Katinas krūmuose

Rugpjūčio 28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:15 2020.08.27)
Diena bus sunki, tai konfliktų ir ginčų laikas, kai visi gina savo nuomonę neklausydami pašnekovo. Pastabos ir komentarai suvokiami kaip įžeidimai, ginčai kyla net tarp artimiausių žmonių

Avinas (03.21-04.20) 

Šiandien dažnai ginčysitės su kitais, retai klausysitės patarimų. Net santykiai su artimiausiais gali būti įtempti. Neskubėkite spręsti finansinių klausimų. Šiandien būsite linkę išleisti daugiau, nei galite sau leisti. 

Kai kurie Avinai gali įsitraukti į abejotinus nuotykius, neįvertindami rizikos. Tai sukels tik nuostolius.

Jautis (04.21-05.21) 

Vargu ar šiandien vyks kokie nors reikšmingi įvykiai. Neverta pradėti atsakingų dalykinių reikalų. Pasinaudokite jums siūloma pagalba, pasistenkite pailsėti.

Turite būti labai kantrūs ir subtilūs, kad išvengtumėte konfliktų su kitais. Galimos nepagrįstos išlaidos. 

Dvyniai (05.22-06.21) 

Pirmoji dienos pusė bus labai užimta. Jūs būsite pasirengęs ryžtingiems veiksmams, nenorėsite ramiai sėdėti ir skubėsite įgyvendinti viską, ką buvote suplanavę. Tai teisingas požiūris: vėliau teigiamų tendencijų poveikis sumažės, o pasiekti tikslų bus sunkiau.

Vakare turėsite galimybę gerai pailsėti, pabendrauti su artimaisiais. 

Vėžys (06.22-07.22) 

Diena bus gera, jei išlaikysite ramybę. Emocinis fonas bus nestabilus, dažnai keisis nuotaika. Kartais gyvenimo patirtis pasirodys nenaudinga, jūs kartosite anksčiau padarytas klaidas. Verta įsiklausyti į senų draugų patarimus. Jums gali prireikti pagalbos. 

Vakare jus nudžiugins geros naujienos ar malonios staigmenos.

Liūtas (07.23-08.23)

Diena prabėgs ramiai ir gana vaisingai, tačiau kartais bus nuobodu ir trūks įkvėpimo. Bus galimybė išspręsti svarbius finansinius klausimus, kai kurie Liūtai ras būdą šiek tiek padidinti savo pajamas. 

Bendravimas su vyresniais giminaičiais bus labai naudingas: sužinosite daug įdomių dalykų, gausite gerų patarimų. Galite sustiprinti šeimos ryšius bei išspręsti senus konfliktus.

Mergelė (08.24-09.22) 

Diena bus gera ir vaisinga. Atsiras galimybė įgyvendinti tai, kas buvo seniai suplanuota. Kai kurios Mergelės galės grįžti prie senų planų. Sėkmė įkvepia, jūs entuziastingai imsitės projektų, kurių nedrįsote pradėti anksčiau. Dažnai pavyks susitarti su žmonėmis, padaryti gerą įspūdį ir greitai įgyti pasitikėjimą.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Ryte teks nerimauti, reikės koreguoti planus, atidėti kai kuriuos reikalus. Diena tinkama pradėti bendradarbiauti, dalyvauti bendruose projektuose. Jums dažnai padės kiti, o kartais net žmonės, kurių beveik nepažįstate. 

Namuose galimi kivirčai, artimi žmonės jūsų nesupras. Prireiks kantrybės ir subtilumo. 

Palankus metas ir romantiškoms pažintims — šiuo metu užsimegs itin aistringi santykiai, galintys pakeisti jūsų gyvenimą.

