Rankos su pasaulio žemėlapiu

Rugpjūčio 31 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 08:57 2020.08.30)
Rugpjūčio 31 dienos horoskopas pataria Dvyniams vykti keliauti, Svarstyklėms — neskubėti ir nerizikuoti, Vandeniams — susikoncentruoti į svarbius dalyjžkus, Avinams — pareikšti atkaklumo darbe, Žuvims — skirti laiką kūrybiniams eksperimentams ir improvizacijai

Jei norite pasiekti sėkmės, šią dieną veikite atsargiai ir stenkitės nepritraukti į save dėmesio. Tai taikoma visoms gyvenimo sritims, bet visų pirma verslui. Bus didelė klaida visiems aplinkiniams pasakoto apie savo pasiekimus. Greičiausiai jais sudomins tie, kas įpratę kitų žmonių talentus ir galimybes naudoti savo interesais.

Palanki diena bendravimui su artimaisiais. Galima nuoširdžiai pakalbėti su tais, su kuo pastaruoju metu turėjote nesutarimų. Bus galimybė surasti tikrąją nesutarimo priežastį ir ją pašalinti.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj jūsų lauks sėkminga diena, kupina gerų idėjų. Jūs nebijosite priimti originalių sprendimų, elgtis pagal intuiciją, užuot laikytis tradicijų. Jūsų atkaklumo dėka daugelis verslo klausimų sėkmingai bus išspręsti. Jūs nepasiduosite ten, kur kiti pasitrauktų, ir pasieksite savo tikslus. Atkakliausieji turės galimybę pakilti karjeros laiptais.

Vakare galimos pažintys, kurios gaus romantišką tęsinį. Nebijokite imtis iniciatyvos: ją tikrai palaikys.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj diena gali atnešti problemų, ir greičiausiai jas nepavyks išspręsti greitai. Todėl būkite kantrūs ir neleiskite niekam jūsų skubinti. Dalytis savo idėjomis verta tik su patikimais žmonėmis, pavyzdžiui, senais pažįstamais ir artimais draugais. Nepageidaujami susitikimai su vyriausybinių organizacijų atstovais, galimi uždelsimai įforminant dokumentus. Saugokite savo reputaciją, neduokitė dingsčių apkalboms. Žmonės, apie kuriuos jūs anksčiau buvote aukštos nuomonės, gali nuvilti, pasakyti ar padaryti kvailumą. Jūs rimtai pradėsite galvoti, ar reikia tęsti santykius.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj diena bus nerami, kupina įvykių ir jums tikrai patiks. Visą laiką kažkas nutiks, visiškai nebus laiko nuobodžiauti ar galvoti apie kokius nors nemalonius dalykus. Galimi netikėti susitikimai, atsiras galimybė susipažinti su žmogumi, kuris padės į daugelį gyvenime pažvelgti naujai.

Šią dieną sugebėsite greitai susirinti į kelionę ir spėsite per dieną aplankyti daugybę vietų, jei panorėsite. Nauji įspūdžiai kels jums nuotaiką ir įkveps. Kai kurie Dvyniai savyje atras kūrybiškumą, talentus, apie kuriuos anksčiau net nežinojo.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj diena susiklostys sėkmingai, jei pasitikėsite tik savimi, bent jau svarbiausiuose darbuose. Neverta laukti pagalbos, net jei anksčiau jums buvo pažadėta ją suteikti. Stenkitės mokytis iš kitų žmonių klaidų: tai sutaupys jums daug laiko ir jėgų.

Lietuvos VRK
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Santykiai su kolegomis gali susiklostyti sudėtingai, neatmetami nesutarimai ir ginčai. Vadovybė imsis jūsų pusės, tačiau tai įvyks ne iškart — prieš tai jums teks išgyventi keletą nemalonių akimirkų. Stenkitės nepasiduoti provokacijoms ir kuo ramiau ginti savo požiūrį.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj jūs labai rimtai žiūrėsite į bet kuriuos darbus, kurių imsitės, ir būtent tai jums padės pasiekti sėkmės. Sugebėsite pabaigti tai, kas buvo pradėta anksčiau, įgyvendinti kažkokias senas idėjas. Vaisingai vyks verslo derybos, neatmetami ir ilgalaikio bendradarbiavimo pasiūlymai.

Antroji dienos pusė tiks susitikimams su draugais ir romantiškiems pasimatymams, žada daug teigiamų emocijų. Galimos malonios staigmenos ir netikėtos dovanos. Atsiras galimybė pradžiuginti artimuosius, jūs ja pasinaudosite. Bus sėkmingi maži pirkiniai.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj diena susiklostys gerai, jums daugelyje seksis. Rasite būdą greitai išspręsti darbo klausimus, sugebėsite pasitelkti įtakingų žmonių palaikymą. Vaisingai vyks verslo derybos, net ir pačiame aukščiausiame lygyje. Gali atsirasti visiškai naujos užduotys. Jums prireiks nedaug laiko, kad jas išspręstumėte.

Galimos neplanuotos pinigų įplaukos, pelningi sandoriai. Neatmetami paketimai į gerają pusę asmeniniuose santykiuose. Dažnai jie bus susiję su tuo, kad jūs laiku imsitės iniciatyvos, žengsite pirmąjį žingsnį ir papasakosite apie savo jausmus.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj neskubėkite ir nerizikuokite. Ši diena susiklostys gerai, jei būsite rimti ir apdairūs. Jums gerai seksis planuoti ateitį: intuicija pasakys, kaip gali vystytis įvykiai, jūs sugebėsite teisingai įvertini tiek savo galimybes, tiek aplinkinių ketinimus.

Bus galimybė sustiprinti verslo ryšius. Gali būti, kad žmonės, kurie anksčiau jus nuvertino, pakeis savo nuomonę. Nesutarimai ir ginčai yra įmanomi, tačiau retai jie ilgai vilksis: jums pavyks įtikinti kitus, kad esate teisūs.

Antroji dienos pusė palanki studijoms, įskaitant disciplinų, kurios jums anksčiau nesisekė, išmokymą.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj geriau pasikliauti tik savo jėgomis. Šią dieną bus sunku susitarti su kuo nors dėl bendrų veiksmų. Kartais jus neteisinagi supras net seni pažįstami, su kuriais anksčiau visada radote bendrą kalbą. Tokiais momentaos ypač svarbu nepasiduoti emocijoms. Erzinimas ir pyktis gali lemti rimtą vaidą.

Kino juosta
© Photo : из архива Госфильмофонда России

Svarbu nesumaišyti verslo ir asmeninių interesų, neduoti valios emocijoms su darbu susijusiuose klausimuose. Bet koks neapdairumo pasireiškimas šią dieną bus nepageidautinas. Jei nusiteikite rimtai, sugebėsite įveikti visas kliūtis.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj ryte teks jaudintis: šiuo metu daug kas eis ne taip, kaip tikėjotės. Gali būti, kad teks pakeisti planus, atidėti susitikimus. Galimi kaž kurie buitiniai nesusipratimai. Vargu, ar jie bus rimti, bet vis tiek trukdys susitelkti dėmesį į darbą.

Palaipsniui situacija keisis į gerąją pusę, pasijusite ramiau ir labiau pasitikintys savimi. Atsiras naujų idėjų, o paskui — ir žmonių, kurie padės jas įgyvendinti.

Vakaras suteiks galimybę išmokti ko nors naujo, išmokti tai, kas netrukus pravers. Nebijokite užduoti klausimų tiems, kas žino daugiau nei jūs. Niekas jums nepriekaištaus, kad esate per smalsus.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj ne viskas seksis lengvai, tačiau jūs būsite nusitaikę optimistiškai. Būtent šito dėka jums pavyks susidoroti su daugeliu reikalų, kurie kitu metu jums atrodytų per sunkūs. Galimi netikėti, bet labai viliojantys pasiūlymai; turėsite galimybę aplankyti kažkokias įdomias vietas.

Antrąją dienos pusę sugebėsite išspręsti svarbius turto ir finansinius klausimus. Verslo intuicija šiuo metu bus labai aštri. Galimi maži nesutarimai su artimaisiais; ne visada aplinkiniai žmonės supras, kodėl jūs elgiatės būtent taip, o ne kitaip. Tačiau pakaks laiko ramiai pasikalbėti ir viską išsiaiškinti.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj diena bus palanki, jei nekreipsite per daug dėmesio į smulkmenas, neatkreipkite dėmesį į gandus ir nepasitikėsite nepatikrinta informacija. Susikoncentruokite į tai, kas jums iš tikrųjų svarbu, ir pamatysite, kaip galite pasiekti pasisiekimą, ką turite padaryti, kad gautumėte tai, ko norite. Jums dažnai padės aplinkiniai, įskaitant mažai pažįstamus žmones, kurie anksčiau nebuvo suinteresuoti jūsų reikalais.

Rūpesčių namuose gali būti daugiau nei įprastai. Neatmetami įrangos gedimai ir kiti buitiniai nemalonumai, galimos neplanuotos išlaidos. Tačiau rimtos grėsmės jūsų finansinei padėčiai nebus, todėl nereikės nerimauti.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj bus palanki diena tiems, kas domisi tuo, kas vyksta aplink ir yra pasirengę mokytis. Gali būti, kad šios dienos įvykiai privers jus į daugelį dalykų pažvelgti naujai, pakeisti požiūrį į kai kuriuos pažįstamus dalykus.

Galimos neįprastos pažintys. Jūs lengvai tampate simpatiškas žmonėms, kuriuos matote pirmą kartą, ir lengvai užkariaujate jų palankumą.

Laikas kūrybiniams eksperimentams ir improvizacijai. Jums labai patinka, kad galite duoti valią fantazijai ir tuo pat metu pasiekti ne tik abstrakčių, bet ir praktinių rezultatų.

Tegai:
horoskopas
Klevo lapas

Kokia šiandien diena: rugsėjo 22-osios šventės

(atnaujinta 16:36 2020.09.21)
Šiandien minima Baltų vienybės diena ir švenčiamas Rudens lygiadienis. Be to, švenčiama Tarptautinė diena be automobilio

Rugsėjo 22 yra 265-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 266-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 100 dienų.

Vardadienius šią dieną švenčia Eigantė, Tamošius, Tomas, Mauricijus, Tarvinas, Virmantė.

Šiandien minima Baltų vienybės diena ir švenčiamas Rudens lygiadienis.

Šalna
© Sputnik / Владимир Астапкович

Baltų vienybės diena – Lietuvos ir Latvijos atmintina diena, minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. Saulės žemėje įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 m. vasario 19 d. paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną. 

2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.

Baltų vienybės dieną, rugsėjo 22 d. 18 val. 46 min. Saulė pasiekia rudens lygiadienio tašką - tai metas, kai diena susilygina su naktimi. Rudens lygiadienis yra astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja.

Be to, šią dieną minima Tarptautinė diena be automobilio

Pirmą kartą akcija "Mieste – be savo automobilio" buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokai akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų "Mieste – be savo automobilio" rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų (10-15 m. senumo) automobilių. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse.

Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Vilniuje rengiami pažintiniai žygiai dviračiais, riedučiais, laivu Nerimi.

Be to, rugsėjo 22-oji laikoma Šiaulių miesto gimimo diena.

1236 m. vietovardis "Soule" buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį, kuris vyko rugsėjo 22 d. Rugsėjo mėnesį šia proga Šiauliuose rengiamos Šiaulių dienos.

Šiaulių žemė pirmą kartą paminėta Livonijos akte 1254 m, o 1524 m. Šiaulių miestas pirmą kartą paminėtas istorijos šaltiniuose – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo rašte. Miestelis pažymėtas 1555 m. Kasparo Vopelos sudarytame Europos žemėlapyje.

1791 m. lapkričio 9 d. Lietuvos ir Lenkijos valdovas Stanislovas Augustas Šiauliams patvirtino laisvojo miesto teises ir pirmąjį pačių šiauliečių išsirinktą herbą. Herbo simboliai – Žemaitijos meška, Dievo Apvaizdos akis, ketverių metų seimo ideologinis simbolis ir raudonas veršis (valdovo Stanislovo Augusto Poniatovskio giminės herbas). Meška reiškė Šiaulių administracinę priklausomybę Žemaitijos kunigaikštystei. Dievo Apvaizdos akis rodė Aukščiausiojo valia vykdomus darbus. Poniatovskių giminės veršis simbolizavo miesto teisių suteikėją Stanislovą Augustą.

Saulės mūšio pergalės 750 metinių proga Šiauliuose įrengta Saulės laikrodžio aikštė, kurioje stovi skulptoriaus St. Kuzmos sukurta Šaulio skulptūra. Gražus Šiaulių pėsčiųjų bulvaras, su išlikusiomis didžiulėmis skulptūromis. Jame įsteigti Fotografijos ir Dviračių muziejai.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1236 metais įvyko Saulės mūšis tarp žemaičių ir kalavijuočių.

1875 metais gimė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, kompozitorius, dailininkas, chorvedys, kultūros veikėjas (mirė 1911 metais).

1921 metais Lietuva priimta į Tautų Sąjungą.

1932 metais gimė Algirdas Mykolas Brazauskas, pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas, LKP CK pirmasis sekretorius. Kaip prezidentas ar premjeras Brazauskas šalį valdė 12 iš 20-ies nepriklausomybės metų.

2018 metais Lietuvoje lankėsi popiežius Pranciškus. 

Ši diena pasaulio istorijoje

1791 metais gimė anglų mokslininkas Michael Faraday (Maiklas Faradėjus), išradęs pirmą elektrinį motorą ir generatorių.

1792 metais paskelbta Prancūzijos Respublika.

1862 metais JAV prezidentas Abrahamas Linkolnas paskelbė, jog nuo 1863 metų sausio 1 dienos šalyje panaikinama vergija.

1949 metais TSRS pirmą kartą išbandė atominę bombą.

1969 metais Kinija pareiškė įvykdžiusi pirmąjį požeminį branduolinį sprogdinimą.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
© Photo :
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pinigai

Šiais metais pažeidėjai valstybei sumokėjo daugiau nei milijoną eurų

(atnaujinta 18:25 2020.09.21)
Daugiausia pranešimų gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per 8 šių metų mėnesius pažeidėjai valstybei jau sumokėjo daugiau nei milijoną eurų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Nurodoma, kad 939 tūkst. eurų sumokėta už aplinkai padarytą žalą ir daugiau kaip 150 tūkst. eurų baudų.

AAD Pranešimų priėmimo tarnyba (PPT) 2020 metais iki rugpjūčio 31 dienos gavo per 7 tūkst. pranešimų apie galimus aplinkosauginius pažeidimus.

Daugiausia pranešimų buvo gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos ir kt.

Tegai:
pažeidimai, baudos
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
Kaune neblaivus vyras sulaikomas spyrė policininkui