Autobusas Vilniuje

Vilniuje išbandyta programa "Assist", skirta individualių poreikių turintiems keleiviams

(atnaujinta 16:01 2020.08.27)
Pabrėžiama, kad mobilioji programėlė taip pat padės išvengti viešajame transporte pasitaikančių nesklandumų, kai itin dideliame būryje įlipančių keleivių negalią turintis kartais tampa nepastebimas

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Vilniuje buvo išbandyta nauja, individualių poreikių turintiems keleiviams skirta mobilioji programėlė "Assist", praneša UAB "Vilniaus viešasis transportas" Facebook paskyroje.

Nacionalinio Gamalėjaus tyrimų centro darbuotojas laboratorijoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

"Įmonės Keleivių aptarnavimo ir kokybės skyrius nuolat atkreipia vairuotojų dėmesį į kokybišką keleivių aptarnavimą, socialinės atsakomybės principus, kuriais vadovaudamiesi nepamirštame visų socialinių grupių", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad tiesioginį ryšį tarp vairuotojo ir keleivio leisianti užmegzti mobilioji programėlė ne tik palengvins kelionę negalią turintiems žmonėms, bet ir padės didinti abipusį sąmoningumą.

Pabrėžiama, kad "Assist" taip pat padės išvengti viešajame transporte pasitaikančių nesklandumų, kai itin dideliame būryje įlipančių keleivių negalią turintis kartais tampa nepastebimas.

Taip pat programėlė užtikrins kokybiškam keleivių aptarnavimui itin svarbų grįžtamąjį ryšį, leis nuolat stebėti situacijų problematiką ir ieškoti patogiausių sprendimų keleiviams.

Tegai:
mobilioji programėlė, Vilnius
Dar šia tema
Kupiškio rajone mikroautobusas susidūrė su traktoriumi
Paaiškėjo, iš kurių šalių estai dažniausiai įveža koronavirusą
Viešasis transportas Vilniuje

Lietuvos gyventojai rugsėjo 22-ąją kviečiami nemokamai važinėti viešuoju transportu

(atnaujinta 18:35 2020.09.18)
Tarptautinės dienos be automobilio proga nemažai šalies savivaldybių suteiks galimybę miestų gyventojams nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu, o Birštono kurorto gyventojai ir svečiai nemokamai bus keliami keltu per Nemuną

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Rugsėjo 22 dieną Lietuva kartu su kitomis Europos valstybėmis minės Tarptautinę dieną be automobilio.

Šios dienos proga kai kuriuose šalies miestuose viešasis transportas visą dieną bus nemokamas.

Pirmieji pasinaudoti nemokamu viešuoju transportu jau šį savaitgalį, rugsėjo 19–20 dienomis, galės Tauragės rajono savivaldybės gyventojai ir svečiai, sakoma Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje paskelbtame pranešime.

Anot ministerijos, rugsėjo 22 dieną viešasis transportas veš nemokamai Vilniaus miesto, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Palangos, Druskininkų savivaldybėse, taip pat Biržų rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Utenos rajono, Radviliškio rajono savivaldybėse.

Pažymima, kad Birštono kurorto gyventojai ir svečiai šią dieną nemokamai bus keliami keltu per Nemuną.

Tegai:
nemokamas transportas, Lietuva, Diena be automobilio
Projekto Gyvos sienos kūrinys Miško sodas.

Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"

(atnaujinta 18:34 2020.09.18)
Miesto gyventojų ir svečių žvilgsnius džiugins dar viena gatvės meno ekspozicija — projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kauno Partizanų gatvėje stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas". Tai — dar vienas projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys.

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys — jungtinis menininkų projektas. Simonos Seibutienės kurtus "Miško sodus" ant statinio perkėlė trise — Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

"Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių", — apie piešinį pasakojo autorė.

Kaune veikiančios platformos "Gyvos sienos" tikslas — padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieni kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Konkurso "Kauno akcentai" dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai.

Tegai:
Kauno akcentai, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
Kauno geležinkelio stotyje seną pastatą papuošė piešinys "Paskutinis keleivis"
Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
Legalus menas: Kaune vyks gatvės meno festivalis