Vokiškos atostogos Vilniuje

Lietuviams patariama susilaikyti nuo lankymosi renginiuose

(atnaujinta 17:54 2020.08.25)
Naujausiais duomenimis, respublikoje patvirtinta daugiau kaip 2 690 koronaviruso atvejų. Ekspertai prašo piliečių įvertinti individualią riziką lankantis festivaliuose

VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Pirmadienį nustatytų koronaviruso atvejų skaičius buvo mažiausias per pastarąsias dvi savaites, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. Apie tai ji paskelbė spaudos konferencijoje.

Anot jos, 59 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, gydomi ligoninėse, iš jų šeši yra intensyvios terapijos skyriuje, du — prijungti prie dirbtinio plaučių ventiliatoriaus. Lingienė pažymėjo, kad įvežtinių infekcijų atvejų mažėja.

"Vakar diena buvo džiugi Kauno miestui. Visoje Kauno apskrityje vakar, po ilgos pertraukos, nebuvo nustatyta nė vieno atvejo, susijusio su židiniais įmonėse, įstaigose. Taip pat neturime atvejų veikiančiuose aktyviuose židiniuose. Nustatytas tik šeiminis atvejis", — sakė ji.

NVSC atstovė pažymėjo, kad nors pasaulyje auga besimptomių koronaviruso atvejų skaičius, Lietuvoje šios tendencijos nepastebima. Iš 21 pirmadienį nustatyto atvejo tik vienas asmuo neturėjo jokių simptomų. Pažymima, kad 16 pacientų, kuriems diagnozė buvo nustatyta prieš dieną, užsikrėtė po kontakto su kitu užsikrėtusiu asmeniu. Dviejų žmonių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Keturi ligos atvejai siejami su "PravalFest" festivaliu Prienų regione, penki — su ligos protrūkiu kavinėje "Lotenė". Iš visų rugpjūčio mėnesį nustatytų atvejų apie 15–16 procentų buvo susiję su festivaliais ir kitais renginiais, teigė ji. Ši vertė turėtų būti dar didesnė, nes ne visi sergantys žmonės tiksliai nurodo, kur buvę.

"Kad neprireiktų tokių griežtų priemonių, kurios buvo taikomos pačiu nepalankiausiu viruso plitimo laikotarpiu, labai svarbu įsivertinti, ar mes galime į tuos renginius eiti. Jeigu galime susilaikyti, nors tai nėra draudžiama, įvertinti savo individualią riziką reikėtų. Rekomenduojame nedalyvauti tiems, kurie jaučia nors kokius simptomus, net jei ilgai peršti gerklę, dalyvauti nereikėtų", — teigė Lingienė.

Bendras per visą epidemijos laikotarpį nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2694, 1785 piliečiai pasveiko, mirčių — 85.

Šiuo metu izoliuojasi — ne tik su nustatytu koronavirusu, bet ir dėl kontakto su sergančiais, taip pat dėl ​​atvažiavimo iš koronaviruso paveiktų šalių — 3780 žmonių.

Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 172 įvežtiniai COVID-19 atvejai.

Respublikoje pastebimai išaugo infekcijos atvejų. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad padėtis pradeda panašėti į buvusią balandį, kai šalyje buvo įvestas karantinas.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesoriaus Mindaugo Stankūno, pirmoji koronaviruso banga niekada nesibaigė Lietuvoje, o dabar galima kalbėti apie antrąjį piką. Taip pat, pasak mokslininko, respublikoje nebus antrosios COVID-19 bangos, tačiau galimi dar keli pikai.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, renginiai, Lietuva, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Dar šia tema
SAM: kada Lietuvą pasieks vakcina nuo koronaviruso?
ULAC vadovas: burnos skalavimo skysčiai gali sumažinti koronavirusų plitimo pavojų
Вертолет литовских пограничников

Baltarusijos pasienyje sraigtasparnio tikrintas radioaktyvios spinduliuotės lygis

3
(atnaujinta 21:16 2020.09.23)
Švenčionių rajone vyko pratybos, kurių metu buvo siekiama sumodeliuoti neatidėliotinus VSAT veiksmus įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai Astrave

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Trečiadienį surengtose Valstybės sienos apsaugos tarnybos civilinės saugos pratybose iš oro patikrintas radioaktyvios spinduliuotės lygis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Pagal pratybų legendą, buvo gauta informacija iš Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro, kad Aplinkos apsaugos agentūros automatizuoto jonizuojančiosios spinduliuotės monitoringo stotys užfiksavo padidintą spinduliuotės dozės galią ir yra būtina kartu su Radiacinės saugos centru atlikti aplinkos radiologinę stebėseną iš oro.

Po vidurdienio į orą iš Trakų rajono Paluknio miestelyje esančios VSAT Aviacijos valdybos bazės radiacinės oro žvalgybos skrydžiui pakilo pasieniečių sraigtasparnis.

Orlaivyje buvo speciali radiacinį foną fiksuojanti įranga, kurią pristatė ir skrydyje palei rytinę šalies sieną dalyvavo RSC atstovai.

Pagal legendą, normas viršijantis radiacijos fonas fiksuotas dvejose vietovėse Švenčionių rajone, informacija nustatytais kanalais perduota antžeminėms tarnyboms.

Tokių pratybų tikslas — įvertinti turimų aviacinių resursų pasirengimą bei išbandyti ir sumodeliuoti pirminius ir neatidėliotinus VSAT veiksmus įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai Astrave.

Astravo AE

Lietuva nuo pat Astravo AE statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiu Lietuvos susirūpinimu dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

3
Kaukės, archyvinė nuotrauka

Šiauliuose bus įvesti griežtesni apribojimai dėl koronaviruso

(atnaujinta 21:10 2020.09.23)
NVSC duomenimis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje iš viso buvo patvirtinta 14 koronaviruso atvejų

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Šiaulių ekstremaliųjų situacijų komisija raginama imtis priemonių, galinčių prisidėti prie infekcijos plitimo ribojimo mieste, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

NVSC siūlo operatyviai uždrausti renginius uždarose ir atvirose teritorijose, riboti asmenų susibūrimus Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje esančiose įmonėse, įstaigose, organizacijose, viešose vietose. Taip pat — valdyti lankytojų, lankančių šeimos narius, globotinius socialinėse globos įstaigose srautus.

Darbą, esant galimybėms, viešose ir kitose įstaigose siūloma organizuoti nuotoliniu būdu. Taip pat siūloma nutraukti neformalų ugdymą, kur vyksta srautų kirtimasis, ir apskritai riboti socialinius kontaktus, susilaikyti nuo asmeninių švenčių organizavimo.

Be to, NVSC specialistai siūlo stiprinti infekcijų kontrolę gydymo įstaigose bei stiprinti higienos laikymąsi prekybos centruose.

Trečiadienio duomenimis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatyta dar 12 koronaviruso atvejų. Taigi, pirminiais duomenimis, šioje įstaigoje jau patvirtinta 14 infekcijos atvejų.

Iš viso šalyje patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, 89 žmonės mirė.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugėja naujų COVID-19 atvejų. Praėjusį šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių — 99, tuo tarpu daugiausia naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota balandį – 90.

Anksčiau stabdyti COVID-19 plitimą buvo pavesta Radviliškio rajono savivaldybei: rajonui nurodyta skubiai organizuoti suaugusių rajono gyventojų ištyrimą dėl COVID-19 įsteigiant 1 mobilų punktą, užtikrinti gyventojams galimybes atlikti PGR molekulinį tyrimą, bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybės administracija dėl ėminių.

Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui pavesta užtikrinti maksimalius žmogiškuosius išteklius, reikalingus mobilių punktų Radviliškyje veiklai, o prireikus pagalbos kreiptis į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Šiauliai
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje