Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

"Per daug atsipalaidavę": Veryga įvertino situaciją su COVID-19 Lietuvoje

(atnaujinta 15:48 2020.08.24)
Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo, židinių daugėja ir jų ateityje daugės, nes atsiranda atvejų, kurių atsekti negalima

VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įvertino situaciją su koronavirusu šalyje. Apie tai jis papasakojo spaudos konferencijoje.

"Žiūrint į susirgimų rodiklius, galiu pasakyti, kad esame per daug atsipalaidavę ir užmiršę, kaip gyvenome per karantiną. Situacija negerėja, epidemiologiškai ji išlieka tokia pat bloga, židinių daugėja ir jų ateityje daugės, nes atsiranda atvejų, kurių atsekti negalima. <...> Kuo daugiau bus atvejų, tuo mažiau galėsime juos atsekti", — sakė Veryga.

Ministras ragino laikytis taisyklių ir prisiminti, kad suvaldyti infekcijos plitimą visų mūsų atsakomybė, o ne tik institucijų. Veryga taip pat pabrėžė, kad izoliacija nėra bausmė, tai infekcijos plitimo suvaldymo priemonė.

Anot jo, savaitgalį velomaratono metu ir kituose renginiuose nebuvo užfiksuota pažeidimų — žmonės laikėsi saugos taisyklių, dėvėjo kaukes, tik sudėtingiau buvo užtikrinti tinkamą atstumą tarp žmonių.

Ministras taip pat papasakojo apie artėjančią mokslo metų pradžią. Bus svarbu kuo labiau vengti susibūrimų ir siekti, kad skirtingos klasės kuo mažiau bendrautų tarpusavyje. Tokiu atveju, jei užkratas išplistų, tektų izoliuoti klasę, du ar keletą mokytojų, bet ne visą mokyklą, sakė Veryga.

NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė teigė, kad kiekvieną dieną situacija tikrai negerėja — arba blogėja, arba išlieka stabili. Ji taip pat teigė, kad didžioji dalis žmonių užsikrečia darbovietėse.

Antroje vietoje pagal dažnumą užsikrečiama viešojo maitinimo įstaigose bei renginiuose, trečioje vietoje — šeimose.

"Šeimose nieko labai nepadarysi, bet įmonėse masiškai fiksuojame susirgimus, po keletą per dieną, vakar septyniose įmonėse užsikrėtimai registruoti", — sakė Lingienė.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyti 2673 atvejai, 85 pacientai mirė. Respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Iš 38 naujų infekcijos atvejų, nustatytų per praėjusią dieną, 28 užregistruoti Vilniuje, keturi Klaipėdoje, trys Kaune, du Utenos ir vienas Marijampolės apskrityse.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 23,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 805 tūkst. žmonių.

Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
© Sputnik /
Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę

 

Tegai:
Aurelijus Veryga, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Rusija gali pradėti eksportuoti koronaviruso vakcinas 2021 metais
Rusijoje sukurta "antikovidinė" praleidimo sistema
JAV oro linijų bendrovės lėktuve keleivės susipešė dėl kaukės — video
Internetas, archyvinė nuotrauka

Beveik penktadalis Lietuvos namų ūkių dar neturi prieigos prie interneto

(atnaujinta 14:06 2020.09.26)
Tyrimas rodo, kad mieste interneto prieigą namuose turi 84 proc. namų ūkių, o kaime — 78 proc.

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Antrąjį šių metų ketvirtį asmeninius kompiuterius namuose turėjo 77 proc., interneto prieigą — 82 proc. namų ūkių, tai tiek pat kaip 2019 metais, praneša Statistikos departamentas.

Mieste kompiuterius ir interneto prieigą namuose turėjo atitinkamai 80 ir 84 proc. namų ūkių, kaime — 70 ir 78 proc.

Iš namų ūkių su vaikais kompiuterius namuose turėjo 97 proc., interneto prieigą — 99 proc., be vaikų — atitinkamai 70 ir 77 proc.

Beveik visi namų ūkiai, turintys namuose interneto prieigą, naudojosi plačiajuosčiu ryšiu. 78 proc. interneto prieigą turinčių namų ūkių naudojosi plačiajuosčiu laidiniu ar belaidžiu fiksuotu ryšiu, 66 proc. — mobiliojo ryšio tinklais.

2020 metais internetu naudojosi 83 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų (2019 metais — 82 proc.).

Iš 16–24 metų amžiaus gyventojų internetu naudojosi 99 proc., iš 65–74 metų amžiaus — 46 proc. Palyginti su praėjusiais metais, 6 proc. punktais padaugėjo vyresnio (65–74 metų) amžiaus gyventojų, besinaudojančių internetu.

Internetas daugiausia buvo naudojamas informacijos paieškai, ryšiams, laisvalaikiui ir bankininkystei.

E. prekyba per paskutinius 3 mėnesius asmeniniais tikslais naudojosi 42 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų. Dauguma, arba 77 proc. asmenų, pirkusių prekes ar paslaugas internetu, per 3 mėnesius atliko iki 5 užsakymų, 73 proc. e. prekybos vartotojų per 3 mėnesius išleido iki 300 eurų. Dažniausiai internetu buvo perkami drabužiai ir avalynė, kosmetika, vaistai ir vitaminai, buitinė technika ir elektronika.

Duomenys apie informacinių technologijų naudojimą namų ūkiuose surinkti 2020 m. balandžio–liepos mėn. apklausus 4 773 16–74 metų amžiaus asmenis, atsitiktinai atrinktus iš Gyventojų registro.

Tegai:
internetas, statistika, tyrimas
Turistai

Kokia šiandien diena: rugsėjo 27-osios šventės

(atnaujinta 23:41 2020.09.26)
Nuo rugsėjo 27 dienos iki metų galo lieka 95 dienos; savo vardadienius švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas

Rugsėjo 27 yra 270-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 271-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 95 dienos.

2020 metų rugsėjo 27 dieną saulė teka 07:11, leidžiasi 19:09, dienos ilgis — 11 val. 58 min.

Šią dieną minima Pasaulinė turizmo diena

Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 metais.

Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

Taip pat minima Pasaulinė kurčiųjų diena

1951 metais Tarptautinė kurčiųjų federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline kurčiųjų diena. Šią dieną skatinama spręsti kurčiųjų integracijos į visuomenę problemas.

Daug reikšmės kurčiųjų gyvenimui, jų bendravimui ne tik vienas su kitu, bet ir su visa visuomene, turėjo bendravimo gestais atradimas. 1760 metais buvo įkurtas Paryžiaus kurčiųjų institutas, kuris ir padėjo pagrindus šiai kurčiųjų kalbai. Prie to daugiausiai prisidėjo instituto steigėjas Šarlis Mišelis L'Epė. Pirmasis gestų kalbos žodynas išleistas tik 1965 metais. Jį sudarė 300 simbolių.

Lietuvos socialinių darbuotojų diena

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 dieną šalyje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas.

Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkst. žmonių. Socialiniai darbuotojai dirba sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, teisėsaugos institucijose.

Socialinio darbo pradžia Lietuvoje laikomi 1990–1991 metai. Tuo metu šalyje pradėjo lankytis pirmieji socialiniai darbuotojai iš užsienio. Jie rengė seminarus socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo sistemų darbuotojams. Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos interneto svetainė

Savo vardadienius šiandien švenčia Damijonas, Daugilė, Kęstgaila, Kęstgailė, Kovaldas, Vicentas.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1540 metais popiežius įteisino Jėzaus draugiją.

1601 metais gimė vienas galingiausių monarchų Europoje — Prancūzijos karalius Liudvikas XIII.

1825 — Anglijoje pradėjo veikti pirmasis pasaulyje geležinkelis.

1854 metais įvyko pirmoji didelė katastrofa Atlanto vandenyne — nuskendo garlaivis "Arctic" su 300 keleivių ir įgulos narių.

Šią dieną 1939 metais po 19 dienų trukusio pasipriešinimo Lenkija pasidavė Vokietijai.

1922 metais po pirmojo steigiamojo susirinkimo įkurtas Lietuvos bankas.

1927 — pasirašytas Lietuvos konkordatas su Vatikanu.

1940 metais Vokietija, Italija ir Japonija pasirašė 10-ties metų karinį ir ekonominį paktą.

1993 — Abchazijos sukilėliai Gruzijoje užėmė Suchumį.

1996 metais Talibano sukilėliai užėmė Afganistano sostinę Kabulą.

Šią dieną 1997 metais pirmą kartą pasibaigus karo veiksmams Bosnijoje ir Hercegovinoje atnaujintos televizijos transliacijos.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai