Dovydo žvaigždė, archyvinė nuotrauka

Lietuvos žydai pasipiktino dėl naujo LGGRTC direktoriaus patarėjo paskyrimo

(atnaujinta 22:55 2020.08.24)
Lietuvos žydų bendruomenė teigė, kad į šias pareigas išrinktas Valiušaitis keletą metų sąmoningai iškraipė ir visuomenei teikė tikrovės neatitinkančius faktus dėl LAF ir Laikinosios Vyriausybės antisemitinių veiksmų

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos žydų bendruomenei (LŽB) kelia susirūpinimą tai, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vyresniojo generalinio direktoriaus patarėjo pareigas užima Vidmantas Valiušaitis, nes jis "betarpiškai susijęs su žydų istorija ir jos iškraipymu".

LŽB savo pranešime primena, kad kelių pastarųjų metų publikacijose Valiušaitis sąmoningai iškraipė ir visuomenei teikė tikrovės neatitinkančius faktus dėl LAF ir Laikinosios Vyriausybės antisemitinių veiksmų. Be to, pasak bendruomenės, Valiušaitis iš esmės neigė Lietuvos Respublikos komisijos nacių ir sovietų nusikaltimams tirti išvadas, kuriose aiškiai parašyta apie minėtų organizacijų ir jų vadovybės antisemitines pažiūras bei veiksmus, nukreiptus prieš Lietuvos žydus.

Pabrėžiama, kad Valiušaičio poziciją šiuo klausimu viešai sukritikavo įžymiausi Lietuvos ir užsienio istorikai, tiriantys nacių okupacijos laikotarpį.

"Lietuvos Žydų bendruomenė nepritaria antisemitizmo skleidėjų Lietuvoje viešo šalininko paskyrimui į pareigas, kurių esmė prieštarauja Valiušaičio viešai skleidžiamam požiūriui — asmuo viešai ginantis antisemitus, tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėjusius prie Lietuvos žydų naikinimo, neturėtų būti svarstomas net kaip kandidatas užimti bet kokioms pareigoms valstybinėje institucijoje, kuri iš esmės pašaukta nešališkai tirti genocido Lietuvoje apraiškas, ideologiją ir nusikaltimus, susijusius su masinėmis žudynėmis", — rašoma pranešime.

LŽB prašo LGGRTC iš naujo įvertinti, ar LAF ir Laikinosios Vyriausybės antisemitus viešai ginantis Valiušaitis gali eiti jam patikėtas pareigas.

Neseniai LGGRTC pasikeitė vadovas. Juo tapo profesorius, gydytojas Adas Jakubauskas. Kalbėdamas apie organizacijos tikslus ir svarbias tyrimų sritis, jis pažymėjo, kad skelbiama informacija turi būti patikrinta ir patikima, be to, profesorius paragino daugiau dėmesio skirti "sovietinei okupacijai".

Baltijos šalių valdžia reguliariai pareiškia, kad kovoja su "sovietinės okupacijos" padariniais, ir reikalauja atlyginti "žalą". Savo ruožtu Rusija ne kartą pažymėjo, kad Baltijos valstybės neturi teisinio pagrindo nieko reikalauti, ir jų teiginius apie "sovietinę okupaciją" vadina absurdiškais.

Lietuvoje "miško broliais" vadinamos nacionalistinės ginkluotosios grupės, kurios veikė 1940–1950 metais.

Antrojo pasaulinio karo metais daugelis jų galimai palaikė nacistinę Vokietiją ir dalyvavo sunaikinant vietinę žydų bendruomenę, kuri buvo laikoma viena didžiausių Europoje. Dėl to mirė daugiau nei 200 tūkst. Jie taip pat galimai dalyvavo civilių ir sovietų partijos darbuotojų nužudyme.

Tegai:
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Lietuvos žydų bendruomenė
Temos:
Žydų bendruomenė Lietuvoje (68)
Peilis

Šalčininkų rajone girta moteris peiliu sužalojo vyrą

(atnaujinta 09:51 2021.04.21)
Nukentėjusysis paguldytas į ligoninę. Policijos duomenimis, įtariamosios kraujyje rasta daugiau nei dvi promilės alkoholio

VILNIUS, balandžio 21— Sputnik. Šalčininkų rajone girta moteris peiliu sužalojo vyrą. Apie tai pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko antradienį apie 19:35 Turgelių seniūnijoje.

Patikslinta, kad moters kraujyje rasta 2,03 promilės alkoholio. Vyras paguldytas į ligoninę, įtariamoji uždaryta į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija, Šalčininkų rajonas
Dar šia tema
Švenčionių rajone surastas iš darbo vietos pasišalinęs nuteistasis
Kaune, lauko tualete, rasta reaktyvinė raketa
Policija įspėja apie reidus Lietuvos keliuose
Policijos pareigūnai

Švenčionių rajone surastas darbo vietos pasišalinęs nuteistasis

(atnaujinta 09:50 2021.04.21)
Bausmę atliekantys atvirosiose kolonijose asmenys turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, palikti pataisos namų teritoriją darbo arba darbo paieškos tikslais

VILNIUS, balandžio 21— Sputnik. Antradienį vakare Švenčionių rajone surastas ir sulaikytas Alytaus pataisos namų atvirojoje kolonijoje bausmę atliekantis nuteistasis Rainuoldas Zacharovas, savavališkai pasišalinęs iš darbo vietos, praneša Kalėjimų departamentas.

Zacharovas, įdarbintas valstybės įmonėje "Mūsų amatai", balandžio 19 dieną buvo nuvežtas į Vilnių atlikti baldų surinkimo darbus. Nuteistasis iš ten pasišalino.

Jis vakar grąžintas į bausmės atlikimo vietą. Nuteistąjį sulaikė Švenčionių rajono policijos pareigūnai.

Kaip pabrėžiama, bausmę atliekantys atvirosiose kolonijose asmenys turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, palikti pataisos namų teritoriją darbo arba darbo paieškos tikslais.

Tegai:
policija, nuteistieji, Kalėjimų departamentas
Dar šia tema
Skiepijami kaliniai ir kalėjimų darbuotojai
Į Alytaus pataisos namus negrįžo du nuteistieji
Lietuvoje nuteistieji gavo laiškus su galimai narkotinėmis medžiagomis
Su-57

Šaltinis: Su-57 bus pritaikytas valdyti dronų grupei

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių"

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos penktosios kartos kovinis lėktuvas "Su-57" bus pritaikytas mažų bepiločių orlaivių grupei valdyti. Juos naikintuvas neš ant savo išorinės ir vidinės pakabos, RIA Novosti sakė šaltinis orlaivių pramonėje.

Anot pašnekovo, borto įranga ir speciali programinė įranga jau pradėti kurti.

"Taip pat kuriamas stendas dronų sąveikos su naikintuvu-nešėju sistemai ir tarpusavyje realiu laiku išbandyti naudojant pusiau natūrinį modeliavimą", — pridūrė jis.

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių". Įrenginiai, priklausantys grupės naudojimo koncepcijai, saugiais ryšių kanalais sąveikaus tiek su lėktuvnešio bortu, tiek tarpusavyje, sakė jis.

Su-57
© Sputnik / Максим Блинов

Daroma prielaida, kad "Su-57" numes bepiločių orlaivių grupę, pavyzdžiui, prieš patekdamas į priešo oro gynybos sistemos veikimo zoną. Dronai trukdys sistemos radarams, perkraus jos informacinius kanalus kaip apgaulę ir tiesiogiai atakuos priešlėktuvines sistemas kaip didelio tikslumo lėktuvų ginklus.

Agentūros pašnekovas neįvardijo dronų, kuriuos planuojama naudoti "Su-57", tipo.

Kaip šaltinis kariniame pramoniniame komplekse, apie kurį kovo pradžioje pranešė RIA Novosti, aviacijos ir kosmoso pajėgoms kuriamas daugiafunkcis nepilotuojamas kompleksas "Molnija", kurio reaktyviniai lėktuvai bus paleisti būriu iš, pavyzdžiui, lėktuvnešio, sunaikinti priešo oro gynybą ar vykdyti elektroninį karą.

Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad komplekso pagrindas bus mažos bepiločiai orlaiviai, pagaminti pagal sparnuotosios raketos formą. Vieno sistemos aparato ilgis bus 1,5 metro, o sparnų ilgis - iki 1,2 metro. Įrenginio greitis deklaruojamas 600 - 700 kilometrų per valandą lygyje, kovinės galvutės arba naudingosios apkrovos masė sieks apie 5-7 kilogramus.

"Su-57" (anksčiau žinomas kaip PAK FA) yra penktos kartos Rusijos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų tipų orą, žemę ir paviršių. Pirmąjį skrydį jis atliko 2010 metais. "Su-57" pasižymi dideliu manevringumu, naujausia aviacijos technika ir prastu matomumu (slapta technologija).

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Tegai:
SU-57
Dar šia tema
Rusijos naikintuvas Su-57 užkariauja pasaulį. Kas toliau?
Su-57 išbandė viršgarsinių raketų maketus, sakė šaltinis
JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru