Mokykloje, archyvinė nuotrauka

Lingienė: apie 200 mokinių yra izoliacijoje dėl koronaviruso

(atnaujinta 17:00 2020.09.07)
Kaip pažymėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, nustačius, jog vaikas susirgo COVID-19, dar nereiškia, kad visa mokykla pereina į nuotolinį ugdymą

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 3100, per vakar parą nustatyta dar 17 atvejų. Šiuo metu serga 1046 žmonės, o izoliacijoje — 6291 asmuo.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga pasakojo apie epidemiologinę situaciją šalyje.

Kalbėdamas apie ligos atvejus ugdymo įstaigose ministras pažymėjo, kad nustačius, jog vaikas susirgo COVID-19, dar nereiškia, kad visa mokykla pereina į nuotolinį ugdymą. Anot jo, kiekvienoje situacijoje yra sprendžiama individualiai.

"Priklausomai nuo to, kiek asmenų turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju, įvertinus epidemiologinę situaciją yra priimami sprendimai, bet tikrai tai nereiškia, kad visa ugdymo įstaiga turėtų išeiti į nuotolinį mokymą", — teigė Veryga.

Pasak ministro, šiuo metu epidemioliginė situacija nėra ypatingai blogėjanti, bet priminė, kad užsikrėtimo atvejų gali mažėti, tik jei laikomasi saugumo priemonių. Veryga taip pat pranešė, kad mirčių dėl koronaviruso mažėja dėl to, kad pastaruoju metu daugiau užsikrečiančiųjų yra jauni, rizikos grupėms nepriklausantys žmonės.

NVSC atstovė Rolanda Lingienė kalbėdama apie mokyklas pabrėžė, kad šiuo metu izoliacijoje yra 200 mokinių, jų tėvų ir pedagogų.

"Per keturias mokslo dienas prireikė izoliuoti daugiau nei 200 mokinių bei jų tėvų ir pedagogų", — sakė Lingienė.

Ji pabrėžė, kad mokinių, kurie šiuo metu yra saviizoliacijoje, tėvai, yra vadinamasis "kontaktų kontaktas" arba kitaip — antrinis kontaktas ir jiems izoliacija neturi būti taikoma. Anot Lingienės, tokia yra tarptautinė praktika, jie nelaikomi didelės rizikos asmenimis.

"Jei būtų izoliuotos ištisos klasės, kurios neturėjo sąlyčio, įsivaizduokite, kokie tai būtų skaičiai. Reikia pasakyti, kad su virusu reikės gyventi ilgai, prie jo priprasti <...> Akivaizdžiai matosi, kad informacijos trūksta, ateinančią savaitę NVSC organizuos nuotolinius mokymus mokyklų bendruomenėms", — kalbėjo ji.

COVID-19 statistika

Naujausiais duomenimis, Lietuvos ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 42 žmonės, keturi iš jų — reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam žmogui, su deguonies kaukėmis gydoma 16 asmenų.

NVSC duomenimis, per pirmąją rugsėjo savaitę besimptomiai atvejai sudarė 40 procentų, rugpjūtį jų buvo 29 procentai. "Tai pagrindžia situaciją, kad serga jauni žmonės, vis jaunesni", — sakė NVSC atstovė.

Sveikatos apsaugos ministras su tuo, kad šiuo metu koronavirusu dažniau serga jauni žmonės, siejo ir tai, kad registruojama gana nedaug mirčių.

"Mirčių skaičius nedidelis santykinai yra paaiškinamas tuo, kad tiktai dažniau užsikrečia koronaviruso infekcija jaunesnė populiacija, skirtingai negu buvo kovo ar balandžio mėnesiais", — sakė ministras.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad jaunimas anksčiau ar vėliau susitiks su vyresniais žmonėmis, todėl ragino neatsipalaiduoti.

"Stebint bendrai epidemiologinę situaciją reikia pasakyti, kad ji šiuo metu nėra kažkaip ypatingai blogėjanti, bet dar ir dar kartą noriu paprašyti neužsimiršti, neatsipalaiduoti", — kalbėjo Veryga.

Šalyje iš viso nustatyta 3100 susirgimo COVID-19 atvejų, 1955 susirgusieji laikomi pasveikusiais, mirė 86 pacientai.

Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (110)
Dar šia tema
Koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 11-oje didelės rizikos savivaldybių
Gamalėjaus centras įvardijo rusų vakcinacijos nuo koronaviruso laiką
NVSC apie moksleivių izoliaciją Raseinių r. mokykloje: kontakto kontaktas nėra rizika
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Kaune vyras durimis prispaudė pareigūnui ranką

(atnaujinta 10:00 2020.09.18)
Pareigūnas kreipėsi į ligoninę dėl nežymių sužalojimų, po medicininės apžiūros jis išleistas. Pažeidėjas uždarytas į areštinę

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Kaune pareigūnams pasipriešino sulaikomas ieškomas vyras, apie tai pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko rugsėjo 17 dieną, apie 11:34, Taikos prospekte.

Policija pabrėžė, kad vyras, gimęs 1996 metais, sulaikymo metu pareigūnui durimis prispaudė ranką.

Pareigūnas kreipėsi į ligoninę dėl nežymių sužalojimų, po medicininės apžiūros jis išleistas.

Pažeidėjas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija, Kaunas
Dar šia tema
Vilniuje nustatyti įtariamieji, piešiantys grafičius
Du pagyvenę grybautojai pasiklydo Klaipėdos rajono miške
Vilniuje nugriaudėjo du sprogimai
Lietuvos olimpinio komiteto pastatas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 18-osios šventės

(atnaujinta 20:36 2020.09.17)
Nuo rugsėjo 18-osios iki metų galo lieka 104 dienos, dienos ilgis — 12 valandų 33 minutės

Rugsėjo 18 yra 261-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 262-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 104 dienos.

Ši diena istorijoje

2020 metų rugsėjo 18 dieną saulė teka teka 06:56, leidžiasi 19:29, dienos ilgis — 12 val. 33 min.

1523 metais gimė Ona, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sesuo.

1773 metais buvo pasirašyta sutartis tarp Lenkijos ir Lietuvos Valstybės ir Rusijos, kuria Rusijai pripažintos pirmojo Valstybės padalinimo metu prijungtos žemės.

1873 metais gimė Biblijos vertėjas į lietuvių kalbą, arkivyskupas metropolitas Juozas Skvireckas. Mirė 1959 metais.

1915 metais per Pirmąjį pasaulinį karą rusų kariuomenei be mūšio pasitraukus iš Vilniaus, į miesto gatves įžengė vokiečiai.

1917 metais Vilniuje prasidėjo lietuvių politikų su Vokietijos parama organizuota Vilniaus konferencija. Lietuvių delegatų suvažiavimas numatė nepriklausomos Lietuvos valstybės sukūrimą, Steigiamojo Seimo sušaukimą bei įkūrė Lietuvos Tarybą. Įdomu tai, kad konferencija itin pasitikėjo jaunimu — tik du atstovai iš 20-ies išrinktos Tarybos narių (Jonas Basanavičius ir Stanislovas Narutavičius) buvo vyresni nei 50 metų.

1991 metais Lietuva priimta į Tarptautinį olimpinį komitetą. Tarptautinė sporto organizacija lietuvius po savo "sparnu" priglaudė jau antrą kartą. Pirmą kartą tai atsitiko 1924 metais, kai Lietuvos tautinis olimpinis komitetas buvo priimtas į pasaulio sporto tautų šeimą. Tarptautinis pripažinimas reiškė ir itin svarbius pakvietimus į Barselonos ir Albervilio olimpines žaidynes.

1998 metais Kaune perlaidoti iš JAV atskraidinti buvusio Lietuvos ministro pirmininko generolo Jono Černiaus ir jo žmonos Veronikos palaikai.

2006 metais ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas už olimpinio judėjimo palaikymą apdovanotas Olimpine žvaigžde.

Savo vardadienius šiandien švenčia Galmantė, Minas, Minbartas, Minbartė, Minbutas, Minbutė, Minė, Mingailas, Mingailė, Stefa, Stefanija.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Tanklaivis coral favia, archyvinė nuotrauka

Lietuva per rugsėjį gavo trečią Rusijos SGD krovinį

(atnaujinta 09:36 2020.09.18)
Tanklaivis "Coral Favia" įplaukė į uostą penktadienį 04:13 ir prisišvartavo šalia Klaipėdos SGD terminalo

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko SGD vežėjas iš Vysocko, kur yra suskystintų gamtinių dujų (SGD) Rusijos įmonės "Novatek" gamykla.

Portalo "Marinetraffic.com" duomenimis, tanklaivis "Coral Favia" į Klaipėdos uostą įplaukė penktadienį 04:13. Jis plauke beveik keturias dienas. Šiuo metu laivas yra prie SGD terminalo.

Pagal operatorių bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką į Lietuvą buvo pristatyta dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų. Tai jau trečiasis tanklaivis iš Vysocko šį mėnesį.

Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų. Tuo pačiu metu terminalas Lietuvai brangus: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų tik už nuomą — neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų pristatymai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Amerikos SGD, apie kurių įsigijimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

Tegai:
SGD, Rusija, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Vokietijai iš esmės nepavyks išgyventi iš JAV SGD
Į Lietuvą atplukdytas antrasis Rusijos SGD krovinys rugsėjo mėnesį
Ekspertas: Rusija kone jėga išstumiama iš Europos dujų rinkos