Litai, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 22-osios šventės

(atnaujinta 23:14 2020.08.22)
Nuo šios dienos iki metų galo lieka 131 diena, katalikai šią dieną mini Švč. M. Mariją Visų Karalienę

Rugpjūčio 22 yra 234-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 235-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 131 diena.

Katalikai šią dieną mini Švč. M. Mariją Visų Karalienę.

1954 metais, minint 100 metų sukaktį nuo Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo dogmos paskelbimo, Pijus XII visoje Katalikų Bažnyčioje įvedė Švč. Mergelės Marijos Karalienės šventę, paskirdamas jai gegužės 31 dieną. Tačiau 1969 metais, vykdant Vatikano II Susirinkimo liturginio kalendoriaus pertvarkymą, šventė perkelta į rugpjūčio 22 dieną, t. y. aštuntą dieną po Žolinės. Švč. Mergelės Marijos litanijoje yra 13 kreipinių, kuriuose išvardijami Marijos kaip Karalienės titulai.

Švč. Mergelė Marija Karalienė pagimdė Dievo Sūnų, Taikos Kunigaikštį, kurio Karalystei nebus galo. Krikščionys tikintieji sveikina ją kaip dangaus Karalienę ir gailestingumo Motiną.

Šiandien tinka sukalbėti arba pagiedoti Švč. Mergelės Marijos litaniją.

Ši diena istorijoje

1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė Valiutos įstatymą, kuriuo buvo įvesta pinigų sistema, grindžiama auksu. Piniginis vienetas — litas.

1998 metais Vilniaus arkikatedroje pakrikštytas pirmasis Vilniaus ketvertukas — Laurynas, Mindaugas, Diana ir Dominyka Latukai.

1864 metais pasirašyta Ženevos konvencija dėl sužeistųjų karo veiksmų metu apsaugos. Konvencijos pagrindu buvo įkurtas Raudonasis Kryžius.

1968 metais popiežius Paulius VI atvyko į Kolumbiją — tai buvo apskritai pirmasis Romos katalikų Bažnyčios vadovo vizitas Lotynų Amerikoje.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Ipolitas, Karijotas, Laura, Rimantė, Siga, Sigis, Sigita, Sigitas, Zigfrida, Zygfridas.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (77)
Neblaivus vairavimas, archyvinė nuotrauka

VSAT pareigūnai sulaikė girtą vairuotoją

Pranešime teigiama, kad 35-erių Šalčininkų rajono gyventojui nustatytas sunkus girtumas — 2,79 promilės

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Savaitgalį Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai po gaudynių sulaikė neblaivų automobilio "Audi A4" vairuotoją, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pažymima, kad kartu su juo vykusios dvi moterys neturėjo pasienyje privalomų asmens dokumentų, dėl to bus baudžiamos administracine tvarka.

Pabrėžiama, kad incidentas įvyko praėjusį sekmadienį netoli Šalčininkų krašto Karkūnų kaimo, esančio netoli kaimyninės valstybės sienos.

"Sekmadienio naktį Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai ties  Šalčininkų rajono Krakūnų kaimu stabdė automobilį "Audi A4" lietuviškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija", — teigiama pranešime.

Teigiama, kad vairuotojas nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimams sustoti ir ignoravo garso bei šviesos signalus, o bėglį pasieniečiai vijosi apie 5 kilometrus, kol Dieveniškių prieigose kelią jam užblokavo kitas VSAT pareigūnų ekipažas.

Pranešime teigiama, kad 35-erių Šalčininkų rajono gyventojui nustatytas sunkus girtumas — 2,79 prom.

Pabrėžiama, kad neblaivų vairuotoją ir jo transporto priemonę pasieniečiai perdavė policijos pareigūnams, kurie toliau tirs šį įvykį.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), neblaivus vairuotojas, neblaivus vairavimas
Dar šia tema
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė sunkvežimių eilės
Lietuvos VSAT pranešė, kad pasienyje su Baltarusija darbas vyksta kaip įprasta
Ligononė

Kelmės ligoninės darbuotojams nustatytas COVID-19

(atnaujinta 08:48 2020.09.22)
Dar devyni žmonės susirgo po kontakto su ligoninės medicinos personalu. Pažymima, kad tai įvyko namų aplinkoje

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Dviem Kelmės  ligoninės darbuotojams patvirtintas koronavirusą. Apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Dar devyni žmonės užsikrėtė po kontakto su šiais žmonėmis namų aplinkoje, tačiau jie nėra gydymo įstaigos darbuotojai.

Pažymima, kad tyrimai dėl koronaviruso PGR metodu atlikti 90-čiai Kelmės ligoninės darbuotojų bei 8-iems Vidaus ligų skyriuje gydomiems pacientams. Ketvirtadienį numatyta profilaktiškai tyrimus kartoti Vidaus ligų skyriuje dirbantiems medikams, kurių yra 15.

Anksčiau buvo pranešta, kad ligos protrūkis nustatytas Radviliškio rajone. Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtė 26 Radviliškio ligoninės darbuotojai ir 35 pacientai. Bendras atvejų skaičius rajone siekia 63.

Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 3,8 tūkst. Pasveiko beveik 2,2 tūkst. žmonių, mirė 87 pacientai.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad nuo spalio pradžios planuojama uždrausti masinius renginius respublikoje, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Jis taip pat paprašė gyventojų laikytis socialinio atstumo ir rankų higienos, taip pat dėvėti veido apsaugines priemones.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30,9 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 959 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę
Atskleistas mirtinas vaistų nuo koronaviruso pavojus
Dėl koronaviruso nuotoliniu būdu mokęsi mokiniai grįžta į mokyklas
Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai

Tikimasi, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei trys tūkstančiai savanorių — tai būtina, kad tyrimas atitiktų PSO reikalavimus

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos sveikatos apsaugos  ministerija (SAM) išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Pažymima, kad vakciną sukūrė Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo federalinis imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centras.

Planuojama, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei 3 tūkstančiai savanorių. Tai būtina, kad tyrimas atitiktų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reikalavimus.

Po vakcinacijos tyrimo dalyviai bus izoliuoti ligoninės aplinkoje 16 dienų. Klinikiniai vakcinos bandymai prasidės artimiausiu metu iš karto trijuose Rusijos miestuose —Kirove, Sankt Peterburge ir Novosibirske.

"Tikimės, kad klinikiniai bandymai bus užbaigti šių metų lapkritį", — pareiškė centro generalinis direktorius, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas Aidaras Išmuchametovas.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio-liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Registracijos stadijoje dar yra dvi vietinės ir dvi užsienio vakcinos nuo COVID-19. Tarp jų — Rospotrebnadzor centro "Vektor" preparatas, taip pat Čiumakovo centro vakcina. Dvi užsienio vakcinos — tai kinų vakcina "Sinopharm" ir bendrovės "AstraZeneca" šimpanzių adenoviruso pagrindu sukurtas preparatas.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19