Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė

Venckienė: Lietuvos valdžia rodo atjautą Baltarusijos tautai, bet priespaudą savai

(atnaujinta 18:07 2020.08.25)
Buvusi teisėja ir Seimo narė atkreipė dėmesį į mokytojai Astrai Genovaitei Astrauskaitei iškeltą bylą už tai, kad ji iškėlė ir mosavo Lietuvos tautine vėliava

VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė atkreipė dėmesį į tai, kad lietuviams keliant Baltarusijos vėliavas, administracinių nusižengimų protokolai nerašomi, tuo tarpu Lietuvos žmonės tampomi po teismus už Lietuvos tautinės vėliavos iškėlimą.

Apie tai Venckienė parašė savo Facebook paskyroje. 

Buvusi teisėja ir Seimo narė pažymėjo, jog gražiai skamba Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso paskirtis — teisės priemonėmis ginti žmogaus teises ir laisves, visuomenės ir valstybės interesus nuo administracinių nusižengimų, užtikrinti teisingumo principo įgyvendinimą, skatinti taikų valstybės ir žmogaus, visuomenės narių sugyvenimą (1 straipsnio 1 dalis). Tačiau iš tikrųjų, jos teigimu, vyksta kitaip.

Kaip pavyzdį Venckienė pateikė mokytojos Astros Genovaitės Astrauskaitės bylą dėl pareigūnų teisėtų nurodymų nevykdymo, kuri jau ketvirtą kartą bus nagrinėjama teismo posėdyje.

Už tai, kad Astrauskaitė iškėlė ir mosavo Lietuvos tautine vėliava, pasidalijo Venckienė, ji buvo sulaikyta, nuvežta į policiją, iškratyta jos rankinė, užlaužtos rankos. Tada buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, byla perduota į teismą.

"Kaip aiškėja dabar, policijos pareigūnų teigimu, jie vykdė prevencines priemones, kad moteris nepadarytų pažeidimų. Išvertus rankinę, nieko nebuvo rasta. Argi reikėjo rašyti protokolą ir tampyti mokytoją po teismus?" — klausia Venckienė.

Venckienės teigimu, kiekvienas žmogus gali turėti savo nuomonę, bet kaip bebūtų, iškelti Trispalvę ir ja mojuoti tikrai nėra pažeidimas. Pasak jo, tokiais pareigūnų veiksmais nėra ginamos žmogaus teisės ir laisvės, visuomenės ir valstybės interesai, o priešingai — skatinamas konfliktiškas valstybės ir žmogaus sugyvenimas.

"Lietuviams keliant Baltarusijos vėliavas, administracinių nusižengimų protokolai nerašomi. Tai kodėl Lietuvos tautos žmonės tampomi po teismus už Lietuvos tautinės vėliavos iškėlimą? Atjauta kitai tautai? Priespauda savai?" — pažymi buvusi teisėja.

Venckienė aršiai kritikuoja Lietuvos valdžią. Ypač dažnai ji primena glaudžius ryšius su konservatoriais palaikančios buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės klaidas. Anksčiau Venckienė priminė Grybauskaitės pažadą sustabdyti liustraciją, kurio ji taip ir neįvykdė. Venckienė padarė išvadą, kad buvusi prezidentė "nesulauks liustracijos pabaigos".

Pati Venckienė Lietuvoje kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. 

Anksčiau paaiškėjo, kad iki 2020 metų liepos 2 dienos Jungtinių Tautų Organizacijos Priverstinių dingimų komitetas, paskelbęs Deimantės Kedytės paiešką, nurodė Lietuvai pranešti merginos adresą ir pateikti įrodymus, ar ji yra sveika. Po kelių dienų Venckienė pranešė, kad Lietuva JTO pranešė, jog Deimantei iki šiol teikiama psichologinė pagalba, tačiau ar ji gyva, JTO įrodymų nepateikė.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva, Neringa Venckienė
Greitosios pagalbos automobilis, archyvinė nuotrauka

Skaudi nelaimė Klaipėdos rajone: kelyje žuvo 14-metis paspirtukininkas

(atnaujinta 11:40 2020.09.22)
Po susidūrimo su automobiliu vaikas, važiavęs elektriniu paspirtuku, neišgyveno. Policija tiria įvykio aplinkybes

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Antradienį Klaipėdos rajone automobilis partrenkė paspirtukininką, šis nuo patirtų sužalojimų mirė.

Klaipėdos apskr. VPK antradienį, apie 8 val. ryto gavo pranešimą apie eismo įvykį Slengių kaime.

Pirminiais duomenimis, apie 14 metų vaikas, važiavęs elektriniu paspirtuku, susidūrė su "Toyota" markės automobiliu.

Nepilnametis nuo patirtų sužalojimų mirė. Policija tiria įvykio aplinkybes.

Tegai:
Klaipėdos rajonas
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje sumažėjo per parą nustatytų koronaviruso atvejų skaičius

Šią savaitę intensyviau atliekami COVID-19 tyrimai vienuolikoje šalies savivaldybių, įskaitant Vilnių

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyta 45 naujų koronaviruso atvejų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Antradienio ryto duomenimis, bendras susirgusių skaičius respublikoje per visą laiką siekia 3859, pasveiko 2225 žmonės, 87 mirė.

Dabar izoliacijoje tiek dėl ligos, tiek po atvykimo iš koronaviruso paveiktų šalių, yra 15491 pilietis.

Per vakar dieną buvo ištirti 5416 COVID-19 ėminiai, iki šiol iš viso buvo ištirta 731 912 ėminių.

Nuo birželio mėnesio Lietuvoje užfiksuotas 251 įvežtinis atvejis.

Intensyviau šią savaitę atliekami tyrimai dėl koronaviruso Švenčionių, Tauragės, Jurbarko, Raseinių, Trakų, Šiaulių, Radviliškio, Rokiškio, Mažeikių rajonų, taip pat Vilniaus ir Šiaulių miestų gyventojams.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė
Atskleistas mirtinas vaistų nuo koronaviruso pavojus
Dėl koronaviruso nuotoliniu būdu mokęsi mokiniai grįžta į mokyklas
Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai