Fotografas

Dėl paramos darbo veiklos keitimui pretendavo daugiau nei 2 tūkst. žmonių

(atnaujinta 22:20 2020.09.03)
Apklausos ir tyrimų duomenimis, sprendimas imtis nuosavo verslo labiausiai vilioja perkopus trisdešimtmetį

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Į paramą darbo veiklos keitimui pretendavo 2071 dirbantysis savarankiškai, rodo Užimtumo tarnybos duomenys.

Daugiausiai (521) jų sulaukta iš Vilniaus regiono gyventojų, Kauno — 346, Klaipėdos — 195, Šiaulių — 124 ir Panevėžio — 110.

Iš viso Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų antrąjį ketvirtį buvo 155,8 tūkst., vyrų — 100,1 tūkst. (64,25 proc.), moterų — 55,7 tūkst. (35,75 proc.).

Užimtumo tarnybai paraiškas pateikusių asmenų pasiskirstymas pagal lytį beveik sutampa su bendru savarankiškai dirbančių asmenų skaičiumi: iš viso pareiškėjų vyrų buvo 1116, o moterų — 955.

Apklausos ir tyrimų duomenimis, sprendimas imtis nuosavo verslo labiausiai vilioja perkopus trisdešimtmetį. Tą patį patvirtina ir Užimtumo tarnybos analizė: 30–49 metų amžiaus grupė aktyviausia ir tarp keičiančių veiklą savarankiškai dirbančių asmenų, teikusių paraiškas subsidijai gauti. Šio amžiaus grupės atstovų tarp paraiškas teikusių buvo 1248.

Naujos veiklos iniciatorių nestigo ir jaunimo iki 29 metų amžiaus grupėje — 570 asmenų gaus subsidijas. Tuo tarpu 50–65 amžiaus grupėje buvo 230 asmenų, o daugiau nei 65 metų amžiaus — 23. Beje, tarp panevėžiečių panašiai buvo ir 30–49 metų amžiaus grupės asmenų ir jaunimo iki 29 metų.

Keičiantieji ekonominę veiklą galėjo pretenduoti į 6980,5 euro išmoką. Panašią sumą daugelis ir nurodė pateiktose paraiškose. Vidutinė prašomos subsidijos suma didžiausia vyresnėje nei 65 metų amžiaus grupėje — ji siekia 6521 eurą, o mažiausia — iki 29 metų asmenų grupėje — 6421,5 euro.

Daugiausiai planuojamų veiklų susijusios su transportu, prekyba ir kompiuterių programavimu bei kūrybine veikla. Nemažai meninės pakraipos profesionalų ketina užsiimti kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamyba, fotografavimu, reklamos agentūrų veikla, garso įrašymu ir muzikos įrašų leidyba, pagamintų kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų apipavidalinimu ir kt.

COVID-19 pandemijos sukeltas neigiamas poveikis darbo rinkai paskatino ieškoti alternatyvių veiklų. Daugiau nei 2000 savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudojo viena iš valstybės suteiktų paramų.

Tegai:
parama, Užimtumo tarnyba
Dar šia tema
Lietuvoje didėja moterų nedarbas
Skvernelis pareiškė, kad Lietuvos ekonomika atlaiko COVID-19 sukeltus iššūkius
Prasidėjus naujiems mokslo metams, ne visi pedagogai sugrįš į darbus
Projekto Gyvos sienos kūrinys Miško sodas.

Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"

(atnaujinta 18:34 2020.09.18)
Miesto gyventojų ir svečių žvilgsnius džiugins dar viena gatvės meno ekspozicija — projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kauno Partizanų gatvėje stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas". Tai — dar vienas projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys.

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys — jungtinis menininkų projektas. Simonos Seibutienės kurtus "Miško sodus" ant statinio perkėlė trise — Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

"Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių", — apie piešinį pasakojo autorė.

Kaune veikiančios platformos "Gyvos sienos" tikslas — padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieni kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Konkurso "Kauno akcentai" dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai.

Tegai:
Kauno akcentai, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
Kauno geležinkelio stotyje seną pastatą papuošė piešinys "Paskutinis keleivis"
Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
Legalus menas: Kaune vyks gatvės meno festivalis
Šypsenėlės diena, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 19-osios šventės

(atnaujinta 18:33 2020.09.18)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų galo lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 19 yra 262-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 263-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 103 dienos.

2020 metų rugsėjo 19 dieną saulė teka teka 06:58, leidžiasi 19:27, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Miškininko diena

Miškininko diena minima kasmet, rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį.

Miškininko diena švenčiama nuo 2000 metų. Rekomendavus Aplinkos ministerijos kolegijai, aplinkos ministras Dainius Lygis priėmė šventę numatantį įstatymą.

Ši šventė turi ir gilesnes ištakas. Kai Lietuva dar priklausė Tarybų Sąjungai, trečiąjį rugsėjo sekmadienį buvo švenčiama Miško darbuotojų diena. Šią dieną būdavo rengiamos miško talkos — miškai tvarkomi, renkamos šiukšlės.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, tokias talkas Lietuvos miškininkų sąjunga rengdavo balandžio mėnesį, tačiau galiausiai nuspręsta Miškininkų šventę minėti rudenį.

Tai pat šią dieną minimas Kompiuterio šypsenėlės gimtadienis.

Ši diena istorijoje

1871 metų gimė lietuvių kilmės vokiečių mikrobiologas Fricas Richardas Šiaudinis. Kartu su E. Hofmanu atrado sifilio sukėlėją. Mirė 1906 metais.

1915 metais Vokietijos kariuomenė užėmė Vilnių. Į Vilnių atvyko imperatorius Vilhelmas II bei žymiausias feldmaršalas ir būsimasis prezidentas Hindenburgas. Vokietijos vadovų apsilankymas Lietuvoje nieko gero nežadėjo — pyliavos, mokesčiai ir prievartiniai darbai tapo Lietuvos gyventojų kasdienybe. Liūdnos dienos atėjo net šunims, kuriuos nebe taip mylėjo "šunų mokesčiu" apdėti šeimininkai.

1991 metais Lietuvos nepriklausomybę pripažino Jungtiniai Arabų Emyratai.
1996 metais Lietuvoje pradėjo veikti pirmasis bankomatas.

2013 metais šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, buvo užpulti EULEX (Europos Sąjungos teisės viršenybės misija Kosove) misijos pareigūnai tarnybos metu. Užpuolimo metu mirtinai sužeistas EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas 35 metų Audrius Šenavičius.

Savo vardadienius šiandien švenčia Arnulfas, Giedrė, Girvinas, Vytė, Vilhelmina, Vilė.

Tegai:
Lietuva, šventė, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai