Kaune. Bendrovei nurodyta uoliau rūpintis savo darbuotojų, ypač iš trečiųjų šalių atvykstančių asmenų saviizoliacija, pasiūlytos specialiai tam numatytos apgyvendinimo galimybės.

Iš viso Lietuvoje nustatyti 2496 COVID-19 atvejai. 1739 piliečiai pasveiko, 81 pacientas mirė.

Naujausiais duomenimis, Kaune COVID-19 diagnozuota 175 žmonėms, 48 ​​iš jų paguldyti į ligoninę. Apie šimtas gyventojų pasveiko. Nuo pandemijos pradžios koronavirusinė infekcija nusinešė trijų miesto žmonių gyvybes.

Tegai:
koronavirusas, Kaunas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Įvardyta, kaip atrodys naujieji mokslo metai
Planuodami keliones gyventojai raginami savarankiškai stebėti sergamumo tendencijas
SAM: didesni atlyginimai medikams už COVID-19: pervestos lėšos už birželį
Antrankiai, archyvinė nuotrauka

Kaune sulaikytas visoje Lietuvoje sukčiavimus vykdęs vyras

(atnaujinta 08:41 2020.09.21)
Kauno apskrities VPK pareigūnai teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje jaunas vyras kaltinamas dėl sunkaus nusikaltimo —  panaudojant apgaulę savo ir kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Kauno apskr. VPK Kauno miesto Dainavos policijos komisariato Veiklos skyriuje pagal 2 fizinių asmenų ir 2 įmonių, kurios teikia statybinės technikos, statybos įrankių bei įrangos, garso technikos nuomos paslaugas, pateiktus pareiškimus buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, rašoma Lietuvos policijos pranešime.

Prašoma išsiaiškinti įvykdytą apgaulę – asmuo, sudaręs nuomos sutartį dėl įrankių bei statybinės įrangos nuomos bei pasiėmęs šiuos išsinuomotus daiktus savo žinion, jų ne tik, kad negrąžino sutartą laiką, bet ir vengė bet kokio kontakto su daiktų savininkais. Nurodytu mobiliojo ryšio telefonu neatsiliepinėjo, į elektroninius laiškus neatsakė, apskritai į raginimus grąžinti išnuomotus įrankius bei techniką nereagavo.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo ir atlikus daugybę procesinių veiksmų, Dainavos policijos komisariato pareigūnai netruko išsiaiškinti, kad dėl šio įvykdyto nusikaltimo yra įtariamas Alytaus miesto gyventojas. 23 metų vyras niekur nedirbantis, nesimokantis, jau ne kartą baustas administracine tvarka už įvairius teisės pažeidimus. Taip pat jis praeityje teistas už įvairias nusikalstamas veikas bei teismo sprendimu būdamas tokio jauno amžiaus jau pripažintas recidyvistu, nes teistas už dešimtis svetimo turto vagysčių, plėšimą, neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ir realizavimą ir t.t.

Šis alytiškis, paskatintas dar vieno sėbro, sugalvojo nusikaltimo darymo schemą – įvairiose Lietuvos miestuose esančiose įmonėse arba pas privačius fizinius asmenis išsinuomoja profesionalius įrankius bei garso techniką, pavyzdžiui, grunto tankintuvą, frezavimo aparatą, vibro plokštę, plaunamą siurblį, kampines pjovimo stakles, garso stiprintuvą su garso kolonėlėmis ar pan., bei vėliau šiuos daiktus parduoda pašaliniams asmenims, už tai gaudamas piniginį atlygį.

Toks pasipelnymo būdas netruko ilgai tęstis, nes, įtarę apgaulę, į policiją nedelsdami pagalbos kreipėsi nukentėję asmenys bei įmonių atstovai, kurie patirtą materialinę žalą įvertino daugiau nei 17 600 eurų. Kadangi apgaulės schema buvo išaiškinta, o sukčiavęs asmuo buvo pričiuptas nepraėjus ilgam laiko tarpui bei dar nespėjus visų daiktų realizuoti, brangūs įrankiai ir statybinės technikos įranga buvo grąžinti jų teisėtiems savininkams.

Dėl padarytos nusikalstamos veikos įtariamasis prisipažino, o pagrindinį nusikaltimo motyvą įvardino kaip pinigų stoką pragyvenimui. Šiuo metu baudžiamoji byla perduota teisminiam nagrinėjimui į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus, kaltinamasis laukia galutinio teismo verdikto.

Tegai:
sukčiavimas
Dar šia tema
FNTT sučiupo 6 sukčiavusius direktorius, kurie nesumokėjo pusės milijono mokesčių
Klaipėdoje pensininkė sukčiui atidavė beveik 20 tūkst eurų
Sulaikytas sukčiavimu ir plėšimu įtariamas vyras
Viešasis transportas Kaune

Kauno viešajame transporte grąžinama įprasta įlipimo tvarka, prekyba bilietais

(atnaujinta 21:01 2020.09.20)
Miesto savivaldybė tikisi, kad įprasta tvarka, geriau išvėdintas viešojo transporto salonas bei tikslesnė keleivių kontrolė prisidės prie miestiečių kelionės komforto ir vis daugiau žmonių sugrįš prie įpročio mieste važinėti viešuoju transportu

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Kauno miesto viešajame transporte nuo rugsėjo 23 dienos keleiviai vėl galės įsigyti bilietus iš vairuotojų ir įlipti pro priekines duris, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Tokio sprendimo miesto administracija priėjo konstatavusi, kad savivaldybėje šiuo metu sėkmingai suvaldyta epidemiologinė situacija ir galimos rizikos yra sumažintos iki minimumo.

Kaune, keliaudami autobusais ir troleibusais, keleiviai turi plačias galimybes sumokėti už važiavimą pažymint bilietą programėle "Žiogas" ar naudojantis Kauniečio kortele. Vis dėlto rugsėjį, miestiečiams sugrįžus į darbus ir mokslus, atsiranda vis daugiau iš anksto kelione nepasirūpinusių žmonių.

Anot savivaldybės, keblu susiorientuoti ir į miestą atvykstantiems svečiams. Šie dažniausiai tikisi už kelionę susimokėti įsigydami bilietą transporte. Dėl COVID-19 pandemijos sustabdžius vienkartinių bilietų pardavimą transporte, sulaukta keleivių nepasitenkinimo.

"Suprasdami tokį poreikį ir vertindami situaciją, įrengėme plastikines bei stiklines vairuotojų kabinų sieneles, atskiriančias juos nuo keleivių srauto — pasirengėme saugiai prekiauti bilietais. Sugrąžinus keleivių įlipimą pro priekines duris, efektyviau vėdinsis autobusų ir troleibusų salonai, bus daugiau vietos keleiviams", — pasakė bendrovės "Kauno autobusai" rinkodaros direktorius Karolis Dekeris.

Vis dėlto Dekeris paragino gyventojus bilietais pasirūpinti iš anksto, ir priminė, kad viešajame transporte būtina dėvėti apsaugines kaukes ir stengtis laikytis saugaus atstumo. Taigi įlipus pro priekines duris ir pažymėjus bilietą, keleiviai turėtų praeiti tolyn į salono vidų, pasakė Dekeris.

Pažymima, kad iki šiol Kauno viešajame transporte nenustatyta nė vieno COVID-19 užsikrėtimo atvejo, taip pat jau kuris laikas nefiksuota jokių ligos požymių ir pačioje bendrovėje bei jos aplinkoje. Dėl to nuspręsta autobusuose ir troleibusuose padidinti vietų skaičių keleiviams, tuo pačiu sustiprinant kaukių dėvėjimo kontrolę.

Kauno miesto autobusuose ir troleibusuose toliau kasdien atliekama transporto priemonių dezinfekcija, o keleiviams ties priekinėmis ir vidurinėmis durimis įrengti rankų dezinfekavimo skysčio dozatoriai.

Keleivių laukia ir naujovė — kontrolieriai iš anksto galės blokuoti bilietų žymėjimą, tad čia turėtų ypač suklusti vadinamieji "zuikiai", o visuomet sąžiningai bilietus žymintiems keleiviams pokyčiai bus tiesiog nejuntami.

Nuo šiol kontrolieriai savo darbe pasitelks naujus įrenginius, kuriais blokuos bilietų žymėjimą programėlėje "Žiogas". Specialūs prietaisai leidžia identifikuoti visas į stotelę artimiausiu metu atvyksiančias transporto priemones ir jose iš anksto užblokuoti bilietų žymėjimą.

Primenama, kad visiems keleiviams privalu bilietus pažymėti įlipant į autobusą ar troleibusą. Atidėjusieji šią prievolę, rizikuoja nesuspėti pažymėti bilieto ir sulaukti baudų.

Tegai:
viešasis transportas, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Eilės Baltarusijos pasienyje

Baltarusijos į Lietuvą negali patekti šimtai sunkvežimių

(atnaujinta 09:30 2020.09.21)
Latvijos ir Lenkijos kryptimis yra mažiau eilių nei Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės punktuose

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susidarė sunkvežimių eilė. Tai liudija Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto stebėjimo kamerų duomenys.

8:00 val. duomenimis Iš Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti daugiau nei 350 sunkvežimių.

Dauguma jų susikaupė Benyakoni patikros punkte, kur savo eilės laukia daugiau nei 150 sunkvežimių. "Privalkoje" yra virš 130 sunkvežimių, o "Kamenny Log" — daugiau nei 70 sunkvežimių.

Kotlovkoje eilių nėra.

Latvijos ir Lenkijos kryptimis yra mažiau eilių. Daugiau nei 20 sunkvežimių negali įvažiuoti į Latviją, o daugiau nei 150 sunkvežimių — į Lenkiją.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad šalis "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų". Tačiau praėjusią savaitę Lietuvoje buvo pranešta, kad kontrolės punktai veikia be pokyčių.

Tegai:
pasienis, Baltarusija, Lietuva