Kavinė

Registrų centro direktorius pastebėtas kavinėje be veido kaukės

(atnaujinta 21:54 2020.08.27)
Liudininkų teigimu, valdininkas ne tik per pandemijos piką parlamento kavinėje tyčiojosi iš nustatytos tvarkos, bet ir nemandagiai kalbėjosi su pardavėja

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Žurnalistas Vygandas Trainys savo Facebook paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius užfiksuotas Vilniaus kavinėje be veido kaukės.

"Eiliniai mirtingieji privalo į kavinių teritorijas įžengti su kaukėmis, tačiau aukštiems valdininkams ši taisyklė negalioja. Registrų centro direktorius Urbanavičius sostinės kavinėje (net ne lauke, o viduje) šiandien pasirodė be jos", — parašė žurnalistas.

Trainys pažymėjo, jog liudininkai jam papasakojo, kad valdininkas net nekreipė dėmesio į pardavėjos perspėjimą dėvėti kaukę iki maisto atnešimo ir nemandagiai jai atsakė, kad ji atneštų jam kaukę.

"Bet kokiu atveju faktas akivaizdus — aukšti valdininkai ir politikai (prieš tai seimūnai, per pandemijos piką parlamento kavinėje tyčiojęsi iš nustatytos tvarkos, dabar — Registrų centro bosas) patys mindo įstatymus, kurie nuleidžiami juos išlaikančiai visuomenei", — teigė žurnalistas.

Lietuvoje karantinas atšauktas nuo birželio 17 dienos. Tačiau valstybėje tebegalioja ekstremalioji padėtis, kurios metu taikomi tam tikri apribojimai. Nuo rugpjūčio 21 dienos sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

Nacionalinio Gamalėjaus tyrimų centro darbuotojas laboratorijoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Anksčiau Vyriausybė priėmė sprendimą, kad nuo rugpjūčio 1-osios apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte bei uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus atvejus, kai paslaugą teikti klientui su kauke nebūtų įmanoma.

Naujais SAM duomenimis, šalyje patvirtintų ligos atvejų skaičius iš viso siekia 2762, šiuo metu sergančių žmonių skaičius — 862, mirusiųjų nuo koronaviruso — 85. Per pastarąją parą nustatyti 36 nauji koronaviruso atvejai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 23,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 820 tūkst.

Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
© Sputnik /
Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
Tegai:
kaukės, Registrų centras, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Veryga papasakojo apie kaukių ir socialinio atstumo naudą
Ignalinoje pavogta beveik 4000 medicininių kaukių
Santaros klinikų gydytojas pataria, kaip tinkamai dėvėti apsauginę veido kaukę
JAV oro linijų bendrovės lėktuve keleivės susipešė dėl kaukės — video
Lietuvos muitininkai tarp pašto siuntų aptiko stambią cigarečių kontrabandą

Lietuvos muitininkai tarp pašto siuntų aptiko stambią cigarečių kontrabandą

(atnaujinta 12:52 2020.09.20)
Rentgeno kontrolės sistema parodė, kad tarp siuntų, vilkiku vežtų į Rusijos Kaliningrado sritį, yra pusės milijono eurų vertės kontrabanda

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė stambią cigarečių kontrabandą. Apie incidentą pareigūnai pranešė Muitinės kriminalinės tarnybos Facebook paskyroje.
Anot pranešimo, beveik 0,5 milijono eurų vertės nelegalių rūkalų kontrabandą pareigūnai aptiko ketvirtadienio naktį.

Pažymima, kad nelegalūs rūkalai buvo slepiami tarp į Rusijos Kaliningrado sritį vežtų pašto siuntų. Tačiau, muitininkų teigimu, nėra paslapčių, kurių neatskleistų pareigūnų rentgeno kontrolės sistema.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė apie įvykį Lavoriškių poste, kur muitininkai vilkiko grindyse aptiko apie 17 tūkstančių kontrabandinių cigarečių pakelių.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Kontrabandininkai iš Latvijos gabeno cigaretes, o namuose laikė nelegalų alkoholį
Tarnybinis šuo padėjo sulaikyti kontrabandininką Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Kontrabanda iš Baltarusijos: nelegalūs rūkalai net nebuvo užmaskuoti
Medikas su termometru, archyvinė nuotrauka

Gydytojas paragino nebijoti 37 laipsnių temperatūros

(atnaujinta 12:10 2020.09.20)
Pasak mediko, temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Gripo ir peršalimo ligų sezono metu karščiavimas nėra retas atvejis. Ties kokiais termometro skaičiais laikas pradėti nerimauti, Sputnik radijui papasakojo medicinos mokslų daktaras, programos "Gyvenk sveikai" vedėjas Andrejus Prodeusas.

Temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas, sakė jis. Pasak gydytojo, nereikėtų panikuoti, jei termometras rodo tokius skaičius.

"Pati temperatūra nėra pavojinga. Didesnę reikšmę turi žmogaus savijauta. Jei yra apsinuodijimo simptomų, žmogus jaučiasi blogai, net jei jam yra sąlygiškai normali temperatūra, tada žmogus greičiausiai serga. Tiesiog nuolat pakylanti temperatūra ir temperatūra iš "serijos" 37,1, išmatuota po žastu tinkamu prietaisu, neturėtų kelti nerimo", — sakė jis.

Nerimą keliantį 37 ar daugiau laipsnių rodmenį galima gauti, jei temperatūra matuojama netinkamu laiku.

"Normali žmogaus kūno temperatūra svyruoja nuo maždaug 36,2 iki 37,2 laipsnių. Maksimali temperatūra yra apie aštuntą valandą vakaro, mažiausia — apie trečią ryto, kai miegame. Šie skaičiai yra svarbūs, jei kalbame apie paviršinę pažasties temperatūrą, kadangi žmogaus temperatūros samprata yra santykinė, tai priklauso nuo to, kur ji yra matuojama. Temperatūrą galima išmatuoti burnos ertmėje, išangėje ir kt. Ir jei mes kalbame apie normalią temperatūrą nuo 36,2 iki 37,2 laipsnių, tai yra matavimas pažastyje", — paaiškino Prodeusas.

Tačiau aukštesnė nei 37 temperatūra neturėtų būti dažnas reiškinys. Jei tai nuolat kartojasi, vertėtų kreiptis į gydytoją, rekomenduoja radijo pašnekovas.

Tegai:
peršalimo ligos, virusas
Dar šia tema
"Tartum dramblys prisėdo". Kardiologas įvardijo tris širdies priepuolio simptomus
Įvardytas neįprastas simptomas, kuris atsiranda pacientams, persirgusiems koronavirusu
Mokslininkai nustatė, kokia tvarka pasireiškia COVID-19 simptomai