Gamta

Rugpjūčio 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:54 2020.08.24)
Rugpjūčio 25 dienos horoskopas pataria Skorpionams neskubėti, Dvyniams — neatidėti svarbių darbų, Vandeniams — pasikliauti savo jėgomis, Mergelėms — vengti konfliktų, Ožiaragiams — nebijoti dalytis savo idėjomis

Rytoj pirmoji dienos pusė bus palanki bendravimui. Susitarti su kitais bus daug lengviau nei įprasta. Galima pažanga darbe, kuriam anksčiau buvo skirta daug jėgų. Tačiau pagrindinis tikslas yra toli, todėl būkite kantrūs.

Antroji dienos pusė bus rami. Daugelis grįš prie to, ką pradėjo anksčiau, pamatys padarytas klaidas ir stengsis jas ištaisyti. Vakaras tinkamas ko nors išmokti ar užsiimti mėgstama veikla.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj dienos pradžia vyks sėkmingai. Bus galimybė užsiimti kuo nors įdomiu, pritaikyti savo talentus. Gali būti, kad prisiminsite kai kuriuos savo senus pomėgius ir netgi rasite būdą, kaip juos paversti pajamų šaltiniu. Tai tinkamas laikas susivienyti su žmonėmis, kurie gali palaikyti jūsų idėjas, padėti įgyvendinti kūrybinius planus.

Kino juosta
© Photo : из архива Госфильмофонда России

Antroji dienos pusė bus labiau įtempta. Galimi sunkumai bendraujant, dažnai gali kilti konfliktai. Gali būti, kad atsiras priežasčių ginčams su tais, kurie jums ypač brangūs.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj dienos pradžia bus sudėtinga. Gali būti, kad turėsite pakeisti planus, atidėti reikalus ir susitikimus, kurių nekantriai laukėte. Aplinkiniai žmonės dažnai nuvils, jums teks ištaisyti kitų žmonių klaidas.

Laikui bėgant teigiamų tendencijų įtaka didės. Antrąją dienos pusę tikėtinos malonios staigmenos ir netikėtos geros naujienos.

Vakaras tiks romantiškam pasimatymui. Prieš svarbius susitikimus atkreipkite ypatingą dėmesį į savo išvaizdą: jei stengsitės atrodyti nepriekaištingai, niekas neliks abejingas.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj svarbių darbų geriau neatidėti, taip pat patartina finansinius klausimus išspręsti pirmoje dienos pusėje. Reikaluose ir asmeniniuose santykiuose galite pasikliauti intuicija. Vargu ar kas nors sugebės jus suklaidinti, priversti jus padaryti ką nors, dėl ko vėliau gailėsitės. Bet vėliau tai gali atsitikti: jums prireiks palaikymo ir jūs tapsite patiklesni.

Giminėms ir kitiems artimiems žmonėms gali prireikti jūsų pagalbos; turėsite pakeisti planus, kad ją suteiktumėte. Kai kuriais atvejais bus didelės išlaidos.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj nepasiduokite. Sunkumai šią dieną gali kilti dažniau nei įprastai, tačiau jūs turėsite pakankamai jėgų, žinių ir patirties, kad juos įveiktumėte. Atminkite, kad turite patikimus sąjungininkus, ir nebijokite kreiptis į juos pagalbos.

Diena suteiks galimybę daug išmokti, įgyti patirties, kuri greitai pravers. Klauskite tų, kurie žino daugiau nei jūs, stebėkite ir analizuokite kitų žmonių klaidas. Galbūt vakare jūs suprasite, kur padarėte klaidų. Paskubėkite jas ištaisyti: tai padės jums išvengti daug sunkumų ateityje.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj rytas bus nepaprastas. Šiuo metu galimi vėlavimai darbuose, netikėtos problemos, kurioms išspręsti prireiks daug pastangų. Tačiau netrukus pastebėsite, kad padėtis keičiasi į gerąją pusę.

Antrąją dienos pusę vyraus teigiamų tendencijų įtaka, tad užbaigsite tai, ką pradėjote anksčiau, ir pasieksite sėkmę naujuose darbuose.

Vakaras tinka bendravimui. Šiuo metu gerai vyks tiek verslo, tiek asmeniniai susitikimai. Sugebėsite įtikinti net atkakliausią pašnekovą, kad esate teisūs.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj būkite atsargūs dienos pradžioje. Tai sudėtingas laikas, kai daug kas eisis ne taip, kaip norėtumėte. Jūs aštriai reaguosite į bet kokias nesėkmes, galite supykti dėl smulkmenų. Aplinkiniams bus nelengva su jumis dirbti, gali kilti nesutarimų. Stenkitės išvengti konfliktų. Jei jie atsiras, bus sunku atkurti santykius.

Šiek tiek vėliau galėsite susivaldyti, ir situacija iškart pasikeis į gerąją pusę. Paaiškės, kaip reikia elgtis, kad įgyvendintumėte savo planą. Jūs imsitės iniciatyvos versle ir pasieksite sėkmę.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj diena bus nerami, bet palanki. Greičiausiai turėsite sunkiai padirbinėti, kad gautumėte tai, ko norite, tačiau pastangos nebus veltui. Aplinkiniai žmonės gali kištis į jūsų reikalus dažniau nei įprasta, ir tai bus naudinga: jums nereikės vienam išspręsti visas problemas.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Nebloga diena apsipirkimui ir sandoriams, finansiniuose reikaluose intuicija jūsų nenuvils. Tačiau asmeniniuose santykiuose neturėtumėte pasikliauti jos patarimais. Dažnai negalėsite atskirti tikro nuo netikro, nepastebėsite, į ką verta atkreipti dėmesį.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj neskubėkite. Rytą gali būti sunku susikaupti, todėl klaidų tikimybė per tą laiką bus didelė. Geriau nepriimkite svarbių sprendimų, venkite rizikos ir nedalyvaukite abejotinuose renginiuose.

Kas valandą reikalai seksis vis geriau, ir jau dienos viduryje jums pasiseks. Vėliau ateis laikotarpis, palankus deryboms ir sandorių sudarymui, taip pat susitikimams su potencialiais darbdaviais.

Vakaras — tinkamas laikas pagalvoti apie savo ateities planus. Jūs teisingai įvertinsite savo jėgas, suprasite, kaip gali vystytis įvykiai, ir nekursite iliuzijų.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj būkite atsargūs dienos pradžioje. Yra pavojus, kad jūsų nemėgstantys žmonės bandys jus įvilioti į spąstus arba panaudoti jūsų žinias ir įgūdžius savo naudai. Neatmetami finansiniai nuostoliai ir nesėkmingi sandoriai.

Vėliau žvaigždės pyktį pakeis gailestingumu. Prieš jus atsivers naujos galimybės profesinėje srityje, atsiras galimybė sėkmingai įgyvendinti sudėtingą ir svarbų darbą.

Vakare bus galimybė išspręsti kai kurias šeimos problemas, pagerinti santykius su artimaisiais. Vargu ar atsiras priežasčių nesutarimams, o jei taip nutiks, pavyks pasiekti kompromisą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj diena bus gana sudėtinga, tačiau sugebėsite išlikti optimistiški ir maksimaliai išnaudoti situaciją. Neatmetami pokyčiai santykiuose su artimiausiais žmonėmis. Nesutarimai liks praeityje, sugebėsite susitarti dėl tolimesnių bendrų veiksmų.

Staiga atsiras įdomios su darbu susijusios idėjos. Atkaklumas padės pasiekti profesinę sėkmę. Nebijokite dalytis savo idėjomis. Jūs netgi galite jas aptarti su tais, kas anksčiau jūsų nepalaikė: tokie žmonės tikrai pakeis savo nuomonę.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj diena bus prieštaringa ir sudėtinga. Labiausiai jūs norėsite tikslumo ir ramybės, tačiau būtent jų pritrūks. Labai dažnai teks pasikliauti intuicija, nes paprasčiausiai turėsite nepakankamai informacijos, kad priimtumėte pagrįstus sprendimus.

Seni pažįstami siūlys pagalbą, tačiau vargu ar sugebės ją suteikti prireikus. Todėl geriau pasikliauti savo jėgomis. Sėkmę galima pasiekti ten, kur reikalingas kūrybiškumas ir nestandartinis požiūris. Rasite atsakymus į daugelį klausimų, jei nesuvaržysite savo fantazijos įprastų dalykų rėmais.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj galima aptarti rimtus klausimus. Pakanka pajuokauti tinkamu metu, deramai pasakyti keletą malonių žodžių, kad palankiai nuteiktumėte pašnekovą ir gautumėte jo palaikymą. Gali atsiverti viliojamos perspektyvos profesinėje srityje.

Gali būti, kad nuo šios dienos prasidės visiškai naujas jūsų karjeros etapas. Verslo kelionės vyks gerai. Žmonės, kuriems jūs kažkada padėjote, mielai atsilygins tuo pačiu.

Tegai:
horoskopas
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Kaune vyras durimis prispaudė pareigūnui ranką

(atnaujinta 10:00 2020.09.18)
Pareigūnas kreipėsi į ligoninę dėl nežymių sužalojimų, po medicininės apžiūros jis išleistas. Pažeidėjas uždarytas į areštinę

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Kaune pareigūnams pasipriešino sulaikomas ieškomas vyras, apie tai pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko rugsėjo 17 dieną, apie 11:34, Taikos prospekte.

Policija pabrėžė, kad vyras, gimęs 1996 metais, sulaikymo metu pareigūnui durimis prispaudė ranką.

Pareigūnas kreipėsi į ligoninę dėl nežymių sužalojimų, po medicininės apžiūros jis išleistas.

Pažeidėjas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija, Kaunas
Dar šia tema
Vilniuje nustatyti įtariamieji, piešiantys grafičius
Du pagyvenę grybautojai pasiklydo Klaipėdos rajono miške
Vilniuje nugriaudėjo du sprogimai
Lietuvos olimpinio komiteto pastatas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 18-osios šventės

(atnaujinta 20:36 2020.09.17)
Nuo rugsėjo 18-osios iki metų galo lieka 104 dienos, dienos ilgis — 12 valandų 33 minutės

Rugsėjo 18 yra 261-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 262-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 104 dienos.

Ši diena istorijoje

2020 metų rugsėjo 18 dieną saulė teka teka 06:56, leidžiasi 19:29, dienos ilgis — 12 val. 33 min.

1523 metais gimė Ona, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sesuo.

1773 metais buvo pasirašyta sutartis tarp Lenkijos ir Lietuvos Valstybės ir Rusijos, kuria Rusijai pripažintos pirmojo Valstybės padalinimo metu prijungtos žemės.

1873 metais gimė Biblijos vertėjas į lietuvių kalbą, arkivyskupas metropolitas Juozas Skvireckas. Mirė 1959 metais.

1915 metais per Pirmąjį pasaulinį karą rusų kariuomenei be mūšio pasitraukus iš Vilniaus, į miesto gatves įžengė vokiečiai.

1917 metais Vilniuje prasidėjo lietuvių politikų su Vokietijos parama organizuota Vilniaus konferencija. Lietuvių delegatų suvažiavimas numatė nepriklausomos Lietuvos valstybės sukūrimą, Steigiamojo Seimo sušaukimą bei įkūrė Lietuvos Tarybą. Įdomu tai, kad konferencija itin pasitikėjo jaunimu — tik du atstovai iš 20-ies išrinktos Tarybos narių (Jonas Basanavičius ir Stanislovas Narutavičius) buvo vyresni nei 50 metų.

1991 metais Lietuva priimta į Tarptautinį olimpinį komitetą. Tarptautinė sporto organizacija lietuvius po savo "sparnu" priglaudė jau antrą kartą. Pirmą kartą tai atsitiko 1924 metais, kai Lietuvos tautinis olimpinis komitetas buvo priimtas į pasaulio sporto tautų šeimą. Tarptautinis pripažinimas reiškė ir itin svarbius pakvietimus į Barselonos ir Albervilio olimpines žaidynes.

1998 metais Kaune perlaidoti iš JAV atskraidinti buvusio Lietuvos ministro pirmininko generolo Jono Černiaus ir jo žmonos Veronikos palaikai.

2006 metais ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas už olimpinio judėjimo palaikymą apdovanotas Olimpine žvaigžde.

Savo vardadienius šiandien švenčia Galmantė, Minas, Minbartas, Minbartė, Minbutas, Minbutė, Minė, Mingailas, Mingailė, Stefa, Stefanija.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Tanklaivis coral favia, archyvinė nuotrauka

Lietuva per rugsėjį gavo trečią Rusijos SGD krovinį

(atnaujinta 09:36 2020.09.18)
Tanklaivis "Coral Favia" įplaukė į uostą penktadienį 04:13 ir prisišvartavo šalia Klaipėdos SGD terminalo

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko SGD vežėjas iš Vysocko, kur yra suskystintų gamtinių dujų (SGD) Rusijos įmonės "Novatek" gamykla.

Portalo "Marinetraffic.com" duomenimis, tanklaivis "Coral Favia" į Klaipėdos uostą įplaukė penktadienį 04:13. Jis plauke beveik keturias dienas. Šiuo metu laivas yra prie SGD terminalo.

Pagal operatorių bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką į Lietuvą buvo pristatyta dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų. Tai jau trečiasis tanklaivis iš Vysocko šį mėnesį.

Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų. Tuo pačiu metu terminalas Lietuvai brangus: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų tik už nuomą — neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų pristatymai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Amerikos SGD, apie kurių įsigijimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

Tegai:
SGD, Rusija, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Vokietijai iš esmės nepavyks išgyventi iš JAV SGD
Į Lietuvą atplukdytas antrasis Rusijos SGD krovinys rugsėjo mėnesį
Ekspertas: Rusija kone jėga išstumiama iš Europos dujų rinkos