COVID-19

COVID-19 statistika: patvirtinti 29 nauji atvejai, 12 Vilniaus apskrityje

(atnaujinta 21:44 2020.08.30)
Naujausiais duomenimis, bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius siekia 2839, užfiksuoti 3 įvežtiniai atvejai iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Italijos

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 29 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Šeštadienio duomenimis, bendras per visą epidemijos laikotarpį nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2839.

Pranešama, kad 12 atvejų nustatyta Vilniaus apskrityje, 7 Kauno apskrityje, 5 atvejai nustatyti Panevėžio apskrityje, 3 Klaipėdos, po 1 Alytaus ir Telšių apskrityje. 

Užfiksuoti 3 įvežtiniai atvejai iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Italijos. 11 atvejų yra susiję su anksčiau skelbtais protrūkiais. Kitų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios.

Vienas įvežtinis atvejis nustatytas Biržuose asmeniui, rugpjūčio 25 dieną grįžusiam iš Nyderlandų Karalystės. 

Rokiškio rajone užfiksuotas šeiminis protrūkis, susijęs su anksčiau skelbtu atveju. Užsikrėtė trys šio asmens šeimos nariai. Asmenys galėjo užsikrėsti po kontakto su artimuoju, kuris rugpjūčio 15 dieną grįžo iš Vokietijos. Gyvenvietėje susirgimų irgi nebuvo registruota. Nustatyti 3 nauji kontaktiniai asmenys, kurie šiuo metu izoliuojasi.

Panevėžio mieste nustatytas atvejis asmeniui, kuris galimai galėjo užsikrėsti po kontakto su iš užsienio atvykusiais asmenimis. Izoliuoti 2 šeimos nariai, organizuotas jų ištyrimas. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.    

Alytaus apskrityje registruotas vienas atvejis Lazdijų rajono gyventojui. Asmuo nuo rugpjūčio 17 dienos atostogavo, užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Liga patvirtinta asmeniui Mažeikių rajone. Jo užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra žinomos. Asmens teigimu, jis neturėjo kontakto su iš užsienio grįžusiais asmenimis, niekur nebuvo išvykęs bei nekontaktavo su sergančiais COVID-19. Kreipėsi į gydymo įstaigą, nes pajuto užkrečiamosios ligos simptomus. 2 šeimos nariai izoliavosi. Taip pat nustatyti 4 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys.

Patvirtintas vienas įvežtinis atvejis Vilniuje asmeniui. Rugpjūčio 24 dieną asmuo grįžo iš Sardinijos ir iškart izoliavosi.

Vienas atvejis Vilniuje patvirtintas asmeniui, kontaktavusiam su artimuoju, kuriam COVID-19 infekcija buvo patvirtinta anksčiau. Asmuo nuo rugpjūčio 19 dienos buvo izoliacijoje.

Atvejis fiksuotas Vilniuje asmeniui, kuris nuo rugpjūčio 21 dienos yra izoliacijoje. Užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios. Darbovietėje kontaktavę asmenys izoliuoti.

Atvejis Vilniuje nustatytas asmeniui, kuris prieš tai bendravo su artimuoju, kuriam koronavirusinė infekcija nustatyta anksčiau. Buvo izoliuoti 6 asmenys, jiems organizuotas ištyrimas. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Atvejis patvirtintas asmeniui, kuris nuo tada, kai pajuto pirmus simptomus, izoliavosi. Asmuo galimai galėjo užsikrėsti nuo pažįstamo asmens, kuris užsikrėtė "Praval fest" renginyje.

Du atvejai nustatyti UAB "Elmoris" darbuotojams, kurie nuo rugpjūčio 20 dienos yra saviizoliacijoje. Tikslinami kontaktiniai asmenys darbe.

Užfiksuotas dar vienas atvejis Vilniuje asmeniui, kuris užsikrėtė po kontakto su artimuoju. Apie artimojo atvejį buvo skelbta anksčiau, jis susijęs su protrūkiu UAB "Gera dovana".

Švenčionių rajone nustatyti 4 atvejai. 3 asmenų užsikrėtimas yra susijęs su įmonėje UAB "Intersurgical" nustatytu protrūkiu. Kito asmens užsikrėtimo aplinkybės tikslinamos.

Kauno apskrityje patvirtinti septyni atvejai, iš jų trys atvejai, susiję su atskirais šeiminiais protrūkiais. Vieno atvejo užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios, jis kreipėsi išsitirti, nes jaučia simptomus. Vienas atvejis Kaune yra įvežtinis iš Jungtinės Karalystės. Du atvejai patvirtinti asmenims, susijusiems su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje. 

Klaipėdos mieste nustatytas įvežtinis atvejis asmeniui, atvykusiam iš Ukrainos. Asmuo simptomų nejaučia. Prieš atvykstant į Lietuvą darytas koranavirusinės infekcijos testas buvo neigiamas. Klaipėdos rajone nustatyti du atvejai. Vieno asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. Kreipėsi į gydymo įstaigą, nes pajuto simptomus. Kitam Klaipėdos rajono gyventojui nustatyta COVID-19 infekcija tiriantis profilaktiškai, nes buvo užsikrėtęs artimasis.

Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Dėl COVID-19 planuojama tirti apie 70 % mokytojų
Baltarusija ir kova su COVID-19: apie ką Putinas kalbėjo dideliame interviu
Projekto Gyvos sienos kūrinys Miško sodas.

Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"

(atnaujinta 18:34 2020.09.18)
Miesto gyventojų ir svečių žvilgsnius džiugins dar viena gatvės meno ekspozicija — projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kauno Partizanų gatvėje stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas". Tai — dar vienas projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys.

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys — jungtinis menininkų projektas. Simonos Seibutienės kurtus "Miško sodus" ant statinio perkėlė trise — Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

"Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių", — apie piešinį pasakojo autorė.

Kaune veikiančios platformos "Gyvos sienos" tikslas — padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieni kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Konkurso "Kauno akcentai" dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai.

Tegai:
Kauno akcentai, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
Kauno geležinkelio stotyje seną pastatą papuošė piešinys "Paskutinis keleivis"
Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
Legalus menas: Kaune vyks gatvės meno festivalis
Šypsenėlės diena, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 19-osios šventės

(atnaujinta 18:33 2020.09.18)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų galo lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 19 yra 262-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 263-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 103 dienos.

2020 metų rugsėjo 19 dieną saulė teka teka 06:58, leidžiasi 19:27, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Miškininko diena

Miškininko diena minima kasmet, rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį.

Miškininko diena švenčiama nuo 2000 metų. Rekomendavus Aplinkos ministerijos kolegijai, aplinkos ministras Dainius Lygis priėmė šventę numatantį įstatymą.

Ši šventė turi ir gilesnes ištakas. Kai Lietuva dar priklausė Tarybų Sąjungai, trečiąjį rugsėjo sekmadienį buvo švenčiama Miško darbuotojų diena. Šią dieną būdavo rengiamos miško talkos — miškai tvarkomi, renkamos šiukšlės.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, tokias talkas Lietuvos miškininkų sąjunga rengdavo balandžio mėnesį, tačiau galiausiai nuspręsta Miškininkų šventę minėti rudenį.

Tai pat šią dieną minimas Kompiuterio šypsenėlės gimtadienis.

Ši diena istorijoje

1871 metų gimė lietuvių kilmės vokiečių mikrobiologas Fricas Richardas Šiaudinis. Kartu su E. Hofmanu atrado sifilio sukėlėją. Mirė 1906 metais.

1915 metais Vokietijos kariuomenė užėmė Vilnių. Į Vilnių atvyko imperatorius Vilhelmas II bei žymiausias feldmaršalas ir būsimasis prezidentas Hindenburgas. Vokietijos vadovų apsilankymas Lietuvoje nieko gero nežadėjo — pyliavos, mokesčiai ir prievartiniai darbai tapo Lietuvos gyventojų kasdienybe. Liūdnos dienos atėjo net šunims, kuriuos nebe taip mylėjo "šunų mokesčiu" apdėti šeimininkai.

1991 metais Lietuvos nepriklausomybę pripažino Jungtiniai Arabų Emyratai.
1996 metais Lietuvoje pradėjo veikti pirmasis bankomatas.

2013 metais šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, buvo užpulti EULEX (Europos Sąjungos teisės viršenybės misija Kosove) misijos pareigūnai tarnybos metu. Užpuolimo metu mirtinai sužeistas EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas 35 metų Audrius Šenavičius.

Savo vardadienius šiandien švenčia Arnulfas, Giedrė, Girvinas, Vytė, Vilhelmina, Vilė.

Tegai:
Lietuva, šventė, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai