Koronaviruso testai

SAM: teigiamą greitojo testo rezultatą turi patvirtinti PGR testas koronavirusui nustatyti

(atnaujinta 16:22 2020.08.27)
Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2762 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 862 asmenys, 1802 — pasveiko

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Žmonės, kuriems greituoju serologiniu testu kraujyje nustatomas teigiamas IgM antikūnas, rodantis, kad jis galimai serga COVID-19, turi registruotis PGR tyrimui koronaviruso infekcijos nustatymui atlikti, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pažymima, kad tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime. 

"Dalis koronaviruso (COVID-19) infekcijos atvejų besimptomiai arba klinikiniai požymiai būna išreikšti labai lengvai forma, todėl kai kurie gyventojai, norėdami žinoti, ar jau persirgo šia klastinga liga, kreipiasi į gydymo įstaigas, turinčias licencijas atlikti greituosius serologinius testus, kad pasitikrintų", — rašoma pranešime.

Pabrėžiama, kad jei tyrimo metu nustatomi specifiniai IGG ir IGA klasės antikūnai, reiškia, jog žmogus jau persirgęs koronaviruso infekcija ir jam susiformavęs imunitetas, o jeigu nustatomas teigiamas IgM antikūnas, tai gali būti požymis, kad žmogus galimai serga koronaviruso infekcija.

Pranešime teigiama, kad teigiamas IgM nebūtinai reiškia, jog žmogus yra užsikrėtęs virusu. Tos pačios klasės antikūnai gali susidaryti ir po skiepo, todėl reikia vertinti ir greitojo serologinio testo atlikimo laiką bei kitas aplinkybes. 

"Atsižvelgus į mokslininkų išvadas, vadinamieji greitieji serologiniai testai gydymo įstaigose gali būti naudojami keliems tikslams. Juos bus galima atlikti, siekiant patikrinti, ar žmogus yra sirgęs koronavirusine infekcija, ar ne, t. y. vadinamajai serokonversijai nustatyti, taip pat — imuninio atsako nustatymui, praėjus mažiausiai 14-likai dienų nuo koronavirusui būdingų simptomų pradžios", — teigiama SAM pranešime.

Greitieji testai gali būti atliekami ir tais atvejais, kai žmogus jaučia ryškius koronavirusui būdingus klinikinius požymius, tačiau pakartotiniai tyrimai PGR metodu yra neigiami.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2762 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 862 asmenys, 1802 — pasveiko.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Kauno klinikose įdiegta specializuota gama kamera
Tarnybinis šuo padėjo surasti Panevėžio rajono miške pasiklydusią moterį
Тест на коронавирус

Lietuvoje daugiau nei 100 naujų COVID-19 atvejų, mirė dar vienas žmogus

3
NVSC praneša apie augantį koronaviruso atvejų skaičių ligoninėse ir židiniuose Raseiniuose, nauji atvejai siejami su protrūkiais įmonėse "Ignitis" ir "Kelmės pienine"

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Naujaisiais duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinti 4490 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2052 asmenys, 2327 – pasveiko.

Pranešama apie dar vieną mirties atvejį, užfiksuotą Vilniuje. Asmuo priklausė rizikos grupei dėl amžiaus. Bendras mirties nuo šios ligos atvejų skaičius išaugo iki 92.

Iš naujų registruotų atvejų 44 yra Kauno, 29 Šiaulių, 28 Vilniaus, 3 Panevėžio ir 1 Klaipėdos apskrityse. 

Per vakar parą patvirtinti 3 įvežtiniai atvejai iš Vokietijos Šiaulių apskrityje, Rusijos Kauno apskrityje ir Jungtinės Karalystės Vilniaus apskrityje.

Kol kas 16 asmenų, kuriems per vakar parą patvirtinta koronavirusinė infekcija, negalėjo įvardinti, kur galėjo užsikrėsti. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Židiniuose — dar 43 atvejai

Šiaulių apskrityje 3 antriniai atvejai patvirtinti Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 41 atvejis.

1 užfiksuotas atvejis Radviliškio ligoninės protrūkyje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 115 atvejų.

Šiauliuose su įmone "Ignitis" siejami 3 per vakar parą patvirtinti atvejai. Su šiuo židiniu iš viso jau siejama 5 atvejai.

Per vakar parą 7 nauji patvirtinti atvejai yra susiję su "Kelmės pienine". Su šiuo židiniu jau siejama 11 atvejų.

1 antrinis atvejis, siejamas su Šiaulių teisėsaugos įstaigomis. Iš viso su šiuo atveju siejama 16 atvejų.

Panevėžio apskrityje 1 antrinis atvejis patvirtintas metalo apdirbimo įmonės darbuotojo artimajam. Su šiuo židiniu jau siejama 9 atvejai.

Vilniaus apskrityje 4 atvejai ir vienas iš jų antrinis siejamas su protrūkiu City Dance. Viso su šiuo protrūkiu siejama 38 atvejai. 

Per vakar parą patvirtinti 4 atvejai yra susiję su ansamblio "Lietuva" protrūkiu. Su juo siejamas jau 31 atvejis.

Kauno apskrityje 3 nauji atvejai patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Patikslintais duomenimis, su šiuo protrūkiu jau susiję 40 atvejų.

5 nauji atvejai iš jų 3 antriniai patvirtinti Raseinių choro "Šatrija" protrūkyje. Su šiuo židiniu jau siejami 25 atvejai. 

1 antrinis atvejis patvirtintas Raseinių policijos komisariate. Šiame židinyje jau patvirtinti 39 atvejai.

Per vakar parą 6 nauji atvejai patvirtinti Viduklės lopšelyje-darželyje. Šiame židinyje jau užfiksuoti 22 atvejai.  

Blinstrubiškių socialinės globos namuose per vakar parą patvirtintas 1 antrinis atvejis. 18 atvejų jau siejama su šiuo židiniu.

2 nauji atvejai patvirtinti Valstybinio Kauno muzikinio teatro protrūkyje. Su šiuo protrūkiu siejami jau 4 atvejai.

1 naujas atvejis patvirtintas Erudito licėjaus židinyje. Su šiuo protrūkiu jau siejami 9 atvejai. 

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 32,7 mln. žmonių, mirė daugiau nei 991 tūkst.

3
Tegai:
COVID-19, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Maximos parduotuvė, archyvinė nuotrauka

"Maximos" darbuotojai Radviliškyje nustatytas COVID-19 virusas

(atnaujinta 11:50 2020.09.28)
Darbuotoja, kuriai nustatytas koronavirusas, paskutinį kartą darbe lankėsi rugsėjo 25 dieną. Artimo sąlyčio su pirkėjais koronavirusu užsikrėtusi "Maximos" darbuotoja neturėjo

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Sekmadienį prekybos tinklo "Maxima" parduotuvės Radviliškyje darbuotojai buvo nustatytas koronavirusas, apie tai pranešė prekybos tinklo spaudos tarnyba.

Šiai darbuotojai COVID-19 testas buvo atliktas profilaktiškai, nes pastarosiomis savaitėmis Radviliškyje fiksuojamas COVID-19 ligos protrūkis.

Susirgusi darbuotoja bei jos kolegė, kuri turėjo didelės rizikos sąlytį, šiuo metu saviizoliuojasi namuose. Prekybos tinklo "Maxima" atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau Radviliškyje, Gedimino gatvėje 42А esančios "Maxima XX" parduotuvės darbuotojai jaustų COVID-19 būdingus simptomus.

Darbuotoja, kuriai nustatytas koronavirusas, paskutinį kartą darbe lankėsi rugsėjo 25 dieną. Artimo sąlyčio su pirkėjais koronavirusu užsikrėtusi "Maximos" darbuotoja neturėjo.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 20 "Maximos" darbuotojų, iš kurių 16 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus.

Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 633 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojai. Šiuo metu 10 darbuotojų testo atsakymo dar laukiama, 4 iš jų yra užsiregistravę profilaktikos tikslais, kuomet Lietuvos savivaldybės organizuoja profilaktinius tyrimus.

Tegai:
koronavirusas, Maxima LT, Radviliškis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Savanore vakcinos nuo COVID-19 tyrimams tapo 81-erių Maskvos gyventoja
Estija supaprastins sienos kirtimą su Latvija, Lietuva ir Suomija