Magistralė

Magistralė nuo Vilniaus iki Latvijos "Google" žemėlapyje bus žymima "Baltijos kelias"

(atnaujinta 20:23 2020.08.21)
Taip pat sukurtas specialus "Baltijos kelio" maršrutas, kuriame pažymėta 14 istoriškai svarbių objektų

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Magistralė nuo Vilniaus iki Latvijos sienos "Google" žemėlapyje nuo šiol pažymėta kaip  "Baltijos kelias", rašo Vyriausybė.

2020 metų vasario 12 dieną Vyriausybė nutarė suteikti "Baltijos kelio" pavadinimą valstybinės reikšmės magistralinio kelio A2 Vilnius–Panevėžys ruožui nuo 9,28 iki 132,55 km ir kelio A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga ruožui nuo 4,57 iki 66,09 km.

Taip pat nacionalinė turizmo skatinimo agentūra "Keliauk Lietuvoje" savo internetiniame puslapyje sukūrė specialų "Baltijos kelio" maršrutą, kuriame pažymėta 14 istoriškai svarbių objektų.

Vyriausybė priminė, kad 1989 metų rugpjūčio 23-iąją nuo Vilniaus iki Talino nusidriekė 600 km ilgio gyvoji grandinė, kurioje dalyvavo apie 2 mln. žmonių.

Tegai:
kelias, Latvija, Lietuva
Girtavimas už vairo, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikytas neblaivus automobilį vairavęs karys 

(atnaujinta 08:54 2020.09.28)
Lietuvos kariuomenės kariškio kraujyje buvo 2,54 promilės alkoholio. Vyras buvo uždarytas į areštinę ir pradėtas tyrimas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. 

Varėnos krašte sustabdytas girtas Lietuvos karys, vairavęs automobilį, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 17 val., Šarkiškų kaime. Policija sustabdė automobilį "Chrysler Voyager", kurį vairavo Lietuvos karys, gimęs 1970 metais.

Vyras buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jo kraujyje rasta 2,54 promilės alkoholio.

Lietuvos karys buvo uždarytas į areštinę. Vyksta tyrimas.

Tegai:
karys, vairavimas išgėrus
Arbata su imbieru ir citrina, archyvinė nuotrauka

Medikai pataria, kaip apgauti virusą

(atnaujinta 08:49 2020.09.28)
Būtina laikytis specialistų patarimų, kad neužsikrėstumėte ne tik koronavirusu, bet ir SŪRS

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Ar yra būdas išlikti sveikam su SŪRS sezonu? Atsakymą į šį klausimą interviu  Sputnik radijui pateikė otolaringologas Vladimiras Zaicevas.

Atėjus sezoninėms virusinių ligų epidemijoms, mūsų kūną reikia labiau prižiūrėti. Gydytojo Zaicevo ausų, nosies gerklės ligų klinikos vadovas otolaringologas Vladimiras Zaicevas žino, kaip apsaugoti organizmą nuo virusų atsiradimo. Interviu Spuitnik radijui jis pasidalijo penkiais patarimais šiuo klausimu.

Pirmiausia, jo teigimu, reikia gerti kuo daugiau skysčių.

"Virusai aktyviai naikinami, jei mes geriame daug skysčių — jie neatlaiko vandens smūgio ir yra sunaikinami. Pasirinkite bet kokias jums patinkančias arbatas", — pataria Vladimiras Zaicevas.

Antra, organizmą reikia aprūpinti pakankamu kiekiu vitamino C. Jo gausu įvairiuose vaisiuose, pavyzdžiui, kivi, imbiere, citrusiniuose vaisiuose, taip pat paprastuose raugintuose kopūstuose. Į arbatą galite įdėti citrinos, medaus, greipfrutų -— gausite dvigubą naudą, sakė gydytojas.

"Į puodelį vandens įpilame pusę citrinos. Geriame ne stiklinėje, o mažais gurkšneliais tarp valgių", — rekomenduoja Vladimiras Zaicevas.

Be to,valgiaraįtyje turėtų būti pakankamas kiekis žalumynų, be organizmo aprūpinimo vitaminais, tai padės išvalyti virškinamąjį traktą.
Ir galiausiai, pastebėjus pirmąjį negalavimą, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

"Tai labai svarbu: jei blogai jaučiatės, peršalote, sloga, užgula ausis, bendras silpnumas, pati liga nenorės išnykti. Gydytojas jums padės", — apibendrino Vladimiras Zaicevas.

Kaip apsisaugoti nuo peršalimo
© Sputnik /
Kaip apsisaugoti nuo peršalimo
Tegai:
peršalimo ligos, virusas
Geltonųjų liemenių protestai Paryžiuje, archyvinė nuotrauka

Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"

(atnaujinta 10:29 2020.09.28)
Emanuelio Makrono teigimu, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų palikti savo postą. Lukašenka atsakydamas priminė Makronui apie "geltonąsias liemenes" ir pažymėjo, kad pagal Prancūzijos lyderio logiką, jam pats laikas atsistatydinti

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione, praneša RIA Novosti

Anksčiau Makronas interviu laikraščiui "Le Journal du Dimanche" sakė, kad Baltarusijoje yra valdžios krizė, kuri "negali priimti demokratijos logikos ir bando išsilaikyti jėga", todėl prezidentas Lukašenka turi palikti savo postą.

Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pakomentavo Makrono žodžius, primindamas jam apie vykstančius "geltonųjų liemenių" protestus Prancūzijoje.

"Būdamas šalies prezidentu, vadovaudamasis paties pono Makrono principais, noriu pasakyti, kad pats Prancūzijos prezidentas, remiantis jo logika, turėjo atsistatydinti prieš dvejus metus, kai Paryžiaus gatvėse pasirodė "geltonosios liemenės", — sakė Lukašenka. 

Primename, kad rugpjūčio 9 dieną, iškart po prezidento rinkimų, kuriuose, CRK duomenimis, laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų, Baltarusijoje prasidėjo masinės protesto akcijos. Opozicija šių rezultatų nepripažįsta ir nugalėtoja laiko Svetlaną Tichanovskają.

"Geltonųjų liemenių" protestai Prancūzijoje prasidėjo 2018 metų lapkričio viduryje, kai apie 290 000 protestuotojų išėjo į Prancūzijos miestų gatves, protestuodami prieš kuro kainų didinimą.

Masinius protestus lydėjo riaušės ir susirėmimai su policija. Iš pradžių buvo pranešta apie daugiau nei 400 sužeistųjų, 14 sunkiai sužeistų ir vieną žuvusįjį.

Prancūzijos valdžia nuo 2019 metų atšaukė kuro mokesčių padidinimą, tačiau protestuotojų tai netenkino ir jie pradėjo reikalauti padidinti perkamąją galią, be to, reikalavo vyriausybės atsistatydinimo.

Po dvejų metų "geltonųjų liemenių" protestai tęsiasi. Rugsėjo 12 dieną per mitingą Paryžiuje protestuotojai mėtė akmenis į policijos pareigūnus. Buvo sulaikyta apie 200 žmonių. 17-ajame Paryžiaus rajone policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Emanuelis Makronas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų