Mokytoja, archyvinė nuotrauka

Dėl COVID-19 planuojama tirti apie 70 % mokytojų

(atnaujinta 14:59 2020.08.27)
Planuojama, kad pedagogai bus tikrinami vadinamaisiais greitaisiais testais, tačiau, kita vertus, šis testavimas nebus privalomas 

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Dėl COVID-19 planuojama ištirti apie 70 proc. mokytojų, tam bus naudojami greitieji testai, ketvirtadienį spaudos konferencijos metu pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, ugdymo įstaigoms paruoštos mokytojų tikrinimo dėl COVID-19 rekomendacijos. Pedagogus ketinama tikrinti greitaisiais testais, savivaldybių prašoma nurodyti, kokio skaičiaus greitųjų testų reikės.

"Preliminariai planuojama pradžioje pateikti apie 70 proc. mokytojų, nes tikrai, na, tikėtina, kad visi 100 proc. nesitestuos, nes tai nebus privalomas testavimas. Tai bus galimybė atlikti tokį testą, savivaldybės turės susiplanuoti su sveikatos priežiūros įstaigomis ir suplanuoti sveikatos priežiūros specialistą, greičiausiai, slaugytoją, kuri atkeliauti į ugdymo įstaigą, tokius testus paimti ir suvesti į elektroninę sveikatos sistemą", — teigė Veryga.

Pasak ministro, taip pat bus dirbama ir su kitais sektoriais, pavyzdžiui, vidaus reikalų sistema ar socialiniais darbuotojais.

Anksčiau buvo pranešama, kad nuo rugsėjo 1 dienos ugdymas vyks mokyklų patalpose, laikantis rekomenduojamų saugumo sąlygų. 

Mokiniams pamokose dėvėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemones reikalavimo nėra, tačiau jos yra reikalingos bendrosiose erdvėse, jei nėra galimybės suvaldyti mokinių srautus koridoriuose pertraukų metu.

Mokytojai, jei tarp mokytojo ir mokinių yra galimybė išlaikyti ne mažiau kaip 2 metrų atstumą, gali dirbti be apsaugos priemonių, tačiau pamokos metu, kai mokytojai konsultuoja mokinius, juda pamokos metu tarp mokinių — jam dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones reikia.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2762 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 862 asmenys, 1802 — pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 COVID-19 infekcijos atvejai.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Patvirtinti 36 COVID-19 atvejai: 17 iš jų siejami su židiniais
Mokslininkai įvardijo žmonių, kurie dažniausiai miršta nuo COVID-19, kategorijas
Šalies įstaigoms dėl COVID-19 sukeltų nuostolių skirta daugiau kaip 11 mln. eurų
Koronaviruso tyrimai

Lietuvoje nustatyta 70 naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 11:23 2020.09.21)
Mirčių skaičius nepasikeitė — nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 pacientai su patvirtinta diagnoze

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją parą patvirtinta 70 koronaviruso atvejų. Apie tai pranešė Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso nustatyta 3814 koronaviruso atvejų. Šiuo metu serga 1511 žmonių, pasveiko 2199 žmonės. Mirčių skaičius nepasikeitė — nuo pandemijos pradžios Lietuvoje mirė 87 pacientai su patvirtinta diagnoze.

Izoliacijoje šiuo metu yra 13 927 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos nustatyti 249 įvežtiniai koronaviruso atvejai.

Per praėjusią dieną buvo ištirta 1369 COVID-19 ėminiai. Iš viso buvo ištirti 726496 mėginiai, iš jų 197747 mobiliuosiuose punktuose.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30,6 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 954 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę
Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė
Apskaičiuota koronaviruso žala pasaulio ekonomikai
Lietuvos policija

Kaune trys žmonės vertė vyrą atiduoti pinigus ir automobilį

(atnaujinta 10:13 2020.09.21)
Nukentėjusysis paguldytas į ligoninę. Incidentas įvyko praėjusį šeštadienį Gimbutienės gatvėje, pranešė policija

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Kaune trys asmenys naudojo fizinę ir psichinę prievartą prieš vyrą . Apie tai pranešė Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko šeštadienį Gimbutienės gatvėje.

Policijos duomenimis, piktadariai vyrą vertė perduoti jiems tūkstantį eurų ir automobilį "Audi A6".

Nukentėjusysis paguldytas į ligoninę. Įtariamieji buvo sulaikyti — pasirodė, kad tai žmonės, gimę 1995, 1996 ir 1992 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
Kaunas, Lietuva
Dar šia tema
Kaune neblaivus vyras sulaikomas spyrė policininkui
Kaune moteris peiliu užpuolė policininką
Kaune vyras durimis prispaudė pareigūnui ranką