Automobiliai

Šių metų rugpjūtį naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 11 %

(atnaujinta 21:02 2020.09.01)
Šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Lietuvoje iš viso įregistruoti 25663 nauji lengvieji automobiliai

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Šių metų rugpjūtį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas sumažėjo 11,2 % iki 3592 vienetų, tuo tarpu 2019 metų rugpjūtį šalyje buvo įregistruoti 4043 automobiliai, apie tai pranešė "Autotyrimai".

Šis nuosmukis yra kiek didesnis nei liepą (-7,7 proc.), nors mažesnis negu buvo balandį (-67,3 proc.), gegužę (-54,0 proc.) ar birželį (-39,3 proc.). 531 įregistruotas naujas automobilis (iš jų — 465 "Fiat" ir 29 "Jeep") buvo išregistruotas dar iki mėnesio pabaigos, o dar 12 bus išregistruoti artimiausiu metu.

Rugpjūtį asmeninių automobilių (M1) registravimas sumažėjo 8,1 proc. iki 3381 vieneto, o lengvųjų komercinių transporto priemonių (N1) apimtis smuko 42,3 proc. iki 211 vienetų. Daugiausia įregistruota automobilių rugpjūčio 27 dieną — 403, o mažiausiai įregistruoti rugpjūčio 10 dieną — tik 56 automobiliai.

Praeitą mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinkoje pirmavo "Fiat" markė (1303 vnt.), antroje vietoje liko "Toyota" (528), trečiąją vietą užėmė "Volkswagen" (335), o ketvirtą–penktą — "Opel" ir "Jeep" (po 195 vnt.). Tarp prestižinių markių šįkart pirmavo "Audi" (38 vnt.).

Rugpjūtį tarp asmeninės paskirties (M1) automobilių pirmavo "Fiat 500" (1174 vnt.), "Opel Crossland" (172), "Toyota C-HR" (154), "Toyota Corolla" (137) ir "Volkswagen Golf" (112). Tarp lengvųjų komercinių automobilių (N1) populiariausi buvo "Fiat Ducato" (40 vnt.) ir "Volkswagen Caddy" (31).

2020 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Lietuvoje iš viso įregistruoti 25663 nauji lengvieji automobiliai, tai yra, 24,7 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais (34096 vnt.).

Tegai:
Lietuva, automobiliai
Dar šia tema
Ekonomistas: Lietuvos ekonomika iš visur gauna neigiamų momentų
Lietuvos pramonės produkcija per septynis mėnesius sumažėjo beveik 5 %
Liepos mėnesį surinkta apie 2,48 mln. eurų automobilių registracijos mokesčio
Тест на коронавирус

Lietuvoje daugiau nei 100 naujų COVID-19 atvejų, mirė dar vienas žmogus

4
NVSC praneša apie augantį koronaviruso atvejų skaičių ligoninėse ir židiniuose Raseiniuose, nauji atvejai siejami su protrūkiais įmonėse "Ignitis" ir "Kelmės pienine"

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Naujaisiais duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinti 4490 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2052 asmenys, 2327 – pasveiko.

Pranešama apie dar vieną mirties atvejį, užfiksuotą Vilniuje. Asmuo priklausė rizikos grupei dėl amžiaus. Bendras mirties nuo šios ligos atvejų skaičius išaugo iki 92.

Iš naujų registruotų atvejų 44 yra Kauno, 29 Šiaulių, 28 Vilniaus, 3 Panevėžio ir 1 Klaipėdos apskrityse. 

Per vakar parą patvirtinti 3 įvežtiniai atvejai iš Vokietijos Šiaulių apskrityje, Rusijos Kauno apskrityje ir Jungtinės Karalystės Vilniaus apskrityje.

Kol kas 16 asmenų, kuriems per vakar parą patvirtinta koronavirusinė infekcija, negalėjo įvardinti, kur galėjo užsikrėsti. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Židiniuose — dar 43 atvejai

Šiaulių apskrityje 3 antriniai atvejai patvirtinti Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 41 atvejis.

1 užfiksuotas atvejis Radviliškio ligoninės protrūkyje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 115 atvejų.

Šiauliuose su įmone "Ignitis" siejami 3 per vakar parą patvirtinti atvejai. Su šiuo židiniu iš viso jau siejama 5 atvejai.

Per vakar parą 7 nauji patvirtinti atvejai yra susiję su "Kelmės pienine". Su šiuo židiniu jau siejama 11 atvejų.

1 antrinis atvejis, siejamas su Šiaulių teisėsaugos įstaigomis. Iš viso su šiuo atveju siejama 16 atvejų.

Panevėžio apskrityje 1 antrinis atvejis patvirtintas metalo apdirbimo įmonės darbuotojo artimajam. Su šiuo židiniu jau siejama 9 atvejai.

Vilniaus apskrityje 4 atvejai ir vienas iš jų antrinis siejamas su protrūkiu City Dance. Viso su šiuo protrūkiu siejama 38 atvejai. 

Per vakar parą patvirtinti 4 atvejai yra susiję su ansamblio "Lietuva" protrūkiu. Su juo siejamas jau 31 atvejis.

Kauno apskrityje 3 nauji atvejai patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Patikslintais duomenimis, su šiuo protrūkiu jau susiję 40 atvejų.

5 nauji atvejai iš jų 3 antriniai patvirtinti Raseinių choro "Šatrija" protrūkyje. Su šiuo židiniu jau siejami 25 atvejai. 

1 antrinis atvejis patvirtintas Raseinių policijos komisariate. Šiame židinyje jau patvirtinti 39 atvejai.

Per vakar parą 6 nauji atvejai patvirtinti Viduklės lopšelyje-darželyje. Šiame židinyje jau užfiksuoti 22 atvejai.  

Blinstrubiškių socialinės globos namuose per vakar parą patvirtintas 1 antrinis atvejis. 18 atvejų jau siejama su šiuo židiniu.

2 nauji atvejai patvirtinti Valstybinio Kauno muzikinio teatro protrūkyje. Su šiuo protrūkiu siejami jau 4 atvejai.

1 naujas atvejis patvirtintas Erudito licėjaus židinyje. Su šiuo protrūkiu jau siejami 9 atvejai. 

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 32,7 mln. žmonių, mirė daugiau nei 991 tūkst.

4
Tegai:
COVID-19, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Maximos parduotuvė, archyvinė nuotrauka

"Maximos" darbuotojai Radviliškyje nustatytas COVID-19 virusas

(atnaujinta 11:50 2020.09.28)
Darbuotoja, kuriai nustatytas koronavirusas, paskutinį kartą darbe lankėsi rugsėjo 25 dieną. Artimo sąlyčio su pirkėjais koronavirusu užsikrėtusi "Maximos" darbuotoja neturėjo

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Sekmadienį prekybos tinklo "Maxima" parduotuvės Radviliškyje darbuotojai buvo nustatytas koronavirusas, apie tai pranešė prekybos tinklo spaudos tarnyba.

Šiai darbuotojai COVID-19 testas buvo atliktas profilaktiškai, nes pastarosiomis savaitėmis Radviliškyje fiksuojamas COVID-19 ligos protrūkis.

Susirgusi darbuotoja bei jos kolegė, kuri turėjo didelės rizikos sąlytį, šiuo metu saviizoliuojasi namuose. Prekybos tinklo "Maxima" atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau Radviliškyje, Gedimino gatvėje 42А esančios "Maxima XX" parduotuvės darbuotojai jaustų COVID-19 būdingus simptomus.

Darbuotoja, kuriai nustatytas koronavirusas, paskutinį kartą darbe lankėsi rugsėjo 25 dieną. Artimo sąlyčio su pirkėjais koronavirusu užsikrėtusi "Maximos" darbuotoja neturėjo.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 20 "Maximos" darbuotojų, iš kurių 16 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus.

Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 633 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojai. Šiuo metu 10 darbuotojų testo atsakymo dar laukiama, 4 iš jų yra užsiregistravę profilaktikos tikslais, kuomet Lietuvos savivaldybės organizuoja profilaktinius tyrimus.

Tegai:
koronavirusas, Maxima LT, Radviliškis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Savanore vakcinos nuo COVID-19 tyrimams tapo 81-erių Maskvos gyventoja
Estija supaprastins sienos kirtimą su Latvija, Lietuva ir Suomija
Holivudo aktoriai Joaquinas Phoenixas ir Rooney Mara

Holivudo aktoriai Joaquinas Phoenixas ir Rooney Mara pirmą kartą tapo tėvais

(atnaujinta 11:46 2020.09.28)
Filmo "Džokeris" žvaigždės ir jo subtilios išrinktosios sūnus buvo pavadintas tragiškai žuvusio dėdės atminimui

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Holivudo aktoriai Joaquinas Phoenixas ir Rooney Mara pirmą kartą tapo tėvais. Apie tai praneša "Daily Star".

Apie vaiko gimimą tapo žinoma Ciuricho kino festivalyje. Rusų dokumentinių filmų kūrėjas Viktoras Kosakovskis ten pristatė filmą "Gunda", kur Phoenixas atliko vykdančiojo prodiuserio vaidmenį. Režisierius pažymėjo, kad aktorius negalėjo atvykti, nes neseniai jam gimė sūnus.

Leidinys pažymi, kad vaikui, matyt, jau mėnuo. Apie jo gimimą nebuvo pranešta, kaip ir apie Rooney Maros nėštumą. 35-erių metų aktorė gegužės mėnesį buvo pastebėta dėvinti per plačius drabužius.

Be to, aktorės fanų Instagram paskyroje pasirodė sveikinimas, skirtas tėvais tapusiems aktoriams.

View this post on Instagram

Congratulations to the both PARENTS! 🍼 I hope their FAMILY is doing well! 👶🏻🎉🎈 #rooneymara #joaquinphoenix

A post shared by Rooney Mara (@rooney.mara) on

Pažymima, jog pirmagimiui suteiktas vardas Riveris — Phoenixo brolio — aktoriaus Riverio Phoenixo garbe. Aktorių gerbėjai pasidalijo poros nuotrauka, be to, pridėjo Riverio Phoenixo nuotraukas.

Riveris Phoenixas mirė 1993 metais perdozavęs narkotikų nesulaukęs 24 metš.

Rooney Mara geriausiai žinoma dėl vaidmens filmuose "Mergaitė su drakono tatuiruote", "Ji", "Socialinis tinklas" ir "Šalutinis poveikis". Joaquinas Phoenixas pasirodė filmuose "Ji", "Paslaptingas miškas", "Gladiatorius" ir "Ties jausmu riba". Garsiausiu jo darbu tapo pagrindinis vaidmuo filme "Džokeris", už kurį jis gavo Oskarą.

Tegai:
aktoriai, Holivudas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Katy Perry ir Orlando Bloom'as susilaukė dukters
Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus