Sraigė laukuose

Rugsėjo 4 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:44 2020.09.03)
Mergelėms yra tikimybė darbe užsidirbti papildomų pinigų, Ožiaragiams patariama nekelti konfliktų artimoje aplinkoje, Skorpionams rekomenduojama neišlaidauti ir nepirkti nereikalingų daiktų

Rytoj žadama labai produktyvi diena ir būtų nuodėmė tuo nepasinaudoti. Žvaigždės apdovanos tokiomis savybėmis kaip tikslingumas, valia, aštrus protas ir geri sugebėjimai, kurie leis išspręsti beveik bet kokias problemas. Vienintelis "bet": tiek jūs, tiek aplinkiniai būsite linkę valdyti, o ne paklusti. Jų pačių nepriklausomybės troškimas pasireikš noru įsakyti kitiems, todėl galimos pavaldumo ir konkurencijos problemos bet kurioje gyvenimo sferoje.

Avinas (03.21-04.20) Kad viskas būtų gerai, šiandien negulėkite lovoje ir nepersivalgykite. Stenkitės aktyviai judėti, nepertempdami sausgyslių ir kūno raiščių.

Jautis (04.21-05.21) Labai sunki diena, kupina vėlavimų ir problemų. Šiandien verta riboti bendravimą ar apskritai likti namuose. Kivirčai ir konfliktai gali sukelti priešų pasirodymą.

Dvyniai (05.22-06.21) Jei manote, kad negalite susitvarkyti su emocijomis, kreipkitės pagalbos ir išminties į vyresniuosius. Darbe ir namuose geriau ramiai užsiimti svarbiais reikalais, o ne triukšmauti dėl smulkmenų. Jei įmanoma, atidėkite ilgas keliones.

Vėžys (06.22-07.22) Puiki diena bendravimui, kalboms, kelionėms ir dokumentų paruošimui. Daugybė mažų problemų bus lengvai išspręstos.

Liūtas (07.23-08.23) Pasirūpinkite savo išvaizda, tačiau nešvaistykite pinigų, nesusigundykite. Šiandien būsite labiau nei įprastai patrauklus priešingos lyties atstovams, pasinaudokite savo žavesiu.

Mergelė (08.24-09.22) Nesidalykite nereikalinga informacija, kad nekeltumėte pavydo. Atkreipkite dėmesį į vaikų problemas. Darbe yra tikimybė užsidirbti papildomų pinigų padedant vyresniems kolegoms.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šiandien jūs galite nuversti kalnus, juolab, kad visi jūsų veiksmai bus atlikti laiku ir teisingai. Įsiklausykite į savo intuiciją, ir tai padės jums priimti teisingą sprendimą.

Skorpionas (10.23-11.21) Nepirkite brangių daiktų, drabužių, nesikreipkite į plastikos chirurgus ir kosmetologus. Tai sukels tik piniginius nuostolius. Problemos gali kilti netikėtai ir brangiai kainuoti. Neskolinkite pinigų ir patys neimkite paskolų.

Šaulys (11.22-12.21) Verta ieškoti gerbėjų ir sąjungininkų, jų tikrai rasite. Galite dalyvauti socialiniuose renginiuose, norėdami išgirsti daug komplimentų ir užmegzti naudingų kontaktų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Diena bus kupina sunkumų bendraujant su priešinga lytimi. Stenkitės neatitraukti dėmesio nuo darbų namuose. Žolelių arbata ar šviežios sultys padės tonizuotis. Venkite pasirašyti svarbius dokumentus po pietų. Būkite švelnūs savo artimiesiems.

Vandenis (01.21-02.19) Šis laikas taip pat tinkamas aptarti verslo klausimus, pradėti bendradarbiavimą ar pakeisti darbą. Diena gera tiek romantiškiems susitikimams, tiek meilės prisipažinimui.

Žuvys (02.20-03.20) Išmatuokite savo norus ir galimybes. Jei būsite subalansuoti, versle pasieksite nuostabių rezultatų. Būkite subtilūs ir dėmesingi, ypač bendraudami su moterimis.

Tegai:
horoskopas
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Mergina ruošia salotas, archyvinė nuotrauka

Įvardytas lengvas ir greitas būdas numesti svorio be dietų

(atnaujinta 21:44 2020.09.19)
Dietologė siūlo savo mitybai pritaikyti "lėkštės metodą", kuris padeda suprasti, kiek tam tikros rūšies maisto produktų galima įtraukti į savo racioną

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Barselonos "Alimmenta" klinikos mitybos specialistė Adriana Oros paskelbė lengvą ir greitą būdą padėti valdyti mitybą ir koreguoti svorį. Apie tai praneša leidinys ABC.

Kaip pažymėta, "lėkštės metodas" padeda suprasti, kiek tam tikros rūšies maisto produktų galima įtraukti į dietą. Pusė lėkštės turi būti daržovės, žalios arba virtos. Ketvirtadalis jūsų lėkštės — daug biologiškai prieinamų baltymų, tokių kaip kiaušiniai, liesa mėsa, jūros gėrybės, žuvis ar ankštiniai augalai. Dar ketvirtadalis tenka angliavandeniams — makaronams, ryžiams, bulvėms ar viso grūdo duonai. Dietologė taip pat pasiūlė lėkštę papildyti nedideliu kiekiu sveikų riebalų — avokadais, riešutais ar sėklomis.

Jei norite susitvarkyti mitybą, Oros pirmiausia siūlo pasiimti žalių arba virtų daržovių, kuriose yra mažai kalorijų, tačiau patiekalas yra gana sotus. Tada ji pasiūlė pridėti baltymų ir angliavandenių — jų dalis priklauso nuo dienos energijos sąnaudų, o maistą papildyti sveikais riebalais.

Tačiau mitybos specialistė Elisa Escorihuela pažymėjo, kad žmonės ne visada prisimena rekomendaciją vartoti sudėtinius angliavandenius, pavyzdžiui, pilno grūdo duoną. Kita klaida yra netinkamo baltyminio maisto pasirinkimas, pavyzdžiui, pusgaminiai — juose yra daug cukraus, druskos ir sočiųjų riebalų. Oros taip pat pažymėjo, kad žmonės dažnai pamiršta įvairovę: mėsa valgoma dažniau nei žuvis, jūros gėrybės ar ankštiniai augalai.

Ji paaiškino, kad šis metodas iš tikrųjų gali padėti numesti svorio. Dietos pagrindas yra daržovės, kurios skaidulų ir vandens dėka prisideda prie sotumo, o baltymai turi didelę biologinę vertę. Jie taip pat sveikesni ir turi mažiau sočiųjų riebalų. Angliavandeniai turi lėtai ištirpti vandenyje ir būti sudėtiniai. Visa tai suteikia daugiau sotumo.

Skaičiuodami porcijas, turite atkreipti dėmesį į angliavandenius ir riebalus: jų kiekis priklauso nuo žmogaus poreikių ir tikslų. Be to, dėl virškinimo problemų ar tam tikrų maisto produktų netoleravimo turite tiksliai nustatyti daržovių porcijos dydį. Oros pabrėžė, kad dieta turi būti individuali. Be to, reikia atsiminti apie mankštą, suvartojamo vandens kiekį ir stengtis išvengti streso.

Escorihuela paaiškino vegetarams, kad yra du tokio valgymo būdai. Pirmuoju atveju pusę lėkštės turėtų sudaryti daržovės ir nedidelis kiekis vaisių, kitą pusę — augaliniai baltymai. Arba pusė lėkštės taip pat gali būti iš daržovių ar vaisių, ketvirtadalis — baltymai, likusi dalis — sudėtiniai angliavandeniai.

Tegai:
maistas, sveika mityba, sveikata
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Lietuvoje ant darželinukų ir pradinukų stalo atsiras daugiau morkų
Sveikuolių pusryčiai: granola su kokoso drožlėmis ir vaisiais
Įvardyti pagrindiniai imuniteto priešai