Kaunas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 2-osios šventės

(atnaujinta 20:42 2020.09.01)
Nuo rugsėjo 2 dienos iki metų galo lieka 120 dienų, savo vardadienius šiandien švenčia Ingrida, Jauvaida, Jauvaidas, Jauvyda, Jauvydas, Protenė, Protenis, Vaidevutis, Vilgaudė

Rugsėjo 2 yra 245-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 246-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 120 dienų.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1987 metais Vilniaus respublikinėje klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji Lietuvoje širdies persodinimo operacija.

1991 metais JAV pripažino Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę.

1993 metais Kaune atidarytas Lenkijos generalinio konsulato Vilniuje konsulinis punktas.

2000 metais lakūnas Jurgis Kairys pirmą kartą pasaulio akrobatinio skraidymo istorijoje lėktuvu Su-26 aukštyn ratais praskrido po tiltu.

Ši diena pasaulio istorijoje

1666 metais vienoje iš Londono kepyklų prasidėjo gaisras, vėliau išsiplėtęs ir per keturias dienas sunaikinęs didelę dalį miesto. Į istoriją šis įvykis įėjo kaip Didysis Londono gaisras.

1752 metais Didžiojoje Britanijoje ir jos kolonijose paskutinę dieną galiojo Julijaus kalendorius. Jį pakeitė Grigaliaus kalendorius, o šalies parlamentas, siekdamas ištaisyti vienuolikos dienų neatitikimą tarp abiejų kalendorių, nusprendė, kad kita diena bus rugsėjo 14-oji.

1789 metais Kongresas nusprendė įsteigti JAV Iždo departamentą — Finansų ministeriją.

1910 metais Paryžiuje mirė prancūzų tapytojas Anri Ruso (Henri Rousseau), vienas žymiausių primityvistų, pagarsėjęs peizažais, natiurmortais ir fantastiškomis kompozicijomis su egzotikos elementais.

1937 metais mirė Pjeras de Kubertenas (Pierre de Coubertin), 1896 metais atgaivinęs olimpinį judėjimą.

1991 metais sudaryta Kalnų Karabacho Respublika. Administraciniame centre Stepanakerte buvo paskelbtas pareiškimas, kuriame sakoma, kad ši armėnų apgyvendinta teritorija yra nepriklausoma respublika.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Ingrida, Jauvaida, Jauvaidas, Jauvyda, Jauvydas, Protenė, Protenis, Vaidevutis, Vilgaudė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (75)
Lietuvos muitininkai tarp pašto siuntų aptiko stambią cigarečių kontrabandą

Lietuvos muitininkai tarp pašto siuntų aptiko stambią cigarečių kontrabandą

(atnaujinta 12:52 2020.09.20)
Rentgeno kontrolės sistema parodė, kad tarp siuntų, vilkiku vežtų į Rusijos Kaliningrado sritį, yra pusės milijono eurų vertės kontrabanda

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė stambią cigarečių kontrabandą. Apie incidentą pareigūnai pranešė Muitinės kriminalinės tarnybos Facebook paskyroje.
Anot pranešimo, beveik 0,5 milijono eurų vertės nelegalių rūkalų kontrabandą pareigūnai aptiko ketvirtadienio naktį.

Pažymima, kad nelegalūs rūkalai buvo slepiami tarp į Rusijos Kaliningrado sritį vežtų pašto siuntų. Tačiau, muitininkų teigimu, nėra paslapčių, kurių neatskleistų pareigūnų rentgeno kontrolės sistema.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė apie įvykį Lavoriškių poste, kur muitininkai vilkiko grindyse aptiko apie 17 tūkstančių kontrabandinių cigarečių pakelių.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Kontrabandininkai iš Latvijos gabeno cigaretes, o namuose laikė nelegalų alkoholį
Tarnybinis šuo padėjo sulaikyti kontrabandininką Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Kontrabanda iš Baltarusijos: nelegalūs rūkalai net nebuvo užmaskuoti
Medikas su termometru, archyvinė nuotrauka

Gydytojas paragino nebijoti 37 laipsnių temperatūros

(atnaujinta 12:10 2020.09.20)
Pasak mediko, temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Gripo ir peršalimo ligų sezono metu karščiavimas nėra retas atvejis. Ties kokiais termometro skaičiais laikas pradėti nerimauti, Sputnik radijui papasakojo medicinos mokslų daktaras, programos "Gyvenk sveikai" vedėjas Andrejus Prodeusas.

Temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas, sakė jis. Pasak gydytojo, nereikėtų panikuoti, jei termometras rodo tokius skaičius.

"Pati temperatūra nėra pavojinga. Didesnę reikšmę turi žmogaus savijauta. Jei yra apsinuodijimo simptomų, žmogus jaučiasi blogai, net jei jam yra sąlygiškai normali temperatūra, tada žmogus greičiausiai serga. Tiesiog nuolat pakylanti temperatūra ir temperatūra iš "serijos" 37,1, išmatuota po žastu tinkamu prietaisu, neturėtų kelti nerimo", — sakė jis.

Nerimą keliantį 37 ar daugiau laipsnių rodmenį galima gauti, jei temperatūra matuojama netinkamu laiku.

"Normali žmogaus kūno temperatūra svyruoja nuo maždaug 36,2 iki 37,2 laipsnių. Maksimali temperatūra yra apie aštuntą valandą vakaro, mažiausia — apie trečią ryto, kai miegame. Šie skaičiai yra svarbūs, jei kalbame apie paviršinę pažasties temperatūrą, kadangi žmogaus temperatūros samprata yra santykinė, tai priklauso nuo to, kur ji yra matuojama. Temperatūrą galima išmatuoti burnos ertmėje, išangėje ir kt. Ir jei mes kalbame apie normalią temperatūrą nuo 36,2 iki 37,2 laipsnių, tai yra matavimas pažastyje", — paaiškino Prodeusas.

Tačiau aukštesnė nei 37 temperatūra neturėtų būti dažnas reiškinys. Jei tai nuolat kartojasi, vertėtų kreiptis į gydytoją, rekomenduoja radijo pašnekovas.

Tegai:
peršalimo ligos, virusas
Dar šia tema
"Tartum dramblys prisėdo". Kardiologas įvardijo tris širdies priepuolio simptomus
Įvardytas neįprastas simptomas, kuris atsiranda pacientams, persirgusiems koronavirusu
Mokslininkai nustatė, kokia tvarka pasireiškia COVID-19 simptomai