Vagis

Centrinis bankas perspėja apie nesąžiningas bankines operacijas

(atnaujinta 14:05 2020.08.26)
Pabrėžiama, kad nusikaltėliai visada ieško būdų, kaip legalizuoti nusikalstamu keliu įgytus pinigus, įskaitant pasinaudojimą trečiaisiais asmenimis ir jų sąskaitomis

VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Žmonių prašoma būti atsargių ir nesusigundyti pasiūlymais atsidaryti sąskaitą ir leisti ja naudotis kitiems asmenims, praneša Lietuvos bankas.

Pažymima, kad susigundžius galima tapti vadinamuoju pinigų mulu — trečiuoju asmeniu, kuriuo pasinaudoja nusikaltėliai, siekdami nuslėpti neteisėtu būdu gautas lėšas. 

"Pasiūlymas leisti pasinaudoti savo sąskaita ir už tai gauti kažkiek pinigų gali baigtis baudžiamąja atsakomybe ir prarastomis lėšomis. Dėl to reikia tinkamai vertinti rizikas ir nepasiduoti pagundoms, kai siūloma "lengvai ir greitai" užsidirbti. Dažniausiai toks pasiūlymas slepia pavojų"‚ — teigia Lietuvos banko Pinigų plovimo prevencijos skyriaus vadovė Eglė Kontautaitė.

Pabrėžiama, kad nusikaltėliai visada ieško būdų, kaip legalizuoti nusikalstamu keliu įgytus pinigus, įskaitant pasinaudojimą trečiaisiais asmenimis ir jų sąskaitomis.

Jie gali bandyti susisiekti asmeniškai, el. paštu, telefonu, veikti internetinėje erdvėje, per darbo skelbimus, pažinčių svetaines, socialiniuose tinkluose.

Taip pat nusikaltėliai siekia pasinaudoti mažesnes pajamas gaunančiais asmenimis — studentais, imigrantais, bedarbiais, pensininkais. Metodų būna įvairių — nuo duomenų išviliojimo iki siūlymų atsidaryti sąskaitą, priimti ir persiųsti mokėjimus.

"Lietuvos bankas įspėja — niekada neatidarykite banko sąskaitos savo vardu kito asmens prašymu, neperduokite prisijungimo prie savo banko sąskaitos ar kitos jautrios finansinės informacijos duomenų, atsisakykite siųsti ar gauti nežinomų asmenų arba įmonių pinigus, neatskleiskite savo asmens duomenų", — teigiama pranešime.

Įtarę, kad jumis siekiama pasinaudoti nusikalstamais tikslais, nedelsdami kreipkitės į Lietuvos teisėsaugos institucijas.

Tegai:
sukčiautojai, sukčiavimas, Lietuvos bankas
Dar šia tema
Vilniaus rajone nepilnametis susižalojo oriniu šautuvu
Vilniuje sugautas tariamas narkotikų prekeivis
Sulaikytasis su antrankiais

Kaune neblaivus vyras sulaikymo metu spyrė policininkui

(atnaujinta 13:13 2020.09.20)
Incidentas įvyko, kai vyrą pareigūnai bandė pasodinti į tarnybinio automobilio laikino sulaikymo patalpą

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Kaune neblaivus vyras priešinosi jį sulaikyti bandžiusiems policininkams, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko šeštadienį, rugsėjo 19 dieną, apie 5:55 P. Lukšio gatvęje. Anot pranešimo, policijos pareigūnai bandė pasodinti į tarnybinio automobilio "VW Transporter" laikino sulaikymo patalpą 1970 metais gimusį vyrą, kurio kraujyje aptikta 1,32 prom. alkoholio. Tačiau pastarasis pradėjo muistytis ir spyrė Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui į ranką. 

Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Už tokį pažeidimą gresia viešieji darbai, bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tegai:
policija, Lietuva
Dar šia tema
Girtas išpuolis Vilniaus rajone: vaikui grasino peiliu, moteriai — susidorojimu
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Vilniuje neblaivus vyras grasino peiliu greitosios pagalbos darbuotojui
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje antrą dieną naujų koronaviruso atvejų skaičius artėja prie 100

Vienu didžiausių židiniu išlieka Radviliškio ligoninė. Ten buvo nustatytas koronavirusas 16-likai darbuotojų ir vienam pacientui

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Lietuvoje nustatyta 80 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, praneša  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Sekmadienio ryto duomenimis, respublikoje per visą laiką sirgo 3744 žmonės, 2198 pasveiko, 87 mirė. Šeštadienį tapo žinoma, kad Lietuvoje nustatyta 99 koronaviruso atvejai.

Kaip pažymima, per parą buvo atlikta 2230 tyrimų dėl COVID-19, iš viso buvo atlikti 725127 tyrimai.

Daugiausia naujų atvejų, anot NVSC, nustatyta Šiaulių apskrityje — 31, 15 — Vilniaus, 14 — Kauno, septyni — Panevėžio. Be to, šeši atvejai nustatyti Klaipėdos, keturi — Telšių ir po vieną Marijampolės, Alytaus ir Tauragės apskrityse.

Pranešama, kad 14 žmonių užsikrėtimo aplinkybių nepavyko nustatyti. Šiaulių apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Ukrainos.

Vienu didžiausių židiniu išlieka Radviliškio ligoninė.  Ten nustatytas koronavirusas 16-likai darbuotojų ir vienam pacientui. Taip pat dar du COVID-19 ligos atvejai nustatyti asmenims, kurių užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ligonine. Vienas iš jų yra Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinys.

Iš viso Radviliškio ligoninėje, šio ryto duomenimis, yra patvirtinti 55 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 29 yra pacientai ir 26 darbuotojai, taip pat nustatyti 2 antriniai atvejai. 

Kaip pažymėjo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuras Belgrade, epidemiologinės situacijos komplikacija Balkanų regiono šalyse ir visoje Europoje yra susijusi su apsaugos priemonių prieš COVID-19 nesilaikymu ir reikalauja didesnės valdžios institucijų kontrolės.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva pateko į "geltonąjį Latvijos sąrašą" pagal sergamumą koronavirusu
Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę
Apskaičiuota koronaviruso žala pasaulio ekonomikai