Sraigė

Rugsėjo 2 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:15 2020.09.01)
Dvyniams patariama nesinervinti dėl smulkmenų ir nesipykti su aplinkiniais, Mergelėms patariama taip pat nekonfliktuoti su mylimais žmonėmis, nes ginčai išsispręs negreitai, Šauliams tinkamas laikas pasirašyti su verslu susijusius dokumentus

Jei tikitės, kad rytoj viskas eisis lengvai, labai klystate. Tačiau ši diena tinkama kuriant santykius šeimoje, sudarant gerai apgalvotas santuokas ir pasirašant vedybų sutartis, taip pat planuojant ir organizuojant bet kokius renginius. Žvaigždės linksta į aiškumą, nuoseklumą ir tvarką. Tai tinkamas laikas susitvarkyti viską — nuo darbo iki asmeninio gyvenimo. Tačiau nepersistenkite su griežtumu sau ir kitiems, kad išvengtumėte konfliktų!

Avinas (03.21-04.20) Būkite atsargūs dėl naujų verslo pasiūlymų, kad ir kokie perspektyvūs jie jums atrodytų. Saugokitės spąstų: prieš priimant galutinį sprendimą verta pasitarti su ekspertais. Diena bus sėkminga viskuo, kas susiję su meile, asmeniniu gyvenimu ir naujomis pažintimis.

Jautis (04.21-05.21) Palanki diena pramogoms, taip pat susitikimams verslo derybose. Jūs galite susitvarkyti su viskuo! Gali būti, kad eisite į kokį nors pramoginį renginį, kuriame gali susidaryti nemaloni situacija. Būkite subtilūs, kitaip jūsų elgesys ką nors įžeis.

Dvyniai (05.22-06.21) Šią dieną gali kilti nemažai kliūčių, kurias įveikti bus gana sunku. Stenkitės nesinervinti dėl smulkmenų ir nesipykti. Vos pradėsite nebesivaldyti, iškart pajusite nesusipratimo ir pasipriešinimo atmosferą.

Vėžys (06.22-07.22) Pabandykite pažvelgti į pasaulį optimistiškai. Didelė tikimybė padaryti klaidų, tačiau jas pastebėsite ir ištaisysite, kol jos dar nekels problemų. Negalima įžeisti artimųjų iš įniršio pasakytais žodžiais: šiuo laikotarpiu aplinkiniai yra ypač pažeidžiami.

Liūtas (07.23-08.23) Galite pervertinti savo fizinę jėgą, o tai kenkia jūsų sveikatai. Pasirūpinkite savimi ir artimaisiais. Nukreipkite savo dėmesį į namus, šeimą. Darbas palauks. Negailėkite šiltų žodžių, dovanų ir dėmesio šeimos nariams.

Mergelė (08.24-09.22) Galimas nedidelis kivirčas su mylimu žmogumi ar vyresniu šeimos nariu. Šiuos nesutarimus sukels ne principų skirtumai, o tiesiog nenoras klausytis ir girdėti vienas kito. Būkite atsargūs, kai susitiksite su naujais žmonėmis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Žvaigždės nusprendė surengti jums egzaminą, nuo kurio priklausys tolesnė įvykių raida. Būkite dėmesingi aplinkiniams. Vieniši ženklo atstovai turės galimybę susipažinti su įdomiu asmeniu. Neskolinkite ir nesiskolinkite, kitaip gali kilti finansinių sunkumų.

Skorpionas (10.23-11.21) Dabar turite pakankamai energijos. Tačiau nepersistenkite, rūpinkitės savo sveikata ir palaikykite formą. Dabar galite tapti bet kurios įmonės siela ir užkrėsti aplinkinius savo optimizmu. Tačiau yra pavojus, kad pritrauksite nesąžiningus žmones.

Mobilusis punktas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Šaulys (11.22-12.21) Šiuo laikotarpiu galite priimti svarbius sprendimus, pasirašyti dokumentus. Tai tinkamas laikas paaiškinti, susitaikyti, aptarti ateities planus. Stenkitės labiau atsižvelgti į šeimą ir draugus ir neprimesti jiems nepatinkančių žaidimo taisyklių.

Ožiaragis (12.22-01.20) Santykiai su viršininku gali tapti asmeniškesni ir artimesni. Yra tikimybė, kad jūsų namuose atsiras žmonių, pasiekusių aukštas pareigas, ar net jūsų tiesioginiai viršininkai.

Vandenis (01.21-02.19) Šis laikas gali būti palankus viskam, kas susiję su meile ir asmeniniu gyvenimu. Vienišiems ženklo atstovams reikia daugiau laiko praleisti už namų ribų, nes yra galimybė sutikti savo likimą. Venkite skolinių įsipareigojimų. Praleiskite daugiau laiko lauke.

Žuvys (02.20-03.20) Palankus laikas kūrybai, meilei ir dvasinėms paieškoms. Viskas eina į priekį. Jei nutiks nemalonūs įvykiai, o tai mažai tikėtina, jie bus trumpalaikiai ir nepadarys ypač apčiuopiamos žalos.

Tegai:
horoskopas
Autobusas, archyvinė nuotrauka

Fotofaktas: į miestų gatves išriedėjo rinkimų autobusai

(atnaujinta 21:11 2020.09.23)
Visuomeninis transportas su kvietimu balsuoti kursuos miestų gatvėmis iki Seimo rinkimų pabaigos 

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Artėjant Seimo rinkimams po Lietuvos miestų gatves pasklido rinkimuose dalyvauti kviečiantis visuomeninis transportas.

Троллейбус с рекламой выборов в Сейм
Troleibusas su kvietimu balsuoti rinkimuose
"Autobusai, troleibusai ir mikroautobusai su kvietimu balsuoti Seimo rinkimuose jau kursuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Mažeikių ir Plungės gatvėmis", — rašo VRK spaudos tarnyba.

Visuomeninis transportas, išmargintas kvietimais dalyvauti rinkimuose, Lietuvos miestų gatvėmis kursuos iki pat Seimo rinkimų pabaigos.

Šiemet Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo 174 savarankiškus dalyvius, iš jų 15 politinių partijų ir 149 politinių partijų iškeltus kandidatus. Rinkimai vyks spalio 11 dieną. 

Tegai:
Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Вертолет литовских пограничников

Baltarusijos pasienyje sraigtasparnio tikrintas radioaktyvios spinduliuotės lygis

5
(atnaujinta 21:16 2020.09.23)
Švenčionių rajone vyko pratybos, kurių metu buvo siekiama sumodeliuoti neatidėliotinus VSAT veiksmus įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai Astrave

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Trečiadienį surengtose Valstybės sienos apsaugos tarnybos civilinės saugos pratybose iš oro patikrintas radioaktyvios spinduliuotės lygis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Pagal pratybų legendą, buvo gauta informacija iš Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro, kad Aplinkos apsaugos agentūros automatizuoto jonizuojančiosios spinduliuotės monitoringo stotys užfiksavo padidintą spinduliuotės dozės galią ir yra būtina kartu su Radiacinės saugos centru atlikti aplinkos radiologinę stebėseną iš oro.

Po vidurdienio į orą iš Trakų rajono Paluknio miestelyje esančios VSAT Aviacijos valdybos bazės radiacinės oro žvalgybos skrydžiui pakilo pasieniečių sraigtasparnis.

Orlaivyje buvo speciali radiacinį foną fiksuojanti įranga, kurią pristatė ir skrydyje palei rytinę šalies sieną dalyvavo RSC atstovai.

Pagal legendą, normas viršijantis radiacijos fonas fiksuotas dvejose vietovėse Švenčionių rajone, informacija nustatytais kanalais perduota antžeminėms tarnyboms.

Tokių pratybų tikslas — įvertinti turimų aviacinių resursų pasirengimą bei išbandyti ir sumodeliuoti pirminius ir neatidėliotinus VSAT veiksmus įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai Astrave.

Astravo AE

Lietuva nuo pat Astravo AE statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiu Lietuvos susirūpinimu dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

5
Koronaviruso testai

Paskelbta antrosios COVID-19 bangos paplitimo Europoje prognozė

(atnaujinta 21:22 2020.09.23)
Remiantis modeliavimo rezultatais, antrosios bangos pikas įvyks laikotarpiu nuo 2020 metų liepos iki 2021 metų sausio, o užsikrėtusiųjų skaičius bus dar didesnis nei per pirmąją bangą

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Mokslininkai sukūrė matematinį antrosios koronavirusinės infekcijos bangos vystymosi Europoje modelį. Prognozė daroma visam žemynui ir kiekvienai šaliai atskirai. Darbas buvo paskelbtas "Scientific Reports".

Iki šiol dešimtyje Europos šalių: Belgijoje, Bosnijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Graikijoje, Nyderlanduose, Serbijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje — oficialiai užfiksuota antrosios COVID-19 bangos pradžia.

Remdamiesi šiais duomenimis, taip pat infekcijos rodikliais ir sergamumu pirmosios bangos metu, matematikai iš Prancūzijos, Italijos ir Danijos, vadovaujami Giacomo Cacciapaglia iš Liono Klodo Bernaro universiteto, sukūrė modelį, kuris numato antrosios bangos dinamiką Europos šalyse.

Remiantis modeliavimo rezultatais, antrosios bangos pikas įvyks laikotarpiu nuo 2020 metų liepos iki 2021 metų sausio, o užsikrėtusiųjų skaičius bus dar didesnis nei per pirmąją bangą.

Kartu tyrėjai pažymi, kad konkretus maksimalaus infekcijos plitimo laikas kiekvienoje šalyje labai priklauso nuo tokių parametrų kaip pirminis infekcijos dažnis, infekcijos lygis, gyventojų išorinių ir vidinių kelionių skaičius ir taikomos priemonės.

Tyrėjai prognozuoja ankstesnes smailes tose šalyse, kur infekcijų lygis jau yra didžiausias. Prancūzijoje ir Norvegijoje pikas turėtų įvykti nuo rugsėjo vidurio iki pabaigos, Italijoje — spalio viduryje, Suomijoje — spalio pabaigoje, JK — lapkričio pradžioje ir Švedijoje — 2021 metų pradžioje.

Mokslininkai pažymi, kad daug kas priklausys nuo socialinio atsiribojimo priemonių, vietos infekcijos židinių kontrolės ir pasienio kontrolės, ypač jei jos bus įgyvendinamos ankstyvosiose ligos plitimo stadijose.

Net ir dabar reali epidemijos situacija kai kuriose šalyse skiriasi nuo modelio prognozių. Pavyzdžiui, Vokietijoje, Danijoje ir Suomijoje sergamumo statistika pastebimai atsilieka nuo prognozės. Pasak autorių, tai reiškia, kad šių šalių valdžia imasi tinkamų priemonių, kad suvaldytų epidemiją, o piliečiai sąžiningai jų laikosi.

Tuo tarpu Kroatijoje naujų atvejų skaičius didėja kiekvieną dieną, nors, remiantis modeliavimo rezultatais, antrosios bangos piką šalis turėjo įveikti rugpjūčio pradžioje.

Tyrėjai modeliui sukurti naudojo standartinį matematinį normalizavimo grupės metodą, kuris leidžia sistemingai sekti fizinės sistemos pokyčius skirtingose ​​erdvinėse skalėse. Tyrėjų teigimu, tai leis lengvai pritaikyti modelį, kai atsiras naujų duomenų, taip pat pagal analogiją kurti modelius kitiems regionams.

Tegai:
Europa, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dėl COVID-19 praplėstos asmens apsaugos priemonių sertifikavimo Lietuvoje galimybės
NVSC specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu