Lagaminas, archyvinė nuotrauka

SAM atnaujino COVID-19 paveiktų šalių sąrašą: dabar jame Estija ir Norvegija

(atnaujinta 11:58 2020.09.07)
Koronaviruso infekcijos paveiktų valstybių sąrašą papildė Estija, Norvegija, Vengrija ir Kanada — šiose šalyse sergamumo rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalioja nuo ateinančio pirmadienio, t. y. rugsėjo 7 dienos.

Paveiktų valstybių sąrašą papildė Estija, Norvegija, Vengrija ir Kanada: šiose šalyse sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis.

Šiuo metu Europos ekonominės erdvės šalyse mažesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis yra trijose šalyse: Latvijoje, Suomijoje ir Kipre. Sergamumo rodiklis Lietuvoje taip pat viršijo paveiktoms šalims nustatytą slenkstį ir šiuo metu siekia 16,1.

Sergamumo rodikliai šoktelėjo Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur jie viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš šių valstybių žmonėms nuo šiol privaloma išsitirti dėl koronaviruso infekcijos.

Sergamumas sumažėjo Bulgarijoje, Islandijoje, Švedijoje, Lichtenšteine, Kirgizijoje, kur dabar jis yra mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Atvykstantiems iš šių šalių privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau nėra privalomas tyrimas dėl koronaviruso.

Penktadienį Latvijos Vyriausybė nusprendė, kad Estija ir Lietuva dar bent savaitę nebus įtrauktos į vadinamąjį "geltonąjį" COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, nepaisant to, kad dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje yra 16,1, o Estijoje — 16,4.

Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai gyvenantys žmonės, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, jei valstybėje, iš kurios atvyko arba per kurią keliavo, sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25, privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą arba per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančią įstaigą, išskyrus sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytąsias išimtis.

Tegai:
Kanada, Vengrija, Estija, Norvegija, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)
Dar šia tema
Latvija ir Estija uždraudė Lukašenkai atvykti į šalį
NVSC: iš naujų 26 COVID-19 atvejų pusė — Vilniaus apskrityje
Latvija neįtraukė Lietuvos ir Estijos į "geltonąjį" COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
Sakūros, archyvinė nuotrauka

Gegužės 10-16 dienų horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:50 2021.05.09)
Savaitę nenuvils. Bus daug gerų dalykų bei puikių pokyčių. Per šį laikotarpį būtina užsiimti savarankiškais mokymais, spręsti finansinius klausimus, stiprinti santykius

Bet įsitikinkite, kad suteiksite sau laiko atsipalaiduoti. Raskite minutę paprastiems malonumams. Tai leis nepervargti ir užbaigti savaitę labai sėkmingai.

Avinas (03.21-04.20) 

Avinas turės gerą savaitę. Sėkmės jums: dabar atėjo laikas derėtis dėl jums svarbių dalykų. Savaitės viduryje galite rizikuoti ir labiau improvizuoti.

Finansiniai ir karjeros klausimai išsispręs sėkmingai, verta tik šiek tiek pastangti.

Jautis (04.21-05.21)

Vaisinga savaitė, jūs turėsite daug ką nuveikti, ir jūs būsite patenkinti savo darbo rezultatais. Jūs nepamiršite apie kasdienius klausimus ir apie savarankiškumą. Esate užsiciklinę  dėl savęs, ir todėl nenorėsite susidoroti su partnerio susirūpinimu.

Tai yra gera taktika, jei norite nutraukti santykius. Jei ne, skirkite jam bent šiek tiek dėmesio. Pinigai patys eina į jūsų rankas — jūsų užduotis jų nepaleisto.

Dvyniai (05.22-06.21)

Dvyniai bus dėmesio centre ir galės pademonstruoti savo oratoriaus sugebėjimus. Bendravimas yra jūsų aistra, jūs pasieksite daug.

Tuo geriau, nes savaitė suteiks jums daugybę derybų ir "pasirodymų",  laikas gerai viską apgalvoti, atsipalaiduoti ir atvėsti. Puikiai seksis derinti darbus ir poilsį.

Vėžys (06.22-07.22)

Savaitę jūs pradėsite ne per geriausiai — nebus nė jėgų, nė noro noras ką nors veikti. Bet vėliau atsikvėpsite — energija atsiras kaip per stebuklą, iki savaitės pabaigos ir perpildys jus.

Galite nuversti kalnus, svarbiausia pasukti tinkama linkme ir taupyti energiją. Kad šiais "kalnais" būtų ne pletkos ir traumos, o didingi veiksmai.

Liūtas (07.23-08.23)

Gera savaitė darbui. Į galvą šaus daug genialių idėjų. Tačiau ne visos bus genialios, todėl dar teks atskirti svarbius dalykus nuo tų, kurie galės kurį laiką palaukti.

Ir kai jums pavyks, jūs galisite lengvai įkūnyti savo drąsiausias gyvenime idėjas. Jums padės tikslingumas ir tikėjimas pergale.

Mergelė (08.24-09.22)

Mergelėms šią savaitę darbas bus pirmoje vietoje. Palankus laikotarpis siekti didelių tikslų.

Meilė bus kažkur fone, bet nepamirškite apie tai — savaitės viduryje prasideda labai geras laikas naujoms pažintims, galima sėkmingai pagerinti santykius ir net pereiti prie naujo lygio.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Svarstyklėms ateina puikus laikas tvarkyti finansinius reikalus. Jūs uždirbsite, išleisite, investuosite, derėsitės.

Tai nėra lengva, įtampa bus didelė, bet ji to verta. Svarbiausia yra suteikti sau laiko viską apsvarstyti ir atsikvėpti, kad iki savaitės pabaigos dar liktų daug jėgų, ir neperdegti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Skorpionai sėkmingai derins verslą su asmeniniu gyvenimu. Teks subalansuoti tarp jų, skirti laiko ir tiems, ir aniems dalykams.

Ne lengviausia užduotis, bet Jums pasiseks. Abiejose srityse galimos labai svarbios pažintys ir su tuo susiję svarbūs pokyčiai.

Šaulys (11.22-12.21)

Šaulys pajus pokyčių vėją. Jis kvies į kelią, į tolimus karštus, keliones. Na, jūs pernelyg ilgai sėdite vienoje vietoje, atėjo laikas išsklaidyti.

Jei nepavyks tą pačią minutę, prieš akis dar tris mėnesiai, galite suplanuoti kelionę. O ruoštis pradėkite dabar.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Jei pirmadienį turite laisvą dieną — skirkite ją hedonizmui. Mėgaukitės skaniu maistu, pasivaikščiokite gražiose vietose, patogiuose drabužiuose, nusipirkite ko nors gražaus ir džiuginančio.

Kaupkite jėgas likusiai savaitės daliai. Ir ji atneš jums daug naujų dalykų, ir teks greitai reaguoti į visas naujas situacijas.

Vandenis (01.21-02.19)

Vandenį laukia įvairių pokyčių, galimas persikraustymas, didelis krūvis darbe. Tuo pačiu metu, nesvarbu, kaip keista tai bebūtų geriausia išspręsti daugumą užduočių iš namų.

Naminių reikalų taip pat bus daug. Nenuvertinkite jų — šeimos rūpesčiai dabar yra labai svarbūs. Vėliau jie atneš jums malonumą.

Žuvys (02.20-03.20)

Žuvys turėtų užsiimti savarankišku ugdymu — tinkamas laikas mokytis, gauti naujas žinias, dirbti su visomis informacijos rūšimis.

Žvaigždės taip pat pataria daug laiko skirti šeimai ir antrajai pusei. Harmoningi santykiai ir meilė jums suteiks jėgų.

Tegai:
horoskopas
Gegužės 10

Kokia šiandien diena: gegužės 10-osios šventės

(atnaujinta 19:14 2021.05.09)
Šią dieną minimi Judėjimo sveikatos labui diena bei Pasaulinė raudonosios vilkligės diena

Gegužės 10 yra 130-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 131-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 235 dienos.

2021 metų gegužės 10 dieną saulė teka 05:25, leidžiasi 21:07, dienos ilgumas 15 val.42 min.

Judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės 10-oji kiekvienais metais minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimą inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dar 2000 metais. Kasmet gegužės 10 dieną šalys yra raginamos įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonę.

Pasaulinė raudonosios vilkligės diena

Šią dieną daugelyje šalių vyksta renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą.

Sisteminė raudonoji vilkligė (SRV) yra lėtinė autoimuninė reumatinė liga. Jos eiga kintanti ir nenuspėjama. Moterys SRV serga bent 10 kartų dažniau nei vyrai, o liga dažniausiai diagnozuojama 15-45 metų amžiaus.

SRV gali pasireikšti įvairiais simptomais ir pažeisti daugelį organų: plaučius, inkstus, galvos smegenis, kepenis, širdį. Dėl SRV žmonės gali jausti didelį nuovargį, liūdesį, įtampą. Ligai būdingi paūmėjimai, kuriuos keičia pagerėjimo arba remisijos epizodai.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1604 metais Vilniuje padėtas kertinis akmuo pirmosios barokinės šv. Kazimiero bažnyčios statybai.

1924 metais Tilžėje išleistas pirmasis laikraščio "Naujasis Tilžės keleivis" numeris.

1926 metais Lietuvoje vyko rinkimai į III Seimą. Daugumą laimėjo Socialdemokratų bei Liaudininkų partijos.

1989 metais Lietuvių PEN centras priimtas į tarptautinę rašytojų ir kūrėjų PEN draugiją.

1990 metais Paryžiuje pirmosios po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Vyriausybės Premjerė Kazimiera Prunskienė susitiko su Prancūzijos Prezidentu Fransua Miteranu.

1990 metais netoli Kretingos pradėta išgauti lietuvišką naftą.

1992 metais alpinistas Vladas Vitkauskas įkopė į aukščiausią planetos viršukalnę — Everestą.

1993 metais Vilniuje prasidėjo pirmasis Lietuvoje tarptautinis teatrų festivalis LIFE.

1998 metais žymiam Kanados fizikui profesoriui Emilijui Knystautui įteiktas Lietuvos mokslų akademijos užsienio nario diplomas.

2000 metais Rusijos Oriolo srities Aleksejevkos kaime, kur per Antrąjį pasaulinį karą žuvo keturi tūkstančiai 16-osios lietuviškosios divizijos karių, surengta žuvusiųjų pagerbimo ceremonija. 

2001 metais Lietuvos ir Rusijos kultūros ministerijos pasirašė dvišalę bendradarbiavimo sutartį.

2002 metais Vilniuje pradėti Lietuvos valdovų rūmų atstatymo darbai.

2007 metais Seimas pritarė Arvydo Pociaus atleidimui iš Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pareigų.

2008 metais Kauno miesto garbės piliečio vardas suteiktas ilgamečiam Lietuvoje vykstančių dainų švenčių vyriausiajam dirigentui profesoriui Petrui Bingeliui.

Šiandien minimi šventieji

Šv. Antonijus, Šv. Solanža, Šv. Alfijus, Šv. Aurelijonas,  Šv. Beatričė, Šv. Blanda, Šv. Filadelfijus, Šv. Gordijonas, Šv. Ivanas,  Šv. Juozapas,  Šv. Kalepodijus,  Šv. Kataldas, Šv. Komgalas, Šv. Konletas, Šv. Kirintas, Šv. Dioskoridas, Šv. Epimachas,  Šv. Feliksas, Šv. Jonas, Šv. Jobas,   Šv. Palmatijus, Šv. Petras, Šv. Kvartas, Šv. Kvintas, Šv. Simplicijus, Šv. Teklė,  Šv. Viljhelmas.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Bertolda, Bertoldas, Putinas, Sangailė, Viktorina.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai