Pavogti meno kūriniai

Vilniuje sulaikyti meno kūrinių vagys

(atnaujinta 17:01 2020.09.03)
Įtariamieji net nesuvokė realios pagrobto turto vertės ir už parduotus paveikslus gautą menką sumą spėjo išleisti kvaišalams

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Meno kūrinių vagys, nespėję realizuoti visų pavogtų paveikslų, operatyviai sulaikyti ir uždaryti į areštinę, praneša Lietuvos policija.

Rugpjūčio 30 dieną, apie 13:00, Vilniuje, Dariaus ir Girėno gatvėje, buvo pastebėta, kad iš moters nuomojamo buto pavogtas televizorius, įvairūs paveikslai, tarp kurių buvo dailininko Ojaro Mašidlausko paveikslai ir kiti daiktai. Padarytą žalą nukentėjusioji įvertino daugiau nei 13 tūkst. eurų.

Apie incidentą savo Facebook paskyroje parašė ir nukentėjęs menininkas. Jis paskelbė pavogtų paveikslų nuotraukas ir prašė žmonių, kurie pastebės kur nors šiuos paveikslus, informuoti jį.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Kriminalistai operatyviai surado įtariamuosius bei pagrobtų daiktų realizavimo vietą.

Rugsėjo 1 d., apie 18:40, sostinės Skroblų g. kriminalistai žaibiškai sulaikė keturis įtariamuosius, jų amžius — nuo 18 iki 23 metų. Trys jauni vyrai ir moteris atsidūrė areštinėje.

Tyrimo metu buvo rasta dalis dar nerealizuoto pagrobto turto. Įtariamieji net nesuvokė realios pagrobto turto vertės ir už parduotus paveikslus gautą menką sumą spėjo išleisti kvaišalams.

Ikiteisminio tyrimo veiksmai tęsiami, įtariamųjų ratas gali plėstis.

Pažymima, kad įtariamieji policijai žinomi, ne kartą teisti už plėšimus, vagystes, narkotinių medžiagų platinimą. Jiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tegai:
vagystė, policija, meno kūrinys
Dar šia tema
Kėdainių rajone pavogta automobilyje palikta rankinė
Sulaikytas Trakų rajono gyventojas, kuris pavogė "Audi A4" automobilį — video
Lietuvoje pavogtas vienintelis toks šalyje esantis BMW automobilis
Ignalinoje pavogta beveik 4000 medicininių kaukių
Medikas su termometru, archyvinė nuotrauka

Gydytojas paragino nebijoti 37 laipsnių temperatūros

(atnaujinta 12:10 2020.09.20)
Pasak mediko, temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Gripo ir peršalimo ligų sezono metu karščiavimas nėra retas atvejis. Ties kokiais termometro skaičiais laikas pradėti nerimauti, Sputnik radijui papasakojo medicinos mokslų daktaras, programos "Gyvenk sveikai" vedėjas Andrejus Prodeusas.

Temperatūra, viršijanti 37 laipsnius, visuomet asocijuojasi su liga, tačiau šis požiūris nėra visiškai teisingas, sakė jis. Pasak gydytojo, nereikėtų panikuoti, jei termometras rodo tokius skaičius.

"Pati temperatūra nėra pavojinga. Didesnę reikšmę turi žmogaus savijauta. Jei yra apsinuodijimo simptomų, žmogus jaučiasi blogai, net jei jam yra sąlygiškai normali temperatūra, tada žmogus greičiausiai serga. Tiesiog nuolat pakylanti temperatūra ir temperatūra iš "serijos" 37,1, išmatuota po žastu tinkamu prietaisu, neturėtų kelti nerimo", — sakė jis.

Nerimą keliantį 37 ar daugiau laipsnių rodmenį galima gauti, jei temperatūra matuojama netinkamu laiku.

"Normali žmogaus kūno temperatūra svyruoja nuo maždaug 36,2 iki 37,2 laipsnių. Maksimali temperatūra yra apie aštuntą valandą vakaro, mažiausia — apie trečią ryto, kai miegame. Šie skaičiai yra svarbūs, jei kalbame apie paviršinę pažasties temperatūrą, kadangi žmogaus temperatūros samprata yra santykinė, tai priklauso nuo to, kur ji yra matuojama. Temperatūrą galima išmatuoti burnos ertmėje, išangėje ir kt. Ir jei mes kalbame apie normalią temperatūrą nuo 36,2 iki 37,2 laipsnių, tai yra matavimas pažastyje", — paaiškino Prodeusas.

Tačiau aukštesnė nei 37 temperatūra neturėtų būti dažnas reiškinys. Jei tai nuolat kartojasi, vertėtų kreiptis į gydytoją, rekomenduoja radijo pašnekovas.

Tegai:
peršalimo ligos, virusas
Dar šia tema
"Tartum dramblys prisėdo". Kardiologas įvardijo tris širdies priepuolio simptomus
Įvardytas neįprastas simptomas, kuris atsiranda pacientams, persirgusiems koronavirusu
Mokslininkai nustatė, kokia tvarka pasireiškia COVID-19 simptomai
Sulaikytasis su antrankiais

Kaune neblaivus vyras sulaikymo metu spyrė policininkui

(atnaujinta 13:13 2020.09.20)
Incidentas įvyko, kai vyrą pareigūnai bandė pasodinti į tarnybinio automobilio laikino sulaikymo patalpą

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Kaune neblaivus vyras priešinosi jį sulaikyti bandžiusiems policininkams, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko šeštadienį, rugsėjo 19 dieną, apie 5:55 P. Lukšio gatvęje. Anot pranešimo, policijos pareigūnai bandė pasodinti į tarnybinio automobilio "VW Transporter" laikino sulaikymo patalpą 1970 metais gimusį vyrą, kurio kraujyje aptikta 1,32 prom. alkoholio. Tačiau pastarasis pradėjo muistytis ir spyrė Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui į ranką. 

Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Už tokį pažeidimą gresia viešieji darbai, bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tegai:
policija, Lietuva
Dar šia tema
Girtas išpuolis Vilniaus rajone: vaikui grasino peiliu, moteriai — susidorojimu
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Vilniuje neblaivus vyras grasino peiliu greitosios pagalbos darbuotojui

Klaidelė! Rusijos lėktuvai pateko į Trampo rinkimų kampanijos plakatą

(atnaujinta 12:08 2020.09.20)
Donaldo Trampo viešųjų ryšių specialistai supainiojo Amerikos lėktuvus su Rusijos naikintuvais

Amerikos prezidento kampanijos būstinėje buvo paskelbtas agitacinis plakatas, kuriame matomi naikintuvai MiG-29 ir automatas AK-74 "Kalašnikov". Kaip tai nutiko? Kas nutiks dizaineriui dabar? O kokią dovaną "Rostech" paruošė JAV lyderio kūrybiniam asistentui?

Išsamiai išnagrinėjome plakatą ir surinkome jums ryškiausius interneto vartotojų komentarus.

Tegai:
Rusija, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas palygino Rusijos ir Amerikos vakcinas nuo koronaviruso  
"Rusijoje to nėra": Trampas papasakojo apie amerikiečių ginklus
"Degina tiltus". Kodėl JAV pyksta ant Kinijos