Šunys

VMVT su policija atlieka tyrimus dėl fiksuojamų gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų

(atnaujinta 17:26 2020.09.07)
Pabrėžiama, kad kiekvieno patikrinimo atveju policijos pareigūnai įvertino ir fiksavo aplinkybes vietoje. Gyvūnai laikyti netinkamomis sąlygomis. Įtariama, jog veisimui laikyti gyvūnai neženklinti, netvarkyta jų apskaita

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Gyventojams ir atsakingoms tarnyboms kartu su gyvūnų globos įstaigų atstovais surengus reidus gyvūnų augintinių laikymo vietose, Kretingos, Širvintų, Tauragės, Kauno, Šiaulių ir kt. rajonuose pradėti tyrimai dėl gyvūnų gerovės ir laikymo sąlygų pažeidimų bei galimo nelegalaus gyvūnų veisimo, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Pabrėžiama, kad kiekvieno patikrinimo atveju policijos pareigūnai įvertino ir fiksavo aplinkybes vietoje. Gyvūnai laikyti netinkamomis sąlygomis. Įtariama, jog veisimui laikyti gyvūnai neženklinti, netvarkyta jų apskaita ir kt.

Įvertinus surinktus faktus, laikytojų paaiškinimus bus sprendžiama dėl gyvūnų augintinių laikytojų atsakomybės. Administracine tvarka už pažeidimus laikytojui numatytas įspėjimas, piniginė bauda arba gyvūnų konfiskavimas. Taip pat Baudžiamasis kodeksas už žiaurų elgesį su gyvūnais numato viešuosius darbus, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. 

Pabrėžiama, kad šalyje susidariusi situacija dėl išaiškinamų galimai nelegalių gyvūnų veislynų, galimo gyvūnų kankinimo ar žiauraus elgesio šįryt aptarta VMVT ir policijos vadovų susitikime.

Pažymima, jog sprendžiant šią problemą, nutarta aktyviau koordinuoti institucijų veiksmus.

"Kiekvienais metais atliekamų patikrinimų metu nustatome apie 3–5 nelegalius gyvūnų augintinių veisimo atvejus ir ši informacija mus pasiekia taip pat iš aktyvių visuomenės piliečių. Savaitgalį išaiškinti atvejai parodo problemos mastą, kuriai spręsti reikalingas visų už tai atsakingų institucijų įsitraukimas. Bendromis jėgomis su policija, tikiu, kad ir su savivalda, atrasime efektyvesnes priemones, kaip problemą išspręsti, būtina peržiūrėti galiojančius teisės aktus, griežtinti pažeidėjų atsakomybę", — sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

Teigiama, kad VMVT ir policijos susitikime taip pat nuspręsta atnaujinti turimą bendradarbiavimo susitarimą, sudėlioti aiškų algoritmą, kaip tiksliai turi veikti regioninės tarnybos, suderinti su savivaldybių asociacija.

Tegai:
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), gyvūnai
Dar šia tema
Zoologijos sode adaptuoti didieji apuokai paleidžiami į laisvę
Dėl kilusio skandalo apie žiaurų elgesį su gyvūnais, Kasčiūnas kreipsis į VMVT
Viešasis transportas Vilniuje

Lietuvos gyventojai rugsėjo 22-ąją kviečiami nemokamai važinėti viešuoju transportu

(atnaujinta 18:35 2020.09.18)
Tarptautinės dienos be automobilio proga nemažai šalies savivaldybių suteiks galimybę miestų gyventojams nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu, o Birštono kurorto gyventojai ir svečiai nemokamai bus keliami keltu per Nemuną

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Rugsėjo 22 dieną Lietuva kartu su kitomis Europos valstybėmis minės Tarptautinę dieną be automobilio.

Šios dienos proga kai kuriuose šalies miestuose viešasis transportas visą dieną bus nemokamas.

Pirmieji pasinaudoti nemokamu viešuoju transportu jau šį savaitgalį, rugsėjo 19–20 dienomis, galės Tauragės rajono savivaldybės gyventojai ir svečiai, sakoma Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje paskelbtame pranešime.

Anot ministerijos, rugsėjo 22 dieną viešasis transportas veš nemokamai Vilniaus miesto, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Palangos, Druskininkų savivaldybėse, taip pat Biržų rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Utenos rajono, Radviliškio rajono savivaldybėse.

Pažymima, kad Birštono kurorto gyventojai ir svečiai šią dieną nemokamai bus keliami keltu per Nemuną.

Tegai:
nemokamas transportas, Lietuva, Diena be automobilio
Projekto Gyvos sienos kūrinys Miško sodas.

Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"

(atnaujinta 18:34 2020.09.18)
Miesto gyventojų ir svečių žvilgsnius džiugins dar viena gatvės meno ekspozicija — projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kauno Partizanų gatvėje stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas". Tai — dar vienas projekto "Gyvos sienos" ir idėjų konkurso "Kauno akcentai" kūrinys.

Naujasis Kauno gatvės meno galeriją po atviru dangumi papildęs piešinys — jungtinis menininkų projektas. Simonos Seibutienės kurtus "Miško sodus" ant statinio perkėlė trise — Ieva Olimpija Voroneckytė, Goda Skėrytė ir Ramūnas Vaicekauskas.

"Norėjau sukurti piešinį, kuris į aplinką įsilietų ir vasarą, ir žiemą. Tai užuomina į spygliuočių mišką. Stilizuoti eglių kontūrai ir lietuvių liaudies simbolika pateikta abstrakčiai, supaprastinus formas iki tam tikro rašto, ornamento, kuriame slypi daug reikšmių", — apie piešinį pasakojo autorė.

Kaune veikiančios platformos "Gyvos sienos" tikslas — padėti menininkams ir piešinių ant savo sienų laukiantiems pastatų savininkams atrasti vieni kitus ir įgyvendinti kūrybiškas idėjas, atgaivinant bei papuošiant pilkas pastatų sienas meistriškais gatvės meno kūriniais.

Konkurso "Kauno akcentai" dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 42 akcentai.

Tegai:
Kauno akcentai, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
Kauno geležinkelio stotyje seną pastatą papuošė piešinys "Paskutinis keleivis"
Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
Legalus menas: Kaune vyks gatvės meno festivalis