horoskopas

Rugpjūčio 30 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:23 2020.08.30)
Ši diena bus labai sunki jautriems žmonėms. Jei tarp jūsų draugų yra tokių žmonių, būkite su jais atsargūs, stenkitės jų neįžeisti

Avinas (03.21-04.20)

Neskubėkite. Ši diena bus sėkminga tik tuo atveju, jei jūsų veiksmai bus gerai apgalvoti ir racionalūs. Jei jau turite planą, laikykitės jo, jei ne, nepriimkite neapgalvotų sprendimų. 

Ryte galimi nesutarimai su artimaisiais, tačiau rasite būdą išvengti rimtų kivirčų. Galimos netikėtos žinios iš tolimų giminaičių.

Jautis (04.21-05.21)

Šiuo metu jums bus sunku teisingai įvertinti situaciją, atskirti faktus nuo prielaidų ir fantazijų. Tačiau neigiamų tendencijų įtaka truks neilgai. Jei pažvelgsite į dalykus realistiškai, tikrai pamatysite įdomių galimybių, suprasite, kaip pasiekti savo tikslus. Nekartosite savo klaidų, priimsite teisingą, nors ir sunkų, sprendimą. 

Dvyniai (05.22-06.21) 

Puiki diena bendravimui. Ypač sėkmingai vyks verslo derybos, galėsite rasti naujų sąjungininkų. Neatmetama romantiškų santykių pradžia. 

Tinkamas laikas pradėti remontą, atlikti generalinį valymą, įsigyti stambų pirkinį.

Vėžys (06.22-07.22)

Šią dieną lengva ką nors pamiršti ar suklysti dėl neatsargumo. Reikalus, kuriems reikia maksimalios koncentracijos, geriau atidėti vėlesniam laikui. Jei tai neįmanoma, patikrinkite jau atliktą darbą, nepamirškite net menkiausių detalių. 

Neskubėkite priimti finansinių sprendimų, didesnius pirkinius geriau atidėti vėlesniam laikui. Vakare atsiras galimybė gerai praleisti laiką ir susitikti su draugais.  

Liūtas (07.23-08.23)

Gali kilti naujų idėjų ir planų. Jūs suprasite, kaip padidinti pajamas ar pakilti karjeros laiptais. Tačiau stenkitės neskubėti: dabar nėra tinkamas momentas skubotiems veiksmams. Bus galimybė sustiprinti verslo ryšius, rasti paramą. 

Gera diena bendrauti ir su pagyvenusiais giminaičiais bei kitais šeimos nariais.

Mergelė (08.24-09.22)

Dienos pradžia bus labai gera. Galite aptarti darbo klausimus, tartis dėl bendradarbiavimo. Gali būti, kad jus palaikys žmonės, iš kurių nieko panašaus nesitikėjote. Tikėtinos ir kitos malonios staigmenos. Pavyzdžiui, verslo pasiūlymas, kuris atvers jums naujus horizontus. 

Problemos galimos vėliau. Kartais jos kils dėl jūsų lengvabūdiškumo. Laimei, visi sunkumai yra laikini ir netrukus jūs rasite būdą, kaip su jais susitvarkyti.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Dienos pradžioje galimi nesusipratimai. Nepykite dėl mažų problemų: jos bus išspręstos daug greičiau, nei tikėjotės. Vėliau teigiamų tendencijų poveikis sustiprės. Tikėtinos sėkmingos komandiruotės, galimos malonios pažintys. 

Atminkite: kantrybė ir mokėjimas laukti gali padėti išvengti daugybės problemų santykiuose.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šiandien jūs būsite pasirengęs pasiekti tikslų ir nebijosite sunkumų. Ne visus tikslus galima pasiekti greitai, todėl geriausia būti kantriam. Padės ir gerų draugų patarimai. 

Kartais sunku rasti bendrą kalbą su artimais žmonėmis, ypač su vyresniais giminaičiais. Gali kilti finansinių sunkumų, dėl kurių planuotus pirkimus teks atidėti.

Šaulys (11.22-12.21)

Jūsų laukia labai užimtas laikotarpis. Dienos pradžioje reikės padaryti daug, išspręsti daugybę problemų. Kai kurie Šauliai gali pykti ir piktinti artimuosius. Gali kilti ir finansinių sunkumų.

Vakare situacija pasikeis į gerąją pusę, ateityje teigiamų tendencijų įtaka tik stiprės. 

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Jūsų laukia sunki diena. Nebus lengva rasti bendrą kalbą su kitais, apginti savo požiūrį ir poziciją. Bus sunku susitarti net su artimiausiais žmonėmis. Aplinkiniai gali neteisingai suvokti jūsų žodžius. Būsite įsitikinęs, kad esate teisus ir nebūsite linkęs domėtis kitų požiūriu, tačiau tai nėra pati konstruktyviausia pozicija.

Tai nėra pati geriausia diena komercinei veiklai ir finansiniams reikalams. 

Vandenis (01.21-02.19)

Jūsų laukia įtempta diena. Bus daug darbo, rūpesčių bei svarbių diskusijų. Laimei, būsite kupinas energijos ir ryžto, veiksmingai susidorosite su problema ir sėkmingai pasieksite tikslą. 

Jei esate kam nors skolingi, šiandien pabandykite įgyvendinti savo įsipareigojimus.

Žuvys (02.20-03.20) 

Dienos pradžioje bus sunku išlaikyti ramybę, emocinis fonas bus nestabilus. Jus nuvils net tai, į ką kitu metu net nekreiptumėte dėmesio, aštriai reaguosite į bet kokius komentarus.

Ši diena tinkama pradėti kūrybinius projektus, taip pat bet kokiai nestandartiniai veiklai. Nebijokite eksperimentuoti.

Tegai:
horoskopas
Klevo lapas

Kokia šiandien diena: rugsėjo 22-osios šventės

(atnaujinta 16:36 2020.09.21)
Šiandien minima Baltų vienybės diena ir švenčiamas Rudens lygiadienis. Be to, švenčiama Tarptautinė diena be automobilio

Rugsėjo 22 yra 265-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 266-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 100 dienų.

Vardadienius šią dieną švenčia Eigantė, Tamošius, Tomas, Mauricijus, Tarvinas, Virmantė.

Šiandien minima Baltų vienybės diena ir švenčiamas Rudens lygiadienis.

Šalna
© Sputnik / Владимир Астапкович

Baltų vienybės diena – Lietuvos ir Latvijos atmintina diena, minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. Saulės žemėje įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 m. vasario 19 d. paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną. 

2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.

Baltų vienybės dieną, rugsėjo 22 d. 18 val. 46 min. Saulė pasiekia rudens lygiadienio tašką - tai metas, kai diena susilygina su naktimi. Rudens lygiadienis yra astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja.

Be to, šią dieną minima Tarptautinė diena be automobilio

Pirmą kartą akcija "Mieste – be savo automobilio" buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokai akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų "Mieste – be savo automobilio" rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų (10-15 m. senumo) automobilių. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse.

Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Vilniuje rengiami pažintiniai žygiai dviračiais, riedučiais, laivu Nerimi.

Be to, rugsėjo 22-oji laikoma Šiaulių miesto gimimo diena.

1236 m. vietovardis "Soule" buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį, kuris vyko rugsėjo 22 d. Rugsėjo mėnesį šia proga Šiauliuose rengiamos Šiaulių dienos.

Šiaulių žemė pirmą kartą paminėta Livonijos akte 1254 m, o 1524 m. Šiaulių miestas pirmą kartą paminėtas istorijos šaltiniuose – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo rašte. Miestelis pažymėtas 1555 m. Kasparo Vopelos sudarytame Europos žemėlapyje.

1791 m. lapkričio 9 d. Lietuvos ir Lenkijos valdovas Stanislovas Augustas Šiauliams patvirtino laisvojo miesto teises ir pirmąjį pačių šiauliečių išsirinktą herbą. Herbo simboliai – Žemaitijos meška, Dievo Apvaizdos akis, ketverių metų seimo ideologinis simbolis ir raudonas veršis (valdovo Stanislovo Augusto Poniatovskio giminės herbas). Meška reiškė Šiaulių administracinę priklausomybę Žemaitijos kunigaikštystei. Dievo Apvaizdos akis rodė Aukščiausiojo valia vykdomus darbus. Poniatovskių giminės veršis simbolizavo miesto teisių suteikėją Stanislovą Augustą.

Saulės mūšio pergalės 750 metinių proga Šiauliuose įrengta Saulės laikrodžio aikštė, kurioje stovi skulptoriaus St. Kuzmos sukurta Šaulio skulptūra. Gražus Šiaulių pėsčiųjų bulvaras, su išlikusiomis didžiulėmis skulptūromis. Jame įsteigti Fotografijos ir Dviračių muziejai.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1236 metais įvyko Saulės mūšis tarp žemaičių ir kalavijuočių.

1875 metais gimė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, kompozitorius, dailininkas, chorvedys, kultūros veikėjas (mirė 1911 metais).

1921 metais Lietuva priimta į Tautų Sąjungą.

1932 metais gimė Algirdas Mykolas Brazauskas, pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas, LKP CK pirmasis sekretorius. Kaip prezidentas ar premjeras Brazauskas šalį valdė 12 iš 20-ies nepriklausomybės metų.

2018 metais Lietuvoje lankėsi popiežius Pranciškus. 

Ši diena pasaulio istorijoje

1791 metais gimė anglų mokslininkas Michael Faraday (Maiklas Faradėjus), išradęs pirmą elektrinį motorą ir generatorių.

1792 metais paskelbta Prancūzijos Respublika.

1862 metais JAV prezidentas Abrahamas Linkolnas paskelbė, jog nuo 1863 metų sausio 1 dienos šalyje panaikinama vergija.

1949 metais TSRS pirmą kartą išbandė atominę bombą.

1969 metais Kinija pareiškė įvykdžiusi pirmąjį požeminį branduolinį sprogdinimą.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
© Photo :
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pinigai

Šiais metais pažeidėjai valstybei sumokėjo daugiau nei milijoną eurų

(atnaujinta 18:25 2020.09.21)
Daugiausia pranešimų gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per 8 šių metų mėnesius pažeidėjai valstybei jau sumokėjo daugiau nei milijoną eurų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Nurodoma, kad 939 tūkst. eurų sumokėta už aplinkai padarytą žalą ir daugiau kaip 150 tūkst. eurų baudų.

AAD Pranešimų priėmimo tarnyba (PPT) 2020 metais iki rugpjūčio 31 dienos gavo per 7 tūkst. pranešimų apie galimus aplinkosauginius pažeidimus.

Daugiausia pranešimų buvo gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos ir kt.

Tegai:
pažeidimai, baudos
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
Kaune neblaivus vyras sulaikomas spyrė policininkui