Svetlana Tichanovskaja, archyvinė nuotrauka

Aktyvistas papasakojo, ko nepaklausė Tichanovskajos spaudos konferencijoje

(atnaujinta 23:05 2020.08.24)
"Žiemą šalta", o "vasarą šilta" ir "vanduo drėgnas"... Absoliučiai banalių buvusios Baltarusijos prezidento varžovės politinių pareiškimų esmė

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik, Valerijus Ivanovas. Policija palydėjo garsų Lietuvos visuomenės veikėją Jurijų Subotiną iš Vilniaus viešbučio "Mariott" konferencijų salės, kurioje vyko pirmoji buvusios Baltarusijos kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos spaudos konferencija.

Subotinas — Lietuvos visuomeninės organizacijos "Liaudies kontrolės komitetas" (LKK) lyderis — susirinkusiems gausiems užsienio žurnalistams, atstovaujantiems žinomoms didelėms pasaulio žiniasklaidos kompanijoms iš JAV, Anglijos, Vokietijos, Lenkijos ir kitų šalių, mėgino perduoti informaciją apie balsavimo ambasadoje rezultatus, Lietuvos gyventojų požiūrį į dabartinius įvykius Baltarusijoje, taip pat Lietuvos laikraščio "Lietuvos rytas" apklausos apie Lietuvos piliečių dalyvavimą "gyvoje grandinėje" nuo Vilniaus iki sienos su Baltarusijos Respublika rezultatus.

Tichanovskajos spaudos konferencijos metu, į kurią Subotinas įsirašė prieš dvi dienas ir buvo įtrauktas į šeštąją vietą tarp tų, kuriems bus leista užduoti klausimą, jis neturėjo galimybės pasinaudoti šiuo organizatorių pažadu. Iškart po to, kai vedėja paskelbė spaudos konferencijos, kurioje nebuvo paskelbta jokių reikšmingų politinių pareiškimų ir nebuvo įvardinta jokių esminių Baltarusijos opozicijos žingsnių jos tikslams pasiekti, pabaigą, LKK vadovas pakilo iš savo vietos ir susirinkusiems paskelbė turįs tris svarbias žinutes.

Pirma, jis norėjo pasakyti, kad tarp daugiau nei 20 tūkstančių baltarusių, gyvenančių Vilniuje, ambasados ​​balsavimo punkte Mindaugo gatvėje, jo duomenimis, balsavo šiek tiek daugiau nei 400 žmonių, o balsai "už" ir "prieš" Lukašenką buvo paskirstyti maždaug 50/50: "Ir tai nepaisant to, kad, kaip jis žino, tiems, kurie balsavo "prieš", buvo sumokėta po dešimt eurų".

Lukašenka ir Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Григорий Сысоев

Antra, laikraštis "Lietuvos rytas" atliko Lietuvos piliečių apklausą tokia tema: "Ar jums patinka Lietuvos valdžios politika Baltarusijos įvykių atžvilgiu?", kurioje balsavo 8869 žmonės. Taigi, 27,27 proc. atsakė, kad "natūraliai elgiasi labai ryžtingai, griežtai ir teisingai". Dar 29,63 proc. teigė, kad "ne, lietuviai persistengė, tonas turėtų būti švelnesnis", o 37,67 proc. teigė, kad "kam apskritai rūpi Lietuvos pozicija? Juk mūsų šalis yra silpna ir beveik nepastebima žaidėja pasaulio politinėje arenoje". Likę teigė, kad jiems neįdomu.

Trečia, dienraštis "Lietuvos rytas" atliko Lietuvos piliečių apklausą šia tema: "Ar rugpjūčio 23 dieną dalyvausite organizuotame "Laisvės kelyje" nuo Vilniaus iki sienos su Baltarusija". Balsavo 7288 žmonės. 55,46 proc. žmonių nepritarė, o 13,31 proc. respondentų palaikė šią iniciatyvą.

Vėlai vakare Subotinas jau buvo namuose ir paprašė telefonu informuoti visus apie tai, kas nutiko Tichanovskajos spaudos konferencijoje.

Tichanovskajai išėjus iš salės, vienas iš dalyvių ėmė skelbti, kad moteris, kaip jis teigė, Baltarusijos rinkimuose nenugalėjo. Taip pat vyras pradėjo šaukti, kad visa tai yra klastotė ir kad žurnalistai turėtų liautis skleidę melą.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip į salę užeina du policininkai, kurie gestais kviečia vyrą išeiti iš kambario. Opozicijos priešininkas nesipriešino ir paliko salę lydimas teisėsaugos pareigūnų, toliau garsiai kalbėdamas.

Tegai:
protestai, rinkimai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)
Dar šia tema
JAV diplomatas ketina atvykti į Rusiją ir Lietuvą Baltarusijos aptarti
Seimas nepripažįsta Lukašenkos — palaikymas "demokratijai" ar perversmo rėmimas?
Turistai

Kokia šiandien diena: rugsėjo 27-osios šventės

(atnaujinta 23:41 2020.09.26)
Nuo rugsėjo 27 dienos iki metų galo lieka 95 dienos; savo vardadienius švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas

Rugsėjo 27 yra 270-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 271-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 95 dienos.

2020 metų rugsėjo 27 dieną saulė teka 07:11, leidžiasi 19:09, dienos ilgis — 11 val. 58 min.

Šią dieną minima Pasaulinė turizmo diena

Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 metais.

Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

Taip pat minima Pasaulinė kurčiųjų diena

1951 metais Tarptautinė kurčiųjų federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline kurčiųjų diena. Šią dieną skatinama spręsti kurčiųjų integracijos į visuomenę problemas.

Daug reikšmės kurčiųjų gyvenimui, jų bendravimui ne tik vienas su kitu, bet ir su visa visuomene, turėjo bendravimo gestais atradimas. 1760 metais buvo įkurtas Paryžiaus kurčiųjų institutas, kuris ir padėjo pagrindus šiai kurčiųjų kalbai. Prie to daugiausiai prisidėjo instituto steigėjas Šarlis Mišelis L'Epė. Pirmasis gestų kalbos žodynas išleistas tik 1965 metais. Jį sudarė 300 simbolių.

Lietuvos socialinių darbuotojų diena

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 dieną šalyje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas.

Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkst. žmonių. Socialiniai darbuotojai dirba sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, teisėsaugos institucijose.

Socialinio darbo pradžia Lietuvoje laikomi 1990–1991 metai. Tuo metu šalyje pradėjo lankytis pirmieji socialiniai darbuotojai iš užsienio. Jie rengė seminarus socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo sistemų darbuotojams. Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos interneto svetainė

Savo vardadienius šiandien švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1540 metais popiežius įteisino Jėzaus draugiją.

1601 metais gimė vienas galingiausių monarchų Europoje — Prancūzijos karalius Liudvikas XIII.

1825 — Anglijoje pradėjo veikti pirmasis pasaulyje geležinkelis.

1854 metais įvyko pirmoji didelė katastrofa Atlanto vandenyne — nuskendo garlaivis "Arctic" su 300 keleivių ir įgulos narių.

Šią dieną 1939 metais po 19 dienų trukusio pasipriešinimo Lenkija pasidavė Vokietijai.

1922 metais po pirmojo steigiamojo susirinkimo įkurtas Lietuvos bankas.

1927 — pasirašytas Lietuvos konkordatas su Vatikanu.

1940 metais Vokietija, Italija ir Japonija pasirašė 10-ties metų karinį ir ekonominį paktą.

1993 — Abchazijos sukilėliai Gruzijoje užėmė Suchumį.

1996 metais Talibano sukilėliai užėmė Afganistano sostinę Kabulą.

Šią dieną 1997 metais pirmą kartą pasibaigus karo veiksmams Bosnijoje ir Hercegovinoje atnaujintos televizijos transliacijos.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Kelias link jūros

Rugsėjo 27 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:58 2020.09.26)
Šią dieną Dvyniams gali atsiverti daug naujų galimybių, taip pat didelė tikimybė surasti sielos draugą, Svarstyklėms patariama peržiūrėti finansus ir neišlaidauti, Vandeniams tinkamas laikas naujoms pažintims

Rytoj horoskopas puikiai tinka draugiškiems susibūrimams, pramogoms, pasivaikščiojimams. Tačiau užsiimti rimtais klausimais, deja, diena yra mažai naudinga. Žvaigždės skatina trumpam atsipalaiduoti ir pamiršti problemas, žvelgti į pasaulį pro rožinius akinius. Būtent dėl ​​šios priežasties neverta rytoj imtis svarbių, atsakingų reikalų, jei įmanoma: netinkamas situacijos įvertinimas gresia rimtomis klaidomis. Tačiau vaizduotės polėkis gali suteikti nepamirštamą kūrybiškumo ir meilės patirtį.

Avinas (03.21-04.20) Likimas jums palankus. Nedvejodami paprašykite šeimos ir draugų pagalbos. Dabar neturėtumėte skubėti priimti sprendimų, verčiau gerai pagalvokite. Nėra jokios priežasties skubėti ir nervintis.

Jautis (04.21-05.21) Nebūkite su agresyviais žmonėmis. Nesvarbu, jei kas nors bandys jus įžeisti. Laikykitės duoto žodžio, kitaip galite prarasti savo autoritetą kitų akyse. Praleiskite daugiau laiko darydami tai, kas jums patinka.

Dvyniai (05.22-06.21) Palanki diena ir nuoširdiems reikalams, ir kūrybai. Galėsite išreikšti save ir pradžiuginti kitus. Meilės santykiuose nenukrypkite nuo suplanuoto kurso: yra galimybė pagerinti savo situaciją. Vieniši šio zodiako ženklo atstovai gali susitikti su savo sielos draugu.

Vėžys (06.22-07.22) Neskubėkite. Tai neišspręs jūsų problemų, tik dar labiau jas pablogins. Būkite atsargūs priimdami svarbius sprendimus. Stenkitės remtis asmeninėmis galimybėmis ir nereikalauti iš kitų per daug.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar neverta ginčytis. Jūsų gebėjimas įtikinti kuriam laikui susilpnės, o jūs patys galite būti paveikti kažkieno įtakos. Santykių su mylimu žmogumi problemos taip pat galimos, tačiau kai esame apimti emocijų, problemos neišsprendžia. Tai nėra pats geriausias laikas naujoms pažintims.

Mergelė (08.24-09.22) Neduokite jokių pažadų ir per daug nepriimkite kitų žodžių. Nedarykite to, apie ką turite miglotą idėją, taip pat nevažiuokite į vietas, kur galite patekti į nemalonią situaciją. Jei laikysitės šių rekomendacijų, diena turėtų būti palanki.

Svarstyklės (09.23-10.22) Dabar jus labiau domins vien asmeninio pobūdžio klausimai. Tačiau neskubėkite dalintis informacija, ypač geromis naujienomis, su žmonėmis, kurie nėra jūsų bendraminčiai, saugokitės pavydžių žmonių. Nereikėtų bandyti kažko apgauti, nes viskas greitai išaiškės. Diena nėra tinkama rimtiems pirkiniams ir paskoloms.

Skorpionas (10.23-11.21) Ši diena nėra gera būti pernelyg aktyviam. Nepriimkite sprendimų, nesakykite "ne" ar "taip", bet padarykite trumpą pertraukėlę, kad nustatytumėte savo tikslus, poreikius ir galimybes. Visus pažadus, kurie jums bus duoti, reikia priimti atsargiai. Galbūt pažadukai pervertina savo stipriąsias puses.

Šaulys (11.22-12.21) Susilaikykite nuo ginčų ir neteiskite žmonių iš savo aplinkos, nes ištarti žodžiai jums gali grįžti kaip bumerangas. Šiuo laikotarpiu turėsite didelį energijos potencialą ir galėsite atsispirti bet kokioms negandoms. Būsite apsaugoti net nuo blogos akies ir žalos. Bet tikėkitės kitų pagalbos tik atlikdami gerus darbus.

Ožiaragis (12.22-01.20) Diena pralėks beveik nepastebimai. Jei neturite nuotaikos, palaukite, palikite svarbių klausimų sprendimą kelioms dienoms. Dabar tinkamas laikas atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų. Stenkitės vengti aštraus santykių su artimaisiais aiškinimosi.

Vandenis (01.21-02.19) Šią dieną neturėtų kilti netikėtų bėdų. Akiratyje bus įdomūs likimo vingiai, kurie galbūt net pakeis ateitį į gerąją pusę. Tinkamas laikas naujoms pažintims, lemtingiems susitikimams ir ryškiems romantiškiems įspūdžiams.

Žuvys (02.20-03.20) Kovos, agresijos ir spaudimo diena. Konfliktų paūmėjimas net tarp artimų žmonių. Norint nesugadinti atmosferos ir nuotaikos nei sau, nei aplinkiniams, patartina dėti visas pastangas, kad suvaldytumėte neigiamas emocijas.

Tegai:
horoskopas