Portugalija, archyvinė nuotrauka

Rugpjūčio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:14 2020.08.24)
Rugpjūčio 23 dieną Liūtas turėtų pagalvoti apie savo ateitį, o Avinas ir Vėžys turėtų pailsėti. Visiems Zodiako ženklams tai bus šviesi ir emocinga diena

Diena, kai galima priimti rimtus profesinius ir gyvenimui svarbius sprendimus.

Avinas (03.21-04.20)

Galimas atgaivinimas asmeniniame gyvenime. Diena puikiai tinka aktyviems užsiėmimams, pasimatymams, bendravimui su mylimaisiais ir apsilankymams svečiuose. Ji sėkminga kelionėms ir nuotykiams, taip pat dideliems pirkiniams.

Kad ir ką darytumėte šiuo metu, neturėtumėte prisileisti net abejonių šešėlio dėl savo veiksmų ir apskritai gebėjimų — tik tikėjimas savimi leis jums pasiekti savo tikslą.

Jautis (04.21-05.21)

Palanki diena bet kokiems "žemiškiems" reikalams: nuo naujų daiktų pirkimo iki buto atnaujinimo. Gali būti tam tikrų (nelabai rimtų) sveikatos problemų.

Jei jau seniai norėjote susitaikyti su draugu ar giminaičiu, su kuriuo susiginčijote, nerasite geresnio laiko nei šiandien, galite lengvai rasti bendrą kalbą.

Цветочный луг
© CC0 / Pixabay
Dvyniams patariama susitikti su draugais

Dvyniai (05.22-06.21) 

Viskas klostysis pakankamai sklandžiai. Kuo daugiau susitikimų ir bendravimo turėsite šiame etape, tuo lengviau viskas atrodys. Geriausia atvirai nesidžiaugti savo asmenine patirtimi. Šalia jūsų gali būti žmogus, kuris džiaugsis jūsų nesėkmėmis. Kam gi džiuginti tuos, kurie pavyduliauja? Neskubėkite dalintis pinigais ir prieš pirkdami ką nors pagalvokite.

Diena palanki susitikimams su draugais, pasimatymams, vakarėliams, pasivaikščiojimams ir susibūrimams kavinėje: džiaugsmas iš tokio malonaus bendravimo išliks ilgai.

Vėžys (06.22-07.22)

Diena bus kupina įvairių pagundų, ir jūs turite aiškiai suprasti, ką galite sau leisti ir kur pasakyti "stop". Stenkitės neleisti tekėti neigiamoms emocijoms. Patartina atsisakyti bendravimo su žmonėmis, kurie sukelia diskomfortą. Pirkinius geriau atidėti kuriam laikui.

Kategoriškai negalima ne tik kalbėti, bet ir blogai galvoti apie aplinkinius žmones — bumerangas būtinai sugrįš.

Liūtas (07.23-08.23)

Laikotarpis nėra labai tinkamas aktyvumui parodyti. Jei įmanoma, pabandykite pailsėti. Raskite galimybę susitaikyti su žmonėmis, su kuriais susipykote. Venkite fizinio ir emocinio streso.

Atsidūrę dviprasmiškoje situacijoje, neieškokite ir juo labiau neskirkite kaltųjų — tik pripažinę savo kaltę galėsite greitai ir sėkmingai viską išspręsti.

Кот в кустах
© CC0 / Pixabay
Mergelėms patariama nerizikuoti

Mergelė (08.24-09.22)

Šią dieną galite priimti lemtingus sprendimus. Tai geras laikas bendravimui, informacijos paieškai, kelionėms. Finansiniame sektoriuje patartina laikytis protingo ekonomiškumo principų.

Šiandien geriau atsisakyti rizikos, kurios niekaip negalima vadinti kilniu poelgiu — didesnė rizika prarasti nei įgyti.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Dabar jumyse gali pabusti užsispyrimas. Tai nebus jūsų aplinkos skoniui, ir dėl to galimas konfliktas. Šiek tiek jūsų užuojautos kitų atžvilgiu gali tapti lūžio momentu. Nereikėtų pradėti svarbaus pokalbio su šeimos nariais, ypač su vyresniaisiais.

Tačiau diena palanki ryžtingiems žingsniams — tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime: jei jau seniai ketinate ką nors pakeisti šiose srityse, pats laikas.

Skorpionas (10.23-11.21)

Stenkitės susilaikyti nuo bet kokios aktyvios veiklos absoliučiai visose srityse. Geriau taupyti energiją, nei švaistyti ją tuščiažodžiavimui.

Atsakyti į svarbų klausimą, kuris pastaruoju metu jus persekiojo, jums leis ženklai, siunčiami iš viršaus — jie padės išsiaiškinti situaciją: būkite dėmesingi viskam, ką matote ir girdite.

Šaulys (11.22-12.21)

Šią dieną reikia aktyviai veikti ir tikėti sėkme. Tai puikus laikotarpis vienišiems žmonėms, ieškantiems meilės. Praleiskite daugiau laiko ne namuose. Tokiu atveju tikimybė susitikti su savo sielos draugu labai padidės. Kelionės bus sėkmingos.

Gera diena bendrauti su pagyvenusiais giminaičiais: atsidėkodami už laiką ir dėmesį jie papasakos jums įdomią ir svarbią istoriją iš jūsų šeimos praeities.

Море, солнце, пальма
© CC0 / Pixabay
Svarstyklėse gali pabusti užsispyrimas

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Dabar reikia parodyti ryžtą. Diena kupina pagundų ir viliojamų galimybių. Jei norite priimti teisingą sprendimą, turite sutelkti dėmesį ne į savo norus, o į artimųjų interesus. Stenkitės nepraleisti laisvo laiko vieni.

Nė vienas iš artimųjų nenustebs, jei nuspręsite sekmadienį skirti darbui, galbūt todėl viskas susiklostys lengvai.

Vandenis (01.21-02.19)

Diena gali pasirodyti nelabai sėkminga, nes nebus stabilumo ir pasitikėjimo savimi jausmo. Dėl geros sveikatos ir nuotaikos prasminga nusileisti kitiems. Stenkitės kažkuo įtikti savo artimiesiems.

Nekreipkite dėmesio į nedidelius rūpesčius, kurie gali kilti šią dieną — rytoj jų net neprisiminsite, tad ar verta eikvoti jiems nervų ląsteles?

Žuvys (02.20-03.20) 

Labiau pasitikėkite savo vidiniu balsu, ypač, kai tai susiję su žmonėmis, kurie jus jaudina. Dabar pajusite, iš kur gali kilti bėdų. Stenkitės neskolinti pinigų, nes vėliau bus gana sunku juos susigrąžinti.

Jei esate kam nors skolingi, šiandien pabandykite įgyvendinti savo įsipareigojimus: tokiu atveju jūsų "kredito istorija" karminių procesų požiūriu bus teigiama.

Tegai:
horoskopas
Projekto Gyvos sienos kūrinys Miško sodas.

Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"

(atnaujinta 18:34 2020.09.18)
Miesto gyventojų ir svečių žvilgsnius džiugins dar viena gatvės meno ekspozicija — projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kauno Partizanų gatvėje stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas". Tai — dar vienas projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys.

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys — jungtinis menininkų projektas. Simonos Seibutienės kurtus "Miško sodus" ant statinio perkėlė trise — Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

"Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių", — apie piešinį pasakojo autorė.

Kaune veikiančios platformos "Gyvos sienos" tikslas — padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieni kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Konkurso "Kauno akcentai" dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai.

Tegai:
Kauno akcentai, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
Kauno geležinkelio stotyje seną pastatą papuošė piešinys "Paskutinis keleivis"
Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
Legalus menas: Kaune vyks gatvės meno festivalis
Šypsenėlės diena, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 19-osios šventės

(atnaujinta 18:33 2020.09.18)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų galo lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 19 yra 262-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 263-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 103 dienos.

2020 metų rugsėjo 19 dieną saulė teka teka 06:58, leidžiasi 19:27, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Miškininko diena

Miškininko diena minima kasmet, rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį.

Miškininko diena švenčiama nuo 2000 metų. Rekomendavus Aplinkos ministerijos kolegijai, aplinkos ministras Dainius Lygis priėmė šventę numatantį įstatymą.

Ši šventė turi ir gilesnes ištakas. Kai Lietuva dar priklausė Tarybų Sąjungai, trečiąjį rugsėjo sekmadienį buvo švenčiama Miško darbuotojų diena. Šią dieną būdavo rengiamos miško talkos — miškai tvarkomi, renkamos šiukšlės.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, tokias talkas Lietuvos miškininkų sąjunga rengdavo balandžio mėnesį, tačiau galiausiai nuspręsta Miškininkų šventę minėti rudenį.

Tai pat šią dieną minimas Kompiuterio šypsenėlės gimtadienis.

Ši diena istorijoje

1871 metų gimė lietuvių kilmės vokiečių mikrobiologas Fricas Richardas Šiaudinis. Kartu su E. Hofmanu atrado sifilio sukėlėją. Mirė 1906 metais.

1915 metais Vokietijos kariuomenė užėmė Vilnių. Į Vilnių atvyko imperatorius Vilhelmas II bei žymiausias feldmaršalas ir būsimasis prezidentas Hindenburgas. Vokietijos vadovų apsilankymas Lietuvoje nieko gero nežadėjo — pyliavos, mokesčiai ir prievartiniai darbai tapo Lietuvos gyventojų kasdienybe. Liūdnos dienos atėjo net šunims, kuriuos nebe taip mylėjo "šunų mokesčiu" apdėti šeimininkai.

1991 metais Lietuvos nepriklausomybę pripažino Jungtiniai Arabų Emyratai.
1996 metais Lietuvoje pradėjo veikti pirmasis bankomatas.

2013 metais šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, buvo užpulti EULEX (Europos Sąjungos teisės viršenybės misija Kosove) misijos pareigūnai tarnybos metu. Užpuolimo metu mirtinai sužeistas EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas 35 metų Audrius Šenavičius.

Savo vardadienius šiandien švenčia Arnulfas, Giedrė, Girvinas, Vytė, Vilhelmina, Vilė.

Tegai:
Lietuva, šventė, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai