Vokiškos atostogos Vilniuje

Lietuviams patariama susilaikyti nuo lankymosi renginiuose

(atnaujinta 17:54 2020.08.25)
Naujausiais duomenimis, respublikoje patvirtinta daugiau kaip 2 690 koronaviruso atvejų. Ekspertai prašo piliečių įvertinti individualią riziką lankantis festivaliuose

VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Pirmadienį nustatytų koronaviruso atvejų skaičius buvo mažiausias per pastarąsias dvi savaites, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. Apie tai ji paskelbė spaudos konferencijoje.

Anot jos, 59 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, gydomi ligoninėse, iš jų šeši yra intensyvios terapijos skyriuje, du — prijungti prie dirbtinio plaučių ventiliatoriaus. Lingienė pažymėjo, kad įvežtinių infekcijų atvejų mažėja.

"Vakar diena buvo džiugi Kauno miestui. Visoje Kauno apskrityje vakar, po ilgos pertraukos, nebuvo nustatyta nė vieno atvejo, susijusio su židiniais įmonėse, įstaigose. Taip pat neturime atvejų veikiančiuose aktyviuose židiniuose. Nustatytas tik šeiminis atvejis", — sakė ji.

NVSC atstovė pažymėjo, kad nors pasaulyje auga besimptomių koronaviruso atvejų skaičius, Lietuvoje šios tendencijos nepastebima. Iš 21 pirmadienį nustatyto atvejo tik vienas asmuo neturėjo jokių simptomų. Pažymima, kad 16 pacientų, kuriems diagnozė buvo nustatyta prieš dieną, užsikrėtė po kontakto su kitu užsikrėtusiu asmeniu. Dviejų žmonių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Keturi ligos atvejai siejami su "PravalFest" festivaliu Prienų regione, penki — su ligos protrūkiu kavinėje "Lotenė". Iš visų rugpjūčio mėnesį nustatytų atvejų apie 15–16 procentų buvo susiję su festivaliais ir kitais renginiais, teigė ji. Ši vertė turėtų būti dar didesnė, nes ne visi sergantys žmonės tiksliai nurodo, kur buvę.

"Kad neprireiktų tokių griežtų priemonių, kurios buvo taikomos pačiu nepalankiausiu viruso plitimo laikotarpiu, labai svarbu įsivertinti, ar mes galime į tuos renginius eiti. Jeigu galime susilaikyti, nors tai nėra draudžiama, įvertinti savo individualią riziką reikėtų. Rekomenduojame nedalyvauti tiems, kurie jaučia nors kokius simptomus, net jei ilgai peršti gerklę, dalyvauti nereikėtų", — teigė Lingienė.

Bendras per visą epidemijos laikotarpį nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2694, 1785 piliečiai pasveiko, mirčių — 85.

Šiuo metu izoliuojasi — ne tik su nustatytu koronavirusu, bet ir dėl kontakto su sergančiais, taip pat dėl ​​atvažiavimo iš koronaviruso paveiktų šalių — 3780 žmonių.

Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 172 įvežtiniai COVID-19 atvejai.

Respublikoje pastebimai išaugo infekcijos atvejų. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad padėtis pradeda panašėti į buvusią balandį, kai šalyje buvo įvestas karantinas.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesoriaus Mindaugo Stankūno, pirmoji koronaviruso banga niekada nesibaigė Lietuvoje, o dabar galima kalbėti apie antrąjį piką. Taip pat, pasak mokslininko, respublikoje nebus antrosios COVID-19 bangos, tačiau galimi dar keli pikai.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, renginiai, Lietuva, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Dar šia tema
SAM: kada Lietuvą pasieks vakcina nuo koronaviruso?
ULAC vadovas: burnos skalavimo skysčiai gali sumažinti koronavirusų plitimo pavojų
Elektromobilis

Elektromobilius įsigyjančioms įmonėms bus skiriamos kompensacijos

(atnaujinta 17:23 2021.05.06)
Kompensacijos bus teikiamos Lietuvoje registruotiems ir joje veiklą vykdantiems juridiniams asmenims, kurie įsigyja naujus M1, M2,  N1, N2 klasės elektromobilius

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Aplinkos ministerija juridiniams asmenims kompensuos dalį išlaidų už įsigytus naujus elektromobilius, rašoma ministerijos pranešime spaudai. 

Šiam tikslui iš ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų – 1,5 mln. eurų daugiau nei pernai.

Pranešama, kad Kompensacijos bus teikiamos Lietuvoje registruotiems ir joje veiklą vykdantiems juridiniams asmenims, kurie įsigyja naujus M1, M2,  N1, N2 klasės elektromobilius. Už kiekvieną naują M1 ar N1 klasės elektromobilį bus skiriama 4 tūkst. eurų išmoka, už kiekvieną naują M2  ar N2 klasės elektromobilį – 10 tūkst. eurų. Papildoma 1 tūkst. eurų išmoka numatyta už kiekvieną sunaikintą ir iš Kelių transporto priemonių registro išregistruotą transporto priemonę.

Elektromobilių skaičius Europoje
© Sputnik
Elektromobilių skaičius Europoje

 

Tegai:
kompensacija, elektromobilis
Data

Kokia šiandien diena: gegužės 7-osios šventės

(atnaujinta 18:07 2021.05.06)
Gegužės 7 yra 127-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 238 dienos

Šiandien Saulė teka 05:30 val., leidžiasi 21:02 val., dienos ilgumas 15.32 val.

Vardadienį švenčia Butautas, Dana, Danutė, Domicelė, Domicijonas, Rimtė, Stanislovas.

1904 – panaikintas lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis draudimas;

1937 – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Rygoje tapo Europos čempione;

1995 – pasirašyta Lietuvos ir Lenkijos bevizio režimo sutartis.

1867 m. gimė Juozas Sriuoginis, Romos katalikų kunigas, knygnešių rėmėjas (m. 1943 m.).

1832 – Graikija iškovojo nepriklausomybę. Karaliumi tapo Otto von Wittelsbach;

1875 – pasirašyta sutartis tarp Japonijos ir Rusijos dėl pasikeitimo teritorijomis: japonams atiteko Kurilų salos, o rusams – Sachalinas;

1915 – vokiečiai nuskandino britų keleivinį lainerį "Lusitania". Žuvo 1198 žmonės;

1937 – Ispanijos pilietinis karas: į pagalbą Franciskui Frankui į Ispaniją atvyko nacių legionas Condor, kuris buvo aprūpintas ir lėktuvais Heinkel He-51;

1774 m. gimė Frensis Bofortas, Airijos keliautojas, geografas (m. 1857 m.).

1833 m. – Johanesas Bramsas, vokiečių kompozitorius romantikas, daugiausia gyvenęs Vienoje (m. 1897 m.).

1840 m. – Piotras Iljičius Čaikovskis, rusų romantinės eros kompozitorius, vienas produktyviausių vokalinės ir instrumentinės muzikos kūrėjų. Muzikai būdingas rusiškas charakteris, tačiau jo muzika buvo labiau vakarietiška, nei kitų tuometinių Rusijos kompozitorių, nes Čaikovskis sėkmingai derino rusiškas liaudies melodijas ir tarptautinius elementus (m. 1893 m.).

1380 m. mirė Butautas, Lietuvos kunigaikštis, Šventosios Romos imperijos karinis veikėjas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai