Moteris su apsaugine kauke po skėčiu, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sugriežtintos kaukių dėvėjimo taisyklės

(atnaujinta 15:19 2020.08.20)
Vyriausybės sprendimu dėl nestabilios epidemiologinės padėties vėl įvedamas privalomas kaukių režimas renginiuose

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad kaukių nešiojimas renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyks lauke, ar viduje, įsigalios jau penktadienį.

Kaip spaudos konferencijoje pranešė Veryga, padėtis dėl COVID-19 šalyje negerėja ir dėl to reikia naujų sprendimų. Vienas jų — privalomas kaukių dėvėjimas renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyks lauke, ar viduje.

"Čia kalbame apie organizuojamus renginius, kur organizatorius yra įpareigojamas užtikrinti, kad būtų laikomasi atstumų ir dalyviai, kurie ten ateina ir dalyvauja, dėvėtų tokias priemones", — sakė Veryga.

Ministras taip pat sureagavo į socialiniuose tinkluose plintančius skelbimus, kuriuose parduodamos iš užuolaidų ar tinklelio pagamintos kaukės ir nurodoma, kad tokios kaukės neva apsaugo nuo baudų. Veryga pabrėžė, kad kaukių tikslas nėra tik apsisaugoti nuo baudų, o ir pačios baudos, anot jo, nėra skirtos tik tam, kad į biudžetą būtų surinkta kuo daugiau pinigų.

"Kaukė yra skirta ne tam, kad negautumėte baudos. Jos tikslas yra šiek tiek kitoks ir tų baudų tikslas yra ne tam, kad prisirinktumėme pinigų į biudžetą. Kaukės turi atitikti keletą kriterijų: sudaryti fizinį barjerą oro lašeliams patekti į kvėpavimo takus, taip pat būti kelių medžiagų sluoksnio, tankaus audinio. Kaukė turi būti vientisa, be skylių, nes ir tokių kūrybiškų variantų matėme, kur paliekamos angos įvairiems tikslams savo kaukėse. Jeigu tai yra skylėtas daiktas, natūralu, kad jis nesaugo. Aišku, kaukė turėtų būti ir reikiamo dydžio bei ją reikia dėvėti taip, kad ji uždengtų ir burną, ir nosį. Matome žmonių, kurie nešioja kaukes pasikabinę po smakru arba nuleidę po nosimi. Nosis taip pat turi būti uždengta", — paaiškino Veryga.

Jis taip pat kreipėsi į skeptikus, kurie mano, kad kaukes dėvintys žmonės dūsta ir kenkia savo sveikatai. Veryga pabrėžė, kad gydytojai nuolat dirba su kaukėmis, chirurgai kartais jas ilgai naudoja operacijų metu ir, pasak ministro, nė vienas iš jų neužduso.

Situacija naktiniuose klubuose

Veryga taip pat pažymėjo, kad sutarta, jog šį savaitgalį didesnis dėmesys buvo skiriamas naktinių klubų darbui.

Koronaviruso testai
© AFP 2020 / GIL COHEN-MAGEN

Anot jo, kitą savaitę Vyriausybė turėtų nuspręsti, ar laikas apriboti lankymąsi tokiose pramogų vietose ir tokią praktiką taikyti visoje šalyje.

Ministras taip pat pranešė, kad savaitgalį vyksiančio renginio "Laisvės kelias" metu reikia laikytis saugos reikalavimų.

Jis pabrėžė, kad renginyje reikia dėvėti kaukes, jei įmanoma — pirštines. Rekomenduojama neiti į renginį, jei turite peršalimo simptomų.

Šiuo metu bendras koronaviruso atvejų skaičius respublikoje siekia 2528. 1747 pacientai pasveiko. Mirčių skaičius padidėjo iki 82.

Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
© Sputnik /
Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
Tegai:
Lietuva, koronavirusas, Aurelijus Veryga
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Kaune siūloma įvesti papildomas kovos su COVID-19 priemones
Lietuvoje per parą nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai
Rugsėjį Vilniuje prognozuojami mažesni transporto eismo srautai
Viešasis transportas Vilniuje

Lietuvos gyventojai rugsėjo 22-ąją kviečiami nemokamai važinėti viešuoju transportu

(atnaujinta 18:35 2020.09.18)
Tarptautinės dienos be automobilio proga nemažai šalies savivaldybių suteiks galimybę miestų gyventojams nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu, o Birštono kurorto gyventojai ir svečiai nemokamai bus keliami keltu per Nemuną

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Rugsėjo 22 dieną Lietuva kartu su kitomis Europos valstybėmis minės Tarptautinę dieną be automobilio.

Šios dienos proga kai kuriuose šalies miestuose viešasis transportas visą dieną bus nemokamas.

Pirmieji pasinaudoti nemokamu viešuoju transportu jau šį savaitgalį, rugsėjo 19–20 dienomis, galės Tauragės rajono savivaldybės gyventojai ir svečiai, sakoma Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje paskelbtame pranešime.

Anot ministerijos, rugsėjo 22 dieną viešasis transportas veš nemokamai Vilniaus miesto, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Palangos, Druskininkų savivaldybėse, taip pat Biržų rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Utenos rajono, Radviliškio rajono savivaldybėse.

Pažymima, kad Birštono kurorto gyventojai ir svečiai šią dieną nemokamai bus keliami keltu per Nemuną.

Tegai:
nemokamas transportas, Lietuva, Diena be automobilio
Projekto Gyvos sienos kūrinys Miško sodas.

Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"

(atnaujinta 18:34 2020.09.18)
Miesto gyventojų ir svečių žvilgsnius džiugins dar viena gatvės meno ekspozicija — projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kauno Partizanų gatvėje stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas". Tai — dar vienas projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys.

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys — jungtinis menininkų projektas. Simonos Seibutienės kurtus "Miško sodus" ant statinio perkėlė trise — Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

"Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių", — apie piešinį pasakojo autorė.

Kaune veikiančios platformos "Gyvos sienos" tikslas — padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieni kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Konkurso "Kauno akcentai" dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai.

Tegai:
Kauno akcentai, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
Kauno geležinkelio stotyje seną pastatą papuošė piešinys "Paskutinis keleivis"
Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
Legalus menas: Kaune vyks gatvės meno festivalis