Skorpionas (10.23-11.21)

Neatidėkite svarbių reikalų. Dienos pradžia yra labai palanki, todėl verta ja pasinaudoti norint išspręsti kai kuriuos svarbius klausimus. Atsiras gerų idėjų, kurių įgyvendinimas leis radikaliai pakeisti gyvenimą. Sunkiomis akimirkomis galite kreiptis į draugus ir senus pažįstamus. Daugelis Skorpionų gaus naudingų patarimų, kurie padės išvengti dalykų, dėl kurių vėliau gali tekti gailėtis. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Diena bus gana sunki. Dažnai keisis nuotaika, kils nesutarimų darbe, su draugais ir pažįstamais, galimi ginčai. Daug kas priklauso nuo jūsų. Nepamirškite, kad kartais geriau daryti nuolaidas artimiems žmonėms. 

Užsispyrimas ir atkaklumas bus naudingi versle. Jums pavyks pasiekti svarbių tikslų. 

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Tai palanki diena rimtam ir atsakingam darbui. Bus sunku rasti bendrą kalbą su kitais. Stenkitės būti kantrūs ir nepasiduoti provokacijoms. Šiandien daug kas priklausys nuo jūsų sugebėjimo užglaistyti santykiuose atsiradusius aštrius kampus, derėtis ir ieškoti kompromiso.

Vakarą verta praleisti su mylimu žmogumi.

Vandenis (01.21-02.19) 

Dienos pradžia palanki. Būtent šiam laikui geriau planuoti svarbius reikalus ir susitikimus. Jūs būsite harmonijoje su savimi, todėl galėsite lengvai rasti bendrą kalbą su kitais. Vargu ar kas liks abejingas jūsų žavesiui. 

Žuvys (02.20-03.20)

Stebėkite savo nuotaiką. Labai lengva pasiduoti neigiamoms emocijoms, sugadinti dieną sau ir visiems aplinkiniams. Pabandykite daugiau dėmesio skirti geriems dalykams, kurie vyksta aplinkui; džiaugsmui užteks priežasčių. Venkite kontaktų su pesimistais, jums bus sunku atsispirti jų neigiamai įtakai. 

Tegai:
horoskopas
Cigarečių kontrabanda

Baltarusijos atvykusiame traukinyje buvo paslėpta apie 23 tūkst pakelių cigarečių

(atnaujinta 16:38 2020.09.25)
Lietuvos pasieniečiai patikrino krovininį sąstatą, nes anksčiau gavo kriminalinės žvalgybos informaciją apie galimą kontrabandos pervežimą

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Iš Baltarusijos atvykusį krovininio sąstato vagoną Radviliškyje patikrinę pasieniečiai slėptuvėse rado beveik 23 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Ketvirtadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai, bendradarbiaudami su AB "Lietuvos geležinkeliai" Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais, tikrino gautą kriminalinės žvalgybos informaciją. Buvo patikrintas vienas Radviliškio geležinkelio stotyje stovėjusio krovininio sąstato vagonas. Šis sąstatas į Lietuvą anksčiau buvo atvykęs iš Baltarusijos.

Trąšoms gabenti skirto tuščio vagono galuose buvo ertmės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 22 690 pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Контрабанда сигарет
Radviliškyje aptikta cigarečių kontrabanda

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės saugomos Šiaulių pasienio užkardoje.

Pastaruoju metu pasieniečiai Radviliškio geležinkelio stotyje yra atskleidę ir daugiau atvejų, kai iš Baltarusijos atvykusiuose krovininiuose traukiniuose aptinkama kontrabandinių rūkalų.

Prieš savaitę VSAT pareigūnai ten aptiko, įtariama, krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Rugsėjo 1 d. į Radviliškio geležinkelio stotį atvykusio krovininio sąstato vagone pasieniečiai rado beveik 10 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Rugpjūčio pradžioje Radviliškyje patikrintame traukinyje buvo paslėpta beveik 26 tūkst. cigarečių pakelių.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Baltarusija, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Muitininkas vilkiko grindyse aptiko cigarečių kontrabandą
Tarnybinis šuo padėjo sulaikyti kontrabandininką Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Kelmės rajone cigarečių kontrabandininkė mėgino duoti 1000 eurų kyšį
Pasienyje su Baltarusija ir Lenkija sulaikyti trys vilkikai su cigarečių kontrabanda
Lietuvos karys

Veryga papasakojo apie sūnaus tarnybą kariuomenėje

SAM vadovas pasidalijo naujiena socialiniuose tinkluose ir paskelbė nuotraukas su sūnumi, apsivilkusiu karinę uniformą

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sūnus davė priesaiką. Apie tai politikas pasakojo savo Facebook paskyroje.

"Šiandien yra ypatinga diena. Sūnaus priesaika Tėvynei. Geros tarnybos, Tadai. Didžiuojuosi tavimi", — parašė jis ir pridėjo nuotrauką su savo sūnumi, apsivilkusiu karinę uniformą.

Lietuvos valdžia grąžino karo prievolę 2015 metais, neva dėl "geopolitinės padėties paaštrėjimo". Pradinė karo tarnyba trunka devynis mėnesius. Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, per trejus metus iš beveik 13 tūkstančių tarnavusių jaunų žmonių maždaug trys tūkstančiai nusprendė tęsti tarnybą kariuomenėje.

Šiemet buvo sumažintas šauktinių amžius. Anksčiau į karinę tarnybą buvo kviečiami jauni vyrai nuo 19 iki 26 metų. Dabar — nuo 18 iki 23 metų.

Tegai:
Lietuva, kariuomenė, Aurelijus Veryga
Dar šia tema
Lietuvos kariams pastatytos dvi naujos kareivinės
Po COVID-19 protrūkio kariuomenėje svarstoma vėl riboti veiklą
Vokietija Lietuvos kariuomenės infrastruktūrai skirs 500 tūkst. eurų
Sterblinė žiurkė Magova

Sterblinė žiurkė gavo aukščiausią Britanijos apdovanojimą

(atnaujinta 15:45 2020.09.25)
Milžiniška sterblinė žiurkė pastaruosius septynerius metus užsiima minų aptikimu, nes daro tai daug greičiau nei žmogus

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Gambijos sterblinė žiurkė vardu Magova pelnė aukščiausią Didžiosios Britanijos gyvūnų apdovanojimą už nesprogusių minų aptikimą Kambodžoje, praneša apdovanojimus įteikianti veterinarijos labdaros organizacija "PDSA".

Magova buvo apdovanota specialiu "PDSA" aukso medaliu "Gold Medal", kuris laikomas Džordžo kryžiaus, aukščiausio Britanijos civilinio apdovanojimo, analogu "už ištikimybę gyvybes išgelbėjusiai pareigai surasti ir nukenksminti mirtinas minas Kambodžoje".

Гамбийская сумчатая крыса по имени Магова, участвовавшая в обнаружение неразорвавшихся наземных мин в Камбодже
© REUTERS / PDSA UK
Sterblinė žiurkė Magova

Gyvūną surasti minas išmokė labdaros organizacija "APOPO" Tanzanijoje. Organizacijos interneto svetainėje rašoma, kad patinas Magova sveria 1,2 kilogramo ir yra 70 centimetrų ūgio. Ir nors jis "daug didesnis už vidutinę naminę žiurkę, jis yra pakankamai lengvas, kad nesusprogdintų minų".

Magova minų aptikimu užsiima pastaruosius septynerius metus. Per savo karjerą jis padėjo išvalyti daugiau nei 141 tūkstantį kvadratinių metrų plotą nuo sprogstamųjų įtaisų, rado "38 sausumos minas ir 28 nesprogusius šaudmenis".

Kaip pažymi "PDSA", Magova "minas suranda daug greičiau nei žmonės". Taigi, teniso korto dydžio teritoriją jis gali patikrinti per 30 minučių, tuo tarpu žmogui su metalo detektoriumi tam prireiks iki keturių dienų.

Гамбийская сумчатая крыса по имени Магова, участвовавшая в обнаружение неразорвавшихся наземных мин в Камбодже
© REUTERS / PDSA UK
Sterblinė žiurkė Magova

Magova tapo pirmąja žiurke, gavusia "PDSA" apdovanojimą "Gold Medal". Iš viso juo apdovanota 30 gyvūnų.

Gambijos sterblinė žiurkė yra viena didžiausių pelių šeimos narių. Ji yra paplitusi Afrikoje, turi labai gerą uoslę.

Tegai:
Didžioji Britanija, žiurkės