Moteris po skėčiu, archyvinė nuotrauka

COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje artėja prie pavasario lygio

(atnaujinta 15:58 2020.09.01)
Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės, gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui

VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta apie 2930 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, per vakar parą užfiksuoti 23 nauji atvejai.

Antradienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, komentuodamas epidemiologinę situaciją šalyje, teigė, kad staigaus COVID-19 atvejų skaičiaus šuolio nebuvimas rodo, jog dalis visuomenės susiėmė ir laikosi saugos priemonių.

"Kol kas situacija nėra labai bloga. Taip, turime po keliadešimt atvejų kiekvieną dieną, bet šiandien dar nefiksuojame eksponentinio atvejų šuolio. [...] Situacija neleidžia nusiraminti visiškai, turime priimti tam tikras priemones, kad liga neplistų, bet tai, kad nefiksuota staigaus šuolio — iš karto 100-tu atvejų, rodo, kad dalis visuomenės susiėmė, laikosi saugos priemonė. Situacija bent jau kol kas laikinai yra stabili", — antradienį, spaudos konferencijos metu, sakė ministras.

Tačiau Veryga pabrėžė, kad mokinių, studentų, mokytojų, dėstytojų sugrįžimas į mokslus kelia papildomas rizikas.

NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė, gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė pranešė, kad dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui.

"Per rugpjūčio mėnesį apskritai yra registruoti 836 atvejai. Jeigu palygintumėme su liepos mėnesiu, kiek sirgo asmenų, tai rugpjūtį yra tris kartus daugiau sirgusių asmenų negu liepą. Jeigu palyginsime rugpjūtį su birželiu, tai yra beveik šešis kartus daugiau sergančiųjų rugpjūtį negu birželį. Dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui, kai balandį registruoti 880 COVID-19 susirgimo atvejų", — kalbėjo Razmuvienė.

Pasak Razmuvienės, rugpjūtį Lietuvoje iš visų koronaviruso atvejų 11 proc. buvo įvežtiniai. 40 proc. susirgimų siejami su židiniais, nenustatyti susirgimų atvejai sudaro 19 proc. visų rugpjūtį fiksuotų atvejų, 30 proc. atvejų susiję su turėtu kontaktu su sergančiuoju.

Rugpjūtį trečdalis sergančiųjų buvo iki 30-ies metų amžiaus, beveik 40 proc. — nuo 30 iki 50-ies metų amžiaus, COVID-19 susirgusių žmonių, kuriems yra per 80 ar 90 metų rugpjūtį, buvo tik pavieniai atvejai.

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 2929 koronaviruso atvejai, koronavirusu tebeserga 973 asmenys, 1857 pasveiko. NVSC duomenimis, šiuo metu nuo koronaviruso ligoninėse gydomi 53 žmonės, septyni iš jų — reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma trims koronavirusu infekuotiems žmonėms, su deguonies kaukėmis gydomi 23 asmenys.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)
Dar šia tema
Nuo šiol mobiliųjų punktų užimtumą galima bus patikrinti internete
Juodkalnijos opozicijos lyderis sankcijas Rusijai vadina klaida
Rusijoje paskelbta, kada prasidės masinė vakcinacija nuo COVID-19
Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 11 didelės rizikos savivaldybių
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
JAV prezidentas Donaldas Trampas

FTB pranešė apie siuntinio su ricino nuodais atsiuntimo Trampui tyrimą

Visa korespondencija, prieš pasiekti JAV vadovą, yra kruopščiai tikrinama už prezidento rezidencijos ribų

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. FTB pareiškė, jog vykdo tyrimą po pranešimų apie nuodų siuntimą JAV prezidentui Donaldui Trampui, nors ir nepatvirtino incidento detalių.

"FTB ir mūsų partneriai Slaptojoje tarnyboje ir Pašto inspekcijos tarnyboje vykdo tyrimą dėl įtartino laiško, atsiųsto JAV vyriausybinio objekto pašto adresu. Šiuo metu nėra jokios grėsmės visuomenės saugumui", — sakoma FTB Vašingtono biuro pranešime.

Apie tai, kad Trampui adresuotoje siuntoje buvo rastas stiprus nuodas ricinas, pranešė televizijos kanalas "CNN" su nuoroda į dvu šaltinius teisėsaugos organuose.

Anot šaltinių, du teisėsaugos institucijų testai patvirtino ricino buvimą. Visa į Baltuosius rūmus atsiunčiama korespondencija prieš pristatymą yra tikrinama už prezidento rezidencijos ribų.

Ricinas jau fygūravo JAV kriminalinėse suvestinėse. 2011 metais du Džordžijos valstijos gyventojai buvo sulaikyti įtariami sąmokslu platinti nuodus kelių miestų federalinėse institucijose. Ricinas buvo atsiųstas 2013 metais ir buvusiam JAV prezidentui Barakui Obamai ir dar vienam senatoriui respublikonui.

Tegai:
siuntos, nuodingosios medžiagos, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Trampas apkaltino Kongreso narius slaptų duomenų nutekinimu
Klastingas Kremliaus planas: sužlugdyti Ameriką, kad būtų išgelbėtas Trampas
Donaldo Trampo karas ir taika
Trampas įspėjo amerikiečius dėl neramumų rinkimų dieną