Vandenynas

Rugsėjo 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:45 2020.09.09)
Vėžiams patariama išlikti ramiems ir nebijoti kreiptis pagalbos, Svarstyklėms rekomenduojama neskubėti, nes tai tik pakiš koją sprendžiant problemas, Žuvys prieš ką nors sakydamos turėtų gerai pagalvoti

Rytoj horoskopas žada labai aktyvią įvykių ir emocijų kupiną dieną. Jums ypač gerai seksis viskas, kas bus susiję su intelektine sfera — diskusijos, planai, plėtra, studijos, mokslinis darbas. Be to, saugokitės griežtų sprendimų — rytoj teisingo pykčio įkarštyje kyla pavojus pasakyti daug nereikalingų dalykų, dėl kurių vėliau galite apgailestauti.

Avinas (03.21-04.20) Galite ramiai rinkti mintis ir išspręsti susikaupusius klausimus. Šią dieną didelė konfliktų tikimybė. Saugokitės apgaulės, ypač nepažįstamų žmonių.

Jautis (04.21-05.21) Šiuo metu reikia keistis informacija, naujienomis, ieškoti esamų problemų sprendimo būdų. Nedarykite to, kas nemiela širdžiai. Santykiuose su mylimu žmogumi parodykite daugiau šilumos, takto ir paklusnumo. Geras laikas kelionėms, pramogoms ir apskritai pokyčiams pažįstamoje aplinkoje.

Dvyniai (05.22-06.21) Išsikelsite gana pasiekiamus tikslus. Tačiau galite pasirinkti ne pačius geriausius įgyvendinimo metodus. Dėl to kils sunkumų. Stenkitės apsieiti be nusiskundimų artimaisiais, nekritikuokite jų nusižengimų ir neveikimo.

Vėžys (06.22-07.22) Likimas jums palankus. Nedvejodami paprašykite pagalbos iš savo šeimos ir draugų. Dabar neturėtumėte skubėti priimti sprendimų, geriau gerai pagalvokite. Nėra jokios priežasties skubėti ir nervintis.

Liūtas (07.23-08.23) Jūsų laukia sėkmė versle, jei negudrausite, elgsitės sąžiningai. Jūs turite pakankamai diplomatinių sugebėjimų surasti tinkamus žodžius bendraujant su pašnekovu ir sugebėti priimti teisingus sprendimus. Bendradarbiavimas žada būti gana pelningas.

Mergelė (08.24-09.22) Palanki diena širdies reikalams ir kūrybai. Galėsite išreikšti save iš netikėtos pusės ir pradžiuginti kitus. Meilės santykiuose nenukrypkite nuo suplanuoto kurso, nes yra galimybė pagerinti savo situaciją. Vieniši šio zodiako ženklo atstovai gali susitikti su savo sielos draugu.

Svarstyklės (09.23-10.22) Neskubėkite. Tai neišspręs jūsų problemų, tik dar labiau jas pablogins. Būkite atsargūs priimdami svarbius sprendimus. Stenkitės remtis asmeninėmis galimybėmis ir nereikalauti iš kitų per daug.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną pirmiausia turite veikti ir tada galvoti. Pirmasis impulsas pasirodys teisingas, ir kuo daugiau apmąstysite ir analizuosite situaciją, tuo toliau eisite nuo teisingo pasirinkimo. Mažiau klausykite kitų nuomonės.

Šaulys (11.22-12.21) Atidžiau klausykite širdies balso. Šiandien kitų nuomonė gali tik dar labiau supainioti, nei suteikti aiškumo. Vakarą skirkite ramybei, poilsiui, o ne darbams. Pailsėję būsite žymiai produktyvesni.

Ožiaragis (12.22-01.20) Turėsite galimybę realizuoti savo planus, pasiseks visiškai naujame versle. Tačiau reikia veikti greitai. Laikas yra palankus meilei. Galimi įdomūs susitikimai, perspektyvios pažintys. Yra galimybė išspręsti keletą seniai egzistuojančių šeimos problemų.

Vandenis (01.21-02.19) Jūs turite būti pasirengęs kovoti su pagunda, apgaule ir iliuzija. Turite stengtis suvaldyti save ir nereikšti neigiamo požiūrio į aplinkinius žmones. Geriau atkreipti dėmesį į seniai pradėtų darbų, reikalaujančių dėmesio, tęsimą.

Žuvys (02.20-03.20) Dabar neverta stoti į žodines kovas. Jūsų įtikinėjimo galia kuriam laikui susilpnės, ir jūs patys galite būti paveikti kitų. Galimos santykių su mylimu žmogumi problemos, tačiau karščiausiu metu problemos neišsprendžia. Tai nėra pats geriausias laikas naujoms pažintims.

Tegai:
horoskopas
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Mergina ruošia salotas, archyvinė nuotrauka

Įvardytas lengvas ir greitas būdas numesti svorio be dietų

(atnaujinta 21:44 2020.09.19)
Dietologė siūlo savo mitybai pritaikyti "lėkštės metodą", kuris padeda suprasti, kiek tam tikros rūšies maisto produktų galima įtraukti į savo racioną

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Barselonos "Alimmenta" klinikos mitybos specialistė Adriana Oros paskelbė lengvą ir greitą būdą padėti valdyti mitybą ir koreguoti svorį. Apie tai praneša leidinys ABC.

Kaip pažymėta, "lėkštės metodas" padeda suprasti, kiek tam tikros rūšies maisto produktų galima įtraukti į dietą. Pusė lėkštės turi būti daržovės, žalios arba virtos. Ketvirtadalis jūsų lėkštės — daug biologiškai prieinamų baltymų, tokių kaip kiaušiniai, liesa mėsa, jūros gėrybės, žuvis ar ankštiniai augalai. Dar ketvirtadalis tenka angliavandeniams — makaronams, ryžiams, bulvėms ar viso grūdo duonai. Dietologė taip pat pasiūlė lėkštę papildyti nedideliu kiekiu sveikų riebalų — avokadais, riešutais ar sėklomis.

Jei norite susitvarkyti mitybą, Oros pirmiausia siūlo pasiimti žalių arba virtų daržovių, kuriose yra mažai kalorijų, tačiau patiekalas yra gana sotus. Tada ji pasiūlė pridėti baltymų ir angliavandenių — jų dalis priklauso nuo dienos energijos sąnaudų, o maistą papildyti sveikais riebalais.

Tačiau mitybos specialistė Elisa Escorihuela pažymėjo, kad žmonės ne visada prisimena rekomendaciją vartoti sudėtinius angliavandenius, pavyzdžiui, pilno grūdo duoną. Kita klaida yra netinkamo baltyminio maisto pasirinkimas, pavyzdžiui, pusgaminiai — juose yra daug cukraus, druskos ir sočiųjų riebalų. Oros taip pat pažymėjo, kad žmonės dažnai pamiršta įvairovę: mėsa valgoma dažniau nei žuvis, jūros gėrybės ar ankštiniai augalai.

Ji paaiškino, kad šis metodas iš tikrųjų gali padėti numesti svorio. Dietos pagrindas yra daržovės, kurios skaidulų ir vandens dėka prisideda prie sotumo, o baltymai turi didelę biologinę vertę. Jie taip pat sveikesni ir turi mažiau sočiųjų riebalų. Angliavandeniai turi lėtai ištirpti vandenyje ir būti sudėtiniai. Visa tai suteikia daugiau sotumo.

Skaičiuodami porcijas, turite atkreipti dėmesį į angliavandenius ir riebalus: jų kiekis priklauso nuo žmogaus poreikių ir tikslų. Be to, dėl virškinimo problemų ar tam tikrų maisto produktų netoleravimo turite tiksliai nustatyti daržovių porcijos dydį. Oros pabrėžė, kad dieta turi būti individuali. Be to, reikia atsiminti apie mankštą, suvartojamo vandens kiekį ir stengtis išvengti streso.

Escorihuela paaiškino vegetarams, kad yra du tokio valgymo būdai. Pirmuoju atveju pusę lėkštės turėtų sudaryti daržovės ir nedidelis kiekis vaisių, kitą pusę — augaliniai baltymai. Arba pusė lėkštės taip pat gali būti iš daržovių ar vaisių, ketvirtadalis — baltymai, likusi dalis — sudėtiniai angliavandeniai.

Tegai:
maistas, sveika mityba, sveikata
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Lietuvoje ant darželinukų ir pradinukų stalo atsiras daugiau morkų
Sveikuolių pusryčiai: granola su kokoso drožlėmis ir vaisiais
Įvardyti pagrindiniai imuniteto priešai