Ukmergės ligoninė

Krivickas: naujas tomografas Ukmergės ligoninėje neveikia SAM nurodymu

(atnaujinta 11:44 2020.09.04)
Žurnalistas ir politikas Kristupas Krivickas socialiniuose tinkluose tęsia pasakojimus apie netinkamą Ukmergės ligoninės darbą

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Neseniai Ukmergės ligoninėje už maždaug 600 tūkstančių eurų nupirktas kompiuterinis tomografas neveikia, nes jo naudoti neleidžia Sveikatos apsaugos ministerija. Apie tai televizijos laidų vedėjas, Centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas parašė savo Facebook paskyroje.

"Dalinamės! Tegul visi sužino! Nesąmonės Ukmergės ligoninėje tęsiasi! Ukmergės ligoninės direktorius Rimvydas Civilka vietos spaudoje pasigyrė, kad už 580 tūkstančių eurų nusipirko kompiuterinį tomografą. Direktorius pranešė, kad brangus pirkinys paruoštas pacientų aptarnavimui. Medikai apmokyti. Rugsėjo pirmomis dienomis turėjo pradėti dirbti pilnu pajėgumu", — parašė Krivickas.

Pasak Krivicko, į jį ketvirtadienį kreipėsi Ukmergės ligoninės pacientė, kuriai šios savaitės pradžioje buvo paskirtas tyrimas naujuoju tomografu, nes sugipsuota ranka ėmė smarkiai tinti. Tačiau vėliau moteriai paskambino iš registratūros ir informavo, kad per audrą trenkė žaibas ir tomografas sugedo.

"Naujas. Už 580 tūkstančių eurų! Dar nespėjo pradėti dirti, o jau sugedo. Nuo žaibo?! Jūs rimtai? Juk tokia brangi Japonijos gamintojo įranga apsaugota nuo visokiausių elektros įtampos svyravimų ir iškrovų. Jeigu po kiekvienos audros ligoninės tomografas už pusę milijono atsijungs tai gali buti taip kad veiks tik žiemą nes Lietuvoje žaibuoja ir rudeni ir vasara ir pavasarį", — stebisi politikas.

Tuo metu paaiškėjo dar viena detalė. Politiko teigimu, sužinojusi, kad naujuoju tomografu tiriama nebus, nes jį esą sugadino žaibas, pacientė nuvyko pas gydantį chirurgą (pavardė žinoma), kuris pranešė, kad tomografas Ukmergės ligoninėje neveikia ir neveiks dar nežinia kiek laiko visai ne dėl žaibo, o dėl to, kad jo naudoti neleidžia Sveikatos apsaugos ministerija.

Moteriai, pasak politiko, buvo išrašytas siuntimas ir paraginta ieškoti veikiančio tomografo kur nors kitur Lietuvoje.

"Va tokios va Ukmergės ligoninės istorijos. Spręskite patys, ar Ukmergės ligoninės vadovybė su savo pareigomis tvarkosi tinkamai. Man atrodo, kad ne. Visiškai ne", — padarė išvadą politikas.

Anksčiau Krivickas papasakojo istoriją, kai Ukmergės ligoninėje mirštančiai pacientei atsisakė perpilti kraują, o kita serganti COVID-19 moteris nebuvo priimta į ligoninę, ji mirė prie durų. Kartu su partijos nariais politikas parengė peticiją, kurioje siūloma teisti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą už įgaliojimų viršijimą.

Tegai:
ligoninė, Ukmergė, Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Medicina ir sveikata (363)
Dar šia tema
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Puteikis teismui apskundė Verygą dėl įgaliojimų viršijimo
Lietuvoje sukurta peticija, kad būtų teisiamas Sveikatos apsaugos ministras
Darbas iš namų

NVSC specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu

(atnaujinta 19:52 2020.09.22)
Lietuvoje iš viso patvirtinti 3859 koronaviruso ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvoje per savaitgalį užfiksavus 249 koronaviruso (COVID-19) atvejus, plečiantis židiniams įmonėse, organizacijose, darbdaviams rekomenduojama darbą organizuoti nuotolinius būdu, kur tai įmanoma, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, nors situacija kontroliuojama, tačiau atvejų, nustatomų per dieną, skaičius auga, fiksuojami šeimų šventėse, susibūrimuose, laisvalaikio metu "suliepsnojantys" židiniai, kurie persikelia ir į darbo vietas.

Pasak Lingienės, infekcija plinta, kai žmonės po darbo užsiima įvairiomis veiklomis, kaip šokiai, dainavimas ir kitomis, kur susirenka daugybė žmonių, su kuriais įprastai, kiekvieną dieną nebendraujama.

"Na, ir viskas baigiasi jau dešimtimis skaičiuojamais infekcijos atvejais, jos išplitimu į darbovietes. Dėl to darbdaviams tikrai rekomenduojame, jei yra galimybė, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Tokio susitelkimo ir visų mūsų pastangų reikia, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas. Visuomenės sveikatos specialistų, medikų pastangų tikrai nepakaks pandemijai įveikti", — sakė NVSC atstovė.

Taip pat ji pabrėžė, kad darbuotojai, kurie jaučia bent menkiausius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, turėtų galimybę neatvykti į darbą, likti namuose.  

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 3859 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
darbas, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Grinda" tęsia darbuotojų koronaviruso imuniteto tyrimus
PSO pranešė, kad per savaitę pasaulyje užfiksuotas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius
Dėl COVID-19 praplėstos asmens apsaugos priemonių sertifikavimo Lietuvoje galimybės
Saulėta rudens diena

Rugsėjo 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:37 2020.09.22)
Rytoj, rugsėjo 23-iąją, Skorpionui išauš diena, kai žodis turi ypatingą reikšmę, todėl reikia būti kuo atsargesniam dėl bet kokių teiginių, Liūtui nereikėtų nieko įžeidinėti ir peikti

Avinas (21.03-20.04)
Sėkmė lydės tuos, kurie negaili laiko ir pastangų padėti kitiems — tokiu atveju jų pačių problemos bus sprendžiamos lengvai ir greitai, tarsi mostelėjus burtų lazdele.

Jautis (21.04-21.05)
Nesigėdykite savo talentų ir sugebėjimų, jei įmanoma, turite juos parodyti iki galo — tai gali pritraukti geras profesines perspektyvas.

Dvyniai (22.05-21.06)


Šią dieną naudodamiesi gamtos ir žvaigždžių jums suteikta iškalba galite įtikinti visus, kad esate teisūs — turėtumėte pasinaudoti šia proga išspręsti svarbų klausimą.

Vėžys (22.06-22.07)
Diena palanki bendravimui visais lygmenimis — net jei neturite galimybės susitikti su draugais ar pažįstamais, pasikalbėkite telefonu ar internetu.

Liūtas (23.07-21.08)
Tiems, kurie ilgą laiką galvojo apie darbo keitimą, patariama pradėti ieškoti laisvų vakansijų — galite siųsti gyvenimo aprašymus, užsiregistruoti pokalbiams ir paprašyti draugų pasitelkti jų ryšius.

Mergelė (08.22-09.23)
Nepageidautina žadėti, net jei esate priversti tai padaryti — negalėsite ištesėti duoto žodžio ir užsitarnausite neatsakingo žmogaus reputaciją.

Svarstyklės (24.09-23.10)
Šiandien galite pradėti įgyvendinti bet kokį, net labai sudėtingą ir daug laiko reikalaujantį projektą. Svarbiausia spręsti tik jį, o ne švaistyti jėgas keliems dalykams vienu metu.

Skorpionas (24.10-22.11)
Reto ir išskirtinio darbingumo diena, per kurią bus galima padaryti darbus, kuriems užbaigti anksčiau būtų prireikę bent savaitės.

Šaulys (23.11-21.12)
Diena palanki visų rūšių deryboms — tiek dalykinėms, tiek asmeninėms: pašnekovai noriai sutiks su jumis ir padarys viską, ko tik paprašysite.

Ožiaragis (12.22-01.20)
Tinkamas laikas kalbėtis su viršininkais — šią dieną jie bus pasirengę jus išgirsti ir patenkinti visus prašymus, su kuriais kreipsitės.

Vandenis (21.01-18.02)
Nepaisant pomėgio bendrauti, geriau apriboti pokalbius šiandien — jie nesuteiks jums reikalingos informacijos ir atims daug energijos.

Žuvys (19.02-20.03)
Būtina kruopščiai nuvyti bet kokį neigiamą poveikį nuo savęs, kad ir iš kur jis kiltų. Gera nuotaika padės susidoroti su bet kokia užduotimi, kurią sau iškėlėte. 

Tegai:
horoskopas