Vasara

Rugpjūčio 24 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 09:53 2020.08.25)
Rugpjūčio 24 dienos horoskopas pataria Dvyniams planuoti keliones, Svarstyklėms — nebijoti eksperimentuoti su įvaizdžiu, Mergelėms — duoti valią savo fantazijai, Ožiaragiams — nepasirašyti svarbių dokumentų, Liūtams — stengtis su niekuo nesiginčyti

Palanki diena, žadanti sėkmę daugelyje sumanymų. Geriausiai ji susiklostys tiems, kas neatidės darbų vėlesniam laikotarpiui, stengsis kuo greičiau pasiekti savo tikslus.

Kartais teks rizikuoti. Gerai, jei tokiais momentais jūs nesijaudinsite, susikaupsite ir nedelsdami imsitės veiksmų.

Bus galimybė susitaikyti su tais, su kuriais susipykote, pagerinti santykius su aplinkiniais.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj diena bus pilna laimingų sutapimų. Jums pasiseks, dažnai atsidursite tinkamoje vietoje tinkamu metu, panaudosite bet kurią situaciją savo naudai.

Galite susivienyti su bendraminčiais, su jų palaikymu pasieksite puikių rezultatų daugeliu sunkių atvejų.

Neatmetamos geros žinios iš toli, taip pat bendradarbiavimo pasiūlymai, dėl kurių reikės dažnai keliauti.

Daugelis Avinų šią dieną bus labai romantiškai nusitaikę. Kai kurie šio ženklo atstovai ras būdą nudžiuginti mylimą žmogų, kiti — visiškai sužavės naują pažįstamą.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj prognozuojama palanki diena, galite spėti padaryti daug naudingų dalykų. Jūs elgsitės greitai ir ryžtingai, sugebėsite susidoroti net su labai sunkiais darbais. Neatmetama sėkmė ten, kur jos niekas nesitikėjo. Žmonės, kurie anksčiau jus nuvertino, pakeis savo nuomonę, pripažins, kad esate daug pajėgūs.

Bus galimybė maloniai praleisti laiką, pavyzdžiui, susitikti su senais draugais, vykti į įdomią ekskursiją, aplankyti neįprastą vietą. Finansiniai klausimai, kurie pastaruoju metu jums kėlė nerimą, bus sėkmingai išspręsti.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj kad ir kas nutiktų, jūs neprarasite sveiko proto. Gali būti daug netikėtų įvykių ir keistų sutapimų, tačiau jie nesupainios jūsų ir neprivers atsisakyti planų.

Bus galimybė susirasti naujų sąjungininkų, įskaitant ir labai įtakingus. Jums bus nesunku susitarti su įvairiais žmonėmis, sudominti juos savo idėjomis.

Šią dieną galima planuoti keliones. Mintys apie keliones, tolimas ar ne, įkvėps jus, pastebimai pakels nuotaiką.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj diena bus labai įvairi: bus ir sunkių akimirkų, ir labai malonių, ir nesėkmių, ir sėkmių. Jūsų užduotis — prisiminti savo tikslus ir judėti pirmyn, nesustojant. Turite galimybę padaryti daug naudingų dalykų ne tik sau, bet ir brangiems jums žmonėms.

Rūpesčių bus daug, tačiau vis tiek stenkitės vengti nuovargio, suplanuokite dieną taip, kad turėtumėte laiko pailsėti. Jei laiku neatgausite jėgų, rizikuojate perdegti, prarasti susidomėjimą tuo, ką pastaruoju metu darėte su dideliu entuziazmu.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj stenkitės su niekuo nesiginčyti. Šia dieną tai padaryti bus nelengva, nes atrodys, kad aplinkiniai sąmoningai išmuša jus iš pusiausvyros: pateikia nemalonių pastabų, tada griežtai kritikuoja, arba atvirai erzina. Atidžiau pažvelkite į tuos, kurie šią dieną besąlygiškai bus jūsų pusėje, pasirengę ir padėti, ir apginti: gali būti, kad laikui bėgant šie žmonės taps jūsų patikimiausiais sąjungininkais.

Geriau užsiimti įprastais, gerai pažįstamais darbais. Naujos užduotys gali atvesti jus į aklavietę. Bus sunku susivokti, atsižvelgti į visas detales.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj prognozuojama palanki diena bendravimui ir bendraminčių paieškai. Pavyks ramioje aplinkoje aptarti svarbius klausimus ir gauti žmonių, nuo kurių daug kas priklauso, palaikymą.

Atsiras originalios idėjos, kurių įgyvendinimas geriausiu būdu darys įtaką jūsų finansinei padėčiai. Galite duoti valią savo fantazijai. Neįprastas žvilgsnis į daugelį dalykų padės jums greitai pasiekti tikslus, išspręsti klausimus, kurie yra svarbūs tiek jums, tiek jūsų artimiesiems.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj prognozuojama labai palanki diena bendravimui. Jums bus nesunku užkariauti aplinkinių žmonių simpatijas. Eksperimentai su įvaizdžiu bus sėkmingi, ir jūs galite jį pakeisti kardinaliai — liksite patenkinti rezultatu. Galite nusipirkti puošnių drabužių, neįprastų aksesuarų, papuošalų. Skonis jūsų nenuvils, įsigijimai jus džiugins ilgą laiką.

Įprastas monotoniškas darbas seksis sunkiau nei įprasta. Jūs dažnai atitrūksite nuo darbo, tai sukels klaidas.

Vakare nepatartina priimti svarbius sprendimus: klaidų tikimybė yra didelė.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj prognozuojama labai vaisinga diena. Jūs būsite kupini jėgų ir energijos, nepasiduosite, jei kažkas nutinka ne taip, ir rasite išeitį iš sunkių situacijų.

Bus galimybė atvirai pasikalbėti su jums artimais žmonėmis, aptarti su jais keletą sudėtingų klausimų. Jūs gausite palaikymą, ir tai įkvėps atlikti naujus žygdarbius.

Neatmetamos pinigų įplaukos: jums gali grąžinti senas skolas ar sumokėti už anksčiau atliktus darbus.

Antrąją dienos pusę bus galimybė atvirai pasikalbėti su savo mylimuoju žmogumi apie tai, kas jums abiems svarbu.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj jūs gerai suprasite aplinkinius žmones, sugebėsite atspėti jų slaptus norus ar beveik netyčia atskleisti kitų žmonių paslaptis. Stenkitės būti taktiški su artimaisiais: šią dieną jie labai jautriai reaguos į jūsų pastabas, gali įsižeisti dėl smulkmenų.

Neignoruokite prašymų, su kuriais žmonės kreipsis į jus, ir nepamirškite apie anksčiau duotus pažadus.

Dažnai žavesys padės jums spręsti darbo klausimus, tačiau stenkitės nepiktnaudžiauti tuo. Bus galimybė padėti žmonėms, atsidūrusiems sudėtingose ​​situacijose. Stenkitės jos nepraleisti.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj būkite atsargūs, ypač finansiniais klausimais. Labai lengva bus kažką pamiršti, padaryti klaidų, kurios pavirs dideliais nuostoliais. Gali prireikti palaikymo. Pagalvokite, į ką verta kreiptis dėl jos; geriau pasirinkti žmones, kurie jau ne kartą padėjo jums sunkiomis akimirkomis.

Labai nepageidautina prisiimti kokius nors įsipareigojimus, pasirašyti svarbius dokumentus. Neduokite pažadų, jei kils net menkiausia abejonė, kad galite jų neįvykdyti.

Prieš pradėdami ką nors naujo, įsitikinkite, kad gerai susidorojote su darbais, kuriuos pradėjote anksčiau, ir jums nereikės prie jų grįžti.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj būsite labai ryžtingai nusiteikę, patys nekursite iliuzijų ir neleisite to daryti kitiems. Kartais dėl jūsų griežtų teiginių kils konfliktinių situacijų, tačiau paskutinę akimirką rasite būdą išsilyginti aštrius kampus ir išlaikyti, jei ne gerus santykius su visais, tai bent jau taiką.

Dažniau nei įprastai teks spręsti kitų žmonių problemas, taisyti kitų padarytas klaidas. Patarimo į jus galės kreiptis net žmonės, turintys daugiau gyvenimo patirties.

Antrąją dienos pusę bus galimybė gauti atsakymus į jums labai svarbius klausimus.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj prognozuojama puiki diena tiek savarankiškam darbui, tiek susivienijimui su bendraminčiais. Svarbus tik vienas dalykas — kad darbas, kuriuo reikia užsiimti, jus tikrai domintų. Kartais tam prireiks gero sąjungininko, kuris užkrės jus savo entuziazmu ir nuveš jus į priekį.

Tikrai pasieksite sėkmę ten, kur reikalingas kūrybiškumas ir fantazija, be to, gerai susidorosite ir su užduotimis, reikalaujančiomis kruopštumo, susikaupimo ir tikslumo. Tiesa, dienos pabaigoje nuovargis susikaups. Todėl geriau neplanuoti nieko svarbaus vakarui.

Tegai:
horoskopas
Klevo lapas

Kokia šiandien diena: rugsėjo 22-osios šventės

(atnaujinta 16:36 2020.09.21)
Šiandien minima Baltų vienybės diena ir švenčiamas Rudens lygiadienis. Be to, švenčiama Tarptautinė diena be automobilio

Rugsėjo 22 yra 265-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 266-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 100 dienų.

Vardadienius šią dieną švenčia Eigantė, Tamošius, Tomas, Mauricijus, Tarvinas, Virmantė.

Šiandien minima Baltų vienybės diena ir švenčiamas Rudens lygiadienis.

Šalna
© Sputnik / Владимир Астапкович

Baltų vienybės diena – Lietuvos ir Latvijos atmintina diena, minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. Saulės žemėje įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 m. vasario 19 d. paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną. 

2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.

Baltų vienybės dieną, rugsėjo 22 d. 18 val. 46 min. Saulė pasiekia rudens lygiadienio tašką - tai metas, kai diena susilygina su naktimi. Rudens lygiadienis yra astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja.

Be to, šią dieną minima Tarptautinė diena be automobilio

Pirmą kartą akcija "Mieste – be savo automobilio" buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokai akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų "Mieste – be savo automobilio" rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų (10-15 m. senumo) automobilių. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse.

Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Vilniuje rengiami pažintiniai žygiai dviračiais, riedučiais, laivu Nerimi.

Be to, rugsėjo 22-oji laikoma Šiaulių miesto gimimo diena.

1236 m. vietovardis "Soule" buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį, kuris vyko rugsėjo 22 d. Rugsėjo mėnesį šia proga Šiauliuose rengiamos Šiaulių dienos.

Šiaulių žemė pirmą kartą paminėta Livonijos akte 1254 m, o 1524 m. Šiaulių miestas pirmą kartą paminėtas istorijos šaltiniuose – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo rašte. Miestelis pažymėtas 1555 m. Kasparo Vopelos sudarytame Europos žemėlapyje.

1791 m. lapkričio 9 d. Lietuvos ir Lenkijos valdovas Stanislovas Augustas Šiauliams patvirtino laisvojo miesto teises ir pirmąjį pačių šiauliečių išsirinktą herbą. Herbo simboliai – Žemaitijos meška, Dievo Apvaizdos akis, ketverių metų seimo ideologinis simbolis ir raudonas veršis (valdovo Stanislovo Augusto Poniatovskio giminės herbas). Meška reiškė Šiaulių administracinę priklausomybę Žemaitijos kunigaikštystei. Dievo Apvaizdos akis rodė Aukščiausiojo valia vykdomus darbus. Poniatovskių giminės veršis simbolizavo miesto teisių suteikėją Stanislovą Augustą.

Saulės mūšio pergalės 750 metinių proga Šiauliuose įrengta Saulės laikrodžio aikštė, kurioje stovi skulptoriaus St. Kuzmos sukurta Šaulio skulptūra. Gražus Šiaulių pėsčiųjų bulvaras, su išlikusiomis didžiulėmis skulptūromis. Jame įsteigti Fotografijos ir Dviračių muziejai.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1236 metais įvyko Saulės mūšis tarp žemaičių ir kalavijuočių.

1875 metais gimė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, kompozitorius, dailininkas, chorvedys, kultūros veikėjas (mirė 1911 metais).

1921 metais Lietuva priimta į Tautų Sąjungą.

1932 metais gimė Algirdas Mykolas Brazauskas, pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas, LKP CK pirmasis sekretorius. Kaip prezidentas ar premjeras Brazauskas šalį valdė 12 iš 20-ies nepriklausomybės metų.

2018 metais Lietuvoje lankėsi popiežius Pranciškus. 

Ši diena pasaulio istorijoje

1791 metais gimė anglų mokslininkas Michael Faraday (Maiklas Faradėjus), išradęs pirmą elektrinį motorą ir generatorių.

1792 metais paskelbta Prancūzijos Respublika.

1862 metais JAV prezidentas Abrahamas Linkolnas paskelbė, jog nuo 1863 metų sausio 1 dienos šalyje panaikinama vergija.

1949 metais TSRS pirmą kartą išbandė atominę bombą.

1969 metais Kinija pareiškė įvykdžiusi pirmąjį požeminį branduolinį sprogdinimą.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
© Photo :
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pinigai

Šiais metais pažeidėjai valstybei sumokėjo daugiau nei milijoną eurų

(atnaujinta 18:25 2020.09.21)
Daugiausia pranešimų gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per 8 šių metų mėnesius pažeidėjai valstybei jau sumokėjo daugiau nei milijoną eurų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Nurodoma, kad 939 tūkst. eurų sumokėta už aplinkai padarytą žalą ir daugiau kaip 150 tūkst. eurų baudų.

AAD Pranešimų priėmimo tarnyba (PPT) 2020 metais iki rugpjūčio 31 dienos gavo per 7 tūkst. pranešimų apie galimus aplinkosauginius pažeidimus.

Daugiausia pranešimų buvo gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos ir kt.

Tegai:
pažeidimai, baudos
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
Kaune neblaivus vyras sulaikomas spyrė policininkui