Koronaviruso testas

Lietuvoje patvirtinta 83 mirtis nuo koronaviruso

(atnaujinta 12:18 2020.08.21)
Pranešama, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 37 COVID-19 infekcijos atvejai ir 83-ioji mirtis, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pažymima, kad 20 atvejų registruota Vilniaus, 10 — Kauno, po 2 — Klaipėdos ir Utenos apskrityse. Dar po vieną atvejį patvirtinta Panevėžio, Marijampolės ir Tauragės apskrityse.   

Pranešime teigiama, kad po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 29 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos. Per praėjusią parą Marijampolėje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Belgijos.

5 per vakar nustatyti atvejai, iš kurių 4 registruoti Kaune ir 1 Vilniuje, siejami su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas). Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 54 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar parą.   

Kiti 3 vakar Vilniuje registruoti atvejai yra susiję su židiniu vienos dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje. Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

Buvo dezinfekuotos įmonės patalpos, asmenys, turėję sąlytį, izoliuoti, įmonės administracija darbą iki rugsėjo 2 dienos tęs nuotoliniu būdu. Pirmasis susirgimas šioje įmonėje siejamas su Panevėžio rajone vykusia šeimos švente.

Dar vienas naujas atvejis Vilniuje yra siejamas choru, apie su kuriuo susijusius du naujus atvejus NVSC pranešė dar vakar. Asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai trečiasis susijęs atvejis.

"Taip pat dar vienas, vakar Vilniuje patvirtintas atvejis, yra vertinamas kaip susijęs su protrūkiu menininkų gretose. Skaičiuojama, kad tai — 25-asis užsikrėtimo atvejis, įskaitant atvejus Vilniuje ir Kaune", — teigiama pranešime.

Taip pat koronavirusas patvirtintas asmeniui, dirbančiam "Vilniaus vandenyse". Asmuo nuo rugpjūčio 7 dienos buvo izoliacijoje. Atvejis — simptominis. Šiuo metu turimais duomenimis, tai antrasis susijęs atvejis.

Užupis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Dar vienas atvejis, patvirtintas per vakar parą, siejamas su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje, Kaune. Asmuo yra darbuotojas. Tai 5-asis susijęs atvejis. Kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane.

Kitas naujas atvejis Kaune siejamas su Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje "Žibutė" registruotais susirgimais. Asmuo nėra įstaigos darbuotojas.

Kiti du atvejai registruoti Utenos apskrityje (šeiminis protrūkis). Abu asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Su šiuo židiniu siejami 4 atvejai.

"Be to, nustatyta, kad 14 žmonių — 9 Vilniaus, po 2 Klaipėdos ir Kauno bei 1 Tauragės apskrityse — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga", — rašoma pranešime.

Septynių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios.

Pranešama, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė 83-ias koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų.

Koronavirusas asmeniui buvo patvirtintas rugpjūčio 6 dieną. Asmuo bendravo su iš užsienio atvykusiais artimaisiais, kuriems vėliau buvo patvirtinta COVID-19 liga.

Tegai:
mirtis, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Turistai įvardijo pagrindinius kelionės sunkumus pandemijos metu
Per parą šalyje nustatyti 37 nauji koronaviruso atvejai
Maximos parduotuvė, archyvinė nuotrauka

"Maximos" darbuotojai Radviliškyje nustatytas COVID-19 virusas

(atnaujinta 11:50 2020.09.28)
Darbuotoja, kuriai nustatytas koronavirusas, paskutinį kartą darbe lankėsi rugsėjo 25 dieną. Artimo sąlyčio su pirkėjais koronavirusu užsikrėtusi "Maximos" darbuotoja neturėjo

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Sekmadienį prekybos tinklo "Maxima" parduotuvės Radviliškyje darbuotojai buvo nustatytas koronavirusas, apie tai pranešė prekybos tinklo spaudos tarnyba.

Šiai darbuotojai COVID-19 testas buvo atliktas profilaktiškai, nes pastarosiomis savaitėmis Radviliškyje fiksuojamas COVID-19 ligos protrūkis.

Susirgusi darbuotoja bei jos kolegė, kuri turėjo didelės rizikos sąlytį, šiuo metu saviizoliuojasi namuose. Prekybos tinklo "Maxima" atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau Radviliškyje, Gedimino gatvėje 42А esančios "Maxima XX" parduotuvės darbuotojai jaustų COVID-19 būdingus simptomus.

Darbuotoja, kuriai nustatytas koronavirusas, paskutinį kartą darbe lankėsi rugsėjo 25 dieną. Artimo sąlyčio su pirkėjais koronavirusu užsikrėtusi "Maximos" darbuotoja neturėjo.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 20 "Maximos" darbuotojų, iš kurių 16 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus.

Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 633 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojai. Šiuo metu 10 darbuotojų testo atsakymo dar laukiama, 4 iš jų yra užsiregistravę profilaktikos tikslais, kuomet Lietuvos savivaldybės organizuoja profilaktinius tyrimus.

Tegai:
koronavirusas, Maxima LT, Radviliškis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Savanore vakcinos nuo COVID-19 tyrimams tapo 81-erių Maskvos gyventoja
Estija supaprastins sienos kirtimą su Latvija, Lietuva ir Suomija
Ruduo

Lietuvoje savaitgalį pasiektas naujas paros temperatūros rekordas

(atnaujinta 10:56 2020.09.28)
Rekordinė temperatūra šeštadienį buvo užfiksuota Alytuje, ankstesnis rekordas užfiksuotas 1974 metais Biržuose

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Šeštadienį, rugsėjo 26 dieną, pasiektas naujas paros aukščiausios oro temperatūros rekordas Lietuvoje, apie tai pranešė Respublikos hidrometeorologijos tarnyba.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Alytuje šią dieną termometras rodė 26,2 laipsnio šilumos. Pažymima, kad iki šiol buvęs rekordas fiksuotas 1974 metais Biržuose — tada oras sušilo iki 25,1 laipsnio šilumos.

Beje, rekordai buvo viršijami pavienėse stotyse šešias dienas iš eilės — nuo 22 iki 27 d., o 26 dieną "atsilaikė" tik Biržai ir Laukuva.

27 dieną taip pat daugumoje meteorologijos stočių buvo viršyti rekordai, tačiau dar 1947 metais Vilniuje registruotų 25,1 laipsnio šilumos pasiekti nepavyko — temperatūra aukščiausiai pakilo "tik" iki 24,5 laipsnio šilumos (Alytus, Kybartai, Šilutė, Tauragė).

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad rugsėjo 16 dieną beveik visose meteorologinėse stotyse, išskyrus Klaipėdoje, Nidoje, Ukmergėje ir Utenoje, buvo viršytas 1964 metų rekordas. Oro temperatūra tą dieną viršijo 27 laipsnius šilumos.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
rekordas, Lietuva

Nuošliauža užblokavo žmones namuose Italijoje video

(atnaujinta 11:58 2020.09.28)
Dėl darganos miesto gatvės virto purvo ir vandens upėmis, miesto valdžia ragina gyventojus neišeiti iš savo namų

Italijos Monteforte Irpino mieste įvyko nuošliauža. Gyvenvietė, kurioje gyvena 12 tūkstančių žmonių, yra Kampanijos regione ir yra kalno papėdėje.

Purvas ir šiukšlės užblokavo skersgatvius, vedančius į miesto centrą. Kai kur purvas pasiekė metro aukštį, užpildė rūsius. "Upės" srovė nunešė daugybę automobilių, dėl ko jie užblokavo kelis kelius.

Gyventojai pasislėpė nuo stichijos viršutiniuose namų aukštuose, dešimtys šeimų jau evakuoti, vietinėje mokykloje įrengtas skubios pagalbos centras.

Monteforte meras Konstantino Džiordano paprašė gyventojų artimiausiu metu nepalikti savo namų. Dabar regione dirba gelbėjimo tarnybos.

Tegai:
nuošliauža, Italija