Vištiena, archyvinė nuotrauka

FNTT: į teismą keliaus įmonė, užsiimanti šešėline vištienos prekyba

(atnaujinta 09:53 2020.09.02)
Teigiama, kad nelegaliai parduotų prekių suma siekia beveik milijoną eurų, nesumokėtų mokesčių — per 141 tūkst. eurų

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba išaiškino nelegalų vištienos tiekėjų ir prekybininkų tinklą, veikusį Kauno miesto ir apskrities turgavietėse, teigiama FNTT pranešime.

Lietuvos policijos automobilis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pažymima, kad kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigtame ikiteisminiame tyrime įtariamieji kaltinami didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, mokesčių slėpimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas.

Teigiama, kad nelegaliai parduotų prekių suma siekia beveik milijoną eurų, nesumokėtų mokesčių — per 141 tūkst. eurų. Įtariama, kad Lietuvos rinkoje galėjo būti parduota daugiau kaip 35 tonos mėsos.

"Atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, Vilniuje registruota, tačiau Kaune veikusi įmonė dvejus metus be jokių apskaitos dokumentų ir dideliais kiekiais Lenkijoje pirkdavo bei Lietuvoje parduodavo žalią vištieną ir kitokios mėsos žaliavas. Neoficialiai įsigyta produkcija būdavo prekiaujama ne tik įmonės sandėlyje, bet ir Kauno turgavietėse bei mieste veikiančiame prekybos miestelyje", — teigiama FNTT pranešime.

Pažymima, kad pareigūnai nustatė, jog įmonė galimai nedeklaravo pardavimo pajamų už daugiau nei 814 tūkst. eurų, iš kurių nesumokėto PVM suma siekia per 141 tūkst. eurų.

В Литве раскрыли сеть нелегальных торговцев курятиной
© Photo : FNTT
Nelegalus vištienos tiekėjų ir prekybininkų tinklas

Tuo pačiu FNTT pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento pareigūnais, bendrovės sandėlyje ir kitose su tyrimu susijusiose vietose atliko kratas, kurių metu rasta net 11 tonų vištienos, mėsa buvo utilizuota.

Taip pat kratos buvo atliktos ir įtariamųjų namuose, automobiliuose, apklausti produkciją gabenę Lenkijos įmonių vairuotojai. Jų metu rasta ir paimta 70 tūkst. Lenkijos zlotų ir 4 tūkst. eurų, disponavimas pinigais iki šiol yra apribotas.

"Kratos buvo atliktos ir vieno iš bendrininkų namuose Garliavoje, kuris įtariamas iš bendrovės įsigydavęs lenkiškos vištienos, ją išrūkydavęs ir parduodavęs kitiems perpardavinėtojams, nors savo veiklos įteisinęs nebuvo. Jo namuose aptiktas ir nelegalus mėsos rūkymo cechas. Ūkiniame pastate buvo sumontuotos 4 didelės metalinės talpos, specialiai įrengta dujų sistema, įmontuoti šaldytuvai. Antisanitarinėse patalpose rūkyti gaminiai buvo laikomi kartu su žalia vištiena", — rašoma pranešime.

Pabrėžiama, kad iš viso rasta daugiau kaip 844 kg jau paruoštos rūkytos produkcijos ir įtariama, jog per daugiau nei pusantrų metų iš nelegalių tiekėjų bendrininkas be apskaitos dokumentų įsigijo žaliavos už beveik 40 tūkst. eurų.

Įtariamasis verstis komercine veikla teisės neturėjo, dirbo nelegaliai ir valstybei nesumokėjo beveik 6 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, todėl atlikus ikiteisminį tyrimą jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Į FNTT akiratį pakliuvo dar du nelegalios vištienos pardavėjai ir vienos Kauno turgavietės darbuotoja, kuriai įtarimai pareikšti dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Visi trys asmenys atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Pažymima, kad įtarimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir mokesčių slėpimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas pareikšti bendrovės direktoriui ir dviem bendrininkavusiems asmenims ir už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. Tuo tarpu už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. 

В Литве раскрыли сеть нелегальных торговцев курятиной
© Photo : FNTT
Nelegalus vištienos tiekėjų ir prekybininkų tinklas

 

Tegai:
nelegali prekyba mėsa, mėsa, šešėlinė prekyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Iš Pravieniškių pabėgo už žmogžudystę nuteistas vyras
Rusija išsiunčia tris Slovakijos ambasados ​​darbuotojus
Girtavimas už vairo, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikytas neblaivus automobilį vairavęs karys 

(atnaujinta 08:54 2020.09.28)
Lietuvos kariuomenės kariškio kraujyje buvo 2,54 promilės alkoholio. Vyras buvo uždarytas į areštinę ir pradėtas tyrimas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. 

Varėnos krašte sustabdytas girtas Lietuvos karys, vairavęs automobilį, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 17 val., Šarkiškų kaime. Policija sustabdė automobilį "Chrysler Voyager", kurį vairavo Lietuvos karys, gimęs 1970 metais.

Vyras buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jo kraujyje rasta 2,54 promilės alkoholio.

Lietuvos karys buvo uždarytas į areštinę. Vyksta tyrimas.

Tegai:
karys, vairavimas išgėrus
Arbata su imbieru ir citrina, archyvinė nuotrauka

Medikai pataria, kaip apgauti virusą

(atnaujinta 08:49 2020.09.28)
Būtina laikytis specialistų patarimų, kad neužsikrėstumėte ne tik koronavirusu, bet ir SŪRS

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Ar yra būdas išlikti sveikam su SŪRS sezonu? Atsakymą į šį klausimą interviu  Sputnik radijui pateikė otolaringologas Vladimiras Zaicevas.

Atėjus sezoninėms virusinių ligų epidemijoms, mūsų kūną reikia labiau prižiūrėti. Gydytojo Zaicevo ausų, nosies gerklės ligų klinikos vadovas otolaringologas Vladimiras Zaicevas žino, kaip apsaugoti organizmą nuo virusų atsiradimo. Interviu Spuitnik radijui jis pasidalijo penkiais patarimais šiuo klausimu.

Pirmiausia, jo teigimu, reikia gerti kuo daugiau skysčių.

"Virusai aktyviai naikinami, jei mes geriame daug skysčių — jie neatlaiko vandens smūgio ir yra sunaikinami. Pasirinkite bet kokias jums patinkančias arbatas", — pataria Vladimiras Zaicevas.

Antra, organizmą reikia aprūpinti pakankamu kiekiu vitamino C. Jo gausu įvairiuose vaisiuose, pavyzdžiui, kivi, imbiere, citrusiniuose vaisiuose, taip pat paprastuose raugintuose kopūstuose. Į arbatą galite įdėti citrinos, medaus, greipfrutų -— gausite dvigubą naudą, sakė gydytojas.

"Į puodelį vandens įpilame pusę citrinos. Geriame ne stiklinėje, o mažais gurkšneliais tarp valgių", — rekomenduoja Vladimiras Zaicevas.

Be to,valgiaraįtyje turėtų būti pakankamas kiekis žalumynų, be organizmo aprūpinimo vitaminais, tai padės išvalyti virškinamąjį traktą.
Ir galiausiai, pastebėjus pirmąjį negalavimą, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

"Tai labai svarbu: jei blogai jaučiatės, peršalote, sloga, užgula ausis, bendras silpnumas, pati liga nenorės išnykti. Gydytojas jums padės", — apibendrino Vladimiras Zaicevas.

Kaip apsisaugoti nuo peršalimo
© Sputnik /
Kaip apsisaugoti nuo peršalimo
Tegai:
peršalimo ligos, virusas
Geltonųjų liemenių protestai Paryžiuje, archyvinė nuotrauka

Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"

(atnaujinta 10:29 2020.09.28)
Emanuelio Makrono teigimu, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų palikti savo postą. Lukašenka atsakydamas priminė Makronui apie "geltonąsias liemenes" ir pažymėjo, kad pagal Prancūzijos lyderio logiką, jam pats laikas atsistatydinti

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione, praneša RIA Novosti

Anksčiau Makronas interviu laikraščiui "Le Journal du Dimanche" sakė, kad Baltarusijoje yra valdžios krizė, kuri "negali priimti demokratijos logikos ir bando išsilaikyti jėga", todėl prezidentas Lukašenka turi palikti savo postą.

Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pakomentavo Makrono žodžius, primindamas jam apie vykstančius "geltonųjų liemenių" protestus Prancūzijoje.

"Būdamas šalies prezidentu, vadovaudamasis paties pono Makrono principais, noriu pasakyti, kad pats Prancūzijos prezidentas, remiantis jo logika, turėjo atsistatydinti prieš dvejus metus, kai Paryžiaus gatvėse pasirodė "geltonosios liemenės", — sakė Lukašenka. 

Primename, kad rugpjūčio 9 dieną, iškart po prezidento rinkimų, kuriuose, CRK duomenimis, laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų, Baltarusijoje prasidėjo masinės protesto akcijos. Opozicija šių rezultatų nepripažįsta ir nugalėtoja laiko Svetlaną Tichanovskają.

"Geltonųjų liemenių" protestai Prancūzijoje prasidėjo 2018 metų lapkričio viduryje, kai apie 290 000 protestuotojų išėjo į Prancūzijos miestų gatves, protestuodami prieš kuro kainų didinimą.

Masinius protestus lydėjo riaušės ir susirėmimai su policija. Iš pradžių buvo pranešta apie daugiau nei 400 sužeistųjų, 14 sunkiai sužeistų ir vieną žuvusįjį.

Prancūzijos valdžia nuo 2019 metų atšaukė kuro mokesčių padidinimą, tačiau protestuotojų tai netenkino ir jie pradėjo reikalauti padidinti perkamąją galią, be to, reikalavo vyriausybės atsistatydinimo.

Po dvejų metų "geltonųjų liemenių" protestai tęsiasi. Rugsėjo 12 dieną per mitingą Paryžiuje protestuotojai mėtė akmenis į policijos pareigūnus. Buvo sulaikyta apie 200 žmonių. 17-ajame Paryžiaus rajone policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Emanuelis Makronas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų