Registrų centras

Nuo spalio 1-osios sumažės Registrų centro elektroninių paslaugų kainos

(atnaujinta 08:47 2020.08.30)
Pavyzdžiui, registrų ir informacinių sistemų duomenų perdavimas pagal automatizuotas užklausas iš sistemos į sistemą kainuos dešimtis kartų pigiau, nuosavybės teisės į nekilnojamąjį daiktą įregistravimo kaina sumažės penktadaliu

VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Nuo spalio 1 dienos įsigalios naujoji Registrų centro paslaugų kainodara, praneša Registrų centro spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, Vyriausybės sprendimu patvirtintos naujos įmonės teikiamų administracinių ir viešųjų paslaugų kainos atitiks šiuolaikinius valstybės ir vartotojų poreikius.

"Kai kurios didžiausiu kiekiu elektroniniu būdu suteikiamų paslaugų kainos mažėja net keliskart. Atpigsiančių elektroniniu būdu suteikiamų paslaugų apimtys sudaro apie 80 procentų visų Registrų centro teikiamų administracinių ir viešųjų paslaugų. Tačiau dalis administracinių ir viešųjų paslaugų nežymiai brangs", — sakoma pranešime.

Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius pažymėjo, kad kainodara buvo atnaujinta su išorės ekspertų pagalba, ji yra pagrįsta aiškiais ir skaidriais principais — kiekviena paslauga kainuoja tiek, kiek yra patiriama sąnaudų jai suteikti. Anot jo naują kainodarą parengti leido pastaraisiais metais išgryninta įmonės veikla, besidubliuojančių, perteklinių ir su pagrindine įmonės veikla nesusijusių veiklų atsisakymas, trečdaliu sumažintas vadovaujančių pareigybių skaičius.

Nauja kainodara diferencijuojama atsižvelgiant į paslaugos teikimo būdą — skaitmeniniu būdu teikiamos paslaugos bus pigesnės nei teikiamos popieriniu būdu. Pavyzdžiui, registrų ir informacinių sistemų duomenų perdavimas pagal automatizuotas užklausas iš sistemos į sistemą kainuos dešimtis kartų pigiau nei iki šiol.

Populiariausios Registrų centro paslaugos — nuosavybės teisės į nekilnojamąjį daiktą įregistravimas — kaina mažėja penktadaliu iki 17,19 euro. Pagal senąją kainodarą šios paslaugos kaina priklausydavo nuo konkretaus nekilnojamojo daikto vidutinės rinkos vertės, nuo to, ar turtas priklauso fiziniam, ar juridiniam asmeniui, ir galėdavo svyruoti nuo 2,9 euro iki beveik 1,5 tūkst. eurų. Vidutiniškai už šią paslaugą klientai mokėdavo po 21,65 euro, arba penktadaliu daugiau nei pagal naująją kainodarą.

Kitos populiarios paslaugos — juridinių asmenų registravimo — įkainiai taip pat mažėja. Nuo šiol įregistruoti naują uždarąją akcinę bendrovę, pateikus dokumentus fiziškai, kainuos beveik 50 proc. mažiau, jų registravimas elektroniniu būdu atpigs net 4 kartus. Pastaruoju metu itin didelio susidomėjimo sulaukiančios mažosios bendrijos steigimas taip pat kainuos apie triskart mažiau. Hipotekos (įkeitimo) sandorio įregistravimas kainuos pusketvirto karto mažiau — 8,60 euro. Šiuo metu ši paslauga kainuoja 31,28 euro.

Su visais nuo spalio 1 d. įsigaliosiančiais Registrų centro paslaugų įkainiais galima susipažinti čia.

Tegai:
kainos, Lietuva, Registrų centras
Dar šia tema
Po e. sveikatos sistemos darbo sutrikimo nuspręsta perkelti Registrų centro serverius
Miražai ir blefas: Lietuvoje labai didžiuojamasi neveiksmingu kibernetiniu saugumu
Ekonomistas situaciją Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje laiko "fenomenu"
Elektromobilis

Elektromobilius įsigyjančioms įmonėms bus skiriamos kompensacijos

(atnaujinta 17:23 2021.05.06)
Kompensacijos bus teikiamos Lietuvoje registruotiems ir joje veiklą vykdantiems juridiniams asmenims, kurie įsigyja naujus M1, M2,  N1, N2 klasės elektromobilius

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Aplinkos ministerija juridiniams asmenims kompensuos dalį išlaidų už įsigytus naujus elektromobilius, rašoma ministerijos pranešime spaudai. 

Šiam tikslui iš ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų – 1,5 mln. eurų daugiau nei pernai.

Pranešama, kad Kompensacijos bus teikiamos Lietuvoje registruotiems ir joje veiklą vykdantiems juridiniams asmenims, kurie įsigyja naujus M1, M2,  N1, N2 klasės elektromobilius. Už kiekvieną naują M1 ar N1 klasės elektromobilį bus skiriama 4 tūkst. eurų išmoka, už kiekvieną naują M2  ar N2 klasės elektromobilį – 10 tūkst. eurų. Papildoma 1 tūkst. eurų išmoka numatyta už kiekvieną sunaikintą ir iš Kelių transporto priemonių registro išregistruotą transporto priemonę.

Elektromobilių skaičius Europoje
© Sputnik
Elektromobilių skaičius Europoje

 

Tegai:
kompensacija, elektromobilis
Data

Kokia šiandien diena: gegužės 7-osios šventės

(atnaujinta 18:07 2021.05.06)
Gegužės 7 yra 127-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 238 dienos

Šiandien Saulė teka 05:30 val., leidžiasi 21:02 val., dienos ilgumas 15.32 val.

Vardadienį švenčia Butautas, Dana, Danutė, Domicelė, Domicijonas, Rimtė, Stanislovas.

1904 – panaikintas lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis draudimas;

1937 – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Rygoje tapo Europos čempione;

1995 – pasirašyta Lietuvos ir Lenkijos bevizio režimo sutartis.

1867 m. gimė Juozas Sriuoginis, Romos katalikų kunigas, knygnešių rėmėjas (m. 1943 m.).

1832 – Graikija iškovojo nepriklausomybę. Karaliumi tapo Otto von Wittelsbach;

1875 – pasirašyta sutartis tarp Japonijos ir Rusijos dėl pasikeitimo teritorijomis: japonams atiteko Kurilų salos, o rusams – Sachalinas;

1915 – vokiečiai nuskandino britų keleivinį lainerį "Lusitania". Žuvo 1198 žmonės;

1937 – Ispanijos pilietinis karas: į pagalbą Franciskui Frankui į Ispaniją atvyko nacių legionas Condor, kuris buvo aprūpintas ir lėktuvais Heinkel He-51;

1774 m. gimė Frensis Bofortas, Airijos keliautojas, geografas (m. 1857 m.).

1833 m. – Johanesas Bramsas, vokiečių kompozitorius romantikas, daugiausia gyvenęs Vienoje (m. 1897 m.).

1840 m. – Piotras Iljičius Čaikovskis, rusų romantinės eros kompozitorius, vienas produktyviausių vokalinės ir instrumentinės muzikos kūrėjų. Muzikai būdingas rusiškas charakteris, tačiau jo muzika buvo labiau vakarietiška, nei kitų tuometinių Rusijos kompozitorių, nes Čaikovskis sėkmingai derino rusiškas liaudies melodijas ir tarptautinius elementus (m. 1893 m.).

1380 m. mirė Butautas, Lietuvos kunigaikštis, Šventosios Romos imperijos karinis veikėjas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai