Kamera

Vilniuje dėl filmavimo darbų numatyti eismo ribojimai

(atnaujinta 21:56 2020.09.04)
Rugsėjo 6–10 dienomis Lenkų, Daugėliškio, Daukšos, Augustijonų, Stulginskio, Lelevelio gatvių dalyse, Pasažo skersgatvyje laikinai bus draudžiamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Lietuvos sostinėje filmavimo darbus tęsia užsienio komandos, pradedami filmuoti nauji lietuvių kino kūrėjų filmai, todėl numatomi eismo ribojimai, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Eismo ribojimai filmavimų metu:

Rugsėjo 6 d. 9:00–16:00 Lenkų gatvės dalyje nuo 12 iki 24 pastato ir Zanavykų gatvės dalyje ir nuo 15 iki 22 pastato draudžiamas transporto priemonių (išskyrus gyventojų) ir pėsčiųjų eismas, taip pat trumpam (iki 3 min.) stabdomas transporto priemonių eismas Zanavykų gatvės dalyje prie Zanavykų ir Lenkų gatvių sankryžos.

Rugsėjo 6 d. 8:00–19:00 Daugėliškio gatvės dalyje nuo Kintų iki Kalvarijų gatvės trumpam (iki 5 min.) ribojamas transporto priemonių eismas Daugėliškio gatvėje ir Giedraičių, Saracėnų, Šilutės, Ratnyčios ir Kintų gatvių sankryžose su Daugėliškio gatve, taip pat draudžiama transporto priemonėms įvažiuoti (išskyrus aptarnaujantį ir gyventojų transportą) į Giedraičių gatvę nuo Žalgirio gatvės ir į Daugėliškio gatvę iš Kalvarijų gatvės.

Rugsėjo 7 d. 10:00–11:30 filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas (išskyrus viešąjį ir specialų transportą) Daukšos gatvės dalyje nuo K. Vanagėlio gatvės iki Bazilijonų ir Aušros Vartų gatvių sankryžos, trumpam (iki 3 min.) kadro metu bus stabdomi pėstieji M. Daukšos gatve šalia pastato M. Daukšos g. 2.

Rugsėjo 8 d. 6:00–19:00 Pasažo skersgatvyje filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas. Taip pat 9:00–17:00 trumpam (iki 3 min.) ribojamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas Aušros Vartų gatvės ir Pasažo skersgatvio sankryžoje.

Rugsėjo 9–13 d. 7:00–19:00 ir rugsėjo 14–17 d. 19:00–7:00 filmavimai vyks Rinktinės g. 40, šalia pastato bus statoma techninė įranga.

Rugsėjo 10 d. 12:00–16:30 Augustijonų gatvėje filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas (išskyrus gyventojų transportą) ir trumpam (iki 3 min.) pristabdomas pėsčiųjų eismas.

Rugsėjo 10 d. 10:00–15:00 ir 20:00–24:00 filmavimai vyks šalia pastato Gedimino pr. 27. Stulginskio gatvės dalyje nuo Smetonos gatvės iki Gedimino prospekto ir A. Jakšto gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki Kaštonų gatvės draudžiamas transporto priemonių eismas, taip pat trumpam (iki 3 min.) ribojamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas nuo Gedimino pr. 19 iki 32A.

Rugsėjo 11 d. 12:00–23:00 filmuojant šalia Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pastato ir automobilių stovėjimo aikštelėje (J. Lelevelio g. 6) draudžiamas transporto priemonių eismas (išskyrus aptarnaujantį ir ministerijos) J. Lelevelio gatvėje nuo A. Vienuolio iki Vilniaus gatvės, laikinai (iki 3 min.) stabdomas pėsčiųjų eismas.

Vairuotojai prašomi būti atidūs.

Tegai:
Vilnius, eismo ribojimas, filmavimas, kinas
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje (87)
Autobusas, archyvinė nuotrauka

Fotofaktas: į miestų gatves išriedėjo rinkimų autobusai

(atnaujinta 21:11 2020.09.23)
Visuomeninis transportas su kvietimu balsuoti kursuos miestų gatvėmis iki Seimo rinkimų pabaigos 

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Artėjant Seimo rinkimams po Lietuvos miestų gatves pasklido rinkimuose dalyvauti kviečiantis visuomeninis transportas.

Троллейбус с рекламой выборов в Сейм
Troleibusas su kvietimu balsuoti rinkimuose
"Autobusai, troleibusai ir mikroautobusai su kvietimu balsuoti Seimo rinkimuose jau kursuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Mažeikių ir Plungės gatvėmis", — rašo VRK spaudos tarnyba.

Visuomeninis transportas, išmargintas kvietimais dalyvauti rinkimuose, Lietuvos miestų gatvėmis kursuos iki pat Seimo rinkimų pabaigos.

Šiemet Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo 174 savarankiškus dalyvius, iš jų 15 politinių partijų ir 149 politinių partijų iškeltus kandidatus. Rinkimai vyks spalio 11 dieną. 

Tegai:
Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Вертолет литовских пограничников

Baltarusijos pasienyje sraigtasparnio tikrintas radioaktyvios spinduliuotės lygis

3
(atnaujinta 21:16 2020.09.23)
Švenčionių rajone vyko pratybos, kurių metu buvo siekiama sumodeliuoti neatidėliotinus VSAT veiksmus įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai Astrave

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Trečiadienį surengtose Valstybės sienos apsaugos tarnybos civilinės saugos pratybose iš oro patikrintas radioaktyvios spinduliuotės lygis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Pagal pratybų legendą, buvo gauta informacija iš Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro, kad Aplinkos apsaugos agentūros automatizuoto jonizuojančiosios spinduliuotės monitoringo stotys užfiksavo padidintą spinduliuotės dozės galią ir yra būtina kartu su Radiacinės saugos centru atlikti aplinkos radiologinę stebėseną iš oro.

Po vidurdienio į orą iš Trakų rajono Paluknio miestelyje esančios VSAT Aviacijos valdybos bazės radiacinės oro žvalgybos skrydžiui pakilo pasieniečių sraigtasparnis.

Orlaivyje buvo speciali radiacinį foną fiksuojanti įranga, kurią pristatė ir skrydyje palei rytinę šalies sieną dalyvavo RSC atstovai.

Pagal legendą, normas viršijantis radiacijos fonas fiksuotas dvejose vietovėse Švenčionių rajone, informacija nustatytais kanalais perduota antžeminėms tarnyboms.

Tokių pratybų tikslas — įvertinti turimų aviacinių resursų pasirengimą bei išbandyti ir sumodeliuoti pirminius ir neatidėliotinus VSAT veiksmus įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai Astrave.

Astravo AE

Lietuva nuo pat Astravo AE statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiu Lietuvos susirūpinimu dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

3