Lietus mieste

"Grinda" atlieka daugiabučių kiemų lietaus surinkimo šulinių valymą

(atnaujinta 13:20 2020.08.20)
Pažymima, kad išvalius sąnašas, lietaus vanduo greičiau suteka į kolektorius, sumažėja kiemų ir gatvių užtvindymo tikimybė

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Valomi daugiabučių kiemų lietaus surinkimo šuliniai, praneša "Grinda" savo Facebook paskyroje.

"Iki rudens likus mažiau nei dviem savaitėms, sinoptikai vis dažniau kalba apie artėjančias orų permainas — nors šilumos netrūks, tačiau vis dažniau lis. Viena, kai tik vos vos pakrapnoja, bet visai kas kita, kai praūžia liūtis ir dėl kritulių gausos apsemiamos gatvės ir kiemai, užtvindomi rūsiai bei garažai", — rašoma pranešime.

Pažymima, jog tam, kad liūčių padariniai būtų kuo mažesni, "Grindos" specialistai jau dabar imasi lietaus nuotekų surinkimo sistemos valymo darbų.

Pranešime teigiama, kad specialistai jau sudėliojo maršrutus ir specialia technika pradeda valyti daugiabučių kiemuose esančius lietaus surinkimo šulinius.

Pažymima, jog lietaus surinkimo šuliniai valomi hidrodinaminėmis mašinomis, aprūpintomis aukšto slėgio vandens siurbliais, kurie padeda išvalyti sąnašas lietaus nuotekų surinkimo šulinėliuose ir kolektoriuose.

Išvalius sąnašas, lietaus vanduo greičiau suteka į kolektorius, sumažėja kiemų ir gatvių užtvindymo tikimybė.

"Aukšto slėgio vandens srovės pagalba sąnašos įsiurbiamos į specialias talpas. Plovimui naudojamas išsiurbtas iš vamzdyno vanduo — jis filtruojamas ir gali būti naudojamas dar ir dar kartą", — teigiama pranešime.

"Grinda" praneša, jog Vilniaus mieste prižiūri daugiau nei 1200 km lietaus nuotekyno magistralinių inžinerinių tinklų, daugiau nei 53 tūkst. šulinių, 24 tūkst. lietaus surinkimo šulinėlių.

Tegai:
valymas, vanduo, lietus, Grinda
Dar šia tema
Nusistovėjus karštiems ir sausiems orams, "Grinda" drėkina Vilniaus gatvės
"Grinda" prisideda prie Vilniaus želdynų gerinimo  
Pušis

Klaipėdos rajono miške nuvirtęs medis mirtinai prispaudė žmogų

(atnaujinta 10:39 2020.09.18)
Incidentas įvyko ketvirtadienio popietę. Teisėsaugos pareigūnai atlieka tyrimą dėl sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Klaipėdos rajone miškų kirtimo metu žuvo vyras, praneša Policijos departamentas.

Darbai buvo atliekami Brožių kaimo miške. Ketvirtadienio dieną buvo gautas pranešimas, kad miške, pjaunant medžius, virsdamas medis prispaudė ir mirtinai sužalojo 1965 metais gimusį vyrą.

Pradėtas tyrimas dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Vilniaus rajono miškuose vyks karinės pratybos
Klaipėdos savivaldybė: Girulių miškas — ne vieta geležinkelio mazgo plėtrai
Pasieniečių šuo naktį miške surado pasiklydusį 76-erių grybautoją
COVID-19 testas

Lietuvoje nustatytas 61 koronaviruso atvejis

(atnaujinta 10:57 2020.09.18)
Per visą epidemijos laiką respublikoje užregistruotų atvejų skaičius pasiekė 3565. Nuo birželio pradžios užregistruoti 238 įvežtiniai COVID-19 atvejai

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Lietuvoje nustatytas 61 koronaviruso infekcijos atvejis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujausiais duomenimis, respublikoje iš viso patvirtinti 3565 koronaviruso infekcijos atvejai. Šiuo metu serga 1283 žmonės, pasveiko 2181 žmogus. Mirčių skaičius išliko toks pats — nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 pacientai, sirgę COVID-19.

Izoliacijoje šiuo metu yra 8096 asmenys.

Nuo birželio 1 dienos nustatyti 238 įvežtiniai koronaviruso infekcijos atvejai.

Per vakar dieną buvo atlikti 5864 koronaviruso tyrimai. Iš viso nuo pandemijos pradžios atlikti 716 972 tyrimai, iš jų 194 797 — mobiliuosiuose punktuose.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 29,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 937 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos ir Lenkijos SAM vadovai įsipareigojo kartu toliau kovoti su COVID-19 plitimu
Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 COVID-19 atvejai
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paragino Lietuvos žmones "sustabdyti savo išprotėjusius politikus"

(atnaujinta 11:17 2020.09.18)
Baltarusijos lyderis sakė nenorintis, kad jo šalis ir kaimyninės valstybės virstų karinių operacijų teatru

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paragino Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos tautas "sustabdyti savo išprotėjusius politikus ir užkirsti kelią karui", praneša Sputnik Baltarusija.

Ketvirtadienį politikas kalbėjo moterų forume "Už Baltarusiją" "Minsk-Arenoje". Ten Lukašenka teigė, kad šalis "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Aš nenoriu, kad mano šalis kariautų. Be to, aš nenoriu, kad Baltarusija ir Lenkija, Lietuva virstų karinių operacijų teatru, kuriame bus sprendžiami ne mūsų klausimai. Todėl šiandien aš, stovėdamas prieš gražiausių, pažangiausių, patriotiškiausių žmonių auditoriją, kreipiuosi į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos tautas: sustabdykite savo išprotėjusius politikus, neleiskite kilti karui!" — sakė Lukašenka.

Jis taip pat pažymėjo, kad "visos Europos situacija sprendžiama čia" ir jos negalima privesti iki "karštojo karo".

Padėtis Baltarusijoje

Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos Lukašenka laimėjo šeštą kartą — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
Lietuva, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